Menü Kapat

Fiat 500L Smart Anahtar

fiat 500 l smart anahtar görseli

Otomobil firmalarının ortaklıkları ve dünya çapında satın almalar sonrasında yedek parçaların ortak kullanılması dikkatimi çekti. Kendi işim olduğu için kumanda ve immobilizer sistemi üzerinden konuşuyorum mesela Jeep Renegade ve Fiat Freemont serilerinde Fiat 500L Smart Anahtar ortak kullanılmış aralarında sadece logo farkı var pilleri, butonları ve elektronik devreleri aynıdır o nedenle daha önce ele aldığım Jeep Renegade Anahtar bilgilerini incelediğinizde zaten anlayacaksınız. Aslında ben tesadüfen öğrendim aslında Fiat 500L smart anahtar fiyatı vermemiştim müşterimize Fiat Punto Evo modelleriyle aynı olduğunu düşünerek ki aynıdır gelin halledelim dediğimde ürünü test ederek ele aldım gördüğüm olay şarşısında müşterimizden özür dileyerek küçük fiyat farkıyla kendisinin kesesini yormadan Fiat 500L keyless anahtar kopyalama yaptık her zaman ki gibi eskisini aracın üzerinden sildik.

Fiat 500L Smart Anahtar Pili

Arabalarda keyless özelliği olduğundan dolayı 24 saat aktif yayın yapar o nedenle kontaklı araçlara göre pilinin ömrü yarı yarıya düşüktür. Yaklaşık olarak 6 sene olan uzaktan kumanda pil ömrü smart key diye tabir ettiğimiz kumandalarda ise ortalama 2 senedir. Küçük araştırma sonuçu sizin için öğretici güzel bir video buldum yabancı içerikli ama olsun bakın https://www.youtube.com/watch?v=JOsg6tkZgeo buradan izleyin değişimi, hangi seri pil kullandığı ve montajı detaylı şekilde gösterilmiştir. Videoyu ararken bakın ne farkettim bazı paketlerinde Fiat 500X modellerinde Fiat Egea Anahtar modeli kullanılmış demekki onuda detaylandırıp sizler için açıklamam gerekiyor.

Fiat 500 anahtar kabı

fiat 500 l keyless anahtar
orjinal fiat 500 l keyless anahtar modeli

Arayıp bakın Fiat 500 Smart anahtar kabı ile alakalı hiç bilgi paylaşılmamış lakin keyless modelinin dış kabı ve kasası stoklarımızda mevcut istediğiniz taktirde gönderebiliriz ancak aradığınızda ” kusura bakmayın fiat 500 anahtar kabı kalmamış ” dememek için iletişim formundan stok durumunu lütfen sorunuz bazen ürünler gümrük dolayısıyla takılıp kalabildiğinden tükenmiş olabiliyor.

Fiat 500L Anahtar Arızası Ve Tamiri

Önümüzdeki günlerde karşımıza gelecek göreceğiz içerisindeki butonlar evet çok sağlam lakin dış yüzeyi oldukça yumuşak olan Fiat 500 L orjinal anahtar için dış kabı değişikliği talebi artacak onun yedek parçasının bulunduğunu söyledik peki ya arıza ve tamir işte onun için ürün bizlere gelecek çünkü ben biliyorum diğer otomobil kullanıcılarının tamamı kalem, tornavida veya bazı sivri cisimlerle kumandayı kullanmaya çalıştıklarından dolayı arıza verip bozulduğuna çokça şahit oldum. Sıvı teması kaçınılmaz gerçek birde mangal faciası var yaka cebine konan oto anahtar eğilince ateşin veya suyun içine düşer dikkat etmelisiniz bütün şikayetler bu yönde sıvı temasında uzaktan kumandanın pilini hemen çıkartıp devreyi kurutun olmadı yollayacaksınız ama ateşe düşen kumandalar için bir şey yapamazsınız kesinlikle getireceksiniz.

Fiat 500L Smart Anahtar Pili Bitti Aracım Çalışmıyor

Bütün arabalar artık kontaksız modele döndüğünde her konumuzda bu sorunun cevabını veriyoruz. Arkadaşlar kontak olmasa dahi pil bittiğinde arabanızı çalıştırabilirsiniz yani mühendislerin bunu düşünmemesi imkansızdır. Dünyadaki bütün smart anahtarların içerisinde mekanik uç ve kapılarında kilit var olmaması imkansız bazılarında kapak olur kapağın altında gizlidir ama vardır o mekanik uç yardımıyla arabayı açacak start düğmesine kumanda ile basacaksınız istisnaları söylüyorum bazıları start butonundan sinyal algılamaz kumandayı koyacak yuvası vardır ama mutlaka pil olmadan kumandanın üzerinden bilgilerin okunacağı anten arabada var bilginiz olsun.

Fiat 500L Orjinal Anahtarım Kayboldu Aracım Smart Key Sistemli

Panikleyip aracı yetkili servise çekici ile götürmediyseniz bulunduğu konuma gelip programlama yaparak aracını 20 dakikada çalıştıracağımızın garantisini veriyorum hatta eğer kaskonuz varsa form tutup faturasını keserek hasar bildiriminde bulunup ücretini sigorta şirketinden alabilirsiniz. Orjinal ve garantili işlemlerimizin süresinin kısa oluşu tercih edilme nedenlerimizdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir