Menü Kapat

Renault Megane 3 Sustalı Anahtar

renault megane 3 sustalı anahtar

Belki güleceksiniz ama Fransız araçlar bizim ekmek kapımız sizler için yine eski ve yeni halini detaylı şekilde inceleyin diye resim çektim onu yazının içerisinde bulacaksınız o zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız. O kadar sorunlu sıkıntılı bir ürün ki ilk defa tuşları kırılan Renault megane 3 yedek anahtar gördüm bende şaşırdım kasasını değiştirdiğimizde müşterimizde neden bu kadar rezil bir şekilde kullandım diyerek oda gözlerine inanamadı zaten kontrol edince anlayacaksınız.

Vurgulamak istediğim daha önce 4 farklı Oto Anahtarcısı dolaşan müşterimiz Renault Fluence Anahtar değişikliği yaptırmak istiyor fakat kimse derdine derman olamamış bununda videosu var onuda izleyince göreceksiniz davet ettim geldi ve isteğini yerine getirdik yani Renault megane 4 modelini Fluence için uyarladık gayet orjinal oldu. Bildiğiniz bir konu Renault Megane 3 iki farklı yapıda üretildi bir tanesi keyless go sistemine sahip diğeri kontaklı yani sustalı katlanabilir sistem kartlıyı anlattım lakin sustalı eksikti şimdi onu tamamlayalım.

Renault Megane 3 Aracımın Anahtarı Kayboldu

Karşılaştığımız soruların başında geliyor şimdiki cevabıma dikkat edin hem kaybedenler için hemde yedeksiz kullanıp tehlikenin hemen kenarında bulunanlar için güzel bir cevap olacağını düşünüyorum.

 • Renault Megane 3 aracınız var kartlı özelliği yok katlanabilir sustalı kullanıyorsunuz kayıp veya yedek anahtar lazım mekanik kontaklı olan modellerde birinci işlem nedir kapıyı ve kontağı döndürecek bir Renault Anahtar bu sayede önümüzü açacak arabayı kodlamaya hazır hale getirebileceğiz.
 • Oluşturulan mekanik kontak anahtar kapıdaki kilit yuvasının şifreleri okunarak elde ediliyor o kilit geçme olduğundan kapı döşemesi veya başka bir parça sökülmeden yerinden alınabiliyor yani hepinizin merak ettiği arabam zarar görür mü sorusu otomatikman cevaplanmış oluyor.
 • Elektronik ortamdaki kodlama bilgisayar ile yapıldığından biri oyalayıp uğraştıran mekanik kısmı oluyor diğer kumandanın kodlaması cihazın immobilizer anahtar menüsünden yönlendirmesiyle 6 dakikada tamamlanıyor.

Renault Megane 3 Sustalı Anahtar kasası değişikliği yaptığınızda eskisini mutlaka isteyin biz değiştirince müşterilerimize veriyor bunu evin bir köşesinde saklayın diyoruz peki neden böyle bir şey söylüyoruz işte onunda sırrı burada şehir hayatından kopup kafanızı dinlediğiniz herhangi bir ormanlık alan, milli parklar veya deniz kenarlarında çaresiz kaldığınızda o eve sakladığınız kasa ile arabayı açacaksınız biz başına geldiğimizde işlemimiz hem uzun olmayacak hemde arabanın hiç bir yerine dokunulmadan çalıştırılabilecek.

Renault Megane 3 Anahtar Pili

Her iki modelinin uzaktan kumanda pili Cr 2032 değişiklik oldukça kolay ve basittir sustalı olanlar zaten geçme ön ve arka kapakları ayırınca pil mercan gibi orada görünüyor. Uzaktan kumandanın pili bitse dahi araba çalışabiliyor stres yapmayın kapı kilidini mekanik olarak açın açmıyorsa yağsız kalıp kurumuştur güzelce bakımını yaptıktan sonra sağa sola dönüp gevşeyince sola döndürün kilit boşa düşecek akabinde marşa basın çalıştırıp yolunuza devam edin.

Renault megane 3 Anahtar Dış kabı

İçeri doğru kapatıldığında yerinde durmuyorsa, tuşlara basıldığında hissiyat vermiyorsa ve son olarak yine resimde gördüğünüz gibi üzerindeki butonlar kırıldıysa dış kabı ve kumunda kutusu değişecek alternatif yok çünkü bu şekilde kullanmaya devam ettiğiniz sürece daha farklı kusurlar belirecek içiniz daralacaktır. Hem bu değişimi yaptığınızda arabayı satarken alanın kullanırken sizin içinize sinecek küçük dokunuşlar arabayı her daim toplu ve bakımlı gösterir.

Renault megane 3 yedek Anahtarım Yok İkinci El Satan Birinden Alsam Kullanabilir miyim ?

Biz Oto Anahtarı işi ile uğraşan kişiler olarak bunlara ” KİLİTLİ ” tabiri kullanıyoruz ne demek kilitli yani eski arabanın şase numarası içine kayıtlı o sebeple kullanılmaz lakin bazi immobilizer anahtar kopyalama cihazı özelliklerinde ” RENEW ” yani içindeki bilgileri silme kabiliyeti bulunuyor ancak bunu tavsiye etmiyorum neden

 • Sıfırı oldukça uygun fiyatlı olduğundan çıkma olan uzaktan kumandaya zaten belli bir ücret ödeyeceksiniz sonra al onu gel ustaya ver içindeki yazılımı silip sıfırlasın arabaya kopyalama yapsın size daha fazla paraya gelir doğrusunu söyleyeyim %90 kimse yapmak istemiyor yapsa bile söylene söylene yapıyor.
 • Yeni nesil esnaflık anlayışı diyorum evet bana ulaşırsanız ben emeğimi alır keyifle hallederim lakin somut adımlar atmadan önce mutlaka bizlerden fikir alın bilgilerimizi belli bir ÜCRET KARŞILIĞINDA SATMIYORUZ.
Renault Megane 3 Arac Anahtarım Çalındı Kontak Ve Şifreleri Değişir mi ?

Hepimiz insanız ve zaman zaman talihsiz olaylarla karşılaşıyoruz bazen iş yerimize bazen evlerimize bazende yolda giderken eşlerimize musallat oluyor niyeti bozuk insanlar benzeri hallerde hırsız araba anahtarı veya cüzdan diye ayırt etmeyip ne var ne yok toplayıp kaçtığından bazı önlemler almalısınız sırasıyla;

 1. Derhal polis çağırıp gerekli işlemleri başlatın
 2. Kasko şirketinizin müşteri temsilcisine ulaşıp durumu bildirin poliçenize gerekli notları düşürün.
 3. Arabayı kapalı veya açık bir otoparka çekip görevliye durumu anlatıp şahsınızdan başkasının arabayı buradan alamayacağını üstüne basa basa anlatın.
 4. Rutin hayatınıza devam ettiğinizde arabanın kapı ve kontak şifreleriyle birlikte beyin bilgilerinin kodlamasını değiştirin.

Onlarca dakika sakin sakin düşünerek hazırlamaya çalıştığım sunumlarım vesilesiyle bütün olumsuzluklara vakıf olduğunuzu düşünüyorum. Eksikliğimiz veya kusur bulduğunuz fikir ve düşüncelerinizi lütfen bize bildirin onları konunun içerisine koyayım herkes faydalansın sizde kendi hikayelerinizin insanlara faydalı olduğunu görünce bir hayli gurur duyacaksınız.

3 Comments

 1. Barış SABAZ

  İyi Çalışmalar… Bugün öğlen 2 gibi araç anahtarım (dacıa sandero 2013 klasik anahtar) halı yıkama makinasına(kazana) düştü yapmam gereken nedir şuan daha kontrol edemedim iş çıkışı bakacam çalışmaz ise yapacak işlemlerim nedir?

  • oto anahtar

   Barış bey hayırlı sabahlar 2013 model dacia sandero anahtar garantili şekilde tamir edilebilir bunun için kumandayı bize ulaştırmanız yeterlidir. Eğer yollayamıyor veya getiremiyorsanız tiner ile çok güzel temizleyin zarar görmediyse düzelebilir.

 2. Muhahammet betten

  Selamünaleyküm ustam bende dacia logan lauretta 1.6 motor2006model otomobil var seyir halinde giderken stop ediyor ye başladı , ekranda sadece yağ gösterge ışığı kalıyor yanık, onun haricinde bir şey kalmıyor, sonra kontak aç kapa normal çalışıyor araç bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir