Menü Kapat

İmmobilizer Arızası ve Çözümü

volkswagen immobliizer arızası

O kadar derinlemesine bir konu ki ben bile nereden başlıyayım hangi modellerden örnek vereyim nasıl anlatayım bilmiyorum artık yaşadıklarımızı ve bildiklerimizi anlatayım sizlerde anlamadığınız yeri bizlere detaylı bir şekilde sorun böylece bu konuyu da aydınlığa kavuşturmuş olalım.

1. immobilizer arızası belirtileri

Çocukluğumdan beri bu işi yapıyor insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum marka marka gidelim ona göre bir yol hatırası çizip bu konuyu da aydınlığa kavuşturalım. 1999 ve üzeri model bütün arabalarda immobilizer bulunmaktadır daha önce kelime anlamını bilmeyenler için söyleyeyim ( açık ve net hırsızlık önleme sistemi ) kapı ve kontak kilitlerinden sonra hırsızı durduracak ( arabayı çalıştıramaması için ) büyük bir önlem olup hayati önem taşımaktadır. Arabaların tamamında immobilizer ışığı vardır bu ışığın verdiği tepki sayesinde immobilizer arızası olup olmadığını anlayabilir buna göre çözüm yolu arayabilirsiniz, hemen açayım. Fiat Linea kullanıyorsunuz kontağı açtınız 3 saniye beklediniz kilit işareti yandı ve hemen peşinden söndü işte evet bir sorun yok araba burada rahatlıkla çalışacaktır peki hatalı olduğunu nasıl anlarım diyorsanız onuda söyleyeyim. Kontağı çevirdiniz yine 3 saniye bekledikten sonra ışık sönmüyor veya marş yapıyorsunuz hala ekranda duruyor işte bu immobilizer arızası ve belirtisidir. Unutmadan söyleyeyim bazı modellerde ışık göstergede hiç yanmaz kumanda arızalandığı zaman yanar bunu neden değiştiriyorlar bilmiyorum ama maalesef makyajlanan arabalarda bazen bunu yapıyor mühendisler takılırsanız bize sorun.

Renault Cilo, Renault Kango ve Renault Master modellerini özetle anlatayım çünkü bu modellerde maalesef insanları tabiri caizse sinirden patlatıyor. Renault hemen hemen bütün arabalarında immobilizer arazısı belirten bir kırmızı ışık kullanır araba çalışmıyorsa immobilizerin devreye girdiğini nereden anlarsınız en basit yöntemini açıklayayım.

 • Kontağa takılan Oto Anahtarı çevrildiğinde gösterge panelinin tam ortasında bulunan nokta şeklindeki kırmızı ışık bir kaç saniye sonra sönüyor ise araba anahtarı okuyor ve mutlak suretle çalışmalıdır.
 • Kontağı takıp çevirdiğinizde bütün ışıklar yandıktan sonra sönüyor kırmızı olan sabit kalıyorsa immobilizer aktif yani devrede ne yapsanız artık bu saatten sonra araba çalışmalayacaktır.
 • Başka bir hata direk yanık kalmadan farklı olup göz kırpma şeklidir böyle size devamlı sinyal şeklinde kendini gösteriyorsa yine maalesef yine immobilizer arızasıdır.

2. immobilizer Arızasının Sebepleri ve Çözüm Yolları

Kimi zaman kullanan kişilerin hatalarından meydana gelir kimi zaman arabaların üretilen parçalarının hatalı olmasından. Şansınız kuvvetliyse hiç başınıza gelmez ama kullandığınız araba Volkswgen, Skoda, Seat veya Audi ise bu hatalarla karşılaşmanız çok muhtemeldir. Yine Hyundai başlı başına bir sıkıntı olup aslında onun için komple bir haber yayınlamak daha doğru olur çünkü hiç olmadık yerde bu hatayı veriyor.

Oto Kuaför Yaptırırken Dikkat Edin!!!

Erkekler bu konuya bayanlara göre daha fazla önem veriyor oto kuaför ( detaylı iç ve dış temizlik ) yaparken motorun içindeki elektrik ve elektronik parçalar muhafaza altına alınmadan sıkılan ilaçlar ve tazyikli su parçaların girişlerine bulaştıktan bir iki ay sonra sorunlar doğuyor. Konuyu biraz daha detaylı bir şekilde açayım, motor beyni adı üstünde motorun konumlandırıldığı yere gizlenmiş olup kesinlikle suyu sevmemektedir zaten giriş soketi söküldüğünde araba çalışmaz düz mantıkla düşünelim su alırsa çalışır mı tabi ki çalışmaz o yüzden motorun ben yıkanmayıp silinmesinden yanayım. İç aksamda bulunan sigorta kutusuna bilmeden sıkılan temizleme ilaçları benzeri bir durumla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir o sebeple aracınızın başında bekleyip dikkatlice olayı takip etmenizi öneriyorum.

Oto Kuaför Sonrası İmmobilizer Arızası Yaşayanlar

Eğer kuaför yapıldığı an veya ertesi gün arabanın çalışmadığı görülüyorsa yapılacak işlemler.

 • Arabanın motor bölümündeki fişlerin ( girişleri ) elektronik devre temizleme spreyi ile temizlemelisiniz.
 • İç aksamda bulunan sigorta tablosu ve gösterge paneli mutlaka sökülüp oksitlenip nem yapıp yapmadığı kontrol edilmeli.
 • Oto boya fırına arabayı sokup zarar vermeyecek sıcaklıkla bir iki saat bekletmeli bulamadığınız veya temizlemekte zorlandığınız parçaların kurumasını sağlayın.
Renault immobilizer uyarısı
renalut immobilizer arızasını gösterin ışık

Volkswagen grubu arabaların göstergesinde bulunan ” ANAHTAR İŞARETİ ” yine immobilizer belirtisi olup kontağı çevirdiğinizde görecek tüm ışıklarla birlikte yok olacaktır olmuyorsa araba çalışmaz lakin KONTAĞI ÇEVİRİP 30 DAKİKA BEKLEYİN eğer arabanız 2001 ve 2009 yılı arasında üretilen Skoda, Volkswagen, Seat ve Audi modellerinden birisiyse bu bekleme komutu ile resetlenecek ve araba çalışacaktır. Elektrik parçalarında bir kusur, arıza ve kısa devre varsa araba çalışmayacak ama bu tip sıkıntılarda yapılacak ilk iş Oto Anahtarı doğru çalışıyor mu çalışmıyor mu kilit nokta burası kontrol ettirdiğinizde çalıştığı bilgisini aldıysanız yine sağdan soldan gerçeği yansıtmayan yönlendirmelerle değil arabaya kendi orjinal arıza tespit cihazıyla bakabilen uzmanların söyledikleriyle müdahale etmelisiniz.

3. Hyundai Aracım Yolda Giderken Stop Ediyor

Sabahın ilk saatleri telefon sesine uyandım artık arabanın sahibi nasıl bir psikolojiye sahip bilmiyorum beni aramak için sabahı zor beklemiş olacak ki beni konuşturmadan kendisi ” ustacım hyunadi aracım var yolda giderken stop etti ustaya götürdüm orasını değiştirdi, burasını kontrol etti, kontak değişecek dedi, kontak antenine bakılması lazım, mazot pompası motora yakıt yollamıyor, sigortaları değiştirdik ” demesi üzerine diğer konulara dalmadan sözünü kestim.

Seyir halinde araba belli bir sürate ulaştıktan sonra stop etmesinin en büyük sebebi KRANK SENSÖRÜ eğer sahibi olduğunuz araba Hyundai veya Kia modellerinden biriyse ustalara söyleyin hiç bir parçaya dokunmadan önce bunu değiştirsinler.

4. immobilizer tamir fiyatları

Pek anlamı olmayan bir soru evet fikriniz olsun diye araştırma yapıyorsunuz istenmeyen bir hadiseden kaynaklanan bu sıkıntıyı ne kadara çözerim diye düşünüyorsunuz lakin markasına ve modeline göre fiyatlar değişir kimse size uzaktan fiyat veremez verirse o ustaya arabayı teslim etmeyin. Önce neden doğru, araba neden çalışmıyor ve kontrol edip teşhis koyduktan sonra fiyat meydana söylenir bu gibi durumda mesela Hyundai Kontak Anteni arızasından dolayı doğan immobilizer sorunu için biz 350 lira alıyoruz ama nerede olduğunu bilirsen anlam kazanır bilmeden sökülüp değiştirilen her parça araç sahibine külfet olur tamirci su yoluna çevrilir zaman ölür giden para cabası olur.

Kronikleşen ve ustalara gidip gelmekten sıkılıpta bana ” yakacağım bu arabayı ” diyen insanlara çözüm yolu olarak arabaya takım set alın bu durumdan kendinizi kurtarın kangren olan parmağı kesin diyorum lazım olan parçalar.

 • Motor Beyni
 • immobilizer beyni
 • Kontak Anteni
 • Oto Anahtarı
 • Bazı arabalarda ( sigorta kutusu )
fiat araçlarda immobilizer arızası
fiat arabalarda immobilizer arızasını gösterir.

Yukarıda sıraladığım parçaları Ankara ve İstanbul İkitelli gibi çıkma malzemelerin bol olduğu sanayi sitelerinden araştırıp bulun arabanıza takın tek marş çalıştırıp önce kendinizi sonra sizi görmek istemeyen hatta kavga ettiğiniz ustanızdan kurtulun derim.

İmmobilizer Beyinden İptali 

1997 – 1998 ve 1999 modellerde üretilmiş Renault Clio, Renalut Megane 1 ve Renault Twingo modellerinde beyinden iptal işlemi olması gereken arabaya zarar vermeyen bir işlemdir fakat diğer yeni otomobiller için çok çaresiz kalınırsa başvurulması gereken müdahaledir arabanın gidişine, duruşuna, kalkışına ve çekişine zararı 2 çeşit olumsuz etkisi var bunlardan biri göstergedeki ışığın yanık kalması diğeri ise arabanın artık düz kontak ile çalışabilir olmasıdır. Genellikle bütün arabaların immobilizer sistemi beyinden iptal edilebilir tasvip etmesem dahi bazı arabalara uyguladım. 

Beyinden iptal edilen immobilizer tekrar aktif edilir mi ?

Üst tarafta sıraladığım şekilde takım set alırsanız otomatik olarak immobilizer sağlıklı şekilde çalışacaktır diğer şekilde usta marifetiyle geri gelmez zaten kimse onunda uğraşmak istemez sizde kafanıza takmayın. 

İmmobilizer Pili Biterse

İmmobilizer pille çalışan bir yazılım değildir arabanın üzerinde elektronik manyetik olarak çalışır biterse immobilizer anahtar pili biter onunda arabayı çalıştırmasında bir etkesi yoktur sadece arabayı açmaya kapatmaya yarar yani arabanızda bir arızasa meydana geldiyse bunu uzaktan kumandanın piline bağlamayın. 

451 Comments

 1. Hasan sevim

  Degerli ustam aracım 2005 Renault Kango dur seyir halinde bazen stop eder ayrıca iki gün önce arabayı yıkattım 4 saat sonra arba calışmadı ustaya götürdüm imobilizerin yandı ğını söyledi ama bazen kartı sıkınca calışıyor cıkma beyine bin lira istiyor beklettim ne yapmalıyım maddi olarakta imkanlarım kısıtlı cevap verirseniz memnun olurum tşkr ederim

  • oto anahtar

   Hasan bey çok geçmiş olsun arabanın yolda giderken stop etmesinin sebebi krank sensöründen kaynaklanmaktadır arabanızı yıkatabilirsiniz lakin motoru kesinlikle yıkatmayın motor suyu yedikten sonra arabada elektronik arızalar çıkar çıktıktan sonra bulmak çok güçleşiyor. Motor beynine 1000 lira pahalı söylemişler 500.00 lira beyin olsa en çok 250 işçilik olur.

   • Cemre

    Merhaba bende 2008 model mitsubishi colt var daha önce başka arızadan dolayı sanayiye götürdüğümde aralıklı immobilizer hatası vermişti ama arabada uyarı işareti yoktu. Son bikaç gündür kontağı çalıştırdığımda immobilizer arıza işareti çıkıyo sonra araba çalışıyo yedek anahtarım çipsiz onla deneyim yine işaret çıkacak mı derm yedek anahtar hiç çalıştırmadı çipi olmadığından mıdır teşekkür ederim şimdiden

   • CELAL YILDIZ

    Slm Aleyküm hocam bende 2001 model 1.6 i 16v opel vectra comfort makyajlı kasa dedikleri araç var aracı yeni aldım yalnızbeyinli araçlardan pek anlamadığım ve aracıda expere sokmadığım için birtakım sorunlara maruz kaldım önce anahtarı ilk kontakta tüm sensörleri ışığı yanması çalıştırınca kapanması gerekiyormuş benim araçta sadece yağ lambası akü lambası ve airbağ yanıyor çalışınca kapanıyor Bi ustaya götürdüm beyin arızası olduğu ve hkhataların silindiğini söyledi 1500 TL masrafı var dedi bu konuda yorumunuza ihtiyacım var hocam şimdiden teşekkür ederim

   • Onur nalbat

    Merhabalar kolay gelsin aracin 2015 master butun aynalari amerikan park olsun diye direk kontaga bagladik ama sol taraf sinyallerin calismiyo iptal ettik modul attik yine calismiyo tik yapiyo birkaiyo sag taraf calisiyo ama hizli yanip sonuyo sebebi nedir

   • Yaşam Gül

    Ustam selamlar, 2012 model opel mokka 1.4 benzin-lpg aracım var. Arasıra 4-5 çalıştırmada bir marş basıyor araç çalışmıyor. Önceki sahibi bobini değiştirmiş ancak bobinden değilmiş. Sizce sorun nelerden kaynaklanabilir.

   • Metin eren

    Hocam merhaba benim aracım 2006 model dacca Logan sedan yolda giderken stop ediyor sonra marşa basıyorum marş basıyor almıyor neden yapabilir Buji ve bobin kaplularini sokup takıyorum calisiyor

   • Fatih

    Usta 2010 scanıa 420 immobilizer aktif diyo seyir halindeyken gaz kesiyor yada motor ağrızası çıkıyor araç güçten düşüyor KAV yetkili servis işin içinden çıkamadı varmı ağır vasıta da bilgin

  • Güven kuran

   Hocam belki eski konu ama benim araç 2005 Peugeot 407 benzinli ayrıca LPG li bu gün elim sigorta kutusu kapağına değdi bı kablo boşa çıktı baktığımda kablonun tüpün göstergesi olduğunu farkettim lakin aracımı calistiramiyorum marş basıyor ama.almiyor ekranda bir anahtar resmine çarpı işareti çıkıyor kapı kilitleri çalışmıyor birde radio ben ne ettiysem bulamadım bana yardımcı olurmusunuz

    • İbrahim

     Hocam merhaba bendede Hyundai i40 var yeni aldım aldığımdan beri kumandaların ikisine çalışmıyor fakat parmak okuyucu ile açıp kapatabiliyorum aracin çalışmasında bir sıkıntı yok servisine gittiğimde suya düşmüş dediler değişmesi gerekiyormuş her iki kumandada sorun olunca suphelendim yardımcı olursanız sevinirim

    • Musa demirci

     Seat ibiza 2013 arabanın sağ ön yada arka sırasıyla kilitleniyor bazen kilitliyor. Önceden içeriden kilitliyordum artık kitlemiyor benmi anahtarla yanlış bişey yaptım bilmiyorum. İmmobilizer ışığı daimi yanıyor sonra yanıp sönmeye başlıyor ama sağ ön ya da arka kapı açık kalıyor çözüm ne

  • Mehmet erdogan

   Selam ustamy yanitla kısmından yazıyorum umarım tarafınıza ulaşır 2011 anahtarsız giriş ford Focus aracım var yedek anahtarını kaybettim bir ay falan oldu bundan bir kac gün önce elimdeki mevcut anahtar icindeykenbastigimda dugmeye arabayi acti isiklar yandi fakat anahtar bulunamadi yazisi cikti bastgimda calisti ama yolda giderken anahtar lamabasi yanip sonuyor anahtaricinde deilmisgibi ikaz veriyordu sanaiye goturdum makinaya baglattim hirsizlik falan yazdi gosterge panelini çıkardık arkadaki lehimleri kontrol ettik geri taktik gene ayni yok bulamadik neyse ewe geldim aklima geldiakuyu söküp bi yarimsaatbekledim taktim hersey normale döndü sonra 200 km gittim hersey normal izmirde yedek anahtar yaptirdim simdi de araca binip calistirinca 3yada bes dk hizli hizli yanip sönüp sonra yawaslayip sönüyor bu normalmi normal deilse ne yapmaliyim

 2. Erhan

  Merhaba arabam 2002 model Kango benzinli. Arabam çalışmıyor Marş basıyor ama kırmızı nokta ışık hızlı şekilde yanıp sönüyor aracım çalışmıyor

  • oto anahtar

   Erhan bey Renalut Kango anahtar arızası varsa araçta immobilizer anahtar arızası almanız muhtemeldir ayrıca bazen istisna durumlarda aracın çeşitli yerlerindeki gerek elektrik gerekse elektronik arızalarda araç yine immobilizer arızası ışığı yakmakta o zaman bilgisayar ile arabayı kontrol etmekte yarar var, sizin yapacağınız önce Renault anahtar kontrolü ardından ise araca bilgisayar bağlatmak olacaktır.

 3. Erkan koç

  Selamın aleyküm kardeş benim aracım 99 megane bir iki arıza var bir sabahları geç çalışıyor bujilrr değişti olmadı bi servisçi arkadaş ısı müşürü dedi ısı çok az kalksa tuk diye alıyo soğukken çok zorluyor birde inmo iptal ettirdim tekrar aktif olurmu

  • oto anahtar

   Erkan bey Aleykümselam Renault megane anahtar için immobilizer iptali yaptırmanız çok yerinde bir karar olmuş 1997-1998 ve 1999 modelli Megane 1 ve Twingo modellerinde olması gerekli sistemler değişti çünkü tekrarlamaz ancak aküyü söküp takmamaya özen gösterin son olarak arıza ile immobilizer arasında bir fark bulunmuyor.

   • Ali

    İyi günler bizdede Megane 1 2000 1.6 16 valf RTE araç var aracın immobilizer ışığı hiç yanmıyor benim ustaya götürme amacım klimam çalışmıyor beyinciye götürdük immoyu iptal etmişler dedi ancak dedi immoyu aktif edip orijinaline çevirirsek çalışır dedi klima tesisatında bişey yok dedi.Boyle bir durum olurmu immo geri dönermi dönse başka sıkıntılar açar mı ?

   • Yakup

    Abi benim araçta Nissan Primera visia 2005 model araçta immobilizer arızası nedeniyle tamire götürdük araba hiç çalışmıyor beyin seti değişecek dedi fakat bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

 4. Fiat linea

  İyi günler linea marka aracım 100 bin kmde. Aracı farklı bir gösterge sorunu için Fiat servise götürdüm immobilizer beyninde araç 297 bin km de gözüküyor dediler. Lakin araç ekspertizi motor durumu sanayi ustalarının söylemleri aracın bu kmde olmasının imkansız ve motorun temiz olduğunu söylüyorlar acaba beynin arıza olması nedeni ile 2.el başka bir araç beyniyle değişme ihtimali var mı. Bir de aracın gidişi motoru gerçekten iyi. Bu beynin değiştiğini anlayabilir iyi ya da gerçekten aksi bir durum mu var

  • oto anahtar

   Hayırlı sabahlar motorun temiz olmadığı aracın kilometresinin düşürülmediği anlamına gelmez çok bakımlı ve temiz olur ama 300.000 kilometrede olur bunu anlayamazsınız eğer bilgisayarın elektronik ortamda gösterdiği kilometre doğrudur ustaların söylediği değil makine sistemsel dosyalar üzerinden verileri okur ustalar gözüyle okur fark buradadır.

 5. iftadi

  2001 megan 1 aracımda ustam immobilizer arızası olduğunu söyledi. Fakat kontağı açınca bir süre sonra immo lambasi sönüyor. Ama araba bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

  • oto anahtar

   Renault Megane anahtar arızası olmadığı için çok bir şey diyemiyorum ancak iyi bir elektrikçi sorunu çözecektir. İmmobilizer arızası olsa aracın göstergesinde kırmızı ışık yanıp söner. Kırmızı ışık yanım sönüyor ve araba çalışmıyor ise motor beyninden immobilizer sisteminin iptal gedilmesi gerekmektedir.

 6. Furkan

  İyi akşamlar 2001 megan 1 aracımda ustam immobilizer arızası oldugunu söyledi fakat immo lambası kontağı açınca kısa sure sonra sönüyor tekrar yanmıyor fakat araba bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Yardım ederseniz sevinirim.

  • oto anahtar

   Furkan bey immobilizer anahtar ışığı sönüyorsa biz bir şey yapamayız ona arabanın farklı yerlerinde problem varmış gibi görünüyor iyi bir elektrikçide kontrol ettirmeniz gerekiyor.

   • Furkan

    Araç lpg li olduğu için motorun içine gaz kaciriyormus zengin karışımdan dolayı araç calismiyormus. Lpg iptal olunca sıkıntı yok. Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

   • Murat Arslan

    Slm usta benim sorunum kia carnival calistirmaya calisiyorum malesef motor dönüyor calismiyor bir nusta bakti krankmili sensörü dedi ikinciside anahtar diyor ne yapacagimi sasirdim

 7. Erdi

  Merhaba. Citröen c5 2006 model aracıma oto kuaför yaptıktan sonra aracımı aldım sorunsuz bir şekilde otoparka park ettim. Ertesi gün anahtarın uzaktan kumandası işe yaramadı. Ne kilidi açabildim ne de kilitleyebildim. Manuel şekilde kapıyı açtım. kontağı çevirdiğimde elektronik çalma arızasıyla karşılaştım ve araç çalışmadı. Anahtarla mı ilgilidir yoksa beyinle mi ilgilidir şüpheye düştüm. Ne yapmam gerekir yardımcı okursanız çok memnun olurum. Şuan moralim aşırı bozuk

  • oto anahtar

   Anahtarla ilgili kesinlikle değil çünkü kuaförlerin nereye ilaçladıkları tamamen muamme o arabanın beyin ve elektronik parçalara giden bütün soketleri söküp tek tek temizlemeniz gerekiyor bir yerde devreyi tamamlamayan parça mevcut bilginize sunarım.

 8. Coşkun

  Merhaba bizim 99 model boramız var
  immobilizer işareti kontağı açtığımızda hiç bir şekilde yanmıyor araba çalışmıyor neden kaynaklanır acaba şimdiden teşekkür ederim

  • oto anahtar

   İmmobilizer sorunu yaşıyorsunuz lakin 1999 model volkswagen bora anahtar sadece yedeklenebiliyor şuanda cihazlar onun doğru düzgün programlamasını yapamıyor çünkü versiyon serileri çok geri kaldı iyi bir beyinciye veya elektrikçiye göstermeniz gerekiyor.

 9. BATMANDA USTA YOK!!!!!!

  merhalar hocam benım 2008 model kangoo 1.5 aracım var ve onu yakma derecesine geldim aracı yenı aldım aldığım kişi arada stop ediyor bana ait yapıp vericem dedi trıger kayışının ordakı sensoru değişip verdi fakat arac yıne stop ediyor yaşadığımşehirde goturmedığım ustakalmadı ama araç düzelmedi giderken stop edıyor araçtan ınıyorum markete gıdıyorum gelıyorum marş basıyor yıne çalışmıyor herkez de bişi diyor ne yapcam anlamadım….

  • oto anahtar

   Giderken Stop etmesi Krank sensöründen yapar çok önemli bir arıza değil aslında neden bulamadılar anlamadım. Yolda giden araçların tamamı bahsettiğim parçadan yapar değiştirildiğinde sorun çözülür.

   • Omer

    Hocam hayırlı günlerin olsun 2004 stilo 1.6 16 Walf aracım yolda giderken stop ediyor ve araç kendini korumaya alıyor çalışmıyor.
    İmmobilizer hatası diyor herkes beyinciye gideceğim gerekirse ama burada yazdığınız cevap da aklıma takıldı yardımcı olabilirmisiniz
    İmmobilizer ışığı yanıyor araç stop edince ve o ışık sönmeden çalışmıyor

 10. Bahri

  Merhaba. Aracim opel corsa 2004 model 1.3cdti. Aracim kalkista stop ettirirsem 20 30 saniye beklemezsem calismiyor. Mars basiyor ama arac calismiyor. Kontagi calisirken kapaip ardindan hemen bastigim takdirde tene calismiyor. Ariza tespit cihazinda ariza vermiyor. Stop ettigii esnada bilgisayara baglandiginda immo arizasi veriyor. Neden kaynakli cozemedim. Tesekkur ederim.

  • oto anahtar

   Basri bey anahtar arızası olmadığından dolayı bir şey diyemem lakin genelde özellikte motoru yıkanan araçlarda bu tip arızalar var nerede oludğu belli olmadığından çok büyük sıkıntı bulunması oldukça güç maalesef bu konuda doğru bilgi veremiyorum sizlere kusurumuza bakmayın.

 11. Kenan

  Ustam merhaba bende 99 model twingo var anahtarımin içinde çip felan yok ama aracı orjinal anahtari ile kitleyip acarsam yedek olarak anahtarciya cektirdigim anahtarla calostirabiliyorum aksi halde immobilizer isigi sürekli yanıp sönüyor ve araç cektirdigim anahtarla çalışmıyor orjinal anahtarin pili bitince veya kaybolur ben ne yapacağım. Yol gostermenizi rica ederim.

 12. Adem özer

  Merhaba ustam hayırlı işler
  Benim 2000 model clio2 hachback var immobilizer de bır sorun var aracım sorunsuz çalışıyor fakat kapılar acılıp kapanmıyor anahtarcıya gıttım
  Bunlar buyuk pilli tamiri mumkun degıl ama kucuk pilli olsaydı tamir edilirdi rı dedi sızın onerınız nedir

  • oto anahtar

   Adem bey anahtarcı kısmen doğru söylemiş fakat eksik olmuş. Renault Clio anahtar tamir edilebilir ancak yenisi yapılamıyor fakat bozuk olanı yollayabilir veya gönderebilirseniz hallederiz.

 13. Mahir

  Ustam arabam clıo 2014 model. Bugün aküsünü değiştirttik kullandım 2 saat sonra kart tanınamadı yazıyor göstergede herhangi bir ikaz işıgı falan yanmıyor. Neden ola bilir?

  • oto anahtar

   Mahir bey hayırlı günler diliyorum tamamen tesadüf olmuş arabanın aküsünün değiştirilmesi renault clio 4 kart tanınmadı hatası sorununun çözülmesi için kartın bizlere gönderilmesi veya getirilmesi gerekmektedir.

 14. Gökhan

  Ustam merhaba aracım citroen xsara dizel dün aracı temizlik yaptık arkadaşla temizlemeden sonra kontağı çevirdim farlar kendiliğinden yandı 4 lü yanıyor marş basıyor gösterge paneli hiç bişi yok motor çalışmıyor ne oldu anlamadım fikriniz var mı?

  • oto anahtar

   Gökhan bey Citroen Xara anahtar arızası değil bahsettiğiniz sorun büyük ihtimalle temizlik ilaçlarının arabanın elektronik devresine temas etmesinden kaynaklı, bence temizlik yaptığınız bölümdeki soketleri söküp teker teker temizlemelisiniz.

 15. Yılmaz TURAN

  Kolay gelsin ustam benim araç 2000 model bora 2 -3 gunden beridir arac bazen mars almiyo yani 2-3 marştan sonra çalışıyo bazen de hicbir sıkıntı yok ilk marşta çalışıyor bilgisayara bağladık arıza yok lpg iptal edip gün boyu benzinde kullandım yine ilk çalıştırmada bazen marş basiyo ama calismiyo bujileri değiştim düzelmedi yolda giderken titreme tekleme hicbir sıkıntı yok tek sikayetim bazen ilk marsta calismamaya basladi bugün bi kez kontagi çevirince imbolizer arıza işıği normalin dışında yakti ama hepsi söndü o sönmedi sonradan kayboldu ustalara gösterdim herkes bisey soyluyo benzin pompasi regülatör krank sensoru vb. Kesin bisey diyen yok bana yardımci olursanız sevinirim yoksa ustalara kalsak sırayla herşeyi değiştirecek saygılar

  • Bertal Düzgün

   Yılmaz bey merhaba benim aracta aynı sorun var 2001 golf sabahlari 1 veya 2 marsta aliyor yaklaşık yarım saat kullandıktan sonra stop edip 10 15 dakika sonra 3 4 marş zor alıyor .Sizin sorun çözüldümü acaba

 16. Bahtiyar Okuyan

  Merhaba ustam ben Ordu dan yazıyorum,Clio symbol 1.4 2007 model araç aldım bende immobilizer ışığı hiç yanmıyor,aracın anahtarı kapı kilitlerini açmıyor acaba immo iptalmi edilmiş yoksa başka bir sorun mu var. Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

   • Bahtiyar Okuyan

    Aracı bir ay önce aldım,göstergede immobilizer ışık hiç yanmıyor… Çalışmasında hiç problem yaşamadım,göstergede ki ışığın sigortası yanmış veya ampul varsa patlamış olabilir mi

 17. Abdullah HANER

  Merhaba ustam. Benim aracım renault espace ıv 2.0 t 2006 model. Daha önce 2 defa sabah kalktığımda marş bastı ama çalışmadı. Bilgisayara bağlayıp birşeyler yapıp çalıştırdıları. Şimdi Bursa da yolda stop etti çekici ile sanayiye getirdik. Ustalar arızayı bulamadılar. Sanayide onlar uğraşıyor ben bekliyorum. Ne yapabilirim. Tşkl

   • Baycelebi

    Merhaba Ustam ben de Twingo 1var aracın bir anahtarı birdenbire çalışmamaya başladı yalnız kumandanın ışığı yanıyor arıza ne olabilir acaba şimdiden çok teşekkür ediyorum.

   • oğuz bakar

    Bende de Espace 4- 2.0 T LPG’li 2006 mevcut. Sabah ilk çalıştırırken sorunsuz marş alıyor, 20-30 km yaptıktan sonra durduğunda starta basınca tık diyor başka bir şey demiyor. Gır gır yapmıyor. 9-10 defa basınca ancak start alıyor. Röle ekletmeme rağmen böyle. Sıcakken mi oluyor anlamadım. Marş otomatiği yeni, şase kablosu yeni. Marş kömürü yenilendi. Kaputu açıp direkt temas ettirince sıcak olsa bile çalışıyor. Ne yapabilirim?

 18. İbrahim

  Ustam merhabalar aracım citroen C1 2008 model 1.4 dizel 116 binde yeni aldım iki gün sonra araba çalışmadı marş alıyor ama çalışmıyor sorun bulunmuyor en son anahtardan dediler hala bulamadık neden olabilir. Teşekkürler.

  • oto anahtar

   İbrahim bey sorunun ne olduğuna bakmak gerekiyor. Bu tip arızalar maalesef biraz problemli aldığınız kişi büyük ihtimalle problemin nerede olduğundan haberi vardır en azından neden ve nasıl oluşmuş öğrenilebilirse daha doğru tespitler yapılabilir.

 19. Mert

  Usta sen bu işi çoğu ustadan daha iyi biliyorsun benim araç 2004 focus 1 aracım şu hasarlı yani suya girdi şimdi immo hatasi var bazen yapıyor bazen yapmıyor. Kontağı açıp kapatmaktan küçük ışığın düz yanmasını beklemekten usandım oto elektronikci anhatrci beyin diuor beyinci beyinde sıkıntı yok iki farklı beyin denedim aynı arızayı veriyor diyor. Ne yapacağımı şaşırdım.Arac şu kanalına düştü 5 saat kadar orda kaldı tamamen su altında.oneriniz nedir

  • oto anahtar

   Mert bey sigorta kutusu, immobilizer beyni ve motor beyni kontrol edilir ise büyük ihtimal ile sorun çözülecektir. Ayrıca aracın tüm soketli olan fişleri sökülerek kurutulmalıdır.

   • Engin cokluk

    Merhaba micra match 2016 aracımda bugün kitapcikda yazan nats hatasıni aldım (araba icide anahtar simgeli kirmizi yanıp yanıp sonuyor) fakat arabayı çalıştirdigimda işaret kayboluyor ve araba çalışıyor kilitler de çalışıyor herhangi bir sorun yaşamadım normal bakımı yapıldı ama yetkili servisde yaptırmadim bununla alakası olabilir dendi ama aklıma yatmadı sizce ne anlama geliyor bu işaret…

 20. Ümmet Polat

  Ustam iyi geceler..2000 megane 1 sahibiyim..birkaç saat önce aracımı kapıya bıraktım sonra yeniden çalıştırmak istedim çalışmadı..immo ışığının hiç yanmadığını fark ettim..sizce sorun ne olabilir

 21. RECEP ASLAN

  Murat bey be Bursada yaşıyorum.2004 kango aracım bundan yaklaşık 20 gün önce marşa bastım çalışmadı. Usta immobilizer den olduğunu anahtardaki çipin arızalı olabileceğini söyledi. Anahtarciya gittiğim de anahtarın tamir olamayacağını yeni anahtar yaptırmam gerektiğini söyledi ve yenisini yaptırdım. Ama son 2 GÜNDÜR yine aracımın immobilizer ışığı bazen sabit yanıyor, bazende sürekli yanıp sönüyor. Bana ne önerirsiniz. Çok teşekkür… cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

 22. A.karagöz

  S.a ustam benim fiat punto 1.3 multijet arabamda bir anda immobilizer işareti çıktı kontağı çevirdiğimde marş basmıyor anahtarı kontrol ettirdim sağlam dediler acaba arızası neden kaynaklanır..teşekkürler..

 23. Tolga

  Sa abi
  Ustam 2007 kangoo 1.5 dizel aracın var
  immobilizer Işığı bazen aracın kapıları sert kapatırsam sönüyor bazende kontak üzerinde 5 dk felan beklersem sönüyor
  İş için kullanıyorum
  Olmadık zamanda sönmüyor araçı yakacam. Anahtar pilini değiştirdim düzelmedi
  Aküyü değiştirdim düzelmedi
  Bilgisayar da arıza kaydını neyi temizledim. Bakımlarını yaptırdım düzelmedi
  Anahtarcı gittim. Anahtarı kontrol etti
  Makinede baktı anahtar sağlam dedi
  Ben ne yapmalıyım. Bilmiyorum
  Allah rızası için bir yol göster
  Umarım yardımcı olursun
  Çok teşekkür ederim şimdiden

  • oto anahtar

   Çok üzüldüm öncelikle çok geçmiş olsun. Anahtarın sağlam olduğuna bakmadan bir tane yedek yaptırmanı öneririm. Eğer yedek var ve aynı hatayı onunla da yapıyor ise önce kontak anteninini, sonra immobilizer kutusunu ve ardından motor beynini kontrol ettirmen gerek. Lazin hepsinin kontrol ettirilip değiştirilmesi külfet en temizi, çıkmacılardan aynı aracın özelliklerinde bu saydığım 4 parçayı takım olarak alıp arabaya takmaktır.

 24. Hüseyin Uğur

  2006 kangom var imbolizer işiği yanmiyor test edilecek.gelismeleri pylascam arac calismiyor..bilgilerinizi paylaşirsaniz sevinirim
  Tşk.

 25. Murat arapoğlu

  Merhaba usta, 2007 honda civic aracim var..dun asiri yagislardan dolayi sanirim araba su almis..aksam calismadi ..sabah akuyu baska araca bagladim ..bu sefer ic panodaki isiklar gostergeler yandi ama araba calismadi..sonra yesil yanip sonen anahtar farkettim…isikler her iki anahtarla sònmedi..imobilizer de sorun var..ne yapmam gerek acaba..beyin diyorlar ama baska yapabilecek bur sey var mi acaba..tesekkur ederim..iyi calismalar

 26. hasan

  2000 model clio aracımın zaman zaman immobılizer ısıgi surekli yanıyordu kontağı açıp kapattığımda düzeliyor ve araç çalışıyordu fakat bu sabah anahtarı kontağa taktım diger ikaz ışıkları söndü immobilizer ışığı hızlı yanıp sönüyor ve araç çalışmıyor sorun nedir acaba

  • oto anahtar

   Hasan bey Renault Clio anahtar arızalı ise araç immobilizer bilgilerini okuyamadığından dolayı ışık yakar ve çalışmaz. O yüzden önce anahtar sonra araç kontrol edilecek.

   • Özgür

    Selam ustam benim 2000 model megan 1.9 dizel arabam 120 130 km hızla giderken birden durdu çalıştırmayı denedik çalışmadı tamirci gelip araca yolda baktı imobilizer ışığı hiçbir şekilde yanmıyor bu elektiriçi işi dedi elektirikçide bu elektronikçi işi dedi ne yapacağımı bilmiyorum şu anda araba hala yolda yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 27. Ebubekir

  Değerli ustam. Benim aracım ford connect, araç motorunu yıkattıktan sonra ilk marşda çok azda olsa geç çalışıyor, motorun sıcak veya soğuk olması hiç fark etmiyor, araç 78 binde mazot filtresiden olabilir diye düşündüm,10 bin bakımını yaptırdım, yağını, suyunu, filtreleri hepsini değiştirdim. Fakat sorun devam ediyor ne yapmalıyım.

 28. Mahsun

  İy geceler usta 2015 Fiat Doblo var immobilizer lambası yanıyor ve sönmüyor araç çalışmıyor ben aracı yolda bı kenara bıraktım eve geldim Benim ne yapmam lazım kime uğramam lazım teşekkürler usta

 29. Murat

  Merhaba usta 2009 hyundai getz arabam var arabayi calistirirken anahtar isareti gelmiyor 2 veya 3 denememden snra anahtar isareti gelip oyle calisiyor arabam sizce wd40 soket yerini temozlesem gecermi

 30. Dağıstanlı

  Merhaba
  2007 1,3 grande puntom var akü yeni değiştim fakat arabanın göstergesinde elektrik var fakat marş basmıyor göstergede immolize ışığı yanmakta fakat arcı geri vitese alıp marşa bastığımda çalışıyor sorun nedir.Bir elektrikçi bu sorunu yapmak için 300tl istiyor ne gibi işlem yapacağından da hiç bir fikrim yok.

  • oto anahtar

   Hayırlı günler diliyorum. Öncelikle Fiat Grande Punto Anahtar problemi yaşamadığınızı söyleyebilirim. 300 lira ücret eğer garantili şekilde yaptığını söylüyor ise çok değil.

 31. Ramazan

  2010 model Kia Cee’d Anahtar aracımda bugünlerde anahtarı kontağa koydugumda imbolizer ışığı yanmıyor,Mars’a bastığımda doğal olarak çalışmıyor ancak anahtarı çıkarıp tekrar takdigimda ışık yanıyor Mars’a bastığımda da çalışıyor,sorun siklasmaya başladı,sizce sorun anahtardan mi yoksa başka bi sorun mu var?

 32. Timuçin

  Usta merhaba. 2013 model Nissan Juke aracım var. Kontak kapalıyken immobilizer ışığı 2-3 saniye aralıklarla sürekli yanıp sönüyor. Anahtarı sokup kontağı açtığımda ışık sönüyor. Bir sorun var mı, yoksa normal çalışması mı bu? Kontak kapalıyken ışığın hiç sönmemesi kafamı karıştırdı.

 33. Timuçin Gülnar

  Usta merhaba. 2013 model Nissan Juke aracım var. 1 ay önce aldım. Bugün fark ettim ki, kontak kapalıyken immobilizer ışığı 2-3 saniye aralıklarla yanıp sönüyor. Kontağı açtığımda ışık sönüyor. Bu normal bir durum mu, yoksa anormal bir durum yani arıza mı var? Şimdiden teşekkür ederim.

 34. Timuçin

  Usta merhaba. 2013 model Nissan Juke aracım var. 1 aydır kullanıyorum. Bugün fark ettim ki, kontak kapalıyken immobilizer ışığı 2-3 saniye aralıklarla sürekli yanıp sönüyor. Kontağı açtığımda ışık sönüyor. Bu normal mi, yoksa anormal bir durum mu söz konusu yani arıza mı var? Kontak kapalıyken ışığın sürekli yanıp sönmesi kafamı karıştırdı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • oto anahtar

   Timuçin bey merak edilecek bir durum söz konusu değildir. Nissan Juke Anahtar ile kontağı açtığınız zaman yanıp sönen ışığın tamamen sönmesi gayet olasıdır. İmmobilizer`in devreden çıktığını gösteriyor.

 35. Barış

  Merhabalar
  Aracım 2002 opel combo dur. Yaşamakta olduğum sorun immobilizer seyir halinde iken yanıp km sayacımı kesiyor hız göstergem sadece çalışmamakta oluyor bunu nasıl çözebilirim

 36. İbrahim ünal

  Ustam slmlar.2008 mod fiat punto aracım mobilizer arıza verdi elkrikçiye gittim anahtarcıya gönderdi yedek anahtarla söndü fakat bir süre sonra tekrar yandı ne yapacağımı anlamadım elktrikçi olmazsa tekrar gel tam chekup yapacağız diyor tşkler.

  • oto anahtar

   İbrahim bey benim şahsi fikrim elektrikçi ile iletişim kurmamanızdır. Yedek anahtar ile çalışan arabaya nasıl bir araştırma ve geliştirme yapacak ki anlamadım. En güzeli Fiat Grande Punto anahtar yaptırın bir adet orjinal uzaktan kumandalı şekilde yürüyün yolunuza derim. Çünkü yedekle çalışan arabanın bariz sorunu belli OTO ANAHTAR arızası yaşamışsınız.

  • Hüseyin

   Merhaba 2008 model 1.5 kangom var bazen stop ısıgıyla kırmızı nokta yanıyo kontagı ceviriyorum hiç sönmüyo sönmeyince araç çalısmıyo 10 15 dakşka geciyo tekrar kontaga bastığımda o iki ışık sönüyo arac çalısıyo nedendir ustam bu arıza

   • oto anahtar

    Hüseyin bey Renault Kangoo anahtar yedek olarak evinizde veya iş yerinizde var mı bilmiyorum. Ancak sorunu önce uzaktan kumandalı anahtar üzerinde ardından arabada aramanızda yarar var. Görmeden bir şey demek mümkün değil ama yanık kalıyorsa ışık sönmeden büyük ihtimal araçtandır. Eğer göz kıpma şeklinde ise uyarı o zaman anahtardan kaynaklanabilir.

    • birer demir

     mrb öncelikle amacım başımdan geçen bir immolizer sorunu yüzünden belki bir faydası olur düşüncesiyle yazıyorum 9 ay kadar immolizer lambası zaman zaman sönmez bu yüzden aracım çalışmıyordu yeni anahtar yaptırdım bir iki soket değiştirdim ama çözüm olmadı en kötüsü arızanın nedeni tam olarak bilinememesi idi fazla uzatmadan frene bastığımda sağ sinyalde ön panelde kısa devre yaparak yanıyordu birgün oto elektrikçisine durumu söyledim kısa devreyi güçlendirdiğini söyledi ve sorun çözüldü ancak esas çözülense immobilzer lambasının sorunu ortadan kalkmıştı 15 temmuz 2019 da bu kısa devre olayını yaptırdım bugün 5 ocak 2020 ve ogündür bu sorunu yaşamadım bu sorunu yaşayanlara umarım bu yazım bir yol gösterir ve sorunları çözülür saygılar sunarım

     • Umut

      Birer demir bey benim sorunumda sizin araç gibi olabilir. Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor anahtar. 99 alfa romeo 156 aracım bu aralar ilginçtir sabahları çalışmıyor. Öğleden sonra sorunsuz çalışıyor. Kısa devre olayı için bende baktıracam inşallah çözüm olur. Tşkler

 37. Serkan

  Selamın aleyküm ustam 2000 model clio rna modeli arabam var anahtarı takıp çevirdiyimde kırmızı ışık yanıp yanıp sönüyor bu durumda neyapmam lazım anahtarımı deyiştireyim yoksa imobilizerimi tamir ettireyim yada deyiştireyim bu konuyla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim.iyi çalışmalar.

 38. Fatih

  Merhaba aracim 2004 ford fiesta araba calişmiyorken bu immobilizer göstergesi yanip sönuyor devamli ama anahtari koyup calistirdiktan sonra sönuyor bu ne anlama geliyor.

  • oto anahtar

   Fatih bey Ford Fiesta Anahtar kontağı döndürdüğünüz zaman immobilizer ışığının sönmesi normaldir. Araç park halinde iken yanması ise aracın güvende olduğunu Oto Anahtar çevrildiği zaman ancak çalışabilirim mesajını verdiği görüntüdür.

 39. Ünal Günay

  2015 model Toyota Corolla 1.33 aracımın anahtarı ile açıp kapama düğmesine basınca aracın dış ikaz lambaları yanmıyor, serviste bir şeyler yaparak düzelttiler ancak tekrar aynı arızayı veriyor, yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar.

  • oto anahtar

   Ünal bey aracın ekran ve gösterge ayarlarını kontrol edin lütfen. Toyota Corolla anahtar problemi ve immobilizer arızası değil bahsettiğiniz problem ayarlarla alakalı.

 40. Ali Yılmaz

  Merhaba, 1998 model 1.4 Clio 1 marka aracım var. Aracım benzinde çalışmıyor bazı ustalar aracın orjinal anahtarı bozuldu. Kapıları kumandadan kitlemiyor bu nedenle benzine geçmediğini söylediler. Ancak bunu başka ustalara söylediğimde öyle birşey olmayacağını şamandıra ve pompadan olduğunu söylüyolar. Boşa masraf yapmayım. Böyle birşey varmı

  • oto anahtar

   Ali bey ilk teşhisi koyan usta doğru söylemiş. Evet kumanda çalışmadığından dolayı immobilizer devreye girer ve araba çalışmaz. İptal edilmesi gerekiyor pompaya veya başka bir yere baktırmanıza gerek yok.

 41. Beytullah karakoyun

  Ustam hayırlı günler işlerinizde allah kolaylık versin ustam benim 99 model megan 1 aracım var aracın immosunu 8 ay önce iptal edildi uzaktan kumandlı anahtar yapıldı çalışıyordu iyi idi şimdi araç bir sorun çıkardı motor beyni arza çıkardı beyni değiştik yeni beyin taktık şimdi araç çalışıyor fakat motor rölanti devir yüksek devir saati çalışmıyor sinyaller silecekler uzaktan kumanda bir çalışıyor bir çalışmıyor elektirik ustaları sigorta kutusunu değişin diyorlar sizce sorunu nasıl çözerim araç çalışır iken immo lambası yanıp sönüyor birde kızdırmak lambası yanıp sönüyor yardımcı olurmusunuz

 42. FATİH

  Usta merhaba

  2007 CLİO SYMBOL ARACIM VAR SABAH TEK KONTAK ÇALIŞIR Ç.Ş. YOLDA İZDE STOP OLAYI YOK AMA ARAÇ 10 DK PARK EDİNCE TEKRAR ÇALIŞMAK İSTENDİĞİNDE 10DK MARŞA BASSAN ÇALIŞMIYOR. KONTAĞI 1-2 DEFA YARIM KONTAK AÇ KAPA GERİ İLERİ YAPINCA SONRA ÇALIŞTIRMAYI DENEYİNCE HİÇ BİR ŞEY YOK MUŞ GİBİ ÇALIŞIYOR BU OLAY NEDENDİR. ÇOK ACİL DESTEK RİCA EDERİZ

 43. Tayfur sönmez

  2011 Hyundai Accent aracım yolda giderken durdu marş basıyor çalışmıyor vurdurarak çalıştırdım anahtarın pilini degistirdim yine yaptı yine vurdurarak çalıştırdım anahtarı kontağa taktığımda immobilizer ışığı yanıyor sebebi ne olabilir ???

 44. Furkan

  Benim aracım 2007 ford transit kontağı çeviriyorum imbolizer lambasında felan hiçbirşey de sıkıntı yok tam marşa basıyorum ekrandaki tüm ışıklar yanıp sönmeye başlıyor. Arabada tık tık tık diye ses geliyor ve çalışmıyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir? İmbolizerde mi sıkıntı yoksa?

 45. Enes

  Mrb oncelikle araba kilitleri acmadi sonra mauel denedim acti kontagi cevirdim arabanin gosterge isiklari cok az yaniyordu sonra tam cevirdim kontagi isiklar kayboldu ve tik ses gelmedi neden acaba…

 46. Mehmet

  Ustam kolay gelsin benim 2009 model Ford connect aracım durduğu yerde marş basmadı çekici ile oto elektrik tamircisine götürdüm immobiliser arızası olduğunu söyledi ve akümün zayıf olduğunu söyledi aynı araç bir hafta sonra aynı arızayı yaptı çalışmıyor immobiliser lambası yanık kalıyor sönmüyor ne yapmalıyım

  • oto anahtar

   Mehmet bey Ford Connect anahtar kontrol edilmeli. Eğer Ford Anahtar sağlam ise ki sağlam olduğunu söylediniz telefonda bana o zaman arabaya arıza tespit cihazı bağlatıp iyi bir elektrikçiden destek almalısınız.

 47. Ali Sarıyer

  Murat Bey faydalı paylaşımlarınız için teşekkürler. Linea aracımızda anahtarımız var ancak röle vasıtasıyla düz kontak ile çalıştırmak istiyoruz. hangi kabloları birbirine bağlanması gerekiyor, yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler selamlar.

  • oto anahtar

   Ali bey biz teşekkür ederiz ancak inanın düz kontak ile alakalı hiç bir bilgimiz bulunmamaktadır. Fiat Linea anahtar için tamir ve bakımın yanı sıra fiat linea yedek anahtar hizmetlerimiz bulunmaktadır.

 48. Murat ozdemir

  Merhabalar ayrica yardimlariniz icin simdiden tesekkurler 1998 moden golf4 benzinli bir aracimiz var anahtar isareti yanmakda ve araba calisip stop etmekde. Aracda 3 adet anah tar var hepsiyle ayni problem yasiyorum arabanin motoru yikanmadi herhangi bir sivi temasi yok immo arizazi diyeceksiniz servise gitmeden bu arizayi nasil gideririm fransadabyasiyorum maddi olarak burda baya can yakiyolar arizayi benim giderme sansim varmi

 49. Murat caner ozdemir

  1998 moden golf4 benzinli bir aracimiz var anahtar isareti yanmakda ve araba calisip stop etmekde. Aracda 3 adet anah tar var hepsiyle ayni problem yasiyorum arabanin motoru yikanmadi herhangi bir sivi temasi yok immo arizazi diyeceksiniz servise gitmeden bu arizayi nasil gideririm fransadabyasiyorum maddi olarak burda baya can yakiyolar arizayi benim giderme sansim varmi

 50. yaşar

  selamun aleyküm ustam benim arabam ford s max 2007 model bugun arabada immobilier aktif dedi bir kaç kere denedim aynısını veriyor geçen cuma günü araba babamdayken de vermiş aynı arızayı sanayiye götürmüş sağ alt torpidonun ordaki sigortaları temizlemiş usta 3 gündür sıkıntısız çalışıyorbu bugun gene aynı arızayı verdi yaklaşık 2 ay öncede babam yüksek bir suyla geçmişti arabadan motorun beyni su almış araba beyindenmi kaynaklanıyordur yoksa başka bir sıkıntı olabilirmi ustam

  • oto anahtar

   Aleykümselam Yaşar bey öncelikle çok geçmiş olsun. Normal şartlarda Ford S Max Anahtar problemlerinde araç immobilizer aktif uyarısı verir. Ancak sizin anahtarınız sağlam olduğundan evet beyin problemi olabilir ki zaten su aldıysa kesin beyinden yapar. Siz yine de beyin değişimi veya tamir işine görmeden önce motor beyni soketlerini çok güzel şekilde tiner ile temizleyiniz.

 51. Tuğrul

  Selamun aleyküm hocam kolay gelsin ben yeni 2004 model renault espace2. 2 dci aldım hemen arkasından immomilizer arızası verdi motor içinde akünün yanındaki sigorta kutusunu elimle oynatınca düzeliyor elektrikçi ustama baktırdım söküp sigorta ayaklarına ve kablolar baktı biraz temizledi lakin tam şundan diyemedi. Bu olay bugün oldu şu an her hangi bir sorun yok ama açıkcası beni korkutuyor yolda giderken bir anda istop ediyordu. Sorun nedir bir öneriniz var mıdır acaba?

  Hayırlı günler kolay gelsin

  • oto anahtar

   Tugrul bey sigorta kutusuna dokunduğunuz anda düzeldi ise orada bir temassızlık söz konusudur. Belki sigortalardan biri tam oturmamış veya iletmiyordu bence bu şekilde korkmadan kullanın temkinli şekilde problem yaşattığında hatanın olduğu yere bakarak sorun kalıcı olarak çözülebilir.

 52. Yusuf

  Ustam benim araç 2004 model Fiat Stilo yolda giderken anahtar işareti yanıyor araç stop ediyor motor arıza ışığı yanıyor bir kaç denemeden sonra çalışıyor yoluma devam ediyorum bunu bazen sürekli yapıyor bazen hiç yapmadan kullanıyorum sanayi ye götürdüm kimse anlamadı bilgisayara bağladılar ordada sıkıntı yok dediler. Çalıştırırken de yapıyor bazen.

 53. Kadir

  Günaydın ustam. 1996 model w202 c 200 elegance mercedes benzinli aracim var 2 ay once lpg takildi, o günden sonra arac seyir halindeyken dikiz aynada olan imbolizer isiklari kirmizi yesil halinde 30 saniye yanip yanip sonmeye basladi ,ara ara bunu tekrar etti , Şuan aracimla biryere gittim park ettim ve 4 saat sonra çalıştırmak icin kintagi açtım aynadaki imbolizer ışıkları yanip yanip sonmeye basladi ve araç marş bastigi halde çalışmadı , bilgilerinizi rica ediyorum.

 54. Serhat

  Merhaba bende 2007 megane 2 var arabanın aküsü bitmiş ve şarja taktık bir müddet sonra aküyü arabaya taktığımızda arabadan tık tık diye sürekli sesler gelmeye başladı ve çalışmıyor kartı taktığımda göstergelerde hiç bir hareketlilik olmuyor neden acaba

  • oto anahtar

   Serhat bey Renault Megane 2 kartlı anahtar problemi veya sorunu yaşamadığınız kesin. Kart yuvasını kontrol ettirin lakin imkan var ise önce arıza tespit cihazı ile arabayı taratmak daha güzel olur.

 55. Can

  iyi akşamlar benim sorunum şöyle 98 model ford escort kullanıyorum immo ışığı bizim saatin altında uzun zamandır çok soğuk havalarda o ışık yanıyor ama hava sıcakken yanmıyor yaklaşık 2 ay önce anahtarı kaybettiğim için yeni çip yapıldı bugün ısıklarda beklerken kendi kendine spot etti araç çalıştırdım bir daha etti ve çalışmadı bayğı uğraştım sonra vurdumayı falan denedim bu sefer çalıştı şimdi asıl konuya geliyorum
  aracı doğal olarak sanayiye hemen elektrikçime götürdüm immo okuduğu zaman çok cılız bi ses gelir o bi geliyordu araç çalışıyordu bi kaç kere çalıştırdıktan sonra gidiyordu şuanda hiç bi ses gelmiyor neden yapabilir acaba? şimdiden teşekkürler

 56. Mesut Can

  1997 polo hb aracım bazen giderken stop ediyor marş basıyor ama çalışmıyor 10 dk sonra çalışıyor bazense ilk calistirmada 3-4 saniye sonra stop ediyor ve yine 10-15 dk sonra çalışıyor immobilizerle alakası olabilir mi ?

 57. Ahmet

  Ustam iyi günler.. 2005 1.2 palio aracım var. Bazen rolanti de beklerken bazen düşük devirde giderken stop ediyor. Sonrasında yakıt pombası ve LPG aparatına elektrik gelmiyor. Bu arada km yi de sıfırlıyor. Ekranda elektrik var. Ama yakıt aksamında yok. Gösterge panelinde immobilizer ışığı da yakıyor. Yarım saat bekleyince elektrik geliyor ve çalışıyor… Senebi nedir acaba?

 58. Halim çoşkun

  Ustam kolay gelsin benim aracım 2003 Fiat Doblo 1.9 JTD araç konağını cevirdigimizde anahtar ışığı sönmüyor haliyle çalışmıyor ne yapmam lazım teşekkürler

 59. caner

  megane2 2007 aracımda immo ısıgı yanmıyor göstergeler calısmıyor arac kitlenip acılabiliyor kartı takınca kartı okudugunu kart yuvası ışıgının yanıp sönmemesinden anlayabildik ama arac hiçbişekilde marşa tepki vermiyor gecesinde calısan araba sabahına sustu anlicagınız yardımcı olabilirmisiniz

 60. Latif

  Selamı aleyküm abi. 1.5 2007 kangoo var
  İmo ışığı bu ara sabit yanıyo imobilizer ışığı sönmediği zaman 30 sn kontak açık bırakıp. Kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor. Kontak anteni immobilizer kutusu kontrol edilirdim. Göğüste bulunan kabloları sigortaları felan Yedek anahtarla denedim Aynı sorun devam ediyor. Lütfen aracın neresine baktırmam gerekiyor kıymetli yorumunuzu bekliyorum

 61. Onur

  Merhabalar aracım 2012 model opel corsa d anahtarı takıp kontağı çeviriyorum ışıklar sönüyor fakat marşa bastığımda almıyor diğer yedek anahtarı takıp çalıştırıyorum ozaman alıyor bu bazen yedek anahtarı takıp çalışmadığında orjinalihle denediğimdede oluyor sebeb nedir acaba

   • Onur

    Öncelikle teşekkür ederim boluda anahtarcıya götürdüğümde anahtarlarımda sıkıntı olmadığını sölediler keza ankaradada aynı şeklde bu sebeble ilgili benzin pompası dediler değiştirdim sorun gene aynı marş çeviriyor ama çalışmıyor 2. Denediğimdede çalışıyor ustam sizden bir irtibat no alabilirsem sevinirim

 62. Yunus

  Merhaba ustam bende megan 1 var 1998 model 2.0 8 valf motor araç sabah ilk marşa bastığım zaman gayet güzel çalışıyor ama istop ettiğim zaman marşı çok uzun alarak ve gaza basarak çalıştırıyorum immobilizer ışığı sürekli yanıp sönüyor ara sıra yolda giderken istop ediyor yine yolda giderken tekleme yapıyor,rolantisi 0.5-1.2 arası zaman zaman inip çıkar araçta sonradan takma merkezi kilit var. ustaya gösterdim sigorta kutusu dedi 1-3 bin arası masrafı var yaptırmadım aracın bujileri yeni yağı yeni hava filitresi yeni termostat sensörü yeni.rölanti sensörü yeni.Araç benzinlidir Lpg takılmış ve sökülmüş sistemi üzerinde dedi ustalar.Değiştiğim parçaları hep usta tavsiyesi son olarak sigorta kutusu dediler iyice araçtırmadan masraf yapmak istemedim.Aracın beynini beyincide baktım beyni sağlam dedi imbobilizerli iptal etmişler elektirikçi düzeltti sorunlar değişmedi.Sizin görüşlerinizi almak istedim şimdiden teşekkür ederim.

  • oto anahtar

   Yunus bey Renault Megane anahtar sorunu yaşadığınızı düşünmüyorum. İmmobilizer sistemini iptal ettikleri için bu problemi yaşıyorsunuz. İyi bir elektrikçiye veya beyinciye göstermeniz gerekiyor.

 63. hasan

  ustam merhaba insanları aydınlattiginiza mutlu oldum. bizim 96 model rxi lagunamiz var. arada bir immo arizası veriyordu aku zayıf dediler degistirdik. 1 defa calisti sonra immo arızasi sürekli veriyor hic calismiyor. immo yu iptal etmek istedik kendimiz arastirma yaptik beyindeki 8. kablosunu kestik fakat cozum olmadi. internette immo yu kapatmak icin bir alet satiliyor. cozum olur mu bilmiyorum. burdur da yasiyorum dogru duzgun elektrikci de bulamiyorum. ne yapacagim bilmiyorum kafayi yiyecegim

 64. Ferhat

  Ustam değerli bilgiler için tşk. 2005 caddy araç sahibiyim şu an 87 bin km de. Soğuklarda kontağı çevirince gösterge ışıkları yanmıyor ve marş basmıyor. Yaklaşık 5- 15 kez Kapat aç yaptığımda gösterge ışıkları yanıyor ve marş basıyor. Termik değişti Akü yeni kömürler yeni. Sorun bulunamadı. Lütfen görüşlerinizi bekliyorum.

  • oto anahtar

   Ferhat bey çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Ancak bahsettiğiniz hata Volkswagen Caddy anahtar probleminden kaynaklanmıyor bunun için iyi bir elektrikçiden destek almalısınız.

 65. latif

  Selamı aleyküm . 1.5 2007 kangoo var
  İmo ışığı bu ara sabit yanıyo imobilizer ışığı sönmediği zaman 30 sn kontak açık bırakıp. Kontağı kapatıp açtığımda düzeliyor. Kontak anteni immobilizer kutusu kontrol edilirdim. Göğüste bulunan kabloları sigortaları felan Yedek anahtarla denedim Aynı sorun devam ediyor. Lütfen aracın neresine baktırmam gerekiyor kıymetli yorumunuzu bekliyorum tekrar yazıyorum reno kangoo 1,5 dizel 2007 model

 66. İbrahim

  Merhabalar, citroen c1 2008 model aracım çalışırken birden durdu ve daha çalışmadı. Servise götürdük anahtardan dediler fransadan getirdiler araba çalışmadı ve immobilizer tamamen değişicek değişicek dediler parçalar üç ay sonra geldi ve şuan kodlama yapamıyorlar nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Yardımcı olurmusunuz.

 67. Ertan

  Selamın aleyküm aracım 2008 reno symbol anahtar pilini yeni taktım
  Ara ara immobilezir yanıp sönüyor kapatıp tekrar acıyom kpntagı düzeliyor çalışıyor böyle böyle idare ettim taki bugünr kadar, bugün hep yanıp söndü araştırdım ettim işte kontagı çevirdim tuşa basılı tuttup kapattım immo sönüyor çalışıyor sizce sorun neydedir, bu olayı yapmam porblem yaratırmı anahtarda orjinal anahtatı değil, bi kaç yıl önce yeni anahtarı yrni kopyalatmıştım orjinali değil yani, sizce ne yapayım

  • oto anahtar

   Aleykümselam Ertan bey immobilizer arızası genelde anahtar veya kontak anteninden yapar. Arıza tespit cihazı bağlayıp araştırma yapılarak hatalı noktaya müdahale etmek gerekiyor.

 68. Ertan

  Selamın aleyküm aracım 2008 reno symbol anahtar pilini yeni taktım
  Ara ara immobilezir yanıp sönüyor kapatıp tekrar acıyom kpntagı düzeliyor çalışıyor böyle böyle idare ettim taki bugünr kadar, bugün hep yanıp söndü araştırdım ettim işte kontagı çevirdim tuşa basılı tuttup kapattım immo sönüyor çalışıyor sizce sorun neydedir, bu olayı yapmam porblem yaratırmı anahtarda orjinal anahtatı değil, bi kaç yıl önce yeni anahtarı yrni kopyalatmıştım orjinali değil yani, sizce ne yapayım

 69. Emre helli

  2007 renault master aracım var. Her zaman yapmıyor ama gösterge panelindeki o yuvarlak ışık sönmüyor ve çalışmıyor. 5 dakika geçtikten sonra denedim çalışıyor. Bir kaç defa yaptı bunu çözüm nedir ne yapmam lazım. Bir gün sabah calışmayıp beni yolda bırakmasından korkuyorum.

 70. Sadettin

  Mrb 2004 hundai elentra otamatik aracim var
  Imbo arizasi vardi butun kikitciler baktilar cozemediler
  Imbo yu iptal ettirdik sorun cozuldu
  Lakin otomatik sanzuman kendini korumaya aldi
  Suan arac calisiyor gitmiyor
  Sanzumanda imbo ya bagliymis
  Eski haline nasil gerigetirecez saygilar

 71. Sezer moran

  İyi günler usta benim 2001 renault kango’m var aracimin arada immolizir ışığı yaniyo ve aklı esince sönüyor ama sonmesi baya zaman alıyor bu süreç içerisinde araç kesinlikle çalışmıyor acil durum ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun tesekkurler

 72. Hakan

  Selamun aleyküm ustam tipo 1.6 mpi var bende araba bazen 8 yada 9 kere marşa bastığım oluyor öyle çalışyor krank sensörü degişti aynı soru 5 devam ediyor ımbolibizerden kaynaklana bilir mi

 73. Ali

  Hocam merhaba iyi günler. Aracı(clio3 2006 model)normal şekilde park ettim ertesi gün geldiğimde ekranda bütün ışıklar söndü kırmızı ışık sönmedi. Ayrıca marş vurduğum da motor hafiften çalışacak gibi oluyor ancak çalışmıyor. Birde marş vurduğum anda kızdırma bujisi ikaz lambası yanıyor. İkisinin birlikte yanması ne demek oluyor? İlginize teşekkür ederim.

  • oto anahtar

   Ali bey Renault Clio 3 anahtar arızası yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda size söyleyeceğim arabanın varsa yedeğini denemeniz olacaktır. Yok ise elinizdeki Renault Clio 3 kumandalı anahtar kontrol edilecek. Eğer immobilizer anteninde veya kendisinde problem varsa çözülecektir. En son arabaya arıza tespit cihazı bağlanarak problem kontrol edilecektir.

 74. Bozkurt

  Hocam selamünaleyküm ben de Reno Laguna 2 1.6 16v benzinli araç var İMO hatası var arabam yolda giderken ABS ışığı yaktı arabam çalışır vaziyetteydi ondan sonra İstop ettim arabayı sonra tekrar kartı takıp arabayı çalıştırdım Sonra iş yerime gitim Öğle arası da ABS için ustaya gösterecektim arabam hiçbir şekilde çalışmadı sonra ustaya götürdüm usta baktı etti kolon kilidi arızası gösterge paneli arızası İMO hatası bunlar çıkıyordu ben bunu yapamam dedi başka bir beyinciye gittim bizim usta da bütün parçaları değiştirdiği Bey’in Ecu kolon kilidi ama arabam yine de çalışmadı sonra usta benim şoför koltuğun oradaki cam tuşunun olduğu yerde bir sigorta buldu İki kablo birbirine köprülenmiş ve üçüncü kabloya sigortayla köprülenmiş Ben onun orada olduğunu biliyordum ne işe yaradığını bilmiyordum usta bana gösterdiğin o sigortayı çektiğimizde gösterge paneline ve hiçbir yere hiçbir şekilde elektrik gitmiyor o sigortayı bağladığımızda taktığımızda gösterge paneli ne ve heryere elektrik geliyor ama araba gene çalışmıyor bunun eksantrik sensörü ve yatta Crunk sensörü ile alakası olabilir mi ve yatta bir yerde kopuk ve yatta bir kısa devre olabilir mi arabayı daha önce katakulleyle çalıştırmışlar usta şimdi cihaza bağladığında arıza tespit cihazına kontak sonrası 12 volt yok yazıyor ve bu arabam
  Bu arabam 70 gündür yatıyor usta arızayı bulamıyor biraz yardımcı olabilir misiniz bana çok mağdurum ne yapmamız gerekiyor nelere bakmamız gerekiyor

 75. erol boz

  başka bir immolu araç anahtarı örneğin dacia anhtarı reno kango ya uyarlanabilirmi yazılım ve kodlama silinip değiştirilebilinirmi. olursa yeni anahtardan avantajlımı olur yoksa değmezmi selamlar mersinden

 76. Burhan

  Yardımlarınız için teşekkürler öncelikle.
  2001 clio 1.4 16v rxt aracim var. Bazen sabahları veya park ettikten bir süre sonra çalışmıyor. Immobilizer isiginda bir sorun görünmüyor. Neredeyse bütün sensörleri değiştirdim. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler…

 77. Ziya

  Hocam yukarıdaki yorumları okudum. Bir sorunum hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum. 2009 wv golf5 model aracım var. Farklı zamanlarda immobilizer hatası veriyordu. Hataları arasında 3 ay 5 ay gibi süre oluyor. Ekseriyetle kışın daha çok yapıyor. Kontağı bir yıl önce orijinali ile değiştirttim. Bir yıla yakın bir süre hata vermedi. Daha sonra yine hata verdi. Yalnız ekseriyetle hatalardan 15-20 gün önce EPC hatası veriyor. Daha sonra hata kayboluyor. Aracın sorunsuz iki anahtarı var. Acaba EPShatasıyla immobilizer in alakası var mı. Yada immo anteni de sıkıntı mı var. Elektrik aksamı da sorun olabilir mi. Bulunduğum bölgede bu işten anlayan çıkmadı.

  • oto anahtar

   Ziya bey Volkswagen Golf 5 anahtar sorunu yaşamadığınız için aracı görmeden bir şey diyemem. Fakat siz yeterince bilgi sahibisiniz. Kontak anteni yapar, motor beyni yapar, motor bol su ile yıkanırsa da yapar. Ama en güzeli önce içindeki çipi değiştirip deneyin. Eps ile onun bir alakası yok. Ayrıca kontağın değiştirilmesi manuel işlem o da bağlantılı değildir.

 78. Özkan

  Selamin aleyküm ustam kolay gelsin Dacia solenza 2004 model aracımın imobilizer arazasi verdi ışık kontağı çevirince yanıyor 3 saniye sonrasında göz kırpma yani yanıp yanıp sönüyor bu işlemi tekrarlayıp araç çalışmıyor bir kaç deneme sonrası çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • oto anahtar

   Aleykümselam Özkan bey Dacia Sandero, Dacia Dokker, Dacia Duster ve Dacia Solenza araçların bazılarında bu hata var. Kontak antenini kontrol edin ve soketini güzelce tiner ile temizleyin.

 79. Adem Yılmaz

  Abi aracım Lada Vega 2006 model yolda giderken istop etti bidahada çalışmadı herşey normal araç ateşleme yapmıyor anahtarı kontağa takıp çevirince imo ışığı sabitleniyor araç çalışmıyor çözümü nedir. Teşekkürler.

 80. Adem

  Abi aracım Lada Vega 2006 model yolda giderken istop etti bidahada çalışmadı herşey normal araç ateşleme yapmıyor anahtarı kontağa takıp çevirince imo ışığı sabitleniyor araç çalışmıyor çözümü nedir. Teşekkürler.

 81. Ferdi VATANSEVER

  Merhabalar,

  Aracım 2014 model linea urban.
  Araç hareket halindeyken aniden ışıklar sönüyor, ibreler sıfıra iniyor sonra açılıyor akü ve immolibizer ışığı yanmaya başlıyor çok sinir bozmaya başladı.
  Sanayiye götürdüm akü ve şarj dinamosunda problem olmadığını söylediler.
  Bursa Ovaakça Birmota götürdüm şase kablosunu değiştirdiler fakat problemim yine çözülmedi.
  Debriyajın oradaki keçeyi çıkarsam çözülür mü? Genelde keçenin baskı yapmasından olduğunu yazmışlar.

 82. Fatih

  Selamünaleyküm 2005 model Skoda fabiam var immobilizer ışığım yanıp söndü aracımı stop edip tekrar çalıştırdığımda aynı problemi göstermedi neden olmuş olabilir?

  • Fatih

   Yanıp söndü derken bir süre o ışık yanıp söner haldeyken hareket ettim sonra durup stop edip tekrar çalıştırdım problem kalmadı.

   • oto anahtar

    Bazen oto anahtar sinyalleri doğru şekilde algılanamaz ve arabanın immobilizer ışığı yanar. Kontağı kapatıp açtığınız zaman sorun yok ise yolunuza devam edebilirsiniz.

 83. Saltan es.

  Ustam merhabalar. 2002 golf aracıma ahahtarı çevirdiğimde göstergeler yanmıyor. Ancak marş basıyor Farlar yanıyor. Ama motor çalışmıyor. Sigortalar sağlam gibi.

 84. Murat

  Hocam benim sorunum çok komik aracım hyundai admira 1.5 araç yarim saat yola gidip ısındıktan sonra stop ettigimde merkezi kilit çalışmıyor lakin 10 15 dakika sonra arac dinlendiginde merkezi kilit çalışıyor sorun ne olabilir

  • oto anahtar

   Merkezi kilit sisteminin kablolarında bir temassızlık var. Benim şahsi fikrim kabloların biri zayıf ısındığı zaman akım kesiyor. Oto anahtar sorunu olsa hemen çözerdik lakin sizin sorununuz oto elektrikçi işidir.

 85. Kuddusi çınarer

  99 model mercedes elegans aradım var imbolazer anahtar okumuyor birkaç gün önce çalıştırdı yalnız çilingir 2004 yılında işlem görmüş dedi orjinal yedek 450 tl ye yaparım dedi bunun başka çözüm yolu yokmu saygılar

 86. Bilal

  Hayırlı günler usta

  Megan 2 2005 dizel

  Aracım uzaktan anahtarı algılamıyor ta ki yanına 1 metre yaklaşınca daha yeni kapıları açıp kapatıyor. Pil değiştirdim olmadı yedek anahtar aldım gene olmadı. Bir ara akü kutup başlarını çıkarttım biraz temizledim yarım saat sonra taktım 5, 6 metre uzaktan çekmeye çalıştı ama tekrar eski haline döndü sorun nedir acaba şimdiden teşekkürler.

  • oto anahtar

   Bilal bey Renault megane 2 kart anahtar sorunu değil bence anten problemi yaşıyorsunuz. O nedenle sorunu arabada arayın arabayı güzel bir taratın arıza tespit cihazıyla.

 87. Ercan

  Merhabalar bende 2016 focus dizel var. Son 1 aydır pek kullanmıyorum. En son da 1 hafta evvel birkaç km yaptım sadece. Bugün aracı çalıştırmak isteyince yarım kontak yaptım. Panelde göstergeler geldi. Marşa basınca Araç çalışır gibi yaptı ve el. motoru kilidi arızası, servise götürün. yazdı. Orijinal anahtarı var sadece. Yedek yok. Uzaktan kapıları hatta camı bile açıyor anahtar.

 88. Hasan

  Slm opel antara 2007 model otomatik aracım şanzıman degişimi oldu 3 gün aküsü sökük kaldı anahtarı taktık kilit işsareti var marş almiyor vütes koluda kitlendi park ta kaldı

 89. Muhammet Mevlüt Gül

  Murat Hocam merhaba,

  2005 Vectra C Comfort aracım anahtarın üzerindeki uzaktan kumandadan bastığımda bazen kilitleniyor bazen kilitlenmiyor. Kapıları elle kapatmak durumunda kalıyorum.

  Aslında bu sorun 1 senelik süreçte yavaş yavaş oluştu. Önceleri çok nadir sorun oluyordu, sonraları yavaş tepki vermeye başladı, ardından hiç çalışmamaya başladı. Bazen arada bir çalışıyor. Aküyü söküp taktığımda stabil hale geliyor gibi fakat bir süre sonra yine tektük çalışmaya başlıyor.

  Anahtarcıya götürüp anahtarı kontrol ettirdim. Anahtarı cihaza doğru tutup bastığında cihazın lcd göstergelerinde değerler okunduğundan anahtarda ariza olmadığını söyledi. Beyinciye git dedi fakat anlayan bir usta bulmak problem.

  Bir ara motor beynini tamire götürüp soğuk lehim tazeletmiştim; bununla alakası olabilir mi? Bu araçlarda merkezi kilit beyni harici olarak bulunmuyor dediler o yüzden motor beyninden şüphe ediyorum. Ya da merkezi kilit beyni nerde bilen var mı?

  Teşekkürler & selamlar

  • oto anahtar

   Muhammet bey benim şahsi fikrim Honda Civic anahtar artık zamanını doldurmuş. Yeni bir adet Honda Civic orjinal anahtar kodlayın arabaya o şekilde deneyin. Beyinci bir şey yapamaz diye düşünüyorum. Bir arızayı hemen beyinciye sallamak maalesef bazı esnafların kurtuluş yolu oluyor.

 90. Cuneyt

  2008 suziki siwit aracım var benzınlı anahtarı 1 defa çevırıyom ımblızır ışıgı sonmuyo ve araç 4 üncü marşda çalışıyo yedek anahtar sadece kapıları açıyo 3 gun aracı çalışdrmasam aku boşalıyo sorun nedir

  • oto anahtar

   Cüneyt bey akünün boşalması akünün artık ömrünün tamamlandığına veya arabada elektrik kaçağı olduğuna dalalettir. Suzuki Swift anahtar sorunu yaşarsanız onun için yardımcı olabiliriz. Kontrol etmemizde yarar görüyorum.

 91. Abdullah

  Merhabalar,
  Yalovadayım. Araç 2001 Renault Scenic 1. Otomatik. Yorumları okudum. Benim araçta çalışmıyor. bundan önceleri yolda giderken sonra bir nedenle stop ediyorum. Arabayı yeniden çalıştırma istediğimde çalışmıyor. fakat araba yarım saat vs. bekledikten sonra soğuyunca çalışıyordu.

  Şu anki sorunum ise evin önüne park ettim. çalışmadı. sonra sanayiye çektik. usta cihaza bağladı. cihaz bir sorun göstermedi. kontağı çevirdi araç çalıştı. Sonra gitmişken bu sorun krank sensöründen kayanakanabilir diye krank sensörünü değiiştirdik. Sonra bir kaç hafta sonra evinde önünde yine sabah çalışmadı. Bekledim. bu sefer bir kaç gün sonra kontağı çevirdim çalıştı. Ama immobilizer ışığına o günlerde yanıyordu.

  Anahtar kapıları kilitlerklen bir defa kilitlediğimde sola arka kapıyı kilitlemiyor. Ama kilitleymeye 2 kez ard arda bastığımda tüm kapıları kilitleyebildiğini keşefettim. Sizce neden?

  Yaklaşık 45 gündür bu sefer araç yine evin önünde ve çalışmıyor. Ve bu sefer immobilizer ışığı yanmıyor. Elektrikçi geldi baktı. Beyin kendini silmiş dedi. Kodu yeniden eklememiz lazım dedi. Sanayiye çektirmeden yapılabilecek bir şey var mı? Beyne kodu yazınca çalışınca sonradan yeniden tekrar aynı hatayı verme ihtimali var mı?
  Araç 2001 Renault Scenic 1. Otomatik.

 92. Ali

  Murat bey arabam hareket halindeyken gaz kesiyor ama araba çalışmaya devem ediyor herangi bir gosterge yanmıyor bilgisayara baglandı ama çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim skoda fabia 2004

 93. Mehmet

  2007 kango aracım var her gün imbobilizer arızası veriyor kutup başını sök tak yaparak bu sorunu çozmeye çalışıyorum ama çok sinir bozmaya başladı ne gibi bi yol izlemeliyim usta yardımcı olursanız sevinirim.

 94. ANIL

  Kolay gelsin usta 2013 Renault Symbol arabada klima soğutmuyordu bizde tamirciye götürdük ve sigortası atmış dediler ve sigortayı değiştirdikten sonra arabada kaçak olduğu anlaşıldı onuda tamir ettikten sonra bu sefer araba çalışmıyor marşa basıyor fakat araba çalışmıyor. Beyinde mi sıkıntı var diyorlar ama bilemedim. bütün ışıklar yanıyor Ustam nedir bunun arızası yardımcı olabilir misin

 95. ibrahim

  merhabalar 2002 model citroen saxo otomatik aracım var araç ile yolda giderken ilk zamanlar rolanti dalgalanması yapıyordu sonra seyir halinde stop etmeye daha sonra immolazer arızası vermeye başladı ancak immolazer arızasında bazen yanıyor araba çalışmıyor bazen yanmıyor araba çalışıyordu sanayiye zor attım kendimi hiç bir usta yapamadı en son bir usta beyinden dedi ve değiştirdi çok yüksek meblalara mecbur kaldık yaptırdık ondada roketlemesi ve merkezi kilidi çalışmıyor artık aradan 3 ay geçti ve sonuç şuan araç kendi kendine gaz veriyor rolanti gene oynuyor yüksek devirde ve gene immolazer arızası şuan yanmaya başladı rolanti deseniz aldı başını gidiyor ne yapmam gerekiyor dediğiniz gibi yakacam en sonunda bu arabayı krank sensörü bujı bobin kabloları rolanti valfi oksijen sensörü gibi birçok parçayı değiştiridim cevap atarsanız çok sevinirim iyi günler

 96. Mehmet Cengiz

  kolay gelsin ustam . araç 2004 model kangoo 1.5 . kontağı açınca immo lambası sönmüyor . aracın herhangi bir arızası yok .yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler..

 97. Recep

  Selamun Aleyküm aracım 2003 Seat ibiza. Kumanda Açıyor Fakat kapatmıyor. Kapı içindeki kilitleme düğmesi kilitliyor. Kumandanın pilini değiştirdim, değişiklik yok. Sigorta kutusundan İmmobilizer simgesi olan sigortaya baktım atmış. Şuan yedeği yok değiştiremedim. Sigortayı niye attırmış olabilir ki? Teşekkür ederim.

  • oto anahtar

   Recep bey Seat ibiza anahtar arızası yaşamadığınız için bir şey diyemiyorum. Lakin sigortanın atması kısa devre olduğunu gösteriyor. Devamlı atma yaparsa iyi bir elektrikciden destek almanız gerekmektedir.

 98. OPEL ASTRA 2005

  Merhabalar…
  Aracım Opel Astra 2005 H kasa Otomatik. Aracımı asıl anahtarıyla çalıştırdığımda immobilizer hatası (yanıp sönen ışık ve aracın hiç çalışmaması) veriyor.
  Yedek anahtarla çalıştırdığımda herhangi bir sorun olmadan çalışıyor.
  Asıl anahtardaki immobilizer hatasını nasıl çözebilirim?
  Maliyeti ne olur?

 99. Selçuk

  Merhaba aracım Fiat Linea 2009 model aracımda immobilize ışığı yanmaya başladı daha önceden böyle bi sorunla karşılaşmadım yeni başladı kontağı açınca bazen ışık sönüyor normal çalışıyo bi sorun olmuyor fakat bazende kontak açarken ışık sönmüyo ve kontak almıyo anahtarı çıkarıp takınca düzeliyo neden kaynaklanır bu sorun çogu usta anahtardan dolayıdır diyo

 100. Ahmet Solak

  Ustam 2013 Peugeot 301 aracımız var farklı zamanlarda immobilizer sistem hatası veriyor. Bilgisayara baglattik motor beyni arızalı gosteriyo fakat ara ara arıza yapiyo ayda 1 kere bazen haftada bir kere ama 10 15 dk sonra araç calisiyo ustalar net bişi soyleyemiyo rica etsem yardımcı olabilir misiniz sıkıntı ne olabilir

 101. Adem akyüz

  Hayırlı günler iyi çalışmalar. Ordu ünyeden yazıyorum. Üç ay evvel aldığım fotd tourneo connect aracım, bugün sabah samsunda otoparkta bırakmamın ardından geri geldiğimde, otoparkçı aracın çalışmadığını söyledi. Ekranda immobilizer aktif yazıyordu. Bir süre ugrastık lakin olmadı. Aracı aldığım arkadası aradım, bende de olurdu arada dedi, araç güneşte çok kaldı ise sıcaklık içeri çok doldu ise kendini korumaya almıstır dedi. Kapıları aç araba soğusun çalışır dedi. Hakikaten on dakika tüm kapılar açık bekledik, ve sonra araç direk çalıştı gün içinde bir daha da arıza vermedi.

  Bu işten bir sey anlamadım. Acaba oldu bittimi yoksa daha sıkıntılı bir arızanın habercisi mi?

 102. Burak selim

  2010 model fiorino marsa bastıgim zaman bazen sorunsuz alıyor bazense 5 6 7. Seferde aliyor krank sansürünü değiştirdik mazot pompasını değiştirdik mars motoruna baktirdik hiçbirinde sorun yok sorunu bulamadım halen anahtarı 1 kere çevirdikten sonra mazot pompalaırken arkadan cızırtı gibi bi ses geliyor bu ses geldiği zman çalışmıyor acaba sorun ne olabailir ?

 103. ibrahim

  merhabalar 2002 model citroen saxo otomatik aracım var araç ile yolda giderken ilk zamanlar rolanti dalgalanması yapıyordu sonra seyir halinde stop etmeye daha sonra immolazer arızası vermeye başladı ancak immolazer arızasında bazen yanıyor araba çalışmıyor bazen yanmıyor araba çalışıyordu sanayiye zor attım kendimi hiç bir usta yapamadı en son bir usta beyinden dedi ve değiştirdi çok yüksek meblalara mecbur kaldık yaptırdık ondada roketlemesi ve merkezi kilidi çalışmıyor artık aradan 3 ay geçti ve sonuç şuan araç kendi kendine gaz veriyor rolanti gene oynuyor yüksek devirde ve gene immolazer arızası şuan yanmaya başladı rolanti deseniz aldı başını gidiyor ne yapmam gerekiyor dediğiniz gibi yakacam en sonunda bu arabayı krank sensörü bujı bobin kabloları rolanti valfi oksijen sensörü gibi birçok parçayı değiştiridim cevap atarsanız çok sevinirim iyi günler.

 104. Emre sarar

  Ustam aracim honda city 2006 model benden onceki sahibi anahtari kaybetmis imbo beynindeki cipi sokturmus imbo isigi yanip sonuyor konu hakkinda yardimci olurmusnuz

 105. Gonca Yunus

  Usta merhabalar. Benim 2017 model mitsubishi l200üm var. Aracı ilk sürdüğümde daha otoparktan çıkmadan stop ediyor. Kontağı kapatıp açsamda araba çalışmıyor ancak kapatıp 5 dk bekleyince çalışıyor. 2. El aldım alalı daha 1 hafta oldu çok canım sıkıldı. Sıkıntı immobilizerda mıdır usta ?

 106. Alper

  Merhaba bende 2013 ford focus var arabanın anahtarı makınede pantolun cebınde yıkandı arabayı çalıştırmaya gıttım çalıştırma dı immobilize aktıf dıyor ne yapmam gerekiyor

 107. Ege

  Merhaba hocam geçen hafta araçta birden direksiyon sertleşmesi ve kumandadan kitlenmeme sıkıntısı yaşadım sonra direksiyon kutusunu değiştirm sertleşme geçti fakat kitlemeyi yapamadılar beyinciye göster dediler içerden kitliyorum ama kumandadan kilitlenmiyor bu günde araba çalışır durumdayken farları sisleri yaktım sonra araba gaz yememeye başladı kenara çektim istop etti tekrar çalıştırmak istedim marş basmıyor tık sesi bile gelmiyor bu Arada aracım Citroen c4 Vtr

 108. TURGAY

  USTAM 2003 OPEL VECTRA C KASAM VAR ARACIMIN MOTORU ISINDIKTAN SONRA ARACI ISTOP EDİP TEKRAR ÇALIŞTIRMAK İSTEDİĞİMDE ÇALIŞMIYOR GÖSTERGELER YANIYOR AMA KONTAK BASMIYOR

 109. Duran

  2011 ford focus 1.6 titanyum aracım var.Hareket halinde iken immobilizer ışığı anlık yanıp sönüyor.yanıp söndüğü anda teyp ve fanın elektriğini anlık kesiyor.Elektrikçi bana akü bağlantısını kesip 10 saat kadar öyle kalmasını söyledi.dediğini yaptım ama aynı hatayı 2 ay sonra yine yaptı.ne olabilir acaba?iyi günler dilerim.

 110. Vedat verep

  Selamın aleyküm aracım 2001 model hyundai accent benim sorumum kontağı cevirdigimde anahtar işareti cikmiyordu bazen anahtarı tets ceviriyordum anahtar isareti cikiyordu çalışıyordu sindi hic calişmiyor cunuku anahtar isaret icikmuyortsmire getirdim anahtara baktilar sinyal veriyormuş antende dorun olabilirmi antende saglamda beyindemi sıkıntı teşekürler

  • oto anahtar

   Vedat bey Hyundai Accent anahtar kesinlikle sorun yaşatmıyor emin olabilirsiniz. Kontak anteni, motor beyni ve immobilizer kutusundan kaynaklıdır bu hata önce kontak anteninden ardından immobilizer kutusunu ve en son motor beynini kontrol ettireceksiniz.

 111. İsmail

  Merhaba ustam benim araç 94 model w124 e200 mersedes ımbılayzır anahtar da sürekli sorun yaşıyorum bu kumandanın yenisini yaptıran bilirmiyim bir kaş anahtarcı servislere bakmamı söylüyor şimdiden teşekürler

 112. Sabahattin

  Merhaba aracım 2005 model megane 2 aracı istop ettirmek için start stopa bastığım zaman immobilizer ışıgı 5 10 sn süreyle yanıp sönüyor ve 4 – 5 defa dıt dıt diye ötüyor sorun ne olabilir

 113. uğur

  usta mrb, 2005 model dizel chrysler voyager, marş kuduz gibi basıyor, fakat araba cok gec calışıyor, bazen neredeyse akü tamamen bitiyor,
  bu problem anahtarı ultraşal (titreşerek) sterilize aletiyle temizledikten sonra olmaya başladı, immobilizer sorunumudur? fikrinizi almak isterim, yani anahtar cok defa marş denemesinde olası bi immobilizer hatayı siliyor ve araba geç çalışıyor olabilir mi? kolay gelsin
  selamlar,

 114. Hüseyin

  Ustam hayırlı günler
  Bende 2006 Doblo var.seyir halindeyken birden ünlem arıza lambası ile immobilezer anahtar arıza lambası yanıyor ve hareret ibresi ile devir gosterge ibresi ayni anda düşüyor ve araç gazdan kesiliyor bu bikac saniye sürüyor sonra düzeliyor.yagmurlardan sonra çıktı.

 115. Cemre

  Merhaba benim aracım 2008 model mtsubishi colt 1 hafta önce aracı sanayiye götürdüğümde immobilizer hatası verdi aralıklı yazıyodu ama arabada öyle bir uyarı çıkmıodu normal çalışıyodu 1 haftadr kontağı ilk çalıştırdığımda ekranda immobilizer arıza simgesi çıkıp ardndan araç çalışıo yedek anahtarla deneyeyim dedim ancak yedek anahtar çalıştırmadı çipsiz olduğu için olabilir mi kendi anahtarımda da arıza gösterip çalşıyo beni yolda bırakır mı ne yapmam gerekiyo teşekkürler

  • oto anahtar

   Yedek anahtar üzerinde çip yok ise tabii ki arabayı çalıştırmaz. Kumandalı ile çalışıyorsa yedeğin kontrol edilmesi gerek. Eğer içinde çip yoksa içine pcf7936 cip koyularak arabaya kodlanması gereklidir.

 116. Ayhan

  Ustam Allah razı olsun hemen hemen bütün soruları cevaplamaya çalışmışın, bende dahil olayım 🙂 2007 Hb civic im var Yedek olarak yaptırılan anahtarı genel olarak okumuyor mesela 10 dk kontağı aç kapat sürekli hata veriyor 5 dk kontakta beklesin açınca okuyup çalışıyor veya bir okuyup 5 okumuyor anahtarcıya gösterdiğimde bir sorun yok bunda demişti acaba nedir sorunu yeni bir anahtar yaptırıp denesemmi diyorum.(orjinal anahtarda hiç sorun yok)

  • oto anahtar

   Merhaba Ayhan bey 2007 model Honda Civic Anahtar sorunu yaşıyorsanız ekranda yeşil renkli anahtar simgesi çıkacak ve araba çalışmayacaktır. Yaptırdığınız anahtar değil de sizin kendi orjinal anahtarınız sağlıklı çalışıyor ve yedek çalıştırmıyorsa kodlamada hata vardır. Ama sizin anahtarınız aynı şekilde zor çalıştırıyorsa o zaman yedek yaptırdığınız işletmenin bir kusuru yok demektir.

   • Ayhan

    Evet orjinal anahtarda hiçbir sorun yok Yedek yapılan dediğiniz gibi yeşil yanıp sönüyor mesela 10 marşın 8 inde 2 sinde sorunsuz çalışıyor heralde kodlama Tam olmamış siz daha iyi bilirsiniz adresiniz varsa iletişim için paylaşırsanız iyi olur ilginiz için çok sağolun.

 117. Erdal

  Selamın aleyküm benim 2004 Kangoo aracım var kumanda içinde lehim kopuklugu vardı bugün lehim yaptım ama aracın immobilizer ışığı kontağı taktigimda sürekli yanıp sonmeye başladı araç çalışmıyor ne yapmalıyım yardimci olursaniz sevinirim

 118. ibrahim

  merhabalar 2011 opel astra 1.4 t cosmo paket aracımın kapılarını kumandadan kilitledikten sonra kapıları ve camları kendiliğinden otamatik açılıyo servise götürdüm kumandanın biri beyni karıştırmış dediler yaptılar düzelmişti ama aradan 2 ay sonra aynı şikayet oldu servise tekrar randevu aldım aynı şikayeti söyledim yazılım gerekebilir dediler bu konuda bi bilginiz varmı daha önce böyle bişeyle karşılaştınızmı yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.

 119. Can Mustafa

  Merhabalar. 2005 Clio symbol aracım. Kontağı cevirdigimde kırmızı ışık yanıp sönünce çalışmıyor. Normal olduğunda çalışıyor. Ama bunu bazen yapıyo bazen yapmıyor. Akü dediler değiştirdim olmadı. Beyinciye gittim krank okuyucu değişti 1000 lira verdim. Sorun hala devam ediyor. İmmobilizer hatası olabilir mi acaba.

 120. Yılmaz

  2002 fiat marea ekranda kontak anahtar işareti var sürekli yanıyor araba çalışmıyor bunun için yapmamız gereken nedir ustam şimdiden teşekkür ederim.

 121. Aslı

  Merhabalar usta,2004 model mini cooper aracımın 3 gündür uzaktan kumandalı açma kapama sistemi çalışmıyor,Manuel olarak anahtarı taktığımda çalışıyor. Bugün pilleri değiştirdim ondan da değil. Park halinde immobilizer ışığı aralıklı olarak yanip sönüyor sorun nedir acaba

 122. Gökhan

  Astra h 2008 var kontak anahtarı takıyoz arıza ışığı sürekli yanıp yanıp sönüyor araç çalışmıyor.kontak anteni soket yeri gitmiş tamir ettiler leyim yaptılar taktılar yine olmadı şimdide beyinden diyorlar.lütfen yardım edin nedendir sizce kafayı yedim.aracı çekiciyle tamire getirdim onlarda birinciye gönderecek çekilişle.sorun beyindenmi acaba

 123. Ali Öztürk

  Iyi günler 2007 ford focus dizel aracla yoldan akan sudan geçtim arac ariza lambalarini yakti sonra durdu , çalıştırdım tekrar .sonra eve geçtim.1 saat sonra çalıştırmaya çalıştım kontak basmadi imbo ışık kesikli yanip söndü sonra ugrastim çalıştı ama gaz boşta , rölanti de çalışıyordu ara ara gaz aldı,ekranda hidrolik direksiyon arızasi,yakitta su var,esp arizasi yaziyordu araci anahtarciya götürdüm.beyini sildi lehim gecti iki gün calisti normal sonra tekrar aynisi oldu.beyin değişti olmadi,ekran degisti olmadi .imbo yanip sönüyor surekli

 124. Oğuz

  Kolay gelsin 2007 BMW E90 aracım aracimin ne kapılar açılıyor nede kontak elektrigi devreye giriyor ne yapmam lazım acil bilgi verirmisin teşekkürler

 125. Vahap

  Ustam Nissan Almera 2004 aracım ara ara hiç marş basmıyordu ses yoktu. Yedek anahtar yaptırdım kumandasız şimdi yedek çoğunlukla sorunsuz çalıştırıyor, orjinal çoğu zaman çalıştırmıyor. Immo ışığı yanarken bile bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Çalışmama şekli bazen hiç tık ses gelmeden bazende kontak çevirme sesi gelip çalışmıyor. Çok yer dolaştım kontak anteni kronik bu araçta dediler. Başka çözüm yolu varmı acaba. Tşk.

 126. Serdar acar

  Merhabalar 2004 model vw Bora aracım var Arac bazen ( genellikle motor sıcakken ) marş alıyor 1-2 an sonra stop ediyor gaz vermeden çalışmıyor ( marş basarken ara gaz veriyorum çalışıyor ) benzin pompası motor sıcaklık sensörü lpg regilatörü bujiler Boğaz temizliği ve adaptasyonu hararet muşürü map sensörü değişti sorun hala var ayrıca bugün vw uyumlu cihaz ile bakıldı Ve “01336080 Şirket Konfor Veri Yolu Tek Telli İşletme ” arıza kodu verdi ve usta imbobilizerli ile aracın kadranından ( devir sati vs. Komple olan kısım ) olabilir dedi yedek anahtarı ile kullandım sorun devam ediyor, ne yapmalıyım yardım eder misiniz

 127. Onur

  Hayırlı günler dilerim ustam
  Aracım 1.4 dizel peji bipper
  Sabahları hergün ilk çalıştırmada mitor çalışıyor fakat 10sn kadar sonra stop ediyor. Daha sonra uzun süre marşa basıp gaz verince çalışıyor sadece sabah motor soğukken yapıyor gün içinde motor sıcakken yapmıyor cevabınız ićin şimdiden téşekkürler

 128. Ahmet DEMİRCAN

  Merhabalar ben de 2006 focus var ikaz lambaları aralıklarla yanıp sönüyor. el freni -direksiyon ve abs aralıklarla bazen 2 si bazen 3 ü yanıyor sönüyor bazen 2 si yanıyor sonra sönüp 5 sn sonra diğeri yanıyor böyle bir durumla karşı karşıyayım Sizce bu neden kaynaklanır?

  saygılarımla

 129. MURAT KARA

  Abi merhaba kolay gelsin..

  2012 model Hyundai i30 Elite aracım..
  Aracımın yolcu ve bagaj immobilizeri etkin iken şoför tarafı çalışmıyor… Servise sordum kapı kolunun tamamen değişmesi gerektiği söylendi bunun tamir imkanı var mıdır?

 130. Mithat Sadi Şahin

  Merhabalar bende megane 1 var 99 model arabanın gösterge panelindeki immobilizer lambası araba çalışmaz haldeyken belirli aralıklarla yanıp sönüyor fakat arabayla seyir halinde iken göz kırpma salisesinde yanıp yanıp sönüyor bu da ilerde bir sıkıntı doğurur mu?

 131. Egemen Bilgen

  Merhaba, benim soracağım soru biraz daha farklı. 2016 model audi a3 1.6tdi 110hp sedan (makyaj öncesi) aracım var. ACC retrofit yapıldı yalnız gösterge panelim eski nesil olduğu için desteklemiyor. 2019 model makyajlı kasa aracın gösterge panelini takarsam eğer sorunum çözülecek fakat şöyle bir sorun var makyajlı kasalarda gelen gösterge panellerinin arka kısmında (parça no. yazan kısımda) immobilizer ile ilgili bir ibare var ve bir yere sorduğumda gösterge değişimini immobilizere takılacağı gibi tam olarak anlayamadığım bir cevap aldım. makyaj öncresi kasa araçlarda böyle bir ibare yok. Şimdi sorum eğer bu yeni nesil immobilizer ibareli gösterge araca takılır ve immobilizer ile ilgili bir sorun yaşarsam düzeltilebilir mi?

 132. Erdem

  Merhabalar 2008 model Renault master aracım Yaklaşık iki aydır immobilizer problemi veriyor sabahları ve yirmi derece sıcaklık altında problemsiz çalışıyor kontak anahtarından olduğunu söyledi elektirikci anahtarcıda değiştirip beyne yeni anahtarı kodladı ama sorun çözülmedi Erzurum da gitmediğim yer kalmadı sigorta kutusu beyin mazot pompası …. kontrol edildi sorun çözülemedi ne yapabilirim teşekkür ederim

 133. Metin dikici

  Merhabalar aracım 2009 1.4 TSI otomatik imbolizer active yazısı bı kere çıktı fakat hiç lamba yanmıyor..ve aracı calistiramiyoruz üst kapak dahi soktuk yine çalışmadı..üstte okuduğum resetleme olayı benim araç içinde geçerlimi acaba..yoksa beyinciyemi gitmem lazım.. şimdiden tşk ederim..

 134. Arif Güner

  İyi günler 2006 citroen c4 aracımın bakım km sıfırlıyorum anahtar işareti gidiyor ama bir süre sonra geri geliyor en son yedek anahtar yaptırmıştım iki ay sonra sürekli bakım uyarısı çıkmaya başladı bu durum anahtarla ilgili olabilir mi kimse çözemedi

 135. Dursun Samet

  merhaba 2006 model toyota corolla araç çalıştıktan 2 3 saniye sonra istop ediyor 10 15 marş yaptıktan sonra çalışıyor bilgisayara bağladığımızda immobilizer hatası veriyor diyor nedeni nedir aracın anahtarında mı yoksa kontakta mıdır sıkıntısı

 136. Mert

  Selamın aleyküm ustam benim 2005 model kongoo 1.5 dcı aracım var aracımın problemi motor soğuduktan sonra kontağı çevirdiğimde immobilizer ışığının sönmemesi ancak marşa basmadan 3-4 kere kontağı kapa aç yaptığımda düzeliyor motor sıcakken bu sorunla karşılaşmıyorum bunun sebebi nedir nasıl bir çözümü vardır uzman görüşünüze ihtiyacım var iyi çalışmalar

 137. Veli

  Suzuki baleno 1.8 1997 aracim beyni arızalandı bir türlü imboyuda iptal ettiremiyoruz yerine beyinde bulamıyoruz başka beyin takamazmışız ya da ne yapacaz arabam 2 aydır yatıyor ve çözümünüze bulamıyoruz yardimci olun lütfen tel 05530868614

 138. Veli

  Selamlar öncelikle bilmiyorum doğru yerdemiyim , değilsem bile yardımcı olur musunuz ? bilginiz var ise aracım 2007 Chevrolet Captiva 2.4 gösterge lambalarının hiç birisi yanmıyor devir saati km hararet ve yakıt göstergesi de çalışmıyor sinyal veriyorum gösterge panelinde oynama yok ama dışarda sinyal lambası yanıyor anlam veremedim farlar yanıyor ama göstergede hiç bişey yok cevap verirseniz sevinirim kolay gelsin

 139. Kadir Esinti

  Selamün aleyküm Murat bey;
  Ford Mondeo 1996 otomatik vites aracım var bir kaç kere immoblizer sorunu yaşadım kontağı sokup taktım düzeldi.En son 1 ay geçti sonra hiç çalışmadı immobilizer lambası yanıp sönüyor.Kurtarici ile bir elektrikçi ye götürdüm marş dinamosudan denedi olmadı.Marş dinamosu arızalı dedi değiştirdi tekrar denedi marş bastı ama çalışmadı tabi.oncesi hiç basmıyordu.Kontaktan hâlâ çalışmıyor.Beynini immobilizerciye götürüp iptal ettirip deneyeceğiz dedi.olmazsa tesisata falan bakacağız dedi.Tesisatla falan ne ilgisi var anlamadım tesisatı gayet düzgün hiç bi sorunu yoktu.Bu arada kontak ve anahtarlar sağlam ama araç kendini kilitlemiş gibi bi durumu var.Cevaplariniz için teşekkürler.

 140. Selçuk ertekin

  S.a ACİL YARDİM LTF . aracım 2006 model 1.5 dizel Kangoo araç seyir halinde iken kendi kendine stop ediyor kontağı kapatıp açınca çalışıyor sanki bir yerler elektrik kesiyor gibi krank sensörü değişti mazot filtresidegisti ısıtma bujileri değişti sorun ne olabilir ustacigim

 141. Lamih

  Merhabalar benim ctroen xsara 1.4 dizel arabam var km sayacı çalışmıyor 50 tane servise güturdüm kimse anlamadı motor benini değiştirdiler yine aynı hız sensürünü değiştirdim yine olmadı bsi bynini değiştirdim yine olmadı abese beynini degiştirdim yine olmadı güğusteki ekranı değiştirdim yine olmadı Allah için bana yardımcı olun

 142. Ahmet Kara

  Laguna 1 1998 2.0 Volvo motor aracım ne yapsalar çalışmıyor.Araç immobilizer ışığı Kontağı takınca sönüyor ama marş aldığı halde bir türlü çalışmıyor.Krank sensörü beyin sigortalar hepsine bakıldı.Araçta ateşleme hiç yok sizce neden kaynaklanıyordur

  • Erkan

   S.a soruna cevap alamamışsın ama bendede aynı araç var ve 3 gündür aynı sorunla cebelleşiyorum sorununa çare bulabildinmi acaba yardımcı olursan sevinirim saygılar

 143. Murat

  Merhaba 2009symbol aracim var uzun süreli bekleme olduğu zaman yada sabahları immobilizer lambasi yanıp sönüyor araç çalışmıyor kontağı birkaç kez açıp kapayınca düzeliyor acaba sorun nerede

 144. Hüseyin

  Murat bey Merhaba, 2020 Model Peugeot 3008 Active 1.6 pure tech 180hp EAT8 Tam Otomatik Prime Edition Araba alırken eksper kontrolünde B1808: ECU motor yönetimi tarafından immobilizer kilit açma hatası kodu çıktı. Bu arıza kodu önemli mi nasıl giderilir? Teşekkürler

  • oto anahtar

   Merhaba Hüseyin bey bu tarz elektronik sistemli oto anahtar sistemleri bazen bu tarz hatalar verebilir. Arızaları sildirip kontrol etmekte yarar var. Kalıcı arıza değildir büyük ihtimalle.

 145. Fatma

  Merhabalar. Fiat albea multijet 1.3 2006 model arabam var. 2012 yılından beri kullanıyorum. 3 ay önce kaza yaptım aracın sol ön tarafında 3 parça değişti. Sonra araba bitti teslim aldım bu defa arabanın kontağını çevirince tık sesi geliyor ancak araba çalışmıyor du . Birkaç defa çevirince çalışıyordu. Ancak zamanla çevirme sayısı arttı ben de tamirciye verdim kömür değişecek dedi değiştirdi. Bu defa tık sesi sonrası gıv gıv gıv sesi var ama araba yine çalışmıyor. Geçen 20 defa denedim çalışmadı. Tamirci enjektörden pompaya Bir sürü parça değiştirdi hala aynı. Eskiden çalışıyordu şimdi hiç çalışmıyor. Bir de bu arabayı aldığımdan beri arada sırada anahtarı ilk takınca çevirdiğimde dönmüyordu ben de zorlamamak için anahtarı çıkarıp tekrar takıyordum çalışıyordu. Ayrıca arabayı sabah serinliğinde veya motor soğukken çalıştırdımda bu sorun olmuyordu ama öğlen araba ısındığında veya arabayı söndürüp 5-30 dk sonra çalıştırmaya çalıştığımda bu problem oluyordu. İlginç olan bir olay daha var kazadan önce arabayı çalıştırdım 1 km gittiğimde farkettim ki hiçbir gösterge çalışmıyordu. Ben de söndürüp tekrar çalıştırdım düzeldi.

  Sizin uzmanlık alanınızla ilgili mi bu problem? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim

  İyi günler

 146. Fatoş

  ACİL YARDIM !
  Chevrolet Trax MY13 Immobilizer sistem olan aracın anahtarı kontakta iken araç kendisini kilitledi. Yedek anahtar elimizde olmasına rağmen açılmıyor. Yardımcı olur musunuz ? Ne yapmalıyız ?

 147. Sezer

  Kolay gelsin 2005 model getz 1.3 gls .
  Aracının ariza lambası yanıyor p1693 ve p1695 kodlu arızaları veriyor sildirdim arızaları ama yine aynı sizce hangi parçaları değiştirmeliyim bu sorunu gidermek için yardımcı olurmusunuz

 148. Osman

  Megane 1 2001 model aracin sarz dinamosu tamir edildi kutupbasi sökmeden evvel calisr durumdaydi kutupbasi dinamo sökülürken söküldü islem bittikten sonra imobileyzir lambası hiç yanmaz oldu araç calismiyor ne gibi bi yol izlenimi yapmamiz gerekir araç calismiyor

 149. Furkan Ünal

  Nissan Qashqai 2011 model araç park halindeyken immobilizer ışığı 2-3 saniyede bir yanıp sönüyor hocam çalıştırınca ise ışık kayboluyor sizce bi problem var mıdır lpg takılı anahtarlar orijinal

  • oto anahtar

   Daha önce bu soruyu cevaplamıştım. İmmobilizer anahtar simgesinin park halindeyken yanması tüm Nissan araçlarda standarttır. İmmobilizer sistemin devrede olduğunu gösterir. Problem yok merak etmeyin.

 150. Furkan Ünal

  Nissan Qashqai 2011 model tekna sahibiyim immobilize ışığı park halindeyken yanıp sönüyor aracı çalıştırınca kayboluyor bir problem var mıdır sizce yardımcı olur musunuz

 151. Eyup

  Mrhb ustam.Suziki jimny 2006 model aracım ekranda arac üzerinde kilit ışığı yanıp söndüğünde aracım çalışmadı .çekici ile sanayiye göturdum .elektrikci immobiluzer hatasi dedi soktu temizledi taktı.arac çalıştı.ancak 2 gün sonra tekrar yaptı.ugrasirken tekrar çalıştırdım.birkacgun sonra tekrar yaptı.elektrikci anahtarciys gönderdi.kontrol etti bişey yok dedi.Tekrar aynı hatayı yaptı .enson elektronikciye gönderdiler immo anteni ve beynini söktu.leyimledi birkaç gün sonra tekrar aynı hatayı yaptı.ne yapmalıyım.Anamurda anlayan bir usta yok iptal ettirmem sıkıntı olur mu

 152. Arda

  MERHABA BENDE RENULT LAGUNA 2.0 RXT VAR BENZİN GÖSTERGESİNİN ALTINDAKİ İŞARET YANIP SÖNÜYOR AMA BİRAZ HIZLANINCA HİÇ YANMIYOR YAVAŞLIYORUM YANIP SÖNÜYOR BAZI KİŞİLERE SORDUM ARABAYI KIZDIRMIŞSINIZ FALAN DEDİ AMA ANLAMADIM ?LÜTFEN YARDIM EDİN

 153. cem

  kolay gelsin , bende 96 model rover 620si var bunun imbo su kumandayla calışıyormuş. yaklaşık 3 sene once arabayı aldıktan kısa bir sure sonra kumandayı kaybettim. bende dısardan sustalı anahtar yaptım öyle kullanıyordum. geçenlerde 3 senedir çalışmayan imbo devreye girdi meger orjinal alarmıda varmış oda ötmeye başladı. buradan bir iki anahtarcı buldum getirdim çogu biz yapamayız dedi .birisi geldi sans eseri sigortalarla felan oynadı araba çalıştı , 1 hafta sonra yine aynı arızayı verdi , birisi bagajda beyin var onu soktu temizledi bişeyler yaptı 1 ay calıstı ama tekrar devreye girdi. bunun iptali için bunda hem rover hem honda beyni var ikisindende imboyu iptal etmek lazım dedi. hondacıya gidecek sonra roverciye gelecek dedi 350 +350 TL tutar dediler. bunun basit yolu yokmu yada kumandası yapılabilir mi. bende soktum sigortaları tek tek beyini soktum felan ama yok sans yokmuş .

 154. Ünal

  merhaba Ustacım. arabam 2016 Astra K.
  3 adet kullandığım uzaktan kumandalı anahtarım var. Arabam anahtarsız giriş & çıkış özelliğine sahip. Anahtarlardan biri için pilini değiştirin uyarısı veriyordu göstergede. pilini değiştirdim ama hiçbir şekilde kumanda tuşları çalışmıyor. bu anahtarla arabaya yaklaşıp kapı kolu üzerindeki düğmelere basıyorum yine tepki yok ! Arabamı çalışan anahtar ile kapılarını açtım içeri girdim. çalışan anahtarı arabadan uzaklaştırdım. çalışmayan anahtar ile arabayı çalıştırayım dedim çalıştırmadı haliyle. Ama orta tünel üzerindeki immo anteninin bulunduğu yere koydum anahtarı ve arabayı çalıştırdı. anahtarları radyodan kısa dalgada kontrol ettim, butonlara bastığımda ses çıkmıyor radyodan sinyal göndermiyor anahtar. Ama diğer anahtar butonuna bastığım ses çıkıyor sinyal var. Sorun nedir ustacım sizce ?

  • oto anahtar

   Opel Astra K anahtar içindeki pili ters takmış olabilir misiniz ? araba daha çok yeni ve uzaktan kumandalar yorgun değil o nedenle büyük ihtimalle aldığınız pil ya bayat ya da ters takılmış olabilir.

 155. Zafer Çabuk

  Sevgili Murat Bandırma da ikamet etmekteyim onbir senedir 1997 model renault laguna rxe 2.0 s volvo motor 140 hp aracı kullanmaktayım yaklaşık bundan onbeş gün önce aracın anahtarı kapıları açmamaya başladı kapılar acılmayına ımmobizer de açılmıyor bandırmada iki üç anahtarcıya gösterdim anahtarı hepsininde ortak cevabı anahtarın çalıştığı ama aracın anahtarın kodunu unuttuğunu söylediler tek düğmeli bir anahtar sizde bilirsiniz kızılötesi sistemle çalışıyor daha sonra bende kontrol ettim bastığın zaman uzerindeki kırmızı ışık yanıyor kamera ile kontrol ettiğimde de led ampul ışık veriyor durum böyleyken bu anahtarı araca nasıl tanıtacağım allah korusun tek anahtara kaldım oda bozulursa yanarım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum SAYGILAR

 156. cemil

  ustam kolay gelsin 2008 skoda fabia araç çalışıyor fakat immobiliser ışığı sönmüyor sürekli yanıp sönüyor yanıp sönüyor çözümü varmı

 157. levent buğra

  kolay gelsin usta
  2001 model clio 2 hb otomatik aracımda immobilizer ile ilgili bir sorum olacak cevaplarsanız çok memun olurum.
  kapıyı açıp arabaya bindiğimde anahtarı kontağa taktıktan sonra immobilizer ışığı bazen devam lı yanıp yanıp sönüyor bu şekilde araba çalışmıyor ama iki üç denemeden sonra veya iki defa üç defa kontaktan açıp kapattığımda araba çalışıyor. ne yapabilirim .

 158. Emrah gezek

  iyi geceler 1998 land rover discovery 1 3.9 v8 aracım var ancak kumandayla ilgili sorunum var getirdiğim bütün anahtarcilar omd den bağlanıp eşleştirme yapamadı sorun beyinde dediler immo yu iptal ettirmek istiyor u m yardimci olursanız çok sevinirim arac bursa da şimdiden vereceğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

 159. Tahir

  Merhaba benin 2006 hundai getz marka aracimda merkezi kilit ve kontak problemi var kontak anahtarı büyük problem sarı anahtar işareti yanmadiginda çalışmıyor immobileyzir hatası sanirim yorumlardan okuduğum kadarı ile usta kontak yüzüğü diyor kimi temizlerinsen geçer diyor … açıkçası motoru yağ değişiminde temizlemiştim ondan sonra oldu kontak ile ilgili bir şeyler mi yapmaliyim motor bölümünde elektiriksel şeyleri mı temizletmeliyim

 160. Mehmet

  Selam ustam bende 2012 Fiat Fiorino var evin önünde çalıştırmak istedim immobilizer hatası verdi marş basıyor ama çalışmıyor anahtar işareti ekranda verdi yedek kontakta çalıştı ve işaret çıkmıyor ama kumandalı anahtar da yine işaret çıkıyor ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız

 161. Ali Rıza

  Ustam merhabalar
  2007 Citroen C4 dizel arabam kontak almıyor ekranda servis yazısı sönmeden çalışmıyor çekici ile arabayı aldırdım bilgisayara bağlandı elektrikçi kontak anahtarı anten haberleşme hatası verdi dedi anten değişti araba çalışıyor du fakat ertesi gün yine ekranda servis yazdı çalışmadı arabayı tekrar çekici aldı iş çıkışı arabayı almaya gittim arabaya hiç birşey yapılmadan araba çalıştı yaklaşık 20 sefer çalıştırıp kapattık bir sorun olmadı arızada vermedi bugün sabah aracım yine çalışmadı ekranda servis yazısı çıkıyor araba kendini yine kitledi çalışmıyor ne yapmamız gerekli desteğiniz için çok tşk ederim

 162. Cem Erdal

  Merhabalar; 2004 model Mercedes Ml 350 sahibiyim. Aracım bir süre önce park ettikten sonra kumanda ile kapıları açmamaya ve manuel olarakta araç içine girdiğimde çalışmamaya başladı . Bazen de trafikte seyir halinde iken aniden stop edip tamamen kendini kapatmaya başladı. Bu durum olduğunda aracın hiçbir elektrikli aksamı çalışmıyor. Dörtlüler teyp fren destek sistemi vb. Akü kutup başını söküp taktığımda tekrar sorunsuz bir şekilde araç çalışıyor. Aracım eam beyni ve sigorta kutusu sıfırlandı buna rağmen arıza devam ediyor. Aracın anahtarında bir problem olabilir mi? Teşekkürler.

 163. Taner

  Selamın aleyküm ustam immo hatası veriyor aracım 2006 clio anahtarın yediğinde de aynı hatayı veriyor neden olabilir acaba

 164. Taner

  Selamın aleyküm ustam aracım 2006 clio immo ışığı yanıp sönüyor göz kırpar gibi aracın kontağın da bir sıkıntı yok bu neden olabilir yedek anahtarla da denedim

 165. mustafa

  Merhabalar. Araç Nissan Primera 2006 model ve benzinli. anahtarı çalıştır konumuna getirince herhangi bir tepki vermiyor. bazen birkaç kez anahtarı çıkarıp takmam gerekiyor, ancak o zaman araç kontak alıyor. bazen de araba çalışır durumda ve hareket halindeyken de ekranda anahtar işareti sabit yanık/görünür kalıyor. Nissan servise götürdüm, immobilizer arızalanmış değişmesi gerekir, dedi. Ancak çıkma immobilizer uygun olmazmış, çünkü başka bir anahtara kodlanmış, değiştirilemezmiş, yenisini almak lazımmış. İnternetten baktım hiçbir yerde (yurtiçi-yurtdışı) sıfırı yok ya da ben bulamadım. Buna karşılık çıkma bulunuyor. Nissan olmaz dedi ama çıkma immobilizer sattıklarına göre demek ki kullanılabiliyor diye düşünüyorum. Şimdi, bu açıklamadan sonra sorum şu: Herhangi bir değiştirme yapmadan üzerindeki aracın immobilizer düzeltilip kullanılabilir mi? Çıkma immobilizer kullanmak mümkün mü? Yardımınız için teşekkür ederim.

 166. Ahmet kazancı

  merhaba iyi akşamlar benim 2001 megan1 var ekranda akü ve el fren lambası araba çalıştıktan sonra kısmen devamlı yanıyordevamlı neden olabilir birde yine ekranda ( Airbag ) lambaları yanıp sönüyor ara ara tabi bununla birlikte stop ve servis lambasıda yanıyor

 167. Ersin

  2000 model 1.9 passatim var hasarlı topladım herşeyi tamamlandı marş basıyor spreyle çalışıyor spreyi bırakınca stop ediyor.immoblizer i iptal ettirdim beyincide yine çalışmıyor

 168. Umutcan

  Oto anahtar usta Merhaba
  99 Alfa romeo 156 aracımın geçen anahtarına baktırdım imbolizer çipi yok dedi iptal edilmiş çip kontakta sanırım dediler . Bazen anahtar ışığı sönmüyordu. Şuan sadece sabahları sönmüyor. Öğleden sonra sıkıntısız kullanıyorum aracı. Ne yapmayalım. Tşkler

 169. Umutcan

  Oto anahtar usta Merhaba
  99 Alfa romeo 156 aracımın geçen anahtarına baktırdım imbolizer çipi yok dedi iptal edilmiş çip kontakta sanırım dediler . Bazen anahtar ışığı sönmüyordu. Şuan sadece sabahları sönmüyor. Öğleden sonra sıkıntısız kullanıyorum aracı. Ne yapmayalım.

 170. Mehmet UYANIK

  Selamünaleyküm ustam 2004 Seat Cordoba Signo aracım var.Araç marşı Basıyor Ama araç çalışmıyor. Bazende ekran gösterge paneli komple sinyal çakıyor Geri vitese takıp çalıştırmaya çalıştığımda tamamen panel ışıkları yanmıyor. Ve çalışmıyor. Bazende Hemen çalışıyor. O kadar ustaya gittim Arıza bulamadılar. Anahtardan olabilirmi. Tüm sorulara sıkılmadan cevap verdiğiniz için şimdiden Teşekkür ederim.

 171. CezmiCaneri

  Merhabalar ustam. Mitsubishi asx 2011 lpgli aracım var. Valeye aracı çalışır verdim. Ama aldığımda çalışmıyordu. Anahtarın dışında bir kırık vardı. Vurdurmayla bile çalışmadı. Elektrikçi baktı. Bütün sigortaları kontrol etti. Bilgisayara bağladı. Anahtarsız marş motorunu çalıştırdı. Ama araba yine banamısın demedi çalışmadı. Sonuç olarak beyinde arıza var dediler. Acaba immobilizer sorunu olabilir mi? aracım yedek anahtar ile çalışır mı?

 172. Yusuf

  Hayırlı işler ustam bende 99 clio var immobilizer ışığı yanıp yanıp sonuyodu kontaktaki immobilizer kablolarindan kırmızı plana 12v direk bağlantı yaptım şimdi normal şekilde kırmızı yanıyor 3 saniye sonra sönüyor ama aracı calistiramiyorum arabanın kalorifer petegini değiştirdiler ustalar o sorun çıktı ne yapmaliyiz

 173. Mehtap

  Merhaba arabam 2008 model Dacia Logan oto anahtarının kapı kilit açma düğmeleri çalışmıyor ancak arabayı çalıştırabiliyoruz yedek anahtarındada sorun yok kapı kilit düğmeleri çalışmayan anahtarı tamir için oto anahtarcıya götürdük tamir edilemeyeceğini söylediler yeni bir anahtar yaptılar yeni anahtar yapıldıktan sonra yedek anahtarı arabayı çalıştırmadı bunun nedeni ne olabilir

 174. Koray

  Volvo s 40 2000 model aracının anahtarın plastik kısmı kırıldı. Anahtarcı içindeki cipi çıkararak teni araçlarda olan kumandaya monte etti. O anahtarla 2 ay aracı hergun kullandım sorun yoktu. Sonra araba hiç çalışmadı kontak dönmedi. Yedek anahtar ile çalışmasında sorun yok. Anahtari yapan yere gittim. Cihaz ile test etti chipinde calistigini soyledi.Sizce sorun ne olabilir.

 175. ÖZAY ALKAN

  Slm ustam 2001 megan 1hecbek arabam var aldiğimda hiç yanmayan yağ lambası triger seti bozuldu yaptırdım yaglambesı ve stop ışığı yanıp sönüyor yağ değişti musur değiş di ışıklarda durduğunda yanıyor gaz verdim mi sönüyor yardımcı olursanız sevinirim

 176. Erkan 6

  Selamin aleykum 2003 model polo temizlik amacli gogus gosterge panelini soktum kesinlikle su falan kullanmadim fakan imoleyzir arizasi vermeye basladi yardimci olabilirmisiniz ne yapmaliyim yedek anahtarda calistirmiyor araci

 177. Recep alyu

  İyi günler bende 99 model Toyota Corolla hb var. Araç bazen çalışıyor bazende çok guzel marş vurmasına rağmen calismiyor. Bu sorun neyden dolayı yapar yada immobilizer iptali yapma imkanımız varmı

 178. Erdal

  2005 model Transporter aracım var ısıtma göstergesi yandığı halde çalışmıyor çok geç çalışıyor ısıtma göstergesi genelde yanmiyo araç çalışmamda çok zorlanıyor orijinal yeni role taktırdım gene aynı sorun nedir acaba ustam saygılar bizim usta beyin değişmesi gerek diyor

 179. nuri

  merhaba ustam bende 2007 1.5 renokango var immo arızası verdi anahtarı yaptırdım lakin ara ara hağla arıza veriyor bir iki gün yatıyor sonra çalışıyor şuna dikkat etdim yağmur yağdıktan sonra sabahına immo arızası veriyor herkez farklı bişi söylüyor bu arzanın sebebleri nedir kontak rölesinden olabilirmi cevabınız için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

 180. Emrah

  Mrb aracım 2009 connect anahtarı takiyom yarim oluyor tüm ışıklar yanıyor ama aracı çalıştırmıyor yarıda kalıyor acaba nedendir

 181. İbrahim

  İyi günler hayırlı işler. Benim aracın gösterge arizalndi ve immo datasina ulaşamıyoruz nasıl bir yol izlemeliyiz bulunduğum bölgede hiç elektrik vb yok kendime abrites aldım nasıl bir yol izlemeliyim tekrar hayırlı isler

 182. Gültekin

  Ustam selamlar hyundai getz immobiliser kontak açtığımda bazen yanmıyor ve hali ile marş basmıyor 7 8 kere deniyorum bazen sebebi ne olabilir

 183. Vildan

  Merhaba. 2008 fiesta 1.4 dizel aracımvar. Kırmızı ışık göz kırpar şekilde yanıp sönüyor. Anahtarı birkaç kez takıp çıkarıyorum. Her seferinde bir süre bekliyorum. Bu durumdayken marş basıyor ama araç çalışmıyor. Birkaç kez denedikten sonra ışık sönüyor ve araç çalışıyor. Motoru kapatmaya korkar oldum. O kadar çok arastırıyorum ki malesef her ustaya güven olmuyor. Bir hafta önce akü değişti. Değişim sırasında akü yuvası kirli olduğu için 1 bardak sıcak su döktüler. Bir bezle az bi fazla suyu aldılar ama o ıslak yere yeni aküyü bağladılar. Ondan sonra sorun çok daha büyüdü. Zaten ben bu sorun yüzünden aküyü değiştirmistim. Sorun dağ olup geldi. Aküyü tekrar sök tak yapmanın bir faydası olur mu ya da ne yapmalıyım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • oto anahtar

   Vildan hanım akü değişimi ile ilgili bir sıkıntı olmaz. Bahsettiğiniz arıza farklı bir yerden meydana gelmiş gibi görünüyor. Cihaz ile taratma yaparak anlatışılabilir.

 184. Fatih

  Merhaba 2011 ford fiesta aracımın anahtar kabını değiştirdim. Anahtarın içindeki o küçük immobolizer parçası hasar gördü sanırım şuan araç çalışmayıp immobilizer ışığı hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. Sadece bu anahtarın içindeki küçük parça değiştirilebilirmi. Not. Anahtrın içindeki tuşların bulunduğu kartta sorun yok diğer küçük manyetik parça hasarlı. Bu durumda ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

 185. Fatih Dereli

  Merhaba ustam 2011 ford fiesta aracımın anahtar kabını değiştirdikten sonra 1.2 defa çalıştı sonra immobilizer hatası verdi araç çalışmıyor. Anahtar kabından çipi çıkarırken yapışkanlı olduğu için az zorladım o yüzden hasar almış olabilirmi.çözümü nedir.yedek anahtarım yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

 186. Metin

  S.a 2001 hacbek Clio 2 var Kontağı çevirdiğimde immobilizer ışığı yanıp yanıp sönüyor durmadan ve araba çalışmıyor arabaya yedek anahtar yaptırdım hala aynı sorun bunu nasıl çözebilirim usta illallah ettim artık kurban oluyim bir yol göster bir usta söyle yaptıralım

 187. bertal Düzgün

  Usta merhaba öncelikle insanlara yardimci olduğunuz için teşekkür. Benim 2001 golf 4 1.6 16.valf benzinli aracım sabahları 1,2 marş ta alıyor fakat 15 dakika kullandıktan sonra stop edip yaklaşık 10 dakika sonra marşa bastığınızda 3,4 marş zor alıyor.bogaz kelebeği, bujiler takim olarak ,enjektorler, lpg tesisatı,boğaz kelebeği bunların hepsi değişti fakat ariza devam ediyor enson beyin ve anahtarda olabilir diyor ustala veya siboplardan da olabilir bu konuda fikrinizi alabilirmiyim

  • oto anahtar

   Biz teşekkür ederiz. Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize, sizin sorununuz kesinlikle anahtardan değil lakin beyin olma olasılığı yüksek. Lakin körü körüne beyin değiştirmek yerine iyi bir ustada önce test ettirilmesi gerekmektedir. Eğer sıvı teması veya oksit yaptı ise bahsettiğiniz hata meydana gelir.

  • Hasan YILMAZ

   Ustam lada vega 2006 model 1.6 16 v aracım yolda giderken istop etti çalışmadı çekici ile sanayiye götürdük anahtarların ikisinide denedik çalışmadı benzin pompasını değiştirdik çalışmadı yarın beyne bakmamız gerekir dediler sizce arıza nedir ustam hayırlı Cumalar

 188. Reyhan

  Merhaba İyi günler renault fluence marka aracımın marş basıyor ama çalışmıyor usta geldi çalıştıramadı sonra arabanın içinde arabayı kilitledi açtı tekrar bastı çalıştı immobilizer arızası var dedi sizce neden 🤔

 189. Mert

  Merhabalar ustam 2007 clio 3 benzinli LPG’li aracım var. Dün aracımı park ettim bişey yoktu bugün çalıştırmak istediğimde ışıklar yanıyor ama hiç bir tepki ve ses yok imo ışığı sürekli yanıp sönüyor ve silecek çalışıyordu. Biraz uğraşıp kontağı aç kapa aç kapa yaptım ve artık aracın hiç bir ışığı yanmıyor sadece imo ışığı yanıp sönüyor anahtarı çıkarmama rağmen. Artık anahtar kapıları dahil kitlemiyor

 190. Hatice

  Hayırlı sabahlar hasan bey bizim araç hundai getz 2005 model araç mars yapiyo ama çalışmıyor vurdurularak çalıştığında hiçbir sorun yok bujilerden sorun diye onlar değişti ama yine aynı sorunla karşı karşıyayız ustanın biri şimdide enjektörlerdedir sorun diye her seferinde bir başka yeri değiştiriyorlar bize yardımcı olur musunuz

 191. ersin

  hocam ilginiz ve bilginiz icin tesekkurler oncelikle. aracim 2000 model megan 1 anahtar calosoyor ancak araba calismiyor. gogusteki kirmizi dugme hizlik yanip sonmeye basladi. bir iki yere sordum beyin arizasi dedi. tamir edelim ya da immobilizer iptal edelim dedi biz karar veremedik sizin tavisyeniz nedir iptal icin 500 tl istiyorlar. acil ustam

 192. ismail

  Ustam iyi günler hayırlı işler,
  Bende 2000 model megan 1 var. Araç çalışmıyor ve immobilizer ışığı yanmıyor. Kapılar çalışıyor. Bu arıza nasıl giderilir. Teşekkürler.

 193. ÖMÜR

  Abi merhaba 2006 jettamız var benzinli orijinal anahtarlarını tanımıyor nedendir.anahtar pilini degistirdik sorun geçmiyor bir önerin var mı %90 kışın soğuk günlerde oluyor
  Teşekkürler

  • oto anahtar

   Ömür bey Volkswagen Jetta Anahtar ve Volkswagen Jetta kontak arızası sorunu olmadığından doğru bilgi veremiyoruz. Lütfen kusurumuza bakmayın aracın tehsisatnın kontrol edilmesi gerekiyor.

 194. Lütfi DİKMEN

  Kolay gelsin, 2004 model Easytronik vites Opel merivam var, Kontağı açtığımda direk F yanıp yanıyro, biraz bekledikten sonra N yanıp sönüyor, Kontağı çevirince tekrar F geçiyor ve çalışmıyor, defalarca kontağı açıp kapatıyorum. yine F yanıyro. ara sıra N geçiyor yeniden marşa bastığımda tekrar F’e geçiyor. 10-15 dakika sonra N yazıyor. çalışıyor. Gideceğim yere gittikten sonra tekrar çalıştırırken yine aynı. Artık arabayla bir yere gitmek ve gelmek eziyet olmaya başladıı. Çözüme nereden başlamalıyım

 195. İrfan

  Merhaba, 1997 Volkswagen Polo classic aracım var. Elimde orijinal olan ve sonradan kodlattirdigim iki anahtar var. Anahtarı kontağa takıp gösterge ışıklarını yakıyorum. Marş basıyor ama çalışmıyor. Benzin lpg anahtarinda da ışıklar yanmıyor. Orjinal anahtarda bir kaç kez bu sıkıntı olması üzerine yedek anahtarı kodlattim. Çalışıyordu her ikisinde. Şimdi çalıştıramadım. Sorun ne olabilir. Teşekkürler.

 196. İrfan

  Merhaba ustam. Megane 1999 2.0 aracım var, lpg hiç takılmadı. Bir yıl önce immo ışığı çalışır durumdayken yanıp sönmeye başlamıştı( daha önce normaldi). Geçtiğimiz gün aracı çalıştırmak için marşa bastım, çalışmadı. Yanlış ama. arkadaşlar ittirerek destek oldular, denedik yine çalışmadı. Ayrı ayrı iki kişi getirdik sorunu bulamadı, krank sensörü değiştirdiler yine çalışmadı. Yedek anahtarı gönderttim, o da çalıştırmadı. Geçtiğimiz gün, bir aracı vasıtasıyla yeni bir elektrikçi geldi, tüm sigorta kutularını kontrol etti, benzin pompasını harici güç verip çalıştığını onayladı ve sorunun beyinde olabileceğini söyledi. Aracı çekiçiyle sanayiye aldık, orada tesisatı tekrar kontrol ettiler. Bilgisayar bağlantısı yapmaya çalıştılar ECU yani beyine bağlanamadılar. Beyni söktüler, önceden işlem görmüş olduğunu siyah slikondan anldadık. Sonra sanayi içerisinde aynı model bir aracın beynini getirdiler, taktılar, marşa bastım çalıştı. Beyin değişecek denildi, tamir edilmez slikonlu denildi, beyindeki çipi söktü arkadaş, uğrasıyordu. Bu saatte yazıyorum, o kadar aramayla bu siteye ulaştım. Beyinde yazılım sorunu, kitleme, bilgisayarın görmemesi vs. diye yabancı kaynaklardan çözülebileciğindin yazıldığını gördüm. Sizin buradaki paylaşımlarınızı da bulunca fikrinizi almak istedim. Durum bu, yardımızı bekliyorum.

 197. umut ada

  merhaba. Aracım 2008 model seat leon. Aracıma yakın zamanda yedek anahtar yaptırdım. Akabinde göstergede safe yazısı çıktı. Bilgisayara bağlattim. Kodlama hatası çıktı. Daha sonra başka bir anahtarciya götürdüm. Araca anahtarları sıfırdan kodladı. Yani eski iki anahtarı sildi, tekrar kodladı. 2 ay kadar bir sorun yaşamadım. Bugün tekrar safe yazısı çıktı ( bu arada safe yazınca marş basıyor ama araç çalışmıyor) sonra safe yazısı kendi kendine gitti ve araç çalıştı. Tekrar bilgisayara bağlattim. Yanlış immobilizer anahtari (aralıklı) hatası verdiği görülüyor. Bu durumda ne yapmam gerekli. Teşekkür ederim şimdiden.

  • oto anahtar

   Umut bey ben size bir şey söyleyeyim, emin olun yapılan işlem ve anahtar kopyalaması ile alakalı olan bir durum değil. Bu durum tamamen tesadüf olmuş. Çünkü yanlış Seat Leon Anahtar arabaya kodlanamaz. Yani gittiğiniz Oto Anahtar işi ile ilgilenen kişi de tanımazdı. Aracın diğer donanımlara bakılması gereklidir.

 198. Kaan Canoglu

  Ustam merhaba
  Yurtdisinda bir problem yasiyoruz burda usta bulmak imkansiz.bulsanda inanilmaz rakamlar.Arac 2006 Porsche Cayenne Turbo S 340 Ps benzin.aracta söyle bir uyari aliyorum anahtar atesleme sistemi arizali(kirmizi bir anahtar isareti)bir bip bip sesi bir kac dk icerisinde.kontagi basinca tik ediyor ama calismiyor.arac kaldi yerinde.Ne yapabiliriz,servise gitmeden cözebilirmiyiz?simdiden tesekkür ederim ustam

  • oto anahtar

   Kaan bey inanın size yardımcı olmak isterdim ancak yurtdışı olduğu için bir şey diyemem lakin Porsche Cayenne Anahtar ile alakalı sorun olmadığından sizi burada farklı ustalara yönlendirmek gerekiyor. Onlarda arabayı görmemiz lazım demekten başka kelime bilmezler.

 199. Tayfun

  Merhaba. 2009 model mercedes arabanın anahtarı yere düştü. Kapıları açıp kapatıyor fakat anahtarı kontağa taktığımda bir ses geliyordu. Kilit açma sesi gibi. O ses gelmiyor ve artık araba çalışmıyor. Sorun sizce nedir? Çözümü nedir?
  Diğer anahtarımda hiçbir sorun yok?

 200. Tolga

  S.a usta hayırlı işler pejo 306 xs aracım var aracı aldıgımda sahibi direk gaza alıp çalıştırıyordu ben aracı aldım 1 ay oldu araç marş basıyor ama lpg devreye girmeyi kesti öncesinde zaten benzin pompası ve enjektörler devreye girmiyordu araç suan marş basıyor çalışmıyor beyne giden pimlerin 17 pimine elektirik varmı die bakerken deydirdinde pompa devreye giriyor yani pompa çalışıyorum sorum su neden kaynaklanıyor çalışmamasa bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin

 201. İsmail

  Opel corsa d 2007 otomatik vites… Araç önceleri P modunda anahtarı kontaktan veriyor, diğer viteslerde vermiyordu. Son zamanlarda bütün modlarda anahtarı vermeye başladı. Bunun nedeni ne olabilir. İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

 202. Omer omer

  Merhaba aracım 2005 model. Citroen c4 benim kontak anahtarının kabını değiştirdim çok yıpranmıştı (sadece dış kabını) bir daha açma kapama tuşu çalışmadı pili bitmiştir sandım yeni pil taktım yine olmadı biraz uğraştım. Söktüm söktüm geri taktım simdi anahtarı kontağa takinca 3.saniye bekleyince ışıklar sönerdi hiç biri sönmüyor ve arabayı da çalıştırmıyor yedek anahtarı kullanıyorum sizce sorun ne?

 203. Muhammed Emin TERZİOĞLU

  Selamün aleyküm hocam. 98model E46 aracım var. Aracı bir yere park ettim. İçinden inmeden 5 dakika sonra marşa bastım. Araç çalışmadı. İmmobilizer, anahtar ve termiği kontrol ettirdim (araç üzerinde değil). Usta “sıkıntı yok” diyor. Beyinci “beyin sağlam” diyor. Elektrikçi “kablolarda sorun yok” diyor. Ben mekanikçiyim “mekanik aksamda da bir problem söz konusu değil.” Fakat ben ısrarla immodan olduğunu düşünüyorum. Anahtar kumandası, aracın kapılarını açmıyor ve kapatmıyor. Araç marş basıyor motor dönüyor, yakıt enjeksiyon sistemine geliyor fakat ateşleme yapmıyor. Bobin kabloları da sağlam.

 204. Bahadır

  Merhabalar Yılmaz Bey Selamın Aleyküm Renault megane 3 araç aldım hiç huyunu bilmediğim bi araç 6 ay kullandım sabah aracımı çalıştıramadım kontak yarıda çalışır gibi olurken stop ediyo hiç çalışmıyo hata kodları silinmedi beyinden dediler sipariş verdim ecu beyni işlemcisi yanmış sıvı girmiş yenisi takılınca da hatanın nerede olduğuna bakılacak ve düzeltilecek dediler yeni beyin almama rağmen arabamın işlemi dedikleri gibi devam edecek mi araba da 10 tane hata kodu var motor suyu basınç düşük bobinler 1 2 3 4 arızası pedal takılı kalma vs. Boğaz kelebek hatası benim durumumla ilgili bi sorun nasıl çözülecek ecu beyni işi yapan birisine bıraktım sanayide arabayı yardım ederaeniz sevinirim bilmiyoruz diye kandırmasınlar slmlar.

 205. Hüseyin

  Selamın aleyküm 2000 model megane 1 aracın immobilizerı önceden iptal edilmiş ama motor beyninden iptal edilmediği söyleniyor arac çalışmıyor immobilizer ışığı hiç yanmıyor sadece ön kızdırıcı ışığı aynı immobilizer devreye girdiğinde hızlı hızlı yanıp sönüyor ilçede olduğum için usta bulamadım araç 2 haftadır yatıyor yedek anahtar yok ne yapılabilir bilgi verirseniz sevinirim

 206. Yusuf

  Iyi günler ustan Golf 1.9 tdi ahf motor beyni immo iptali ne kadar tutar acaba. Beyin kodu :0281 001 846 Bosch beyin
  Şimdiden teşekkür ederim. Iyi günler

 207. Ercan Şen

  Selam aleyküm ustam 1998 model 2000 motor megan 1 aracının immobilizer ışığı yanıp sönüyor şifre girip çalıştırıyorum ama her defasında şifre girmek istemiyorum akü değişikliğinden sonra böyle oldu ne yapmalıyım

 208. Emrullah

  Merhaba 2006 cornet aracımda immo ışığı sürekli yanıyor göz kırpma yapıyor aracım çalışıyor kontak yaptımda ışık hiç sönmuyor ama durum nedir

 209. Yahya

  Selamun Aleykum kardeşim benimde bir problemim var 2004 laguna arabamın 3gün hiç kullanmadım arabamın yanına gittim kumanda kapıları acmiyor sonra karttaki anahtarla açtım kartı yuvaya soktum ama hicbir belirti yok araç çalışamıyor bi yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

 210. Doğuş

  Ustam Merhabalar,

  Yeni aldığım Aracım Chevrolet cruze 2012 model otomatik Ara sıra araç içerisinde kilit işareti; anladığım kadarıyla immobilizer arızası veriyor. Marş almıyor yani kontak açmak içinanahtarı çevirdiğimde tık yok. bir süre bekledikten sonra düzeliyor. Neyden olabilir acaba? Yedek anahtar deneyemedim henüz, bir arkadaşın akü değişikliği ile bu sorunu aştığını okudum internette bir forumda. Ne önerirsiniz?

  • oto anahtar

   Doğuş bey Chevrolet Cruze Anahtar ile alakalı bir sorun değildir. Aküden yapabilir veya başka bir hata da olabilir. Bizlere uğrayabilirseniz teşhisi koyar yardımcı oluruz.

 211. Emrullah

  Ustam golf 4 1999 model aracim var 3 gündür aracım çalışmıyor zar zor çalışıyorum tüp le benzinle çalışmıyor anahtardan kaynaklandığını düşünüyorum ariza ışığı yok hiç bir sıkıntı yok ama eskiden arabamin kilidini acip kapıyı actigimda içine oturduğum an beyinden bir ses geliyordu ayni sekilde kontagi 1 kere cevirdigimde hem hem göğüsten hem ise arka benzin pompasindan geliyordu şimdi ikiside gelmiyor tüpte zar zor çalıştırdıktan benzine atınca yine stop ediyor sonra biraz zaman geçince benzine geçiriyorum hiç bir sıkıntı yok benzindede çalışıyor tüpde de arabam 1 gün çalışmayınca benzinde çalışmıyor o sesler gelmiyor artık beni aydınlatırmısınız tessekkür ederim

 212. Koray

  Ustam merhaba ,
  Renault Clio 1 97 model aracım var, Anahtarı kontağa taktığımda bazen anahtarı okumuyordu immobilizer yanıp sönüyordu araba çalışmıyordu öyle olduğu zaman anahtarı çıkartıp otomatiğine basıp arabayı açma kapama işlemi yapıyordum tekrar çevirdiğimde ışık sabit kalıyordu ve çalışıyordu bugün anahtarın otomatiği bozuldu arabayı açma kapama yapmıyor yedek anahtarla arabayı açtım fakat kontağı çevirdiğimde ışık yanıp sönüyordu çalıştıramadım sebebi nedir sizce ne yapmamız gerekiyor? Teşekkür ederim şimdiden hayırlı akşamlar.

 213. fatih usta

  Ustam kolay gelsin
  2000 model audi a3 aracım var.Kontağı takıp bir tık çevirdiğimde immobilizer ışığı yanıp sönüyor ve aynı anda diğer gösterge ışıklarıda (akü abs vs.) çok sönük yanıyor haliyle araç çalışmıyor.İmmobilizer hatası esnasında gösterge ışıklarının sönük yanması elektriksel bir sorun olabilir dendi.Kontağı birkaç kez kapat aç yaparak aracı çalıştırabiliyorum.Uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşamaktayım ve kimse bir çözüm bulamadı.İmmobilizer iptali yapılması gerekiyor dendi ancak elektriksel bir sorunda olabilir dediler.Yardımcı olabilirmisiniz?

 214. Faruk Kösterelioğlu

  Ustam araç 313 Mersedes siplinter araç gedergen istop ediyor calışdırıyorsun geri vitese takıyorsun istop ediyor ekrantaki ışıklar yanıp sönüyor sangi şase alır gipi arac marşı tık etiyor calışmıyor sorun ne olabilir gösterge panelindeki ışıklar yanıp sönüyor

  • oto anahtar

   Faruk bey bey bahsettiğiniz hata Oto Anahtar ile alakalı değildir. Eğer Mercedes Sprinter anahtar problemi olsa araç kesinlikle çalışmaz ve yürümez. Servis desteği gereklidir.

 215. İbrahim Saka

  Ustam Merhaba; Aracın 2006 WV Golf FSI. Aracımın ön camını bir şise su le yıkayıp silerken diğer avucumda olan kumanda düğmelerine farkında olmadan birkaç kez bastım. Aracımı kontağa taktığımda algılamadı. Hiç bir ışık yanmadı. kumanda kapıları ve ışığı yanıyor. Sorun ne olabılır, ne yapabilirim? Kolay gelsim.

 216. Ahmet

  Merhaba bende Hyundai terracan 2.9 CRDi araç var araç çalındı ve aracı bulduğumuz da kontak anteni sökülmüş bir vaziyetteydi ve kontak anteni de yoktu sanayide kimse immoyu devredışı birakamadi parça sorunu olan bir araç olduğu için parça temini edemedik hiç bir şekilde kodlama ve immo iptali olmuyor ne yapabiliriz bu araca yardımcı olabilir misiniz

 217. İsa yavuz

  Selamün aleyküm.hocam 2011 skoda fabia.lpg.benzinli aracim var.aracim sicak havalarda ve motor sicakken zor calisiyor..üç dört kontaktan hatta bazen gaz pedalina basarak calistiriyorum..sebebi nedir.her ustanin cozeceginede emin degilim.intwrnette baktigimda krank sensoru…benzin geri donusum valfi…map sensoru..ve buna benzer cozumler yaziyo…bunun sebebi ne olabilir.immubilizerden kaynaklaniyo olabilirmi.ayrica anahtarda imbulizer isigi yanmasi gerekmi benim arac anahtarinda isik yanmiyor..saygilar…….

 218. Recep

  Selam, yeni aldığım BMW 520 F10 aracımın immobilizer arızası çıktı ama hiç problem olmadan araba çalılışıyor fakat kapılar açılmıyor, sadece sol ön kapı anahtar ile açılıyor ve okadar uğraşa rağmen açamadım bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim!

 219. Hasan Laçin

  İyi günler. 2012 Kia verdi aracım var ve bugün sağ ön lastik hava kaçırdığı için lastikçide tamir ettirdim. Ancak geliş yolunda önce araba titredi ve stop etti. Motor arıza ışığı yandı. Bende tekrar çalıştırıp devam ettim yaklaşık 200 m sonra yine stop etti. Ancak tekrar çalıştırmak istediğimde bu defa kızdırma bujisi ve immobilizer ışığı hiç yanmamaya ve marş basmamaya başladı. Sokağa çıkma yasağı olduğundan müsait bi yere cektim kendi imkanlarımla marş dinamosu ve aküyü kontrol ettim.sorun yok gibi. Ancak marş dinamosuna gelen elektriği kesen bi sistem var. Sigortalar çalışıyor. Sizce sorunun çözümü nedir. Nasıl bi yol izlemem lazım?

 220. Ilter

  Merhaba benim arac 2009 Mondeo 1.8tdci. imobilizer sorunu yuzunden 3 aydir calismiyor. Bilgisayardan control ettik ve anahtarlar tamam, anahtari okuyan yuzuk de tamam. Sorun ekrandaki prosesorden geliyo ama parcayi fransada bulamiyoruz.
  Imobilizeri iptal etmek icin bir cozum varmi ?
  Tskler

 221. Erhan demir

  Merhaba arkadaslar aracim 2017 model ford transit araci kitledigimde i harfi çıkıyor dörtlü dugmesinin üstündeki kilit yanıyor. arac açıkken sönüyorbunun sebebini bilen var mi

 222. Gökhan Bozan

  Merhaba 2010 model w204 aracım var mercedes c180 anahtar yedek anahtar ır yapmıyor kapıları acmıyor aracı çalıştırmıyor tuşa bastığımda sadece üzerindeki ışık yanıyor neden kaynaklı başka aracın anahtarı olma ihtimali ?

 223. Sedat

  Merhaba Ustam, 2012 Suzuki splash aracım var. 2 yıl önce aldığımdan beri ara ara anahtar kontakta son tıkı yapamıyor, takılıp kalıyor. Son tıkı çevirebilsem çıkaracağım, bazen 1-2 saat deneyip çıkmadığı oluyor. Ama yola devam etmek istersem tekrar çalıştırıp devam edebiliyorum. Araç otomatik vites P gösteriyor, herhangi bir arıza ışığı yanmıyor, sorun ney çözemedik bir türlü yorumunuzu alabilirsem çok memnun olurum. Teşekkürler.

 224. Emre

  Ustam. Aracım Clio 2004 benzinli. Aracım ara ara düzensiz bir şekilde çalışmıyor. Araci vurdurdugumda çalışıyor bir müddet hiç bir arızası yok sonra tekrar çalışmama. Krank sensörü 2 defa değişti ancak problem hala giderilemedi. İmmobilizer ışığı sönüyor.

 225. Hasan

  mrb benim 2010 model tıransitim var gecen arzalandl cif okuyucusu bozuk dediler yapdllar simdidi yine kontak basmlyor ortadaki klrmlzl lslk deamll yanlyor önceki arzada yanlp sönüyordu bu neden olur

 226. Ertan Topcu

  Selamın aleyküm ustam.
  2005 Megane 2 var.
  Stop ettikten sonra ince bir ses ile kesik kesik birkaç kez uyarı veriyor. Kontrol ettiğimde ortadaki nokta şeklinde yanan imobilazır işareti gördüm. (Yanlış yorumlamadıysam)
  Yakın zamanda uzaktan kumandanın zayıf çalışması ve sonra hiç çalışmaması dolayı pil değiştirdim. Hemen sonrasında olmasa da alakası var mı bilmiyorum. Sorun ne olabilir.
  İlginize çok teşekkür ediyorum

  Allah razı olsun.

  • oto anahtar

   Ertan bey sorunu ben tam olarak anlayamadım. Renault Megane 2 kartlı anahtar arızalı olsaydı ” Kart okunamadı ” uyarısı alırdınız. O yüzden kontrol etmeden net bir şey söyleyemiyorum kusuruma bakmayınız.

   • ÖZgür

    Selam ustam benim 2000 model megan 1.9 dizel arabam 120 130 km hızla giderken birden durdu çalıştırmayı denedik çalışmadı tamirci gelip araca yolda baktı imobilizer ışığı hiçbir şekilde yanmıyor bu elektiriçi işi dedi elektirikçide bu elektronikçi işi dedi ne yapacağımı bilmiyorum şu anda araba hala yolda yardımcı olursanız sevinirim saygılar

 227. Abdullah HANER

  Ustam merhabalar kolay gelsin. Renault espace IV otomatik vites aracım ışıklarda durduğumda beklerken ayağım frene sıkı sıkıya basmasına rağmen 30-40 saniye sonra tak diye vuruntulu bir şekilde vitese geçiyor. Bununla ilgili fikriniz varmıdır. ( fren müşürü dediler. Müşürü değiştirdim ancak değişen birşey olmadı) tşkl.

 228. Abdullah HANER

  Ustam merhabalar kolay gelsin. Renault espace IV otomatik vites aracım ışıklarda durduğumda beklerken ayağım frene sıkı sıkıya basmasına rağmen 30-40 saniye sonra tak diye vuruntulu bir şekilde vitese geçiyor. Bununla ilgili fikriniz varmıdır. ( fren müşürü dediler. Müşürü değiştirdim ancak değişen birşey olmadı) tşkl.

 229. Ramazan

  Ustam merhabalar 2000 model reno clio rna araba sıcakta kaldığında kontağı açtığımda imobilizer ışığı sürekli yanıp sönüyor sıcaklık oranına göre kontağı açıp kapatarak (bazen 3-4 defa bazen 50-60 defa) ışığı söndürüyorum öğle sıcaklıklarında bu işlem 1 saate kadar uzayabiliyor sorun nerededir acaba kışın ve geceleri sorun olmuyor

 230. Ramazan

  Ustam merhabalar 2000 model reno clio rna araba sıcakta kaldığında kontağı açtığımda imobilizer ışığı sürekli yanıp sönüyor sıcaklık oranına göre kontağı açıp kapatarak (bazen 3-4 defa bazen 50-60 defa) ışığı söndürüyorum öğle sıcaklıklarında bu işlem 1 saate kadar uzayabiliyor sorun nerededir acaba kışın ve geceleri sorun olmuyor.

 231. Uğur

  Ustam iyi günler bende 99 rxt laguna var ilk çalıltırmada immobilizer hatası veriyor kontağı hızlı bir şekilde kapatıp açtığımda arıza gidiyor ve her zaman yapmıyorbazen hiç hata vermiyor son bir kaç gündür olan çok sıcak havalarda yapmaya başladı ne yapmam gerekiyor anahtarı baktırdım sorun gözükmüyor yardımcı olabilrimisiniz

 232. Uğur tuncay

  Ustam iyi günler bende 99 rxt laguna var ilk çalıltırmada immobilizer hatası veriyor kontağı hızlı bir şekilde kapatıp açtığımda arıza gidiyor ve her zaman yapmıyorbazen hiç hata vermiyor son bir kaç gündür olan çok sıcak havalarda yapmaya başladı ne yapmam gerekiyor anahtarı baktırdım sorun gözükmüyor yardımcı olabilrimisiniz

 233. YUCEL

  merhaba, ustam 2001 model 1.4 16v clio RXT HB modeli arabam var bazen ilk kontakta çalışıyor bazen anahtarı takıp çevirdiğimde kırmızı ışık seri olarak yanıp yanıp sönüyor ve araç çalışmıyor. bir çok kez deneme yaptıktan sonra araç çalışıyor. bu durumda ne yapmam lazım.
  bu konuyla ilgili beni aydınlatırsanız sevinirim. ilk neye baktırmaya başlamalıyım ve ilk olmazsa ikinci alternatif neye baktırmalıyım. iyi çalışmalar.

 234. Abdullah Yazıcı

  Merhaba. Benim 2006 model Mercedes Sprinter markalı aracım var. Aracın kontağı açtıktan sonra kızdırma ışığı sönmüyor ve araba hiç marş basmıyor. Sorun ilk başladığı zaman kontağı birkaç kere kapatıp açınca lamba sönüyordu ve araç marş basıyordu fakat şuanda hiç marş basmıyor. Kızdırma Bujileri sağlam ve çalışıyor. Sorunun immobilizer olduğunu söylediler. Lütfen yardımcı olur musunuz.

 235. Erdinç Ertunç

  Ustam ben 2 ay önce 2001 model pejo 206 1.6 roland gros aldım tüplü kontağı açıp ışıklar söndükten hemen sonra marşa basarsam araba çalışmıyor 2. 3. Marşdada hiç almıyor 1 dakkika bekleyip öyle marşa basınca çalışıyor ustalara götürdüm benzin pompası dedi onu değiştirdim olmadi benzin fitresi dediler değiştim bujiler sibop AYARI bitürlü olmadi yedek anahtardada yapıyor acaba immobilizer olabilirmi?

 236. Ömer ARGUN

  Ustam şu çalışmalar, 2012 symbol aracımda immobilizer sürekli yanıp sönüyor ve çalışmıyor yazınızda bahsettiğiniz gibi. İstanbulda oturuyorum önerebileceğiniz bir tanıdığınız mevcut mudur?

 237. ahmet yasak

  usta benim araç citroen nemo otomatik 2011 model. immobilizer ışığı yanıyor sönmüyor. ve araç marş basıyor ama çalışmıyor. yedek anahtar ile de denedim ama yine çalışmıyor anahtar ile alakalı olduğunu sanmıyorum.
  yaklaşık 2 aydır bu hatayı alıyorum en başta ara ara marş basıp bir kaç kere de çalışıyordu. sonra 1 hafta fln hata vermiyor arada yine ara ara 2-3 kere de zor çalıştırıyodum. en sonunda bir gün araç hiç çalışmadı 6-7 sefer marşa bastım denedim ve tabi aküyü bitirince marş bile hiç basmadı. sonra ustaya götürdüm aküyü değiştirdim değiştirdikten sonra 5 gün fln sonra yine aynı arızayı yaptı ve şuan araç çalışmıyor. sizden çözüm önerisi rica ediyorum.

 238. Mehmet

  Merhabalar ustam
  2010 model sembol expresson 1.4 aracım var.
  Bir hafta önce tirger değişimi sonrası anahtar kapıları kilitlenmedi. Gittim pili değiştim. Bazen kilitliyor bazen kilitlemiyor.
  Kilitlemedigi zaman şoför kapısından kilitlemeye çalıştım sadece orayı kilitliyor.
  Acaba şase mi yaptırdılar,sıkıntı kumanda da mı veya ara ara çalıştığı için beyinde mi ?

 239. Selim

  Merhabalar. Alışveriş merkezine gittiğimde aracımı kapalı otoparka parkettim. Dalgınlıkla nereye çektiğimi unuttum. Aracımı bulmak için anahtarın açma düğmesine basarak uzun süre arabamı aradım. Aracımı buldugumda kumandayla açamadım.pilini değiştirdim yine olmadı. Aracımın modeli audi a4 2009 sline.Aracım hala duruyor. Ne yapmam gerekiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

 240. Sinan

  Umarım cevap gelir
  Arac 2007 fd6
  Ustam akü bitti aküyü şarj edip taktım. Kontak aciliyor yeşil anahtar çıkıyor ve yanıp sönüyor. Kodunu silmiş dediler. Kod yüklemesi diye bir durum varmı. Kendi kendisine duzelirmi…

 241. Nazlıhan

  Arabamız 2010 Renault symbol biz kendi anahtarı dışında yeni anahtar yaptırdık ama iki senedir o anahtarı kullanıyoruz bugün arabayı çalıştırırken göstergede kırmızı ışık ımmobilizer yanması hiç gitmedi stop lambası ile birlikte kontakta dönüyor ama çalıştırmadı aracı. 10 15 dk denemeden sonra çalıştı neden olabilir anahtar kaynaklı mıdır?

 242. Yavuz

  Ustam merhaba,
  Oktavia 2009 model aracım var araçtan anahtarı çıkarmama rağmen araç anahtarsız çalışmaya devam ediyor. Aracı stoplaya madim ne yapmam gerekiyor.

 243. Burak

  S.a öncelikle aracım 2008 model ww jetta ecu ile gösterge paneli arası haberleşme yapmıyor denildi arıza lambası yakıyor 3 bin devire gelince araç duruyor bi kaç ustaya götürüldü ama sonuç alamadık bu durumda ne yapmam gerekir

 244. Cem Yıldırım

  Merhaba 2005 model nissan primera 1.6 tekna aracım var araçta 3 gün önce 2 gün boyunca immo ışığı yanıp sönüyordu ama araba çalışıyordu dün gece ışık söndü sabah kontağı çevirdim ışıklar geldi marşa bastım ne marş aldı ne tık sesi geldi hiç tepki vermedi göstergeler söndü geri yandı sebebi nedir acaba ?

 245. Edis

  Merhabalar 2010 Cruze aracımda kumandaya bastığımda arada kapılar kilitleniyor bazen kitlenmiyor dibine girince kilitliyor yedek anahtar dahil sorun nedir yardımcı olur musunuz
  Teşekkürler

 246. Edis

  Kolay gelsin ustam 2010 Cruze aracımda kumandaya bastığımda arada kapılar kilitleniyor bazen kitlenmiyor dibine girince kilitliyor yedek anahtar dahil sorun nedir yardımcı olur musunuz
  Teşekkürler

 247. Hasan

  Merhaba hocam size bir sorum olacaktı yardımcı olusanız sevinirim pegout 307 hdı 1.4 dizel aracım var marş basıyor fakat calışmoyor immobilayzer ışığı sürekli yanıp sönüyor anahtarda pili tutan bir teneke parcası var fark etim ki bir tarafı kopmuş budan dolayı arac anahtarı tanımaya bilir mi.

 248. Erol

  Selamun aleyküm ustam bende 2001 scenic var anahtar kumandası kapıları açmıyor du birisi anahtardan okumayı öğretti çalışıyordu fakat son zaman oda kesildi anahtarcı baktı beyni silinmiş dedi iki saat kalması lazım dedi fakat iki gün kaldı yaptı ama şöyle çip kopyaladım dedi ve 2 adette değişik anahtar verdi şimdi önkapılar açıldımı diğer kapıları açmıyor kumandayla kitledimi iç tavan lambasını sönmüyor çözğşebiöirmi

 249. Mustafa

  Ustam selamlar. 2005 model Nissan Almera 1.5 Tekna aracım var. Ara ara immobilizer hatası veriyor. Bazen hiç kontak çalışmıyor. Bazen marş basıyor ama araba çalışmıyor. Bazen de sıkıntısın bir şekilde çalışıyor. Araç çalışmayınca beş 10 dakika bekliyorum bu sırada yedek anahtarla ve orjinal anahtarla tekrar tekrar deniyorum. En sonunda çalıştırmayı başarıyorum. Ama sıkıntılı bir durum. Benim için bir öneriniz olabilir mi.

  Şimdiden teşekkür ederim.

 250. E... N.. K..

  Merhaba kia sportage 2015 Model aracım jiç bir şekilde çalışmıyor. Anahtarın tuşuna bastm ışıkları yanmadı anahtar ile elle açtım kapı acıldı kontagı taktım cevırdım ne ışık yanıyor ne ses geliyor heç bir tepki yok sorun ne olabılır acaba

 251. Ersin

  Selam,Audi quatro tt 2002 model yedek anahtarım vardı pilini degistirmistim ama olmadı,sandımki piedestal sorun olabilir diye diğer çalışan anahtarın pilini çıkarıp yedek anahta taktım olmadı iki anahtarda okumuyor, pilini degistirmeseydim en azindan ilk anahtarim çaliyordu,bir çok yol denedim olmadı.Yardimcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler.

 252. Ekrem

  Ustam kolay gelsin, 2007 Golf 1.6 Fsi araca sahibim. Yeni aldık aracı, benzin basınç değişti, benzin filtre değişti. Aracın beyni arızalı dendi değişti ancak şu an sabahları çalışmada zorluk yaşıyoruz. Motor ısınınca çalışmada sorun yok. Ustaya gösterdiğimizde gösterge tabla arızası çıktığını söyledi. İmmobilizeri görmüyormuş ondan olur dedi oda 4000₺ civarındaymış. Bunun tamiri mümkün değil midir?

 253. Adem

  Merabalar ustam 98 model otamatık fıat bravo aracım var arac sabahları cok gec calısıyor calıstıkdan sonra seyır halındeyden surekli istop edıyor bunu benzınde gaz da da yapıyor rölantıde durmuyor rölanti çubuğu sureklı tıtrıyor bunun cözümü nedir

 254. Furkan

  Merhabalar ustam
  Aracım 2000 model Bora,durduk yere imbobilizer lambası yanıp sönmeye başladı. Kumandasında veya çalışmasında sorun yok sadece imbo lambası sürekli yanıp sönmektedir.Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

 255. Ahmet Güleç

  Hocam merhabalar
  Aracım 2006 model megane II kartım da çatlaklar vardı bazen 4-5 kere sokup taktıktan sonra okuyordu öyle çalışıyordu araç anahtarcıda yenisini yaptırdım kapıları açıp kapatmada çalıştırmasında sorun yok araçı kitledikten sonra gösterge panelinin altında devamlı yanıp sönen kırmızı Işık var bu nedir ? Kartı yaptırmadan önce böyle bir sorun yoktu yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 256. Necati

  Merhaba. Opel corsa 2008 otomatik aracım var. Kafasına gire araba çalışmıyor. Beyinci anahtarı, kabloları soketleri soktu kontrol etti. Ariza yine devam etti, immo anteninde sorun olabileceğini söyledi. Bu parça Türkiye de yok. Elektrik arizasindan olabileceğini söylüyorlar… inanın arabadan soğudum. Yardım ederseniz sevinirim.

 257. Eray

  Ustam hayırlı akşamlar bende megane 2 var motor biraz soğusun hemen zor marş alıyor bujilere filan herşeye bakıldı pompalar dahil sizce sorun nedir?

 258. Muzaffer

  Selamun Aleyküm;
  2002 model clio aracımız immobilizer ışığı bazen göz kırpıyor gibi yapıp araç çalışmıyor, kontak yerindeki bileziği ve kabloları yerinden oynatınca çalışıyor. Tamirci komple değişecek dedi sizce değiştirmeli miyim?
  Değerli cevabınızı bekliyorum.

 259. mustafa

  Kolay gelsin ustam 2015 model 1.2 sembol aracım üzerinde kontak anahtarı olmamasına rağmen göstergedeki ışıkları yakıyor sanki anahtar takılıymış gibi sebebi ne olabilir

 260. Gencer Oruç

  Kolay gelsin aracım 2004 model palio aracımda anahtar işareti var bazen hiç sönmüyor sönmediğinde araba kesinlikle çalışmıyor ama bazen de hemen sönüyo bu neyle alakalıdır

 261. Hakan Çeber

  Ustam 2103 fiesta mars basıyor bazen çalışıyor bazen immobilizer arızası diyor çalışmıyor. İki kere daha basıyorum alıyor. Bugün sanayiye götürdüm üç usta da farklı şeyler söyledi ama bir çözüm bulunamadı. Gösterge paneli ya da ABS dediler. Bilgisayar o aralık’ta bir yerde arıza bildirimi yapıyormuş. Yardımcı olabilir misiniz?

 262. Erdi

  Kolay gelsin mercedes sprinter aracım anahtarı takınca tık tık ses geliyor marş basmıyor az Bi itekleyip vurdurunca marş basıyor calışıyo stop edıp 3 5 sanıye içinde marş basınca calışıyo biraz bekleyince yine marş basmıyor burda gösterdik kimi anahtar kimi kontak kimi motor beyninden diyo

 263. Yahya Murat Kuş

  Aracim Renault laguna 2005 model kartı taktigimda gosterge lambalari yanmiyor kırmızı ışık sâbit yaniyor arac calismiyor yarim sâat bir saat kadar ugrastiktan sonra açılıyor sistem arac çalışıyor ve gun icinde birdaha sorun cikarmiyor ama aracı uzun sure calismayinca 12 saat falan tekrar ayni sorunu yasiyorum arıza immobilizerde mi ??
  Kolay gelsin.

 264. Yahya Murat Kuş

  Immobilizer arızası ve elektiriksel sorunlar veriyorsa araciniz aküyü sökerek 20 dk tamamen elektiriksiz bırakarak resetleyin birçok sorunu harbiden çözüyor.

 265. Bülent Güler

  Sayın ustam 2007 model Renault Kangoo var daha önce immobilizer ışığı yanıp yanıp sönüyordu göz kırpıyordu başka bir anahtarcıya götürdüm o anahtarı iyi yapamamış dedi başka bir anahtar yaptı şu anda da sürekli yanıyor ne yapmam lazım bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz yeriniz neredeyse ben oraya geleyim

 266. namık kemal akar

  İyi çalışmalar
  Toyota yaris 2009 aracımızın anhtarı pilini değiştikten sonra kapama yapıyor açma yapmıyor, neler yapabilirim

 267. Ahmet

  Merhaba 2005 model 1.3 multijet Albea ara sıra çalışmıyor. Marş basıyor ama çalışmayınca çalışmıyor. Vurduğunda ise çalışıyor. Herhangi bir immobilizer ışığı yanmıyor. Konunun anahtar ile alakası olabilir mi ?

 268. Muhittin

  merhaba benim aracım pasat 2010 b6 benim sorunum araba iki saat sıcakta güneşte durduğunda immobilize active arızası çıkıyor çalışmıyor biraz havalandiriyorum bazen 5 dk bazende 1 saat çalışmıyor havaalanında çalışıyor bu yaz kâbus gibi geçti gölgede yapmıyor akşamları yapmıyor başına gelen varmı bilgisi olan

 269. Abdullah CURUK

  Hayırlı işler ustam 97 model twingo aracım var tavan lamba kartı değiştikden sonra araba imbo korumaya girdi anahtarları kumandasız 1 aydır beyinden imbo iptali yapamadılar burda aracım yatıyor ustaya sordugumda pin kodu bulup beyinden iptal etmeye calısıyorum diyo bukadar 1 aydır ugrasıyoruz cözümü nedir ustam yardımcı olabilirmisin

 270. Recep

  Ustam kolay gelsin Ww caddy 2007 model 1.9 tdi arıza sorununu bulamıyorlar araç seyir halinde giderken kızdırma bujileri ikaz lambası yandı söndü araç ile gideceğim yere gittim park ettim aracı kapattım kapattıktan 1 saat sonra çalışmadı. Motora eter sıkıldığında çalışıyorken eteri yakıyor daha sonra çalışmıyor bu sorunu bulamıyorlar

 271. Durali

  Ustam 2009 Model Fiat Bravo Var Arabanın Orjinal Anahtarı Kayboldu Yeni Yaptıkları Anahtar Arabayı Çalıştırmadı İmo İptal Edildi Ancak Öyle Çalıştı Üzerinden 2 Ay Geçti Şimdi İmo İşareti Çıkıyor Araba Çalışmıyor Çalışırsa İmo İşareti Sönüyor Motor İşareti Çıkıyor Sorun Ne Olabilir

 272. Emre

  Scenic 1 98 model war bnde bazen imolozir işigi hizli hizli yanip sönüyo mara basmiyo kapilari kitleyip aciyorum düzeliyo nedem yapar iptal ettirmkte istemiyoruö malüm istanbul burasi

 273. Celal

  2005 model Hyundai Accent admire aracın kumandasından kapılar kitleniyor ancak açarken bastığımda sağ ön kapı kapalı kalıyor sorun ne olabilir ?

 274. Cihad ocak

  Merhaba iy gunler bendede benzer bi problem var 2001 model bora araci yeni aldim ve ekranda immobilizer isareti surekli yanip sonuyor bunu sondurmek icin ne yapmam gerek bi kac kisi gostergeyi sokturup arkdan isigi patlatyorlar dedi bole bsey varmi

 275. Selahattin

  Selam aleyküm usta bende Lada Vega hecbek 2005 model sorunum Kontak anahtarı cevirdigim zaman marş basıyor ama ateşleme yapmıyor hangi ustaya götürdüm hepsi immobillzer arızası denildi bunu iptal etmek için ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin iyi çalışmalar

 276. Yasemin

  Merhaba için hundai i 20 aracım var dururken birden anahtar işareti çıktı ve araç calismiyor… anahtar şoför kapısının açılmadığı diğer taraftan içten elle açtığımız için aracin kendini kitlesinin söylüyor bunun için ne yapmaliyim

 277. Ömer baş

  Ustam hayırlı günler dilerim 2012 Ducato aracım yaklaşık 3 yıl önce kontak hiç bir şekilde basmadı fakat uzun ugras sonrası araç kapılarını aç kapa yaptıktan sonra çalıştı fakat o tarihten bu yana akü ışıgı ile kilit işareti yolda giderken bile farklı zamanlarda farlar ve yakıt göstergesi kendini aç kapa yapıyor röle sesleri geliyor sistem testine soktugumuzda imbilayzır arzası gösteriyor bunu bu şekilde kullanıyorum kontagı bir iki kez aç kapa kapıyorum uzun süre düzeliyor fakat sorunum halen geçmis değil bu arada araç kapalı iken uzun süre bu durum dayken yinederöle sesi alıyorum bir kaç kez ne gibi bir çözüm lolur bilgi ala bilirmiyim teşekkürler

 278. Suat

  Üstad Hyundai Elantra 2016 model star stoplu aracı park ettikten sonra sabah çalışmadı. Direksiyon sistemini kontrol edin yazısı çıktı ve çalışmıyor nedeni ne olabilir.

 279. Kemal

  fiat albea da imbolizer lambası takılı kalıyor ama araç çalışıyor Anahtarı hızlı çevirip marş yaparsam sönüyor yine çalışıyor Sorun ne olabilir aküyüde yeni aldım

 280. Bengü

  Merhabalar Yakın zamanda eşim 2000 model renault clio aldı aldığımız gün araç arıza yaptı. Yolda giderken birden devri yükseliyor yüksek devirde bir süre gidip devir düştükten sonra araba stop ediyor. Pek çok kez ustaya gitti araç fakat hata devam ediyor. Aracın beyni değişti, anahtarı değişti vb. fakat sorun yakın zamanda yine tekrarladı ( Eskişehir de yaşıyoruz bu sırada) ne yapacağımızı şaşırdık eşimle bize bir yol gösterebilir misiniz? ( Çaresizlikten internette araştırma yapmaya başladım tesadüfen sayfanız karşıma çıktı bir şansımı denemek istedim açıkcası. şimdiden teşekkürler)

 281. Ömer

  Merhaba kolay gelsin ustam 2000 model otomatik pejo 406 marş basıyor ama çalışmıyor bunu bazen yapıyor bazende anahtar işareti çıkıyor ama sönmüyor tekrar aç kapa yaptımmı çalışıyor anahtar işareti ile ekranda “elektronik ateşleme arızası ” ibaresi çıkıyor bazende işaret çıkmıyor ama araç yine çalışmıyor kafasına göre yani ustalar çok paramı aldı 3 tane beyinciye 6 bin ödedim yine aynı şimdiden yardımınız için teşekkürler

 282. Cemal ÇETİN

  merhaba;
  Ford cmax (2004) ile giderken kaza yapıp takla attım. Arabayı kendim stop ettim. Şimdi araba çalışmıyor. Kontağı çevirince imbolizer ışığı sürekli yanıp sönüyor. Elektrikçi çözemiyor. Yardımcı olurmusunuz

 283. Omer

  Merhaba 300 c chrayslerim var..aracın komple motoru değiştirdik…2 ay sonra kontak açıyor mars devresi almıyor…göğüste ışıklar var şist devrede fakat motor hareketine yanarsa kontak dönsede geçmiyor..iki gün yattı tesadüfen bir lac kere çalıştı sonra yine sorun var mars basmıyor..anahtarı kontrol ettirdim sorun yok dediler…immo ışığı mars devresinde yanıp sönüyor sadece ve de kontak mars hareketini yapipyor ama mars sesi kesinlikle yok motoru döndurmuyor…termigi arizali eski araçların kontagi gibi yapiyor…

 284. Serkan

  Merhaba hocam benim 2008 model Renault Kangoo 1.5 dci model aracım kendi kendine 4lu yanıyor kapıları açık gösteriyor bazende anahtarı okumuyor.
  Bazen araç çalışıyor bazende çalışmıyor sebebi nedir yardımlarınızı rica ederim kolay gelsin

 285. İHSAN MURAT TUTAR

  Merhabalar hocam . Arefe günü ailecek gezmeden döner ken evin tepesinde stop etti araba . Arabam 1.3 multijet albea 2004. Anahtar simgesi sonmuyor anahtara baktirdim sorun yok . Neden kaynaklanir yardımcı olurmusunuz.

 286. Erkan Köse

  Ustam selamünaleyküm Laguna 1 98 model dün çalışan araba bugün çalışmıyor ve kapılar kilitlenmiyor yedek anahtarı da yok ne yapmalıyız bize yardımcı ol lütfen teşekkürler

 287. Mehmetcan

  Selamın aleyküm. Ducato 2 Aracimda ımbolzr iptali yapıldi beyinden ama arac bazen 3 krede calişiyor bazende tek marşla çalişiyor ben. Beyin tamircideyken imbozer kontak anteni aldim gerek kalmadi dedi bosuna aldin dedi ve sonuç böyld

 288. Nabi bey

  Ustam kolay gelsin bende 1.3 tek kapı 2005 model opel corsa var arabayı stop ettim anahtarı kontaktan çıkarırken düğme kısmı çıktı anahtar ucu orda kaldı sonradan çıkardım ama şimdi anahtarı takıp marşa basınca arıza ışığı yanıp sönüyo sürekli marş basıyo ama çalışmıyor yardımcı olurmusunuz teşekkür ederm

 289. Mehmet

  Hayırlı işler. Benim 2012 model dizel otomatik Ford focus aracım var. Normal çalıştıktan sonra yaklaşık 10 km sonra stop ediyor. Sonra marş basıyor ama çalışmıyor. Kontantan anahtarı çıkartıp kapama açma düğmelerine belirli bir süre basılı tuttuyorrum sonra marj alıyor. Biraz gidiyorum gene yapıyor yaklaşık 10 kö sonra. Krank sensörü değiştirdim ondan değilmiş tekrar yaptı. Arızası ne olabilir bu konudaki fikriniz söylerseniz çok sevimirim.

 290. Mehmet TÜZÜN

  Merhaba Tata Xenon 2009 model aracın. Alarmı kendiliğinden ötüyor. Bir türlü yapan yok. Araba kendini kitliyor çalışmıyor. İmmobize arızası dediler. Anahtarda yaptırdım ama alarm ötüyor. Artık sokak ta herkes rahatsız oldu. Akşam 9 da, gece 2 de sabah 6 da her gece her gece ötüyor. Kime gittiysem çare bulamadım. Arabayı alalı 2 ay oldu. Toplamda 87 bin lira masraf yaptım. Ama olmadı. Olmuyor. Bunun çaresi varmı. Zor durumdayım aracı satamıyorumda alan yok.

 291. Emre

  Merhaba 2004 laguna 2 araç
  Anahtarı Kartlı aracı kilitlemiyor çalıştırıyor. Kartta kilitleme düğmesinde hiç bir tepki yok araç açma düğmesinde bastığımda tepki veriyor ışıklar yanıyor kapatmak istediğimde kapatmıyor kitlemiyor ne yapmalıyım

 292. Sedat

  2005 model ford fista aracımda calışıyorken yolda giderken hic bir sıkıntı yok
  Arabayı stop ettikden sonra kapıları kitliyorum eve çıkacaktım bir baktım impolizer lambası yanıp sönüyör
  Şuan olayı anlamadım benim impolizermi arızalı acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir