Menü Kapat

Renault Megane 3 Yedek Anahtar

Renault megane 3 yedek anahtar

Renault`un Megane 3 olarak üretip piyasalara sunduğu bu modelin iki farklı paketi var ben ele alırken direkt olarak immobilizer anahtar sistemi olarak değerlendiriyorum uzmanı olduğumuzu düşündüğüm bu sektörde yaşayabileceğiniz sorunları veya başınıza gelecek problemleri aktarmaya çalışacağım. Bir önceki konumda Renault Megane 3 Kartlı Anahtar yapısını sorunları ve çözümlerini ele aldım şimdi ise yedek kopyalama ve kontak anahtarlı yani kartsız sustalı uzaktan kumandaya sahip Megane 3 kasaların kodlama, kopyalama ve çıkarttığı arızaları tek tek izah edeceğim.

Renault Megane 3 Yedek Anahtar Nasıl Kopyalanır ?

Renault Mais yetkili servis personeli sabah geldi onların devamlı işlerini yaptığımdan dolayı en ufak bir ihtiyaçta bizleri ziyaret ediyorlar. ikinci el bir Renault megane 3 Hb araba satın almış eski sahibi ben bu şekilde kullanıyorum araç bu kabul ederseniz alın dediği için bize güvenerek arabanın temizliğini göz ardı etmeyip almış. Servis personeli nede olsa işi biliyor Murat usta bizim indirimimiz var ama ona rağmen senden ucuza gelmiyor ben kendim şirkette sildim bana edilmeyen Renault Megane 3 Sustalı Anahtar artık çalıştırmaz ama ne olur ne olmaz bana uygun yollu bir tane daha uzaktan kumandalı anahtar yap evde dursun sonra bir ton sıkıntı yaşıyoruz demesi üzerine önce hepinizin bildiği standart kopyalama makinesinde ham olan ucu kestim kapıyı güzelce bir yağladıktan sonra kontakta denedim problemsiz çalıştığını gördüm ve bilgisayarımı bağlayıp internet üzerinden online kopyalama yaparak aracı teslim ettim. Bazılarının videoları mevcut izlediyseniz görebilirsiniz öyle eş, dost veya akrabalarınızdan duyduğunuz yok araba yolda giderken stop eder, yok bunların bir ömrü var 1000 kere basıldığında devre dışı kalır gibi aslı olmayan duyumlara itimat etmeyin yapılan işlemler garantili olup arabanın orjinal yazılımlarına %100 uyumludur aksi halde camları, bagajı veya kapıları açıp kapatmaz.

renault megane 3 orjinal anahtar
Renault megane 3 orjinal anahtar görseli

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: Araç olmadan herhangi bir kopyalama mümkün değildir ruhsat sahibi başında olacak ve kodlama işlemi yapılması şarttır. Uzaktan sadece tamir, uzaktan kumanda kasası değişimi ve bakım işlemlerine uyumludur.

Renault Megane 3 Sustalı Anahtar

Aracınızın bir Renault Fluence modeliyle aynı olduğunu bildiğinizin farkındayım bilmiyorsanız bile şimdi öğrendiniz. Renault Megane 3 Sustalı Anahtar kronik sorunları Fluence`te neyse Megane 3 modelinde de tıpa tıp aynıdır. Bazen bir bakarsınız uzaktan kumanda sağlıklı çalışırken şoför kapısı açılmaz bunun sorunu merkezi kilit pompasından kaynaklı olup cam kilit işleriyle uğraşanlar çözebilmektedir. Kendi bildiklerim ise açma tuşunun bozulması veya kapatma butonunun görevini tamamlamasıdır o kadar çıt kırıldım bir malzemedir ki bunlar bir kaç sene üzerine hemen bozulup bakım ister elektronik devre üzerindeki butonlar özel olup yenisi monte edildiğinde çalışma sorunsuz devam edecektir. Sert bir zemine bırakıldığında kumandanın çalıştığını ancak arabanın ateşleme yapmadığını göreceksiniz Renault Megane 3 Sustalı Anahtar içerisinde bulunan manyetik parçanın zarara uğraması gayet doğaldır içinde kömür çip aramayın uzaktan kumanda bakılıp arızalı olup olmadığı teşhis edilecektir oda yine cihazla olur.

Renault Megane 3 Sustalı Anahtar Kabı ve Kasası

Alın size montajını kendinizin yapabileceği harika bir ürün uzaktan kumanda devresini, pilini ve ucundaki metal ucu alıp yenisine tak çalıştır ve kullan takım taklavata gerek duymadan uzaktan kumandanın dokusu değişsin Renault Megane 3 sustalı Anahtar Kabı değişimi montajı için biraz elektronik parçaları söküp takmaya hevesli olun yeterli zaten takıldığınız yerde biz desteğimizi esirgemiyoruz.

Renault Megane 3 Anahtar Tamiri

Kartlı anahtar keyless go ve sustalı uzaktan kumanda içinde geçerli bu söylediklerim artık anlattıklarımdan ve Renault Anahtarı kategorisinden bütün detayları öğrendiniz hangisinin arızaları kronik veya neden yapar açıkladım özellikle keyless go kartlı model için her şey şeffaf ama Renault megane 3 kontak anahtarı için aynı şey geçerli o eksikti şimdi söyleyeceklerimle tamamlanacak.

 1. Renault megane 3 Sustalı Anahtar dış kasası ile beraber uzaktan kumanda pili ve ayrıca arızalı olan basma butonlarını bizden isteyebilirsiniz.
 2. Tamamen kapalı kilitli kalan hiç bir çözüm yolu bulunamamış Renault megane 3 kayıp veya yedek anahtar konum attığınız taktirde mobile hizmet aracıyla kurtarıcıya gerek kalmadan yerinde çalıştırılabilir.
 3. Suya  düşen renault megane 3 anahtar tamiri orjinal garantili şekilde onarılır çok kısa bir zaman geçtiyse pirinç poşetinin içinde bekletebilirsiniz düzelme ihtimali var.
 4. Renault megane 3 sustalı anahtar uzaktan kumanda pili 2032 olup değişimi bir hayli kolaydır köşesinden kaldırın açılacak ve göreceksiniz. 

Yedek Olarak Renault Megane 3 Sustalı Anahtar Kopyalama Yaptırsak Ne Kadar Tutar

Renault megane 3 Yedek anahtar kopyalaması ücreti zaman zaman değişiklik gösteriyor ancak şuanda güncel fiyatı 240.00 lira siz yinede lütfen konunun altına ihtiyacınız olan durumu yazıp bize iletin bir kaç dakika içerisinde güncel fiyat mailinize gelsin. Malum ülkemizde hiç bir şey sabit yerinde durmuyor her ne kadar stoklu çalışıp fiyat artışlarını siz müşterilerimize yansıtmak istemesek bile 20 ila 30 lira arasında farklar doğabiliyor. 

Renault Megane 3 Anahtar Arızalandı Kendim Tamir Etsem Yardımcı Olur musunuz ?

Tanıyıp takip ediyorsanız ne kadar yardım sever ve bildiklerini paylaşın bir insan olduğumu anlamışsınızdır yardım etmekle kalmayıp müsait olduğum durumlarda videolu aramalarla sizlere destek oluyorum bize sorununuzu araç marka ve modelini detaylarıyla yazın en kısa süre içerisinde sizlere dönüş yapalım. Tamir edebileceğiniz durumlar var edemeyeceğiniz durumlar var uzaktan kumandayı kimi insan gönderiyor kimisi gönderemiyor ama bulunduğu yerde yönlendirme yaptıklarımızın sayısı oldukça fazla o nedenle eğer derdiniz Oto Anahtarı ise mutlaka bize ulaşın bunca senedir hizmet veriyorum yüzlerce yollarda mahsur kalan insanlara yardımcı oldum ve bir kuruş hesabıma para yatırın demedim böyle bir ne ihtiyacım var nede beklentim önemli olan sadece bize ulaşmanızdır. 

Renault Megane 3 İmmobilizer Anahtar Arızası Verir mi Arabam Çalışmıyor

 • Renault Megane 3 Kart Tanınmadı hatası alabilirsiniz bu bir immobilizer arızası değildir bu tamamen kartın zarar görmesinden kaynaklanır.
 • Renault megane 3 kolon kilidi arızası yani direksiyon kilidi problemi yaşıyorsanız buda immobilizer hatası değildir ama ne yazık ki arabanın çalışmasına engel olan parçalar olduğundan herkesin kilitlendiği nokta aynı ustalar bile yanlış yönlendiriyorlar haberiniz olsun.
 • Renault megane 3 Kart Yuvası Arızası meydana geldiğinde yine arabanız çalışmaz ama siz immobilizer problemi diye başlarsınız araştırmaya yapmaya genelde yanlış bilgiler neticesinde bir çok insan mağdur oluyor umuyorum siz bunlardan biri değilsinizdir. 
 • Renault Megane 3 kontak anahtarlı yani sustalı anahtar yapısına sahip olanlar biraz daha şanslı onların bakacakları tek parça var uzaktan kumanda diğer türlü zaten problem yaşama olasılıkları çok düşük ama kartlılar öyle değil onların başlıca bakacakları parçalar. 

Hangisi bu parçalar sırasıyla kontrol edin ( kartı keyless go modelleri için )

 1. Kart Okuyucusu ( Kart Yuvası Olarak Bilinir )
 2. Elektronik Direksiyon Kilit Sistemi (ELV bozulduğunda araba uyur kontrol edilmeli )
 3. Uzaktan kumanda ( Kart ) kontrol edilip cihazla bilgi verip vermediği araştırılmalı

Yaklaşık 2 saattir bütün ruhumla aktardığım bu bilgiler işinize yarar ve bir teşekkür edip haberdar olmamı sağlarsanız minnettar olurum. 

Anahtarlara Fısıldayan – Murat ÇELİK / 0532 637 79 15

20 Comments

 1. Deniz

  2012 Megane 3 aracımın kartı çamaşır makinesinde yıkandı, ben kuruttum ve kart çalıştı fakat o ilk kullanımdan sonra kart sadece arabayı çalıştırıyor kapıları kitleniyor ayrıca pil az hatası veriyor. Yedek anahtarı var fakat bu kartında çalışmasını istiyorum mümkün mü ? Not: pili değiştirip tekrar denedim kart yine kapıları kilitlemiyor.Ankarada yaşıyorum.bu arıza tamir olursa maliyeti nedir .çok teşekkürler

  • oto anahtar

   Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle çamaşır makinesinde yıkanan Renault megane 3 kart anahtar çok sağlıklı çalışmayacaktır. İçinin şuandan itibaren çürüyüp oksit yaptığını söyleyebilirim. Belki tamir edilebilir. İçinden pili sökün.. Kartın içinde pil kalmasın… İçinin açılıp komple güzel bir bakım yapılması lazım tam anlamıyla devre çürümeden.

 2. Emre

  1.4 megane 3 turbo 2011 model olan arabamin anahtari bozuldu kapilari kitliyo ama acamiyorum 1 hafta once suyin icine dusurmustum hemen aldim kuruttum 15 gundur duzgun calisirken elimden dusurduktsn sonra kapilari acmamaya basladi yeni anahtar fiyati ne kadar olur yardimci olurmusunuz

  • oto anahtar

   Emre bey Renault megane 3 kartlı anahtar tamir edilebilir. Ancak ürünü görmeliyiz, çalışmaması kesinlikle elektronik devrenin zarar görmesindendir. Renault Megane 3 anahtar suya hiç dayanıklı değildir.

 3. Serhat

  Merhaba 2013 kartlı anahtar kilit kapama tuşu çalışmıyor ve yedek anahtarı yok nasıl bir yol izlemem gerekir yardımcı olursanız sevinirim

  • oto anahtar

   Serhat bey 2013 model Renault Megane kartlı anahtar garantili şekilde tamir olur. Aynı şekilde buradan açıklamam gerekirse Renault Fluence kartlı anahtar keza aynı şekilde onarılabilen ürünler arasındadır. Kargo ile yollayabilir veya getirebilirseniz çözüme kavuşur.

 4. cihangir

  selamlar megane 3 anahtarım yere düşmesinden dolayı kapı acma ve kapamaları yapmıyor.ne yapabilirm acaba istanbul da ikametgat ediyorum gop ilçesi

 5. Fatih

  Merhaba, Megane 3 aracımın yedek kartı tanınmadı uyarısı veriyordu. Dün diğer kartı elimden düşürdüm sert zemine, artık bunu da tanımıyor:) yaklaşınca araç açılmıyor, uzaklaşınca kitlemiyor ama kartlardaki tüm tuşlar çalışıyor. Ne yapmak lazım ustacım, yardımınızı rica ederim?

 6. Salih

  Hayırlı akşamlar aracım megan 3 2009 kartım aracı düğmeden kitleme yapmıyor aracım kirlenmiyor diğer tuşları çalışıyor nasıl yardımcı olabilirsiniz birde yedek kart fiyatı nedir

 7. Mehmet BUYURAN

  2011 Megane 3 kartlı yedek anahtar ücreti ne kadar. Mevcut yedek anahtar şişmiş durumda ve kart yuvasına takıldığında hiç bir şey olmayıp kontakda vermiyor

 8. Sefa yavuz

  Meraba megan 3 2010 kasa aracım yedek anahtar kontağa takınca bütün ışıklar yanıyor ama arac tik bile demiyor marsa basınca normal kullandığımda sıkıntı yok herşey normal karta program gerekli sanirim vites sensoru için şanzuman indireceklerdi elletmedim iyiki kopyalama ücreti ne kadar bilgi alabilirmiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir