Menü Kapat

Hyundai İ30 Keyless Anahtar

hyundai i30 keyless anahtar

Daha önce Hyundai i30 için sustalı anahtar kabını işleyerek bozulan ve dofermo olan uzaktan kumandanın yenilenmesi ile alakalı bilgiler vermiştim. Full donanımlı modellerinde opsiyonlu olarak kullanılan Hyundai İ30 Keyless Anahtar yapısından ve onun kopyalanmasından bahsedeceğim. Hyundai i30 uzaktan kumandasının üzerinde 3 farklı özellik bulunmaktadır. Kapıların kilitlenmesi, açılması ve bagajın uzaktan açılmasıdır. En önemli unsur ise aracın, kapı kollarının üzerindeki butonların bulunmasıdır. İşte keyless özelliği söz konusu butonlardan harekete geçmektedir. Nasıl mı ? Hyundai İ30 keyless anahtar cekitinizin cebinde ve kapı butonlarına bastığınızda araç kilitlenecek veya yaklaştığınızda elinizi uzatıp butonlara bastığınız zaman araba açılacaktır.

Hyundai İ30 Smart Anahtar Keyless go özellikli şekilde nasıl kopyalanır ?

Aslında bir hafta önce sizlere Kia Sportage yedek anahtar ile alakalı sunum yapmıştım, evet işte orada söylediğim her şey Hyundai i30 smart anahtar için geçerlidir. Ancak ben yinede her model için ayrı şekilde bilgi vermeye devam edeceğim.

  1. Dünyada üretilen hemen hemen bütün arabaların kendine has güvenlik kodu ( pin kodu denebilir ) vardır. Önce arabanın güvenlik kodunu buluyoruz.
  2. Stoklarda bulunan üzerinde Hyundai İ30 keyless anahtar ( özelliği mutlaka olacak ) arabanın içerisinde hazır tutulacak.
  3. Oto anahtar kopyalama cihazı arabaya bağlanarak Hyundai 30 kategorisinden keyless anahtar yaptırma butonuna tıklayarak işleme başlamak.
  4. Araba kodlama moduna sokulduğunda sırası ile önce orjinali daha sonra yapılacak olan Hyundai İ30 smart anahtar start – stop butonuna basılı tutulacak.

İşlem söylediğim gibi başlar, devam eder ve biter. İşlemin ardından Hyundai i30 aracın start butonuna basılı tutulmayan bütün uzaktan kumandalar ve anahtarlar iptal olarak, arabayı çalıştırmayacaktır.

Şase Nuraması ile Hyundai İ30 Smart Anahtar Koplanır Mı ?

Barın Şurada şase numarasından hangi araçlara anahtar yapılacağını anlattım. Ancak yine söyleyeyim, Hyundai i30 smart anahtar kopyalama için şase numarası yeterli olmaz. Fakat uzaktan kumandanın arkasındaki acil durum için kullanılan mekanik anahtar evet şase numarasından üretilir, yani arabanızı açabilirler. Şase numarası üzerinden arabanın güvenlik koduna ulaşabilirler. Peki arabamı çalabililer mi ? Profesyonel, işi bilen ve tüm ekipmanları ile kanı bozuk kişiler genelde zaten bu tarz arabaları seçiyorlar. Kısacası bilgisayar bağlamalı immobilizer sistemi halletmelidirler. Arabanızı eski nesip direksiyon kilit sistemleri ile muhafaza altına almanızı öneriyorum. Kontak olmadığı için smart anahtar kopyalaması maalesef kısa sürede hallediliyor.

Korkmayın! Söylediklerim bilgi amaçlıdır şuanda ülkemizde bu tarz hırsızlıklar %1 oranında ancak aracınızı tanıyıp mağdur almamanız için sizlerin bilgi yüklü insanlar haline gelmenizi istediğim için bildiklerimi aktarıyorum.

Hyundai i30 Smart Anahtar Pili

Hyundai i30 smart anahtar pilinin nasıl değiştirileceğini Buradan öğrenebilirsiniz. Pili değiştireceğiniz zaman size cr 2032 gereklidir. Ayrıca pilin ücreti her zaman söylediğim gibi 10.00 lira daha fazlasını kesinlikle vermeyin. Peki bil bittiğinde yolda kalır mıyım ? Arabamı çalıştırabilir miyim ? Nasıl bir yardımcı olursunuz ? Diyecek olursanız tabii ki diyerek cevap verebilirim. İşte cevapları…

  • Hyundai i30 smart anahtar pili bittiğinde kapısı manuel olarak açılır. ( uzaktan kumandanın arkasına gizlenen hyundai anahtar )
  • Pil bittiğinden dolayı antenlerin Hyundai İ30 keyless go anahtar bilgilerini okuyamadığından araba çalışmayacaktır. Siz uzaktan kumandanın kendisi ile start butonuna basın araba çalışacaktır.
  • Bazı insanlar bir kaç kullanım için geçerli olduğunu söylese de bilginin yanlış olduğunu unutmayın, süresiz kullanılır.

Hyundai İ30 smart anahtar kabı

Hyundai i30 araçlardaki Keyless özellikli anahtarın dış kabı bozulur, görüntüsü hoşunuza gitmez veya üzerindeki ciziklerden rahatsız oluyorsanız ürünün dışını değiştirebilirsiniz. Kesinlikle ustalık gerektirmeyen söz konusu işlem için hyundai smart anahtar kabını adresinize isteyebilirsiniz. Arabayı satarken anlaşılır mı ? Kesinlikle kimse anlayamaz ki zaten gereksiz bir soru arabaya yarardan başka bir katkısı olmayan ürün için yeni alıcısını, yetkili servisi veya satacağını kişiyi bağlayan bir durum söz konusu değildir.

Hyundai i30 smart yedek anahtar

Bazen ben gelemiyorum ve aracımı da gönderemiyorum sadece Hyundai i30 smart anahtarı göndersem yeterli mi diye soran insanlar oluyor, maalesef olmaz. İmmobilizer anahtar kopyalama cihazını bağlayıp aynı yukarda söylediğim gibi arabanın üzerinden eşleştirme yapılmadan randıman alamayız. Sadece kumanda üzerinden hyundai i30 smart yedek anahtar yaptırma işlemini olumlu sonuçlandıran cihaz bulanmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir