Menü Kapat

Volkswagen golf 7 keyless anahtar

vw golf 7 keyless anahtar

Bazı paketlerinde bulunan özelliğin noktasına virgülüne kadar açıklayacağım volkswagen golf 7 anahtar ihtayaçlarınızda gerek orjinal kumandalı gerekse keyless özellikli kumanda sahibi olmak için aracınızla birlikte 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Ayrıca sustalı olarak üretilmiş olan Golf 7 kumandasına Volkswagen Passat B8 anahtar programlayarak daha kaliteli, şık ve kullanışlı olan kumandayı teslim edebiliyoruz.

Volkswagen Golf 7 Anahtarsız Çalıştırma Keyless Go

Volkswagen Golf 7’nin anahtarsız giriş ve çalıştırma özellikleri oldukça pratiktir. Aracın kapılar otomatik olarak anahtar üzerinizdeyken açılıp kapatılabilir ve motor çalıştırılabilir. Peki, Volkswagen Golf 7 Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Keyless Go Nedir? Keyless Go nasıl çalışır?

Keyless Go Nedir?

Volkswagen Golf 7 anahtarsız çalıştırma sistemi Keyless Go, Golf 7’lerde opsiyonlu olarak sunuluyor. Bazı modellerde bulunan Keyless Go sistemi, Golf 7’ye sonradan da taktırılabilir. Keyless Go sisteminin özellikleri ve çalışma prensiplerine bakalım!

Volkswagen Golf 7 otomobile anahtarla bindiğinizde gösterge panelinde turuncu bir ışık bir kez yanar ve söner. Bu, anahtarın aracın içinde olduğu anlamına gelir. Anahtarın üzerindeki düşmelerden manuel olarak araç açılıp kapandığında da anahtarın üzerindeki küçük bir turuncu ışık yanıp söner.

Keyless Go motor çalıştırma

volkswagen golf 7 keyless özellikli anahtar
volkswagen golf 7 anahtarsız çalıştırma özelliği bulunan anahtar

Aracı çalıştırmak için frene basarak start/stop tuşuna basmak yeterli olacaktır. Aracın motorunu durdurmak için de aynı işlemi tekrarlamak yeterli olur. Frene basmadan start/stop düğmesine bastığınızda sadece kontak açılır. Daha sonra frene basıp tekrar start/stop düğmesine basıldığında araç çalışır. Volkswagen uzmanları, Golf 7’nin bu şekilde çalıştırılmasını tavsiye ediyor. Ancak diğer şekilde çalıştırılsa da problem olmayacaktır.

Volkswagen Golf 7 Keyless Go hakkında faydalı bilgiler

Arabayı çalıştırdıktan sonra anahtarı dışarı bırakıp aracı kullanmaya çalıştığınızda gösterge panelinde “Anahtar algılanamadı” uyarısı çıkar.

Kapılar açılırken elinizi kapı kolu içinde 1 sn tutmanız gerekir. Kapatmak için de kapı kolu üzerindeki çentiğe dokunmanız gerekir. Anahtar, araca 1,5 metre kadar yakınsa elinizi kapı kolunun içine koyduğunuzda kapı açılacak; kapı kolu üzerindeki çentikli bölüme dokunduğunuzda da kilitlenecektir. Kapı açma ve kapatma işlemleri aracın sağ kapısından da yapılabilir.

Bagajı açmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Anahtar üzerinizdeyken bagajın üzerindeki “VW” logosuna bastığınızda bagajı açabilirsiniz. Eğer aracınızın kapıları kilitli ise bagajı kapattıktan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Bagajı kapattığınızda kilitlenecektir.

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi Keyless Go Özellikleri

Volkswagen Golf 7 anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi Keyless Go, otomatik kilitleme ve araç çalıştırma özellikleri ile sunulur. Kullanıcıya yüksek konfor vermek üzere tasarlanmıştır.

Keyless Go, araç anahtarı cebinizde veya çantanızda iken kapıları açıp kilitlemeyeve motorun çalıştırılmasına olanak tanır. Keyless Go sistemi, üstün özelliklerle donatılmıştır. Araç anahtarı içerisinde ID vericisi bulunmaktadır. Elektronik kontak kilidi ile birlikte aracın konsolundaki start/stop düğmesi de sistemin bir parçasıdır. Araçtaki kontrol ünitesi ve direksiyon kolonunun üzerindeki elektrikli kilitleme sistemi yanında kapı kollarının içinde yaklaşma sensörleri bulunmaktadır.

Sistem, anahtarın yaklaşık 1,5 metre yakınında bulunduğunda kullanılabilir. Yaklaşma sensörleri anahtarı algılayarak, sistemi aktif hale getirir. Kapı kolları veya bagaj kilitleri otomatik olarak açılıp kapatılabilir. Sürücü araçtayken anahtar üzerindeyse start/stop düğmesine basarak motoru çalıştırabilir.

Bu sistemde anahtar geleneksel anahtar gibi de kullanılabilir. Merkezi kilitleme, manuel olarak kumanda edilebilir. Araçtan ayrılırken aracın kilitlenmesi için kapı kollarındaki küçük çentiğe veya kilitleme düğmesine basmak gerekir.

Easy Open sistemi nedir?

Easy Open, Volkswagen Golf 7 modellerin bazılarında bulunmaktadır. Bagaj kapağının temassız bir şekilde açılmasını sağlayan bir sistem olan Easy Open, ayakla bagajın açılmasını sağlar. Arka tamponunun altında bulunan sensörlere doğru ayağınızı uzattığınızda bagaj kapağı kendi kendine açılır. Easy Open sistemi, ellerinde eşya varken bagaj kapağının otomatik olarak açılmasını sağladığı için konfor sunan bir sistemdir. Yeni nesil bazı modellerde standart olarak sunulmaya başlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir