Menü Kapat

Kia Rio Anahtar

Kia Rio Anahtar Çeşitleri

Kia Rio, Kia’nın Subcompact modelidir. 2000 Ağustos ayında üretilmeye başlandı. 2005 Mart ayında 2. nesil Rio satışa sunuldu. Araç Hyundai platformunda üretim bandından çıkıyor. Bu sebeple Hyundai modellerle aynı özellikler içeriyor. Hala üretimde olan yeni nesil modeller, üstün konfor sunuyor. Kia Rio anahtar sorunları yaşadığınızda hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz. Peki, Kia Rio anahtar kopyalama nasıl yapılır? Kia Rio yedek anahtar çoğaltma neden yapılır? Bu soruların cevapları ve daha fazlası Kia Rio anahtar makalemizde…

Murat ÇELİK / 0532 637 79 15

Kia Rio Anahtar Kopyalama

Kia Rio anahtar içinde kömür çip bulunur. Bu sebeple kumandasız anahtar ile de kullanılabilir. Araç sahibi isterse daha uygun fiyatlı kumandasız anahtar yaptırabilir. Kia Rio anahtar kopyalama işlemlerinde öncelikle araçtaki çip sistemi kontrol edilir. Kia Rio’nun bazı modellerinde de “46 Cripto Megamos” çip bulunur. Bu Oto Anahtar sisteminde çip kopyalama araç içinde yapılabilir. Yani araç olmadan kopyalama ve yedek çoğaltılması mümkün değildir.

2015, 2016 ve 2017 gibi daha yüksek model Kia Rio araçlarda “iD-D70 Cripto Megamos” çip bulunur. Bu çipin kopyalanması için araca ihtiyaç yoktur. Ancak bu Kia Rio anahtar kopyalama işlemini herkese yapmıyoruz. Güvenlik açığı doğmaması açısından anahtar kopyalama yapılacak aracın ruhsat sahibi anahtar çoğaltma işlemi yaptırabilir. Bize gelen Kio Rio araçlarda yedek anahtar kopyalama işlemleri 20 dakika sürüyor. Gerekirse müşterilerimizin adreslerine gidiyoruz ve konumlarında çay içerken yedek anahtar yapıyoruz. Hem de en uygun fiyatlı yedek anahtar sunuyoruz.

Kia Rio`nun orjinal anahtar modelleri
Kia Rio araçların orjinal anahtar görselleridir.

Kia Rio Anahtar Çoğaltma

Kia Rio anahtar işlemlerinde en çok yedek anahtar talepleri geliyor. Kia Rio anahtar çoğaltma işlemlerini oldukça hızlı ve pratik bir şekilde tamamlıyoruz. Peki, neden anahtar çoğaltma yapılmalıdır? Örneğin; yeni alınan araçlarda ikinci bir anahtar yoksa güvenlik riski doğar. Kia Rio anahtar çoğaltma işleminde aracın üzerinde eski yedek anahtarı etkisiz hale getiriyoruz. Böylece riskler ortadan kalkıyor. Yedek anahtarsız araç kullanmak çalınma ve yolda kalmak gibi riskler taşır. Ayrıca, yedek anahtar yoksa kaskoda faydalanılamaz!

Kia Rio Anahtar Çıkartma

Yeni nesil araçlarda elektronik çip sistemi kullanılır. Bu yazılım sisteminde bir orijinal anahtar ile birlikte bir veya iki adet yedek anahtar da kullanılabilir. İkinci bir el araç aldığınızda mutlaka yedek anahtarı sorun. Yedek anahtar yoksa hemen yeni bir uzaktan kumanda yaptırın. Kia Rio anahtar çıkartma işlemleri için bizi tercih ederek irtibata geçebilirsiniz. Aracın üzerindeki bilgileri değiştirmeden, garanti dışı bırakmadan ve orjinal ürenlerden taviz vermeden yeni anahtar yapıyoruz. Yarım saat içinde yeni ürünü teslim edebilme kabiliyetine sahibiz.

Kia Rio Anahtar ve Kasko

Kia Rio araçlar için birçok anahtar işlemi yapıyoruz. Müşterilerimizin çoğu bize yedek anahtar ya da yeni anahtar işlemlerinin kaskoda ya da sigortada sorun olup olmayacağını soruyor. İşin aslı şu; asıl yedek anahtar olmazsa sorun olur. Çünkü yedek anahtar olmazsa ve aracınız çalınırsa kasko sorumluluk kabul etmez; herhangi bir ödeme yapmaz. Bunun için polise tutanak tutturmak, yetkili serviste 1 ay yedek anahtar beklemek, büyük paralar ödemek, kaskoda hasar kaydı açtırmak ve en sonunda yeni bir yedek anahtar yaptırmak gerekiyor.

Tüm bu prosedürlere alternatif olarak biz 20 dakika içinde yedek anahtar teslim ediyoruz. Kaskoda hiçbir sorun olmaz. Yaptığımız anahtar işlemleri yasaldır, garantilidir, sigortalıdır. Sigortanız veya kaskonuz bozulmaz. Bir sürü resmi prosedürle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ama illa kaskodan yedek anahtar yaptırmak istiyorsanız bu süreçleri de halledebiliriz!

Kia Rio Yedek Anahtar Fiyatı

Kumandasız Kia Rio yedek anahtar fiyatı 100 TL’dir. Diş açma ve araç üzerinden aktif etme gibi işlemler de fiyata dahildir. Yetkili serviste bu işlemleri yaptırmak isterseniz büyük paralar ödemeniz gerekir. Ayrıca günlerce yedek anahtar beklersiniz. Buna karşın bütçenize en uygun Kia Rio yedek anahtar fiyatı sunuyoruz.

Kia Rio Anahtar Fiyatı

Uzaktan kumandalı Kia Rio anahtar fiyatı ise 250 TL’dir. Bu ücret, her şey dahil fiyattır. Teslim edilen anahtarın kapıları açma, kilitleme ve bagaj açma gibi özellikleri orijinal anahtar gibi çalışır. Bu ücret, araç üzerine yapılan anahtar kodlama işlemi de dahil olmak üzere her şey dahil teslim fiyatıdır. Aldığımız ücretler yetkili servisi aldığı ücretin üçte biri kadardır.

Kia Rio Anahtar Pili

Kia Rio uzaktan kumandalı anahtar pili CR-2032 standart pildir. Bu tip pil hemen hemen her aracın uzaktan kumandalı anahtarların kullanılır. Kaliteli Kia Rio anahtar pili piyasada 20 TL’dir. Standart anahtar pili 10 TL’dir.

Kia Rio Anahtar Kabı

Kia Rio anahtar kabı, kullanıma bağlı olarak deforme olabilir, yüksekte düşebilir, suya düşebilir, darbe ile kırılabilir. Bir şekilde zarar gören Kia Rio anahtar kabı, özellikle basma yerlerindeki butonlarda delinme ve erime görülebilir. Kia Rio sustalı anahtar için dış kabı değişikliği ile ürün yenilenebilir. Kia Rio sustalı anahtar dış kabı anahtar fiyatı 100 TL’dir. Bu ücret yetkili servis ile kıyaslandığında çok uygun bir ücrettir.

Kia Rio Sustalı Anahtar Dış Kabı

Kia Rio sustalı anahtar dış kabı ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sustalı anahtar dış kabı değişimi, tamiri ve bakımı işlemleri yapıyoruz. Gerekirse dış kabı yeniliyoruz. Stoklarımızda Kia Rio sustalı anahtar dış kabı mevcuttur. Anahtar kabı içindeki çip zarar görmemişse bize kargo ile gönderin, aynı gün içinde anahtar kabını yenilerek tarafınıza gönderelim. Ya da mümkünse tamirini yapalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir