Menü Kapat

Ford Focus Keyless Anahtar

ford focus keyless anahtar kopyalama

İki farklı çeşidi bulunan Ford Focus 3 anahtar modelini bugün sizlere anlatacağım. 2010-2011 ve 2012 yıllarında üretilen Ford Focus Titanium araçların keyless özelliği olduğu bilinmektedir. Özellikle eski kasa diye tabir edilen Ford Focus Titanium marka araçların kullandıkları orjinal anahtarın kayıp olması durumunda tekrar yapılamadığı bir çok insan tarafından bilinmektedir. Bunun en büyük nedeni yedek parçanın bir şekilde üretilememiş olmasıdır. Bizim stoklarımızda toplamda 5 adet olmak üzere Ford Focus Titanium keyless anahtar bulunmaktadır. 2013-2014 2015 ve 2016 yıllarında üretilen Ford Focus 3 anahtar kopyalaması ise gayet sağlıklı bir şekilde gerçekleşmektedir. Firmamıza araba ile birlikte gelen müşterilerimize hizmet süremi ortalama 15 dakikadır. Ford Kuga ve Ford Focus Titanium modellerinde üretilmiş olan keyless go anahtarsız giriş ve çıkış özelliği olan araçların kullanılan parçaları orijinal olmak zorundadır. Aksi halde Belli bir zaman sonra frekans kaybı yaşayan Oto Anahtar araç üzerindeki etkisini yitirer ve sizleri yolda bırakır. Ford Focus Titanium keyless anahtar kopyalaması araca bilgisayar bağlanılarak lisanslı cihaz önderliğinde bilgi alışverişi ile gerçekleşir.

Ford Focus Titanium araçlarda bulunan mekanik kilit yardımıyla Uzaktan kumandanın pili biterse veya aracın aküsünün boşalmasıyla bu kilit üzerinden arabaya müdahale edilebilir. Ford Focus Titanium anahtar, üzerinde barındırdığı mekanik uç sayesinde kapılarının açılmasına izin verir. Ne kadar önemli olduğunu buradan anlayabilirsiniz. En azından artık şurayı örendik Ford Focus Keyless anahtar içerisindeki pil bitse dahi araba çalışır ve yürür. Nasıl mı ? Kontak üzerinde bulunan yuvarlak kapak sökülerek oradaki yuvaya takılan Ford Focus keyless anahtar içerisinde pili hiç olmasa dahi arabaya çalıştırır.

ford focus keyless anahtar görseli
ford focus titanium ve ford focus kuga modellerinin orjinal anhatar görseli

Ford Focus Keyless Anahtar Pili ve Degisimi

Üreticiler Ford Focus anahtar pili Panasonic CR 20 32 tercih etmistir. Ancak siz Varta Duracell GP veya maxell pil kullanabilirsiniz. Ford Focus Keyless Anahtar Pili Fiyatı 10 lira 15 lira ve 20 lira olarak değişiklik gösterebilir. Hangi markayı isterseniz tercih edebilirsiniz. Fakat Maxell pil ve GP piller diğerlerine oranla ortalama 1 sene daha az enerji verir.

Ford Focus Keyless Anahtar Yapımı

Ford Focus anahtar kopyalamasının gerçekleşebilmesi için aracın mutlaka dükkanımıza gelmesi gerekmektedir. Arabalarda bulunan arıza tespit girişi ( buna kısaca diagnostic de diyebilirsiniz ) üzerinden Ford anahtar kopyalama menüsüne girilerek ham olan Ford Focus anahtar frekans ve bilgileri araba ile eşleştirilmelidir. Söz konusu eşleştirme düzgün ve sağlıklı şekilde gerçekleşmez ise arabadaki keyless go anahtarsız giriş ve çıkış özelliği çalışmayacaktır. Araba olmadan sadece uzaktan kumanda üzerinden kopyalama kısmi olarak gerçekleşebilir. Ne demek kısmi olarak gerçekleşmektedir ? Art niyetli bir kişi kısa süreli olsa dahi eline geçirdiği uzaktan kumanda üzerinden arabayı çalıştıracak immobilizer çipi kopyalattırabilir. O nedenle titiz ve dikkatli kullanıcıları dilimizin döndüğü kadar uyarmaya çalışıyoruz.

Ford Focus Keyless Anahtar Fiyatı

Ford araçların özellikle keyless Go anahtarsız giriş ve çıkış özelliğine sahip olan modellerinde fiyat genellikle değişiklik göstermektedir. Ama ben size yine de güncel fiyatları paylaşayım. Ford Focus anahtar kopyalama ücreti veya fiyatı 300 lira 350 lira ve 400 lira olarak belirlenmiştir. Stok durumuna, ülkemizdeki döviz kurunun devamlı değişmesine ve ürünün orijinal olup olmadığına dayalı değişiklikler söz konusudur. O nedenle mutlaka güncel fiyatlarımızı bizlerden isteyin. Ford Focus Titanium ve Ford Kuga serilerinin 2010-2011-2012 modellerine yaptıracağınız anahtarın görsellerini mutlaka bizimle paylaşınız.

Ford Focus Keyless Anahtar Kabı

Deri veya silikon olarak soruyorsanız maalesef hizmetini veremiyoruz. Lakin Kullanıma dayalı Ford Focus keyless go anahtar kapının deforme olması, tuşlarının silinmesi veya kasa üzerinde çizikler bulunması sebebiyle yenilemek istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz.Tabiri caizse taş gibi çalışan uzaktan kumandanın elektronik devresi ne gereksiz para vermek yerine söz konusu devre temiz ve kullanılmamış olan Ford Focus keyless anahtar kabı içerisine yerleştirildiğinde ürün sıfırlanmış olur. El aleti, onarım ve bakım takımlarına ihtiyaç duyulmadan kendi ev veya iş yerinizde takabileceğiniz ürüne sahip olmak için lütfen konumuzun altında bulunan formu doldurunuz.

Faydalı olacağını düşündüğümüz diğer yazılarımız…

3 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir