Menü Kapat

Volkswagen Arteon Anahtar

Volkswagen Arteon Smart Anahtar

Volkswagen Arteon, heybetli, ihtişamlı ve gösterişli bir arabadır. Göz dolduran bir Alman mühendislik harikası olan Arteon, segmentindeki lüks modellerin arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu araçlarda Oto Anahtar sistemi oldukça kullanışlı ve yüksek donanımlı özelliklerle şekillendirilmiştir. Volkswagen Arteon araç sahibi bir müşterimize keyless go yetkisi bulunan yedek anahtar yaptık. Hem yaptığımız işlemi hem de Volkswagen Arteon anahtar sistemi hakkında bazı bilgiler paylaşacağım. Umarım faydalı olur! Hadi başlayalım…

Volkswagen Arteon Yedek Anahtar

2018 model Volkswagen Arteon araç sahibi Berkay Bey, internetten yaptığı kısa bir araştırma ile bize ulaştı. Aracı alınca yedek anahtar istemiş; ancak kaybolduğu için veya herhangi bir sebeple Arteon yedek anahtar kendisine teslim edilmemiş. Bu durumdan rahatsız olan Berkay Bey, eski yedek anahtarı iptal ettirip yerine yeni bir Arteon anahtar yaptırmaya karar vermiş. Bunun için ilk olarak yetkili servis ile görüşmüş. Kendisine 1 ay süre verilmiş ve fiyatı da oldukça yüksekmiş, şunu belirtmek isterim ki bütün servisler yedek anahtar hizmetini fahiş fiyatlardan verir. Yaptığımız işlemleri araştıran Berkay Bey, sonunda en uygun Arteon yedek anahtar için bizi tercih etti.

İnternet ortamında vermiş olduğum bilgilerde her daim defalarca belirtmeye çalışıyorum; çünkü şu konu çok önemli. Berkay Bey, yedek anahtar yaptırma düşüncesi ile aslında çok duyarlı bir davranış sergiledi. Çünkü bir araba aldığınızda yedek anahtar verilmiyorsa risk altına giriyorsunuz demektir. Özellikle de yüksek modelli, lüks ve üst segment araçların yedek anahtarları büyük önem arz ediyor. Yedek anahtarı elinde bulunduran kişi kötü niyetli ile aracı çalabilir veya içinden herhangi bir eşya, para veya evrak çalabilir. Bu tür mağduriyetler yaşayanlar var. Bu sebeple Volkswagen Arteon yedek anahtar yaptırmak için kararsız kalmayın!

Berkay Bey de yedek anahtar teslim edilmeyince kafası rahat olsun diye eski yedek anahtar kodunu aracın hafızasından silerek yerine yeni orijinal yedek anahtar yaptırmak istediğini söyledi. 20 dakika içinde kendisine yeni yedek anahtar teslim etti. Çok memnun kaldı!

Volkswagen Arteon Yedek Anahtar
Volkswagen Arteon modelinin yedek anahtarı

Volkswagen Arteon Anahtar Kopyalama

Volkswagen Arteon anahtar kopyalama işlemi aslında karmaşık ama bizim için oldukça kolay bir işlem. Mesela sadece işi bilen uzman bir kişi bulmaya bakıyor. Sektörde yedek anahtar yapan onlarca usta var; ancak Oto Anahtar uzmanı aracınızın sistemine, yazılımına ve elektronik devrelerin zarar vermeden anahtar kopyalama yapabilir. Fakat bu işlemi alacağınız kişi veya kuruluşların arabanızı sökmesine kesinlikle izin vermeyin. Bu notu bir kenara yazalım ve Volkswagen Arteon anahtar kopyalama işlemini nasıl yaptığımızı anlatalım!

Volkswagen Arteon araçlarda hayalet gösterge özelliği vardır. Anahtar sistemi Keyless Go özelliği ile tasarlanmıştır. Yani eller serbest ya da anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği vardır. Anahtar üzerinizdeyken vites kolunun yanındaki start/stop düğmesine basarak aracı çalıştırabilirsiniz. Kapıları açmanız için de anahtarın üzerinizde olması ve kapı koluna elinizi yaklaştırmanız yeterli. Kusursuz bir oto immobilizer anahtar sistemi barındıran Volkswagen Arteon anahtar sistemi, aslında Volkswagen Passat B8 anahtar ile muadil özellikler taşır. Bu konforlu, lüks ve üstün teknoloji ürünü araçta anahtar kopyalama için öncelikle bilgisayarı soket aracılığı ile araca bağladık. Bilgisayar üzerinden aracın hafızasına ulaştık. Burada verilmeyen yedek anahtarı bularak, kodunu sildik. Daha sonra da stoklarımızdan tedarik ettiğimiz Volkswagen Arteon orijinal yedek anahtar aracın hafızasına kaydediliyor. Kodlama cihazımızla yedek anahtarı sisteme tanıtılınca işlem tamam! Yeni orijinal yedek anahtar kopyalama işlemi bu kadar. Yaklaşık 20 dakika sürdü. Uzaktan kumandalı anahtar bütün özellikleri ile çalışır vaziyette teslim edildi. Berkay Bey de memnuniyetini dile getirdi.

Volkswagen Arteon Anahtar ve Kasko

Volkswagen Arteon anahtar kopyalama işlemi yaptıran Berkay Bey ilk başta bazı tereddütler yaşamış. Yedek anahtar kopyalama işlemi aracın garantisini iptal eder mi? Kaskoda yeni yedek anahtar geçerli olur mu? Bu ve benzeri soruları bize de sordu. Ona şu cevabı verdik; biz anahtar kopyalama yaparken arabanın elektronik yazılımlarında ve sisteminde herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Sadece hafızadan eski yedek anahtar kodunu iptal ediyoruz.

Orijinal yedek anahtar ile bizim yaptığımız anahtar arasında hiçbir fark yoktur. Yani orijinal anahtar ile aynı fonksiyonlarda anahtar yapıyoruz. Bu sebeple yaptığımız işlem aracın garantisini yakmaz, kaskoda ya da sigorta şirketlerinde herhangi bir sorun yaşanmaz. İki yıl garantili, yasal ve orijinal yedek anahtar kopyalama işlemi yaptığımız için endişe etmeden yeni anahtarı kullanabilirsiniz. Yani kısacası; aracın garantisine ve yetkili servis bakımlı olması, anahtar kopyalama işleminin oto anahtar uzmanlarına yaptırılmasına engel değildir.

Volkswagen Arteon Anahtar Pili

Volkswagen Arteon anahtar pili, Volkswagen B8 anahtar pili ile aynıdır. Yani standart CR 2032 pil kullanılır. Bu pilleri piyasada kolayca bulabilirsiniz. Volkswagen Arteon anahtar pili biterse aracın kapıları metal anahtar ile açılabilir. Motor, anahtar kabı kullanılarak çalıştırılabilir. Ancak uzaktan kumandalı ve Keyless Go konforundan mahrum kalmamak için bir ancak pil takılması gerekir.

Volkswagen Arteon Anahtar Kabı

Volkswagen Arteon anahtar kabı krom kaplamalıdır. Üzerinde 3 adet buton ve aracın logosu bulunur. Stoklarımızda Volkswagen Arteon anahtar dış kabı mevcuttur. Orijinal anahtar kabı değişimi ve Volkswagen Arteon anahtar kabı tamiri işlemleri yapıyoruz. Yeni anahtar kabı değişiminde sadece içindeki elektronik kartı yeni dış kaba takıyoruz. Tüm özellikleri ile orijinal anahtarı kabı teslim ediyoruz. Anahtar kabı çizilir veya soyulursa değişimi mümkündür. Bu sayede ürün orijinali ile sıfırlanabilir.

Volkswagen Arteon anahtar işlemleri yetkili servis haricinde bizim tarafımızdan kısa sürede yapılmaktadır. Uygun fiyatlı Volkswagen Arteon yedek anahtar, 2 yıl garantilidir. Sıvı teması olmadığı ve yüksekten düşürülmediği takdirde senelerce sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir