Menü Kapat

Renault Fluence Sustalı Anahtar

renault fluence sustalı anahtarlık

Bugün sizlere 3 tuşlu Renault Fluence sustalı anahtar kopyalama uyulamasindan bahsedeceğim. bir müşterimiz bize gelerek Renault Fluence aracına yedek anahtar kopyalanmak istediğini söyledi. Ancak müşterimiz, aracı yeni aldım bütçem çok kısıtlı sadece ürküyorum bana uzaktan kumanda özelliği olmayan fakat arabamı çalıştıran Renault Fluence anahtar kopyalama yapıp verseniz yeterli dedi. Üretim aşamasında 2 adet uzaktan kumandalı olarak ilk sahibine teslim edilen Renault Fluence, hafızasına diğer araçlardaki gibi kumanda özelliği olmayan anahtar kabul etmemektedir.

Renault Fluence Sustalı Anahtar Kopyalama

46 Kripto megamos özelliğine sahip olan Renault Fluence, gerek uzaktan kumanda kopyalaması için kendisine bilgisayar bağlanmasını ister. Yani arabayı göndermeyip anahtarı Göndereyim bir tane de kopya versinler bana mantığı burada işlemez. Renault araçların tamamında araba kodlama ve programlama moduna sokulduğunda, o an araca gösterilmeyen bütün uzaktan kumandalar ve kontak anahtarları iptal olur ve etkisini yitirir. Orijinal Renault Fluence sustalı anahtar, arabaya eşleştirildiğinde uzaktan kumandası otomatik olarak aktif olacaktır.

renault fluence sustalı anahtar kopyalama
renault fluence sustalı anahtar kopyalama ve görseli

Renault Fluence 3 Butonlu Sustalı Anahtar Kabı

Açma kapama ve bagaj butonları olmak üzere toplamda 3 farklı özellik ile donatılan Renault Fluence 3 butonlu sustalı anahtar, çok narin bir yapıya sahiptir. Özellikle uzaktan kumanda üzerindeki butonların basma hissiyatının kaybolması hemen herkesin başına gelen kronik sorunlardan biridir. Söz konusu problemin çözülmesi için uzaktan kumanda devresinin butonu değiştirilir. Eğer butonun değiştirilmesi ile hata devam ederse o zaman Renault Fluence sustalı anahtar kabı değişikliği zorunlu hale gelir. Evet kendi imkanlarımızla değiştirebileceğiniz basit kapaklar sayesinde ürünü, evinizde kendiniz dağıtıp toplayabilirsiniz.

Renault Fluence Merkezi Kilit Sorunu ve Sustalı Anahtar İlişkisi

Renault ve Dacia modellerinin tamamında lütfen bana kızmayın çok uyuz bir özellik var. Nedir bi özellik ? Aracın uzaktan kumandası arızalandığında veya küçücük bir problem olan basma tuşunun arızalanmasından mütevellit kapıların kilitlenmemesi tam bir faciadır. Şoför kapısında merkezi kilit pompasının olmamasından kaynaklı bence büyük bir hata veya art niyet ile düşünülen eksiklik! ne derseniz deyin… Kumanda arızalandığında arabasını kilitleyemeyen tüketicilerin servise koşmasını amaçlayan bir nevi tuzak tiyebilirim.

Peki arabayı nasıl kilitleyebilirsiniz ?

Şoför kapısını açın ve oranın kilit sistemini elinizle kilitleyin. ( Kilit mantalına tornavida sokun sonku kapının karşılığı kilide girmiş gibi bir hareket gerçekleştirin. Ardından içeriden merkezi kilit butonuna basarak diğer kapıları kilitleyin. Diğer 3 kapının kilitlendiğini gördüğünüzde şoför kapısını bu sefer anahtar ile açın sonra kapatıp Renault Fluence Anahtar ile manuel kilitleyin. Bu şekilde ben bir defa kilitleme yaptım doğru hatırlıyorsam işinize yarayacaktır.

Uzaktan kumandanın araba üzerindeki etkisinin kaybolmasının sebeplerinden biri de pildir. Eğer pil biterse araba çalışır ancak uzaktan kumanda çalışmaz. O nedenle mutlaka en yakın Oto Anahtar işi ile ilgilenen bir yere giderek kumandanın yayın yapıp yapmadığını öğrenin. İşe her zaman önce elinizdeki üründen başlayın sorunu daha sonra araba üzerinden arayın bu benim kişisel fikrimdir.

Renault Fluence Sustalı Anahtar Tamiri

Anlaşamadığınız esnaf veya bulunduğunuz merkezlerin mağduriyet bölgesi olduğunu düşünürsek, Renault Fluence sustalı anahtar tamiri ihtiyacını bizimle karşılayabilirsiniz. Stoklarımızda dış kabı, basma botunları ve iç elektronik devresi fazlaca bulunan Renault Fluence uzaktan kumanda, tamir edilerek sizlerin hizmetine sunulur. Yenisini yaptırmak yerine onarım, her zaman hem ekonomisine hem de katkı sağlamaktadır.

Renault fluence sustalı anahtar kopyalama

2 Comments

  1. Hasan avkıran

    2012 renault fluence aracimın iki kumandasının da ortadaki tuş kırıldı. Tuşları değiştirmem gerekiyor.
    İki anahtarinda tuşlarını komple değiştiricem.
    Fiyat nedir
    kargo ile gonderiyormusunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir