Menü Kapat

Kia Sportage Yedek Anahtar

kia sportage yedek anahtar

Kia Sportage Yedek Anahtar Kopyalama

Kia Sportage smart yedek anahtar, bazı durumlarda kaybolabilir veya çalınabilir. Sigortada, kaskoda ve aracı satarken sorun yaşamamak için mutlaka yedek anahtar yaptırmalısınız! Keyless Go smart anahtar işlemleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 46 Cripto immobilizer sistemine sahip Kia Sportage, sadece uzaktan kumanda üzerinden alınan bilgilerle kopyalanamaz. Mutlak suretle cihaz bağlantası ve araç iletişimi şarttır. Ruhsat sahibi olan kişi veya kuruluşlara mobil servisimiz ile arabanın bulunduğu yere gelerek soruları cevaplandırıyoruz. Kia Sportage yedek anahtar kopyalama nasıl yapılır? Ayrıntılı olarak anlatalım!

Kia Sportage Yedek Anahtar Yapımı

2012 model Kia Sportage model bir araca yedek anahtar yaptım. Smart anahtar olarak geçen bu ürün, Keyless Go özelliğine sahiptir. Bir arkadaşımız bana müracaat etti ve aracının yedek anahtarını kaybettiğini söyledi. Yedek anahtarsız aracı kullanmak istemediği için anahtar kopyalama yapmamı istedi. Kendisini iş yerimize davet ettim. Kia Sportage aracına orijinal bir yedek anahtar kopyaladım.

Bu araçlarda yedek anahtar kopyalama yapmak için iki farklı cihaz kullanıyoruz. Cihazın birinden aracın güvenlik kodunu buluyoruz. Daha sonra güvenlik kodunu diğer kopyalama cihazına girerek, aracın hafızasındaki kaybedebilen anahtarı iptal ediyoruz. Daha sonra yeni yedek anahtarın kodunu aracın hafızasına kaydediyoruz. Bu yedek anahtar kopyalama işlemi ile kasko veya sigortada hiçbir sorun olmadan aracı kullanabilir veya satışını yapabilirsiniz. Ürünler orjinal olduğundan dolayı senelerce problemsiz kullanabilirsiniz. Aracı satarken de hiçbir sorun yaşamazsınız.

kia sportage 2012 anahtar
kia sportage 2012 model anahtar

Kia Sportage Smart Anahtar Kayboldu

Aracın bütün anahtarları kaybolursa, önce aracın şase numarasından smart anahtarın arka tarafındaki mekanik anahtarı üretiyoruz. Daha sonra şoför tarafındaki kapı kilidini açarak, araca giriyoruz ve aynı şekilde güvenlik kodunu bulduktan sonra aracın hafızasındaki eski smart anahtar kodlarını siliyoruz ve yeni anahtar kopyalama işlemini gerçekleştiriyoruz. Aracınızın anahtarlarının tamamı kaybolursa veya çalınırsa bize ulaşın ve hemen bulunduğunuz yere gelerek araç başında işleminizi gerçekleştirelim.

Kia Sportage Anahtar Pili Biterse

Kia Sportage model araçların kol dayamasının hemen altında bir anahtar yeri göreceksiniz. Kia Sportage smart anahtar pili biterse anahtarı bu yuvaya taktıktan sonra start/stop düğmesine ve frene basarsanız araç çalışacaktır. Uzaktan kumandalı anahtar pili bitse dahi aracı bu yöntemle çalıştırabilirsiniz. Yine anahtarın pili biterse smart anahtarın üst köşesindeki düğmeye basarak metal anahtarı çıkartıp, şoför tarafından kapı kilidini metal anahtar ile açabilirsiniz.

Kia Sportage Anahtar İle İlgili Faydalı Bilgiler

 • Kia Sportage modellerde Keyless Go özelliği vardır. Anahtar üzerinizdeyken kapıları açabilir ve start/stop düğmesine basarak çalıştırabilirsiniz.
 • Kia Sportage smart anahtar kabı deforme olabilir veya herhangi bir sebeple arızalanabilir. Bu gibi durumlarda smart anahtar dış kabı değişimi işlemlerini garantili olarak yapıyoruz.
 • Kia Sportage yedek anahtar yapımı için oto anahtar kopyalama cihazı araçta olmalıdır. Aksi durumda kopyalama yapılamaz. Çünkü smart anahtar kopyalama işlemleri için anahtar kasasını kol dayamasının altındaki yuvaya takmak gerekiyor.
 • Kia Sportage yedek anahtar fiyatı 300 TL’dir. Keyless Go smart anahtar sistemi bulunan bütün araçlarda yedek anahtar fiyatı budur.
 • Kia Sportage smart anahtarlarda CR2032 tip pil kullanılır. Pil fiyatı 10 ila 20 TL’dir.

Kia Sportage Yedek Anahtar Kaskodan Yaptırılabilir Mi ?

Arabanız kaskolu ise Kia`nın yetkili servisine giderek ürünü sipariş edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki Kia, yedek parçası oldukça yüksek araçlardandır. O nedenle arabanıza hasar kayıtlı notu düşebilirler. Firmamızın var olma nedenlerinden birisi de budur. Kia Sportage yedek anahtar, bizim firmamızda 300.00 lira ki çoğu zaman fiyatlar indirimde oluyor. Yaklaşık 1 ay beklemek yerine arabanızın hasarsızlığını bozmadan çok daha uygun fiyatlar için bizden destek almanızı öneriyorum.

Kia Sportage Aracım Çalındı Nasıl Götürdüklerini Konusunda Fikriniz Nedir ?

Kia Sportage araçlar bir defa kesinlikle düz kontak yapılarak çalınamaz. Eğer arabanızı ikinci el aldıysanız ve yedeğini sizlere teslim etmediler ise problem maalesef buradadır. Kia Sportage, şase numarasından mekanik uç kısmı üretilen araçlardandır. Mekanik uç kısmı yapıldıktan sonra bilgisayar bağlayıp yeni Kia Anahtar arabaya tanıştırılabilir. Ancak bu ço ileri düzey bir hırsızlık şeklidir. Büyük ihtimalle sizin aracınız dikkatsizliğiniz ve ihmarkarlığınızdan dolayı kapınızın önünden kendi kumandası ile açılıp götürülmüştür.

UYARI: Araç hırsızlıkları, noterden sonra bütün kişisel bilgilerinizin satın aldığınız aracın sahibinde kalması sonucu olur. Nasıl boya durumuna, kaza durumuna ve hasar kaydı bilgilerine bakıyorsunuz aynı şekilde hafızadaki oto anahtar ve uzaktan kumanda bilgilerine de bakmalısınız.

Kia Sportage yedek anahtar kopyalama nasıl yapılır buyrun izleyin.

Kia Sportage Anahtar Yuvası Nerede ?

Arabasını keyless go özelliğinden çalıştıramayan kişiler için bir başlık altında cevap vermek istedim. Kia Sportage Anahtar yuvası kol dayamanın altında bulunmaktadır. Bazı nedenlerden dolayı araç anahtarı okuyamadığı zaman oraya sokularak marş yapılmalıdır. Pili biten Kia Sportage, o şekilde süresiz kullanılabilir. Bazıları bilmeden bir kaç kez çalıştırdıktan sonra bir daha çalışmaz diyerek insanları yanlış yönlendiriyor. Problem yok pil veya akü değişikliği yapılana kadar kullannın sıkıntı olmayacaktır.

Kia Sportage Anahtar Okumuyor

Kia Sportage, size anahtar okumuyor hatası veriyor ise büyük ihtimalle pili bitmiştir. Genel olarak immobilizer sisteminde yazılım hatası bulunmayan araçta ben daha sıkıntı yaşayan görmedim. Fakat yeni modellerde uzaktan kumandanın pili bititğinde uzaktan kumanda, start düğmesine basılarak araba çalıştırılır. Unutmayın yeni modellerde anahtar yuvası yok onların alıcısı start düğmesinin etrafında gizli. O nedenle Kia Sportage anahtar, start düğmesine basılarak immobilizer okur ve araba çalışır.

6 Comments

  • oto anahtar

   Emrah bey Kia Sportage Anahtar ile alakalı sizlere destek verebiliriz ancak maalesef İstinye`de dükkanımız. Oto Anahtar hizmetlerimiz kargo ile gerçekleşiyor lakin bu durum sizin araç için geçerli değil.

 1. Faruk erci

  Merhaba 2011 kia sportege 2.0 crdi aracımın Kolçak içindeki anahtar yuvası çalışmıyor bu nedenle anahtar çoğaltma kodlama yapılamıyor başka bir yöntem varmıdır acaba anahtarcı bütün olanakları denedi araç a bağlanamıyor malum burası küçük bir yer sizin deneyimleriniz kadar olacağını düşünmüyorum yardımcı olursanız sevinirim her sabah kalktığımda araç kapıda olmayacak endişesi yaşıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir