Menü Kapat

Honda Civic Fc5 Anahtar

honda civic fc5 orjinal anahtar

Honda`nın yeni kasalarından Civic Fc5 modelinin orjinal anahtar yapısından bahsedip nasıl kopyalanıp yedeklendiğini sizlere anlatacağım. Biraz önce İzmiz/Kocaeli ilimizin Körfez ilçesinden arayan 2015 model Honda Civic F5 kullanıcısı müşterimizin sorularını cevapladım. Faydalı olacağını düşündüğümden hemen kaleme almak istedim. Honda Civic Fc5 modelinde iki farklı şekilde anahtar yapısı mevcuttur. Bunlardan birincisi Honda Civic Keyless Anahtar ( anahtarsız çalıştırma smart ) ikinci modeli ise standart düz katlanabilir ( sustalı ) diye tabir edilen modeldir. İkisi için ayrı ayrı konu açmaya gerek görmediğim için aynı başlık altında tüm bildiklerimi aktaracağım.

Honda Civic Fc5 Smart Anahtar ( Keyless Go Anahtarsız Çalıştırma Sistemli )

Daha önce Japon araçlarının yedek parçalarının pahalı olduğunu sizlere aktarmıştım. Honda Civic Fc5 keyless anahtar fiyatı şuan için yetkili serviste yanılmıyorsam 3.500 TL ila 4.000 TL arasındadır. Yüksek bedeller ödemek istemeyen Honda Civic Fc5 kullanıcıları alternatif yollar aramaktadır. Hal böyle olunca servis harici Honda Civic Fc5 yedek anahtar yaptırmak istiyorum diyerek arama yapan insanların karşısına çıkıyoruz. Peki nasıl ? Araç ile geliyor veya lokasyon paylaştıktan hemen sonra bulunduğunuz yere gelerek arabaya bilgisayar bağlıyor ve araba ile eşleştirme işlemine başlıyoruz. Kontağı olmadığı için frekans emiciler start – stop butonu üzerinde olduğu için uzaktan kumandasının pili biten Civic Fc5, anahtar ile düğmeye basılarak çalıştırılabilmektedir.

Honda Civic Fc5 Anahtar ve Kasko ilişkisi

Standart keyless go anahtarsız çalıştırma özelliği bulunmayan standart kontaklı Honda Civic Fc5 ile diğerinin arasında fark bulunmamaktadır. Sadece pakete göre donanım değşikliği var. Hangisini isterseniz sizleri kaskonuzdan faydalandırarak orjinal Honda Civic Fc yedek anahtar ihtiyacınızı karşılayabiliriz. Size verilmeyen, çalınan veya alış sonrasında sonra göndereceğim diyerek üstüne yatılan Honda Civic Fc5 anahtarın araç ile ilişkisi kesilmelidir. Zaten bilgili sigorta şirketleri size kasko poliçesi hazırlarken ” aracınızın yedek anahtarı mevcut mu ? ” diye sorar. Yedeği yok ise lütfen ” Yedek anahtar probleminizi çözün ve ondan sonra poliçenizi keselim ” derler. Önemli olan konuyu açıklığa kavuşturduktan sonra diğer konuya geçelim. Unutmadan kasko ve yedek anahtar ilişkisine bakarak konunun kanuni yükümlülüklerini inceyebilirsiniz.

honda civic fc5 smart anahtar
Honda Civic Fc5 keyless go özelliği bulunan smart anahtar görseli

Honda Civic Fc5 yedek anahtar ( anahtarsız çalıştırma özelliği olmayan modeller için )

Arabanız kontaklı yani katlanabilir Honda Civic Fc5 anahtar yapısına sahip ise aynı işlemler geçerlidir. Tek fark sadece işleme başlamadan önce kontak ucunu ayaladıktan sonra oto anahtar kopyalama cihazını bağlayıp immobilizer verilerini yeni yapacağımız uzaktan kumandaya yazmaktır. Kumandasız olarak üretimi şuan mümkün olmayan Honda Civic Fc5 için mecburen orjinal olarak hizmet verebiliyoruz. Arabanızı sattığınız veya satacağınız zaman alan kişi mutlaka size aynı kasko şirketi gibi yedeği var mı diye soracak, eğer yedeksiz kullanıyor ve aracınızı satacaksanız bizim sizin aracınıza kopyalayacağımız Honda Civic Fc5 yedek anahtar bütün özellikleri aktif şekilde çalışacaktır. Günümüzde Honda Civic Fc5 sustalı anahtar diye tanınan aracın uzaktan kumandasının dış kabı ve tamiri için bizlerin desteğini alabilirsiniz. Honda Civic Fc5 modelinin uzaktan kumandasının pili Panasonic marka olup cr 2032 olarak tercih edilmiştir. Pil değişimine buradan ulaşabilirsiniz.

Honda Civic Fc5 Anahtar Fiyatı

Honda civic Fc5 modelinin orjinal anahtar fiyatı 300.00 lira zaman zaman bu fiyat stok durumuna göre 250.00 lira olarak güncellenmektedir. Eğer Civic Fc5 Smart anahtar fiyatı ise 450.00 liradır. Bazen fiyatları düşüyor o nedenle güncel fiyatları lütfen arayarak veya konumuzun altındaki formu doldurarak bizden isteyiniz.

Honda Fc5 Aracımın Anahtarları Kayboldu Aracım Kilitli Kaldı

Aracınız evinizin veya iş yerinizin otoparkında kilitli vaziyette kaldı ise aracınızı yedeksiz kullanıyordunuz veya aldığınız kişi sizlere teslim etmedi. Artık olan oldu ve bir çözüm yolu arıyorsunuz, o zaman sizlere yardımcı olmak bizim görevimiz. Nasıl mı ? Arabanın bulunduğu yere geliyoruz ve ilk yapacağımız iş olan kapısı açmaktan başlıyoruz. Ardından En sökülen kilitlerden biri olan air bag veya bagaj kilidini söküp kontak anahtarını çekiyoruz ( kontaklı modeller için konuşuyorum ) kontak döndükten sonra kodlamasına başlıyoruz 10 dakika sonra araç çalışıyor.

Honda Fc5 Smart Anahtar dediğimiz keyless go özellikle modellerde ise hiç bir yeri sökmeden arabayı çalıştırmamız mümkündür. Anahtarsız çalıştırma özelliğine veya arabanın kendi yazılımlarına, standart kimliğini ve yapısını değiştiremediğimiz gibi cihazlarımızda bu tarz yetkiler yoktur. Sadece oto anahtar kopyalama ve orjinal sistem üzerinden uzaktan kumanda kopyalama yapıyor onun dışında arabanın donanımlarına müdahale edemiyoruz.

16 Comments

  • oto anahtar

   Handi bey 2018 model Honda FC5 civic elegance yedek anahtar fiyat bilgisini mailinize yolladım. Ancak keyless go yani anahtarsız çalıştırma ve standart kontaklı anahtar fiyatı farklıdır.

  • oto anahtar

   Hayırlı günler diliyorum. 2018 model Honda Civic Eco Elegance yedek anahtar yapabiliriz bunun için araba ile birlikte uğrayıp 15 dakika zaman ayırmanız yeterlidir.

 1. Mustafa Bey

  Merhaba, 2021 Honda Civic Elegans anahtarsız çalıştırma aracım var. Aracı aldığımda yedek anahtarın yüksekten düşmesi nedeniyle dış kenarı kırılmış. Ayrıca içi açıldığı için tuşlara basılan silikonu bulamamışlar. Anahtarın çalışmasında sorun yok. Tuşların altında silikon olmadığı için sadece tuş basmıyor. Boş nahtarlıklarda tuş basma silikonu var mıdır. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir