Menü Kapat

Audi A5 Smart Anahtar

Audi a5 smart anahtar yapımı

Audi A5 otomobil, tek kapılı güçlü bir arabadır. Alman mühendisliğinin bir eseri olan bu otomobilin tüm sistemlerinde olduğu gibi anahtar sisteminde de yeni teknoloji ürünü yazılımlar kullanılmıştır. Audi A5 smart anahtar sistemi oldukça güvenli immobilizer anahtar özellikleri barındırıyor. Buna rağmen A5 smart anahtar bazen sorun çıkarabiliyor. Anahtar kabı deformeleri, smart anahtar pili bitmesi ve Audi A5 yedek smart anahtar kopyalama talepleri ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda oto anahtarı profesyonellerine ihtiyacınız olacak. Neden mi? Audi A5 sahibi bir müşterimize verdiğimiz smart anahtar kopyalama işlemi üzerinden anlatayım!

Audi A5 Smart Anahtar Kopyalama

Zeytinburnu’ndan bir arkadaşımın yakını olan Leyla Hanım beni aradı. 2009 model Audi A5 arcı olduğunu söyledi. Aracı eşi ile birlikte kullanıyorlarmış; ama araçta tek anahtar var. Bu yüzden smart anahtar kopyalama yaptırmak istediğiniz söyledi. Arkadaşımım tavsiyesi ile internetteki videolarımızı izledikten sonra anahtar kodlama işlemini bize yaptırmaya karar vermiş.

İlk olarak yetkili servisi aramış. Sigortayı arayıp hasar kaydı açtırmaktan polis tutanağına kadar birçok prosedürden bahsetmişler. Üstelik koronavirüs sebebiyle yedek parça tedariki sorunu yaşadıklarını; anahtarı en erken 1 ay sonra teslim edebileceklerini söylemişler. İstedikleri para da gerçekten dudakları uçuklatacak cinsten bir miktar. Bunun üzerine hizmetlerimizi inceledikten soran Leyla Hanım tereddüt etmeden bizi tercih etti.

Leyla Hanım arabayı arkadaşıma teslim etti ve arkadaşım arabayı iş yerimize getirdi. Birkaç saatlik vakti olduğunu söyledi. “15 dakikada işlem tamam” dediğimde çok şaşırdı. Zeytinburnu’ndan iş yerimize gelmesi ve anahtar kopyalama sonrası dönmesi en fazla iki saat sürmüştür. Peki, Audi A5 smart anahtar kopyalama işlemlerini nasıl yapıyoruz? Hemen anlatayım:

Audi a5 smart anahtar
Audi a5 smart anahtar görseli

Audi A5 Yedek Smart Anahtar

Tek kapılı lüks Audi A5 araca orijinal smart anahtar kopyalama işlemi yaptık. Öncelikle bilgisayar ile aracın hafızasına ulaşıyoruz. Aracın hafızasında üç farklı anahtar görünüyordu. Bu anahtarların ilk sırasında orijinal smart anahtar bulunuyor; diğer anahtarlar da yedek smart anahtar olarak kaydedilmiş. Aracın diğer iki yedek anahtarı kayıp ya da eski araç sahibi tarafından verilmemiş. Bu çok riskli bir durum. Yani yedek anahtarı elinde bulunduran bir kişi kötü niyetliyse gelip aracı götürebilir veya içindeki herhangi bir eşyayı çalabilir.

Bu sebeple kayıp ya da verilmeyen yedek anahtarları sistemden sildim. Sonra yeni orijinal anahtar kopyalaması yaparak 15 dakika içinde teslim ettim. Yedek smart anahtar tüm fonksiyonları çalışır vaziyette teslim edildi. Her butonu ve fonksiyonu orijinal anahtar ile aynı şekilde çalışıyordu. Kapı açma kapıları kilitleme, açma butonuna basılı tutunca camları açma, kilitleme butonuna basılı tutunca camları kapatma gibi butonlar sorunsuz çalışır vaziyette teslim ettim.

Audi A5 Smart Anahtar ve Kasko

Bazı müşterilerimiz bizim yaptığımız anahtarların kaskoda sorun olup olmayacağını soruyor. Bazı işi bilmeyen kişiler bu konuda yanlış bilgiler veriyor. Audi A5 smart anahtar kopyalama işlemi yapılırken önemli bir nokta var! Bizim yaptığımız kopyalama işleminde eski yedek smart anahtar kodlarını siliyoruz ve bunun yerine stoklarımızdan getirdiğimiz orijinal yedek smart anahtar kaydediliyor. Yani eski yedek anahtar ne ise yeni kodladığımız yeden anahtar da aynı.

Bu sebeple sigorta, kasko, polis veya yasal olarak hiçbir sorun ortaya çıkmaz. Aracı alırken ve satarken yaptığımız yedek anahtar verilebilir. Aracınız çalınırsa kaskoya yedek anahtar olarak bizim yaptığımız anahtarı ibraz edebilirsiniz. Yasal ve garantili anahtar yaptığımız için herhangi bir sorun yaşanmazsınız. Smart anahtar kodlama cihazımız lisanlısıdır. Araçların orijinal yazılımlarına göre kodlama yapar. Bu sebeple kaskoda sorun çıkmaz. Bu sebeple Audi araçlarınız için yedek anahtar ihtiyacınız olursa hemen bizi arayın. İşi bilmeyen kişilerle hem vakit hem de para kaybetmeyin!

Audi A5 Smart Anahtar Pili

Audi A5 smart anahtar pili biterse paniğe kapılmayın! Bu araçlarda Keyless Go özelliği bulunmuyor. Pil biterse smart anahtar üzerinde anahtar kabının arka kısmındaki nikelajlı alandaki çentiğe bastırarak metal anahtarı çıkarıp, kapıları açabilirsiniz. Aracın motorunu çalıştırmak için anahtar kabını göstergelerin sağ tarafındaki yuvaya takmanız yeterli. Aracın pili tamamen bitse de anahtar kasası ile araç çalıştırılabilir. Uzaktan kumandalı smart anahtar ile immobilizer oto anahtar sistemi farklıdır. Bu sebeple pil bitse de yolda kalmazsınız! A5 smart anahtar pili CR 2032 tip pildir. Piyasada 10 TL’ye bulabilirsiniz. Stoklarımızda Audi A5 smart anahtar pili bulunmaktadır. Her model aracın oto anahtar pili stoklarımızda mevcuttur. Oto anahtar pili değişimi işlemleri yapabiliriz.

Audi A5 Smart Anahtar Kabı

Bazı araç sahipleri çok hassastır. Araçlarında bir çizik bile görmek istemezler. Bu sürücüler smart anahtar üzerindeki deformelerde de rahatsız olur. Audi A5 smart anahtar sağlam bir anahtardır. Ancak kullanmaya bağlı olarak deforme olabilir, arızalanabilir ve butonlarında çökme oluşabilir. Bu gibi durumlarda anahtar kabı değişimi bu soruna kesin çözümdür. Stoklarımızda Audi A5 smart anahtar kabı bulunmaktadır. Beş dakika içinde smart anahtar kabı değişimi yapabiliriz. Orijinal anahtar kabı içindeki elektronik devreyi yeni anahtar kabı içine takıyoruz ve orijinal anahtar gibi aynı özelliklerde çalışıyor. Anahtar kabının üzerindeki logolarda tasarımına kadar her şey orijinaldir. Audi A5 smart anahtar dış kabı fiyatı 125 TL’dir. Piyasaya göre oldukça uygun bir fiyatla satışa sunulmuştur. Montajı oldukça basit olan smart anahtar kabı değişimini kendiniz de yapabilirsiniz. İsterseniz bu konuda görüntülü destek verebiliriz. Smart anahtar dış kabı kargo ile göndeririz ve nasıl değişim yapacağınız konusunda yardımcı oluruz.

Audi A5 Smart Anahtar Fiyatı

Audi A5 smart anahtar programlama işlemlerini müşterilerimize özel bir fiyattan sunuyoruz. A5 orijinal smart fiyatı 400 TL’dir. Yeni smart anahtar 2 yıl garantilidir. Verdiğimiz fiyata tüm işçilik ve işlemler dahildir. Anahtar pili, diş açılması ve araca programlanma dahil ücret budur. Ekstra ücret talep edilmez!

Bu arada şunları da belirtelim: Diğer araçlarda olduğu gibi Audi A5 araçlarda da smart anahtar kopyalama hizmetlerini ruhsat sahibi olmayan kişilere vermiyoruz. Yani bu işlem için ruhsatı ibraz etmeniz gerekir. Bu tür yüksek segment araçları kesinlikle yedek anahtar olmadan kullanmayın. Aksi durumda çok daha zor ve maliyetli bir durumla karşılaşabilirsiniz. Yeni araç aldığınızda aracın hafızasını kontrol ettirin ve yedek anahtar eksikse mutlaka yaptırın. Tamamen kayıp olan yani hiç anahtarı olmayan Audi A5 anahtar için aracın başında işlem yapabiliriz. Yani sıfırdan anahtar üretebiliriz. Yaptığımız bütün smart anahtar işlemleri ve ürünleri orijinaldir. Yaptığımız işlemlerle aracın yapısında, yazılımlarında, kimliğinde ve elektronik parçalarında herhangi bir değişiklik söz konusu olmaz!

Audi A5 smart anahtar ve diğer bütün oto anahtarı hizmetleri için 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir