Menü Kapat

Volkswagen golf 7 keyless anahtar

vw golf 7 keyless anahtar

Bazı paketlerinde bulunan özelliğin noktasına virgülüne kadar açıklayacağım volkswagen golf 7 anahtar ihtayaçlarınızda gerek orjinal kumandalı gerekse keyless özellikli kumanda sahibi olmak için aracınızla birlikte 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Ayrıca sustalı olarak üretilmiş olan Golf 7 kumandasına Volkswagen Passat B8 anahtar programlayarak daha kaliteli, şık ve kullanışlı olan kumandayı teslim edebiliyoruz.

Volkswagen Golf 7 Anahtarsız Çalıştırma Keyless Go

Volkswagen Golf 7’nin anahtarsız giriş ve çalıştırma özellikleri oldukça pratiktir. Aracın kapılar otomatik olarak anahtar üzerinizdeyken açılıp kapatılabilir ve motor çalıştırılabilir. Peki, Volkswagen Golf 7 Anahtarsız Çalıştırma Sistemi Keyless Go Nedir? Keyless Go nasıl çalışır?

Keyless Go Nedir?

Volkswagen Golf 7 anahtarsız çalıştırma sistemi Keyless Go, Golf 7’lerde opsiyonlu olarak sunuluyor. Bazı modellerde bulunan Keyless Go sistemi, Golf 7’ye sonradan da taktırılabilir. Keyless Go sisteminin özellikleri ve çalışma prensiplerine bakalım!

Volkswagen Golf 7 otomobile anahtarla bindiğinizde gösterge panelinde turuncu bir ışık bir kez yanar ve söner. Bu, anahtarın aracın içinde olduğu anlamına gelir. Anahtarın üzerindeki düşmelerden manuel olarak araç açılıp kapandığında da anahtarın üzerindeki küçük bir turuncu ışık yanıp söner.

Keyless Go motor çalıştırma

volkswagen golf 7 keyless özellikli anahtar
volkswagen golf 7 anahtarsız çalıştırma özelliği bulunan anahtar

Aracı çalıştırmak için frene basarak start/stop tuşuna basmak yeterli olacaktır. Aracın motorunu durdurmak için de aynı işlemi tekrarlamak yeterli olur. Frene basmadan start/stop düğmesine bastığınızda sadece kontak açılır. Daha sonra frene basıp tekrar start/stop düğmesine basıldığında araç çalışır. Volkswagen uzmanları, Golf 7’nin bu şekilde çalıştırılmasını tavsiye ediyor. Ancak diğer şekilde çalıştırılsa da problem olmayacaktır.

Volkswagen Golf 7 Keyless Go hakkında faydalı bilgiler

Arabayı çalıştırdıktan sonra anahtarı dışarı bırakıp aracı kullanmaya çalıştığınızda gösterge panelinde “Anahtar algılanamadı” uyarısı çıkar.

Kapılar açılırken elinizi kapı kolu içinde 1 sn tutmanız gerekir. Kapatmak için de kapı kolu üzerindeki çentiğe dokunmanız gerekir. Anahtar, araca 1,5 metre kadar yakınsa elinizi kapı kolunun içine koyduğunuzda kapı açılacak; kapı kolu üzerindeki çentikli bölüme dokunduğunuzda da kilitlenecektir. Kapı açma ve kapatma işlemleri aracın sağ kapısından da yapılabilir.

Bagajı açmak için herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Anahtar üzerinizdeyken bagajın üzerindeki “VW” logosuna bastığınızda bagajı açabilirsiniz. Eğer aracınızın kapıları kilitli ise bagajı kapattıktan sonra herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Bagajı kapattığınızda kilitlenecektir.

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi Keyless Go Özellikleri

Volkswagen Golf 7 anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi Keyless Go, otomatik kilitleme ve araç çalıştırma özellikleri ile sunulur. Kullanıcıya yüksek konfor vermek üzere tasarlanmıştır.

Keyless Go, araç anahtarı cebinizde veya çantanızda iken kapıları açıp kilitlemeyeve motorun çalıştırılmasına olanak tanır. Keyless Go sistemi, üstün özelliklerle donatılmıştır. Araç anahtarı içerisinde ID vericisi bulunmaktadır. Elektronik kontak kilidi ile birlikte aracın konsolundaki start/stop düğmesi de sistemin bir parçasıdır. Araçtaki kontrol ünitesi ve direksiyon kolonunun üzerindeki elektrikli kilitleme sistemi yanında kapı kollarının içinde yaklaşma sensörleri bulunmaktadır.

Sistem, anahtarın yaklaşık 1,5 metre yakınında bulunduğunda kullanılabilir. Yaklaşma sensörleri anahtarı algılayarak, sistemi aktif hale getirir. Kapı kolları veya bagaj kilitleri otomatik olarak açılıp kapatılabilir. Sürücü araçtayken anahtar üzerindeyse start/stop düğmesine basarak motoru çalıştırabilir.

Bu sistemde anahtar geleneksel anahtar gibi de kullanılabilir. Merkezi kilitleme, manuel olarak kumanda edilebilir. Araçtan ayrılırken aracın kilitlenmesi için kapı kollarındaki küçük çentiğe veya kilitleme düğmesine basmak gerekir.

Easy Open sistemi nedir?

Easy Open, Volkswagen Golf 7 modellerin bazılarında bulunmaktadır. Bagaj kapağının temassız bir şekilde açılmasını sağlayan bir sistem olan Easy Open, ayakla bagajın açılmasını sağlar. Arka tamponunun altında bulunan sensörlere doğru ayağınızı uzattığınızda bagaj kapağı kendi kendine açılır. Easy Open sistemi, ellerinde eşya varken bagaj kapağının otomatik olarak açılmasını sağladığı için konfor sunan bir sistemdir. Yeni nesil bazı modellerde standart olarak sunulmaya başlanmıştır.

25 Comments

 1. Salih

  Merhaba,
  2016 model
  1.6 highline aracima sonradan keyless go ve easy open yaptirmak istiyorum.
  Mümkün müdür?
  Maliyeti nedir?

  • oto anahtar

   Salih bey evet mümkündür. Volkswagen golf 7 keyless go anahtar fiyat bilgisini tarafınıza ulaştırdık. Arabanız ile birlikte geldiğinizde yaklaşık 15 dakika sürecektir.

   • Emre usta

    Bende 2017 ve üstü golf 7.5 higline in orjinal anahtarsız giriş ve çalıştırma fiyatı alabilir miyim? 15 dk bana çok az geldi montaj için açıkcası

    • oto anahtar

     Emre bey 2017 model Volkswagen Golf 7.5 anahtar için keyless go özelliğimi taktırmak istiyorsunuz arabanıza… Bizim burada verdiğimiz bilgiler kendi üzerinde fabrikasyon keyless go özelliği bulunan Volkswagen Golf 7 anahtar içindir. Eğer arabaya sonradan takılmasını istiyorsanız evet onun süresi ortalama 3 – 4 saat sürer.

   • Nihat

    İyi akşamlar 2014 volvo xc 60 otomatik vites. Bu araca uzaktan çalıştırma opsiyonu yapılabılırmı. Bazı modellerde bu opsıyon var teşekkür ederim

 2. mustafa özcan

  2020 model business passat aracıma keyless kapı açma özelliği ve dokunmadan bagaj açma özelliği ekletmek istiyorum. Fiyat alabilir miyim?

  • oto anahtar

   Mustafa bey yakın amanda Volkswagen Passat Keyless go kapı açma ve kapatma özelliği gelecek sitemizden yayınlayacağız. Şuan için Volkswagen Passat B8 smart anahtar ve keyless go özellikle anahtar kopyası hakkında destek veriyoruz.

  • oto anahtar

   Yusuf bey 2015 model Volkswagen Golf 7 highline anahtarsız çalıştırma keyless go sistemi için araştırmalarımız var. Kontaklı modelleri start stoplu hale getirmek için çalışıyoruz şuan için değil lakin önümüzdeki günlerde uygulama yapacağız.

  • oto anahtar

   Şuan için maalesef mümkün değil. Volkswagen Golf 7 highline anahtar stoklarımızda var, aslında volkswagen golf 7 keyless anahtar yapabiliyoruz fakat sistem sonradan eklenmiyor.

 3. GÜNER YEDİEL

  merhaba iyi günler 2016 model golf 7 12 tsı comfortline manuel aracıma keyless kapı acma ve anahtarsız calıstırma ve bagaj acma özellikleirini taktırmak istiyorum.Ayrı ayrı fiyatları ne olur acaba işlem ne kadar sürer?

  • oto anahtar

   Güner bey Volkswagen Golf 7 anahtar için şuan keyless go anahtarsız giriş ve çıkış özelliği ekleyemiyoruz. Orjinalinde var ise Volkswagen golf 7 yedek anahtar yapabiliyoruz.

 4. aydın girgin

  2018 model tiguann confortline aracım anahtarlı kontak var bunu keyless go takabılırmıyız kapı kolu start stop dugme dahil bide nedkadwr olur

 5. Ahmet

  Merhaba golf 7 1.2tsi allstar arabama anahtarsız çalıştırma taktırmak istiyorum fiyat ne olur acaba birde orjinal anahtarsız çalıştırma gibi vitesin oraya mı montaj yapılıyor

  • oto anahtar

   Ahmet bey Şuan için Volkswagen Golf 7 anahtar için keyless go uygulaması maalesef randıman vermiyor. Bir kaç deneyen arkadaş oldu onlara uzaktan destekte verdim lakin başaramadılar. Olumlu dönüş olursa mutlaka sitemizden yayınlayacağım.

 6. Salih

  Merhaba,
  Yaklaşık 1 yıl önce sorduğumda mümkün demiştiniz. Tekrar sormak istiyorum.
  Golf 7 2016 highline aracımda keyless go yok. Hem anahtarsız giriş çıkış hemde anahtarsız çalıştırma takilabiliyor mu sonradan.

  • oto anahtar

   Enes bey maalesef uygulanmıyor. Piyasada yapılanlar aracın immobilizer sistemini devre dışı bıraktığından düz bir Oto Anahtar ile çalışır hale geliyor. Tavsiye etmiyoruz.

 7. Erkal

  Merhaba bende 2015 tsı 150 cam Tavanlı higline modeli mevcut.Buna geri görüş kamerası,şerit takıp,öndeki araç mesafe takip,çarpışma önleyici gibi opsıyonlar eklenebilirmi eklenirse hangileri eklenebilir ve maliyeti ne olur şimdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir