Menü Kapat

Ford Mondeo Anahtar

ford mondeo sustalı anahtarlık

Ford Mondeo Sustalı Anahtar Uygulaması

Ford Modeo sustalı anahtar uygulaması, bir orijinal uzaktan kumandalı anahtar için modifiye ve dönüşümü işlemidir. Ford Mondeo otomobil sahiplerinden bazıları sustalı anahtar dönüşümü talep edebiliyor. Bazı müşterilerimiz ise direk yedek olarak kopyalama… Ford Focus, Ford Fusion, Ford Fiesta ve Ford Connect otomobillerde de aynı türde immobilizer anahtar sistemi kullanılıyor. Bu sebeple Ford’un bu modellerinde uzaktan kumandalı sustalı anahtar dönüşümü talepleri ile sık sık karşılaşıyoruz.

Oto Anahtar işiyle ilgilenen ve profesyonel olan kişilerin yapabileceği bir işlem olan sustalı anahtar uygulaması için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Oto anahtar uzmanı olarak bu uygulamayı garantili olarak sıfır şikayet ile gerçekleştiriyoruz. İşlem sonrası yeni sustalı anahtarı her fonksiyonu ile kullanabiliyorsunuz. Peki, Ford Modeo sustalı anahtar uygulaması nasıl yapılır? Ford Mondeo uzaktan kumandalı anahtar nasıl kodlanır? İşte cevapları…

ford mondeo orjinal anahtar
ford mondeo orjinal anahtar görseli

Ford Mondeo Aracıma Yedek Sustalı Anahtar Kopyalama İstiyorum

Ford Modeo otomobillerin bazı modellerin orijinal anahtar sustalı olabiliyor. Sadece uzaktan kumandalı olan Ford Mondeo modelleri de var. Pek kullanışlı olmayan uzaktan kumandalı olanı bahsettiğim gibi katlanabilir çakı şekline dönüştürmek isteyen Mondeo sahipleri oluyor. Bu sebeple Ford Mondeo sahibiyim sustalı yedek anahtar ihtiyacım var diyerek birçok sürücü bizimle irtibata geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Ford Mondeo sahibi aradı. İnternette videolarımızı izleyen ve makalelerimizi inceleyen arkadaşımız Mondeo sustalı anahtar uygulaması istedi. Kendisi Esenyurt’ta memurmuş. İşinden ayrılamadığı için iş yerine gelmemizi istedi. Öğle arasında buluşmak üzere randevulaştık. Öğle tatilinde Ford Mondeo orijinal uzaktan kumandalı anahtar bizim tarafımızdan sustalı çakı kumandaya dönüştürüldü. Daha sonra birlikte yemek yedik, çayımızı içtik, muhabbet ettik ve mesai saatine 15 dakika kala yanından ayrıldım. Arkadaşımız aracı için yaptığımız sustalı anahtar uygulaması işleminden çok memnun kaldı.

Ford Modeo’ların bazılarında fabrikasyon olarak sadece uzaktan kumandalı orijinal anahtar veriliyor. Görünüm ve kullanım açısından pek tercih edilmeyen ve taşıması zor olan bu anahtarın yerine sustalı anahtar uygulaması talep ediliyor. Sustalı anahtar uygulamasını araç olmadan yapılabiliyoruz. Herhangi bir anahtar kopyalama cihazı ya da bilgisayar gerekmeden işlemi yapabiliyoruz.

ford mondeo kontak anahtar
ford mondeo kontak anahtar görseli

Ford Modeo Uzaktan Kumandalı Anahtar Uygulaması

Ford Modeo uzaktan kumandalı anahtar uygulaması yapılırken arabaya ihtiyaç duymuyoruz. Orijinal anahtar içinde bulunan çip dükkanımızdaki cihazlar ile kopyalanabiliyor. Arabaya cihaz bağlamadan immobilizer çip kopyalandığından geriye bir tek uzaktan kumanda kalıyor. Uzaktan kumanda kodlaması ve araç uyarlanması için bir kaç hareket mevcut. ( Aşağıda nasıl kodlandığını anlatacağız. ) Uygulama sonrası sustalı çakı kumanda her fonksiyonu ile eksiksiz ve sorunsuz olarak yerine getirir. Sigortada herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yaptığımız işlem garantilidir. Orijinal anahtardan tasarım anlamında daha estetik ve kullanım açısından daha ergonomik sustalı anahtar teslim ediyoruz. Uzaktan kumandalı anahtar uygulaması yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika sürüyor. İş yerimize gelirseniz siz çayınızı içerken biz sustalı anahtar yapıyoruz. Çayınız bittiğinde anahtarınızı teslim alıyorsunuz. Yanında muhabbetimizi de promosyon olarak veriyoruz.

İş yerimize gelemezseniz bulunduğunuz konuma gelerek sustalı anahtar uygulaması yapabilir veya ürünü kargo ile sizlerden isteyebiliriz. Gönderi elimize ulaşır ulaşmaz sustalı anahtarı yaparak aynı gün içinde kargoya veriyoruz. Bazı durumlarda Modeo sahipleri orijinal ve yedek anahtarı sustalı olarak isteyebiliyor. Ford Mondeo yedek anahtar olarak sadece arabayı çalıştıracak şekilde uygulaması da mevcuttur.

Bu arada, bir uyarı yapalım; eğer bir kopyalama veya çoğaltma uygulaması için orijinal Ford anahtar kargo ile gönderilecekse işlem için mutlaka güvenilir immobilizer profesyonellerine başvurun. Oto anahtar uzmanıyım diyerek insanları mağdur eden birçok insan var. Bu sebeple kargo ile orijinal anahtar ya da yedek anahtar göndereceğiniz kişiyi iyi araştırın. Bu konuda bizim YouTube kanalındaki videolarımızı inceleyebilir, sitemizdeki makaleleri okuyabilir, telefonla da bilgi alabilirsiniz. Uzaktan kumandalı anahtar sustalı anahtar uygulaması için biz ruhsat istiyoruz. Sadece resmi belgelerini ibraz edebilen Modeo sahiplerine sustalı anahtar yapıyoruz!

Ford Mondeo Sustalı Anahtar Nasıl Kodlanır?

Ford Modeo aracınız var, kargo ile sustalı anahtar uygulaması yaptırdınız ve yeni anahtar elinize ulaştı. İşlem bitti mi? Yapmanız gereken birkaç işlem daha var. Yeni sustalı anahtarın, aracın anahtar sistemi üzerinde aktif hale getirilmesi gerekiyor.

Modeo araçlarda “4D-60” ve “4D-63 Cripto” adı verilen immobilizer anahtar sistemleri yer alıyor. Bu kodlar bir güvenlik duvarıdır. Uzaktan kumandalı anahtar uygulaması için önemli olan bu kodlar, Modeo sustalı anahtar uygulaması sonrası kodlama için kritik önemdedir. Ford’un yukarıda saydığımız diğer modellerin de sustalı anahtar uygulaması ardından aynı kodlama işlemi yapılıyor. Bu kodlama işlemi yeni sustalı anahtarı araca entegre etme işlemidir. Daha sonra ihtiyaç duyulursa eski anahtar kodu aracın hafızasından silinebilir.

Ford Modeo sustalı anahtar kodlama işlemi şöyle yapılır;

  • Aracın kapılarını kapatarak, kontağa anahtarı takın.
  • Seri olarak kontağı açın ve kapatın. “Bip” sesi gelince durun.
  • Bu ses ile araç kodlama moduna geçecektir. Bu modda sustalı anahtar kodlama yapılır.
  • Sustalı anahtar üzerindeki açma butonuna basın!
  • Tekrar “bip” sesi gelince anahtar hafızaya alınır.
  • Son olarak herhangi bir butona basın.
  • Sustalı anahtar kodlama işleminde kontak açma ve kontak kapatma yapılırken gelen “bip” sesinden ileri veya geri işlemi yapılmamalıdır!

Ford Modeo Anahtar Fiyatı

Ford Modeo anahtar fiyatı her halükarda yetkili servisten çok daha uygundur. Sustalı anahtar fiyatı, anahtar kabı modellerine göre değişebilir. Biz genel olarka sustalı anahtar uygulaması işlemlerini 200 liraya yapıyoruz. Anahtar sorunları ile ilgili ufak tefek işler için ek ücret talep etmiyoruz. Orijinal, her fonksiyonu ile çalışan ve 2 yıl garantili Ford Mondeo sustalı anahtar teslim ediyoruz.

İster iş yerimize misafir olun ister kargo ile anahtar gönderin ister konumunuza gelelim. Yani Ford Mondeo sustalı anahtar uygulaması için her türlü çözümü sunabiliyoruz. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her yerine hizmetimiz vardır. Sustalı anahtar uygulaması için 7/24 saat hizmetinizdeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir