Menü Kapat

Volkswagen scirocco anahtar

vw scirocco anahtar kopyalama

Scirocco modellerinde Uds tip dediğimiz eski sistemli üniversal Volkswagen anahtar kullanılmaktadır fakat arabalarının görüntüsüne önem veren insanların Golf 7 tarzında dönüşüm yapmak istediklerini biliyorum onun için başta bunu hatırlatmakta yarar var Scirocco anahtar için Golf 7 tarzına geçmeniz mümkündür tek bir isteğim var arabayı 15 dakikalığına bize getirmeniz küçük kodlama yeni kasa kumandasına sahip olabileceksiniz.

Volkswagen Scirocco Yedek Anahtar

Keyless go özellikli olanlarına değilde standart paketli Scirocco yedek anahtar kopyalamamız mümkündür içerisinde standart Volkswagen yazılımı 48 Cripto CANBUS sistemi bulunuyor ama kopyalama uzaktan ( araba olmadan ) olmaz o nedenle mutlak suretle ama kumandalı ama yedek olsun aracı istiyoruz. Vw Scirocco uzaktan kumanda pili değişikliği ihtiyaçlarınızda standart CR 2032 pil kullanacaksınız tak çalıştır mantığını uygulayın araba üzerinde işlem gerekmez.

Volkswagen Scirocco Anahtarsız Çalıştırma Sistemi: Keyless Access

vw scirocco yedek anahtar
volkswagen scirocco yedek anahtar görseli

Volkswagen Scirocco, otomatik sistemler bakımından oldukça donanımlı bir otomobildir. Araç sıfır olarak alınırken anahtarın özellikleri opsiyon olarak eklenmişse anahtarsız giriş özellikleri vardır. Fabrikadan çıktıktan sonra uygulanan bir özellik değildir. Çünkü aracın içerisine sensörler yerleştirilip, anahtar ona göre kodlanmaktadır. Anahtarsız çalıştırma bazı Volkswagen modellerinde bulunurken, bazı modellerde de opsiyonlu olarak sunulmaktadır. Volkswagen Scirocco Anahtarsız Çalıştırma Sistemi nedir? Keyless Access nasıl çalışır?

Keyless Access nedir?

Volkswagen Scirocco anahtarsız çalıştırma sistemi Keyless Access, aracın kapılarının, bagajının ve motorunun otomatik olarak açılıp kapatılmasını sağlayan pratik bir sistemdir. Bu sistemin kullanılması için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Öncelikle anahtar kapının 1,5 metreye kadar yakınında bulunuyorsa kapılar açılıp kapatılabilir. Örneğin; anahtarı arka tekerleğin üzerine bırakın, elinizi kapı kolunun içine koyduğunuzda kapı açılacak; kapı kolu üzerindeki çentikli bölüme dokunduğunuzda da kilitlenecektir. Anahtarı 1,5 metreden daha uzak bir noktaya bıraktığınızda ise kapı açılmayacaktır. Yani kapı kolundaki sensörler anahtardaki çipi algılamadığı için kapı açılmaz. Aracın anahtarsız çalıştırılması da aynı mantıkla mümkün olabilmektedir. Anahtar aracın içindeyse sensörler anahtarı algılayıp, motora sinyal gönderir. Araç bu şekilde çalışır. Bagaj da aynı mantıkla açılıp kapanır. Bagajın içindeki sensörler, anahtar, sensörlerin sinyal algıladığı asgari alanın içindeyse bagajın açılmasını sağlamaktadır. Bu mantıkla bagajın altında, arka tamponun alt tarafındaki sensörlere ayağınızı uzattığınızda bagaj açılacaktır.

Volkswagen Scirocco kapısı parmak izi ile mi açılır?

Volkswagen Scirocco model otomobillerde kapının açılması için parmak izinin okutulması gerektiği gibi bazı yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Aracı kilitlerden veya açarken kapı kolundaki sensöre elinizi veya parmaklarınızı göstermeniz yeterli olacaktır. Kapatmak için kapı kolunun üzerindeki çentikli alana dokunmak gerekir. Bu çentiğe elinizin herhangi bir yeri ile dokunabilirsiniz. Hatta dizinizle bile dokunsanız anahtar yanınızdaysa kapıyı kapatabilirsiniz. Ayrıca özellikle şunu da belirtelim; anahtarın pili bittiğinde kapı kolunun sağ ucunda, alt tarafta anahtarın girebileceği bir delik bulunur. O deliğe anahtarı sokarak, üzerindeki plastik kaldırıldığında anahtar deliği görülebilir. Bu şekilde kapı manuel olarak anahtarla açılabilir.

Volkswagen Scirocco anahtarsız motor çalıştırma nasıl yapılır?

Volkswagen Scirocco otomobilin içindeyken anahtar üzerenizdeyse otomatik olarak motoru çalıştırabilirsiniz. Volkswagen Scirocco anahtarsız çalıştırma nasıl yapılır? Anahtarın pili az olduğunda anahtarı start/stop düşmesinin üzerinde tutarak motor çalıştırılabilir. Anahtar aracın içinde iken frene bastıktan sonra start/stop düğmesine basıldığında motor çalıştırılabilir. Yine aynı şekilde start/stop düğmesine basarak motor durdurulabilir.

Anahtar aracın içinde unutulursa ne olur?

Peki, Volkswagen Scirocco otomobilin içinde anahtarı unutursanız ne olur? Bu araçta anahtarsız kilit özelliği olan anahtar kullanırken çok dikkat edilmesi gerekir. Bir örnekle konuyu aydınlatalım; aracın camları açık, bir arkadaşınız aracın kaç kilometre olduğunu sordu. Siz de kapıyı açmadan anahtarı arabanın içine koyarak, kontağı açtınız. Aracın kaç kilometre olduğuna baktıktan sonra anahtarı aracın içinde unuttunuz ve toz girmesin diye aracın camlarını kapattınız. Anahtar içeride kaldı. Bu araca artık giremezsiniz! İçeriden kilitli olduğu için ve anahtar da içeride olduğu için artık otomatik veya mekanik olarak araca giremezsiniz. Anahtar içerideyse kapılar kesinlikle kapatılmamalıdır.

Volkswagen Scirocco anahtarsız çalıştırma sistemi hakkında yararlı bilgiler

Volkswagen Scirocco otomobil kilitliyken bagajı açıp tekrar kapattığınızda dörtlüler bir kez yanıp söner. Ancak aracın kapıları açıkken bagajı açıp kapattığınızda dörtlüler yanmaz. Yani aracın açık olduğunun anlaşılması için dörtlüler yanmaz; dörtlüler yanarsa kilitli olduğu anlamına gelir. Aracı açarken veya kilitlerken aracın dörtlülerin yanıp yanmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. Bu, kapılardan birinin açık olduğu anlamına gelir. Araç kilitlerden mutlaka dörtlüler yanıp sönmelidir. Bu otomobilin camları anahtarla açılıp kapatılabilir. Bu özelliği aktif etmek için yol bilgisayarından “Ayarlar” bölümüne girerek, “Konfor” bölümüne girin. “Cam Kumandası” bölümünde “Tümü” sekmesiniz işaretleyin. “Sürücü” seçeneği seçilirse sadece sürücü camı anahtarla açılıp kapatılabilir. “Kapalı” seçilirse camların anahtarla açılıp kapatılması özelliği pasif olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir