Menü Kapat

Toyota Avensis Anahtar

toyota avensis araç anahtar

Bir Toyota markası olan Avensis, konforu ve tasarımı ile göz dolduran araçların başında gelmektedir. Özellikle uzaktan kumandalı olması 2009 Model Toyota Avensis Anahtar kullanımını kolay hale getirmektedir. Uzaktan kumandanın üzerinde açma, kapama ve bagaj butonlarından oluşan 3 farklı özellik vardır. Ele oturur bir tasarımı olan ancak 2009 modellerde düz yani katlanabilir yapısı bulanmayan Toyota Avensis Kontak Anahtar, yeni tasarım alarak sizlerin beğenisine sunulmuştur. 2006 -2007 – 2008 ve 2009 yıllarında üretilen Toyota Avensis araçlar için tasarladığımız uzaktan kumandalı anahtar kabı modelleri ile kullanımı da oldukça daha güvenli gelmiştir.

2009 Model Toyota Avensis Anahtar Kabı

İmmobilizer sistemlerine sahip olan anahtarlar dikkat edilmediği taktirde, mesela düşme sonucu küçük arızalar verir ve araç çalışmaz. Böyle durumlarla karşılaşmamak için Toyota Avensis Anahtar Kabı değişikliği yapmadan mutlaka kumandayı kontrol ettirin. Bu basit işlem sizler için oldukça güvenli olacaktır. Ön tarafından kırılan ve dip kısmından kopma hataları ile kronik rahatsızlıkları bulunan 2009 model Toyota Avensis anahtar için yapılacak en güzel işlem yeni nesil uzaktan kumanda değişimidir.

Alarm sistemleri ile de birleşik çalışabilen bu modellerin montajı da sizlerin isteği doğrultusunda mümkündür. Lakin arabanın orjinal sisteminde uzaktan kumanda özelliği mevcut ise alarm sistemi takmanızı doğru olmaz. Orjinal 2009 model Toyota Avensis anahtar ( Valeo marka olacak ) bulunur ise otomobilin elektrik tehsisatı sökülmeden ve ekstra parça takılmadan aslına uygun uzaktan kumanda ile açılıp, kapanır hale gelecektir.

toyota avensis orjinal anahtar
toyota avensis orjinal anahtar görseli

Toyota Avensis kumanda Sorunları

Anahtarlar yapı olarak oldukça serttir. Söz konusu malzemenin esnek olmayışından dolayı düşme ya da çarpmalara karşı mağduriyet yaşanması olasıdır. Şuan arabanızın 2009 Model Toyota Avensis olduğugnu düşünerek probleminize çözüm yolu görtermeyi amaçlıyoruz. İstanbul geneli mobil aracımız ile bulunduğunuz konuma gelerek yedekleme, anahtarı yeniden tanıtma, çoğaltma gibi hizmetler vermekteyiz. Oto Anahtar tamamiyle kayıp ise araç içindeki alıcı beyin üzerinden yeni tanımlamaların yapılması gereklidir. 2 Butonlu Toyota Avensis anahtar tuş takımı değiştirerek uzaktan kumanda üzerindeki butonları aktif hale getirmeniz oldukça mümkündür.

Toyota Avensis Anahtar Kopyalama

Araç sahiplerinin her vakit bir problem ile karşılaşmaları muhtemeldir. Ellerinin altında her daim yedek olmalı bir kenara saklamalıdırlar. Öyle zaman gelir ki evinize hırsız girebilir, iş yerinizde kaybolabilir veya köyünüzün yaylasında düşürebilirsiniz. Mutlaka Toyota Avensis yedek anahtarı bulunması gereklidir. Çünkü yeni teknolojiler de hazırlanan anahtarlar olmadan otomobilin düz kontakla çalıştırılmasına imkan yoktur. Toyota Avensis Anahtarımı kaybettim, bayağı bir aradım bulamadım, nerede olduğunu bilmiyorum şeklinde problemler ile gelen müşterilerimize hizmetimiz vardır. Bunun için tek çözüm yolu aracın bize gelmesi veya gönderilmesidir. Tamamen kaybetmeden ve aracınızı kullanırken kafanızın rahat olduğu dönemle yedeklettirmeniz yararınıza olacaktır.

Toyota Avensis yedek anahtar kopyalaması için arabaya ihtiyaç duyulmuyor. 4D-70 Cripto çipi üzerinden bilgisayar ile bilgiler okunabiliyor. Aynı Ford araçlarda olduğu gibi uzaktan kumandası arabanın üzerinden tanıştırılıyor. Yani uygulama için ülkemizin her yerinden destek almanız mümkündür.

Avensis kumanda Pil Değişimi

Ortalama olarak hesaplandığında bir pilin ömrü üç yıldır. Özellikle soğuk havalarda voltajı düşen piller hiç çalışmayacaktır. Bu nedenle 2009 Model Toyota Avensis Anahtar pili kontrollerini özellikle kış ayları öncesinden yaptırmanız önemli bir gereklilik olacaktır. Bunun dışında eğer piliniz yeni ise kullandığınız anahtarın şifresi bozulmuş kilit sistemini yağlarsanız şoför kapısındaki kilit şifreleri düzelecek ve kapı açılacaktır. Toyota Avensis anahtar pili ” CR 12016 ” olup yaklaşık 6 yıl kullanılabilmektedir. Toyota Avensis kumanda pili elektronik marketlerde rahatlıkla bulunabilir. 10.00 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Toyota Avensis modelinin bütün uzaktan kumanda pillerinin değişim videolarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Avensis Anahtarı Tanıtma

Örneğin Toyota Avensis uaktan kumanda ile açılıp kapanmıyor. Üst paragrafta söylediğim gibi uzaktan kumandanın pili değiştirilecek. Eğer etrafta pil bulunamıyor ise kapı manuel olarak açılıp araba çalıştırılacak. Kontağı çevirdiğinizde göstergeye ışıklar gelmiyorsa mutlaka ükü bitmiştir takviye yapılacak. Araba düzgünce çalışıyor ise yeni Toyota Avensis Anahtar kodlama işlemi kaçınılmazdır. Eğer arabanız Toyota Avensis Smart Anahtar şeklinde ise yazımız size fayda sağlayabilir. Fakat düz kontaklı model ise şuan söylediklerimiz tamamen geçerlidir.

Toyota Avensis Anahtar Fiyatı

Firmamız İstinye Oto Anahtar yetkili servislerin hemen hemen 4/1 fiyatına çalışmaktadır. İşçilik fiyatlarında pek değişiklik olmasa da faturanın yüksek bölümünü meydana getiren kumanda ve çip fiyatları bazen değişiklik göstermektedir. Lakin şuanda Toyota Avensis anahtar Fiyatı kontaklı model için yetkili serviste 1.350.00 liradır. Bizim firmamızda ise bu rakam oldukça uygun ve keseyi yormayacak cinstendir. Ocak 2020 itibariyle orjinal toyota avensis anahtar fiyatı 240.00 liradır. Güncel fiyatlar ve Toyota Avensis anahtarı ile ilgili sorularınız için bizleri arayabilir veya sitemizin iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Toyota Avensis Anahtar Yaptırma

Toyota Avensis aracı olupta anahtar yaptırmak isteyen kişilere kısa ve öz bilgiler vereceğiz. Arabanızdaki immobilizer yazılımı ve uzaktan kumandası, bilgisayar veya farklı cihazlar ile otomobile bağlanmadan kopyalanabilir. O nedenle Toyota Avensis anahtar yaptırma hizmeti için kilometrelerce yol yapmanıza gerek yok. Ruhsat sahibi olduğunuzu belgelediğiniz taktirde size çoğaltma hizmeti verilir. Aynı şekilde söylediklerim uzaktan kumanda içinde geçerlidir. Arızalı veya işlevini yitiren Toyota Avensis uzaktan kumanda dükkünımızdaki makineler sayesinde onarılır ve test edilir.

Başlıca hizmetlerimiz.

  • Toyota Avensis kumandalı ve kumandası anahtar kopyalama.
  • Kapıları kilitli kalmış Toyota Avensis araçların zarar verilmeden açılması.
  • Tamamen anahtarı kaybolmuş Toyota Avensis araçlara sıfırdan bulunduğu konumda hizmet vererek çalıştırılması.
  • Çalınan veya kaybolan Toyota Avensis anahtar, araç hafızasından silinerek yenisinin kopyalanması.
  • Tuşları kopmuş veya delinmiş, uzaktan kumandası arızalanan Toyota Avensis anahtar, tamir edilerek kullanıma açılması işlemi.

Eksik kaldığımızı düşündüğünüz veya kafanıza takılan soru ve sorunları ulaştırmanız halinde anlık cevap sistemiyle sizlerne dönüş yapacağımızı unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir