Menü Kapat

Toyota Avensis Keyless Anahtar

toyota avensis smart anahtar

Ben yazmaktan bıkmıyorum sizde okumaktan çekinmeyin diyerek başladığım yazımda bugün mesleğimin bana kattığı donanımlar, müşterilerimin yaşadığı problemler, toyota avensis keyless ( akıllı anahtar ) pil sorunu ve yedek yaptırıldığı zaman fiyatı ne olur hepsini tek tek sizlere açıklayacağım biraz uzunca bilgiler içerecek haydi devam edelim.

2019 yılı dahil olmak üzere toplamda 3 farklı modelle makyajlanan Toyota Avensis anahtar 2006 – 2007 senesinde karşımıza üzerinde açma tuşu, bagaj tuşu ve kapama tuşu uzun kalem gibi bir uzaktan kumandayla çıktı, bir kaç yıl kullanıldıktan sonra tuşları dökülen bu ürünü 2009 – 2010 yılında değiştiren Toyota yetkilileri problemi çözdü ancak bir şeyi unuttu halk üzerine batan, ceplerini delen ve çirkinliğiyle halt safhada olan Toyota anahtarı için iyi şeyler düşünmüyor devamlı bir arayış içine girip kendi imkanlarıyla değiştirmek isteyip duruyorlardı ki zaten bir çoğu bu değişikliği kendi imkanlarıyla yaptı.

Devam edelim…

Toyota Avensis keyless go anahtar

2012 – 2013 yıllarında toyota avensis anahtarsız giriş ve çıkış özelliğiyle tüm dünyada ( akıllı anahtar) keyless go olarak bilinen bu özellikle satışa sunuldu. Ben altını çizerek bir şey söyleyeyim dünyanın en kaliteli smart anahtar üreticisi olan Japonlar öyle bir ürün yaptılar ki bir ömür boyu bozulmaz desem inanın bana yalan söylemiş olmam daha bu zamana kadar tamir için 1 adet dahi dükkanımıza gelmedi hep gelenler ” Toyota Avensis Keyless Go ( Smart anahtar ) kopyalaması yapılır mı ? veya Toyota Avensis Smart anahtarım var pili değiştirilir mi ? ” tarzında o yüzden Japonların yetkili servisleri bir hayli pahalıdır neden çünkü arıza yapmıyor haliyle kayıp ettiğinizde eğer yetkili servise başvurursanız bizde sizi bekliyorduk neredesiniz deyip biraz tuzlu hizmet veriyorlar.

Toyota Avensis Smart Anahtar ( Keyless Go ) Kopyalama

Diğer markaları kaleme aldığımda her zaman küçük hatırlatmalar yapıyorum yineleyelim elinizde bir tane varken önleminizi alın hele hele Japon arabalarında Toyota ve Subaru modellerinde tamamen kayıp olan Keyless Go anahtar size zulüm size eziyet o yüzden mutlaka kopyalama hizmetini başınıza bir iş gelmeden önleminizi alın derim. Parçası çok pahalı evet ama toyota avensis keyless anahtar çoğaltması ve kopyalaması en rahat araçlardan biri ama 4 kapısı kilitli çalışmadığı hallerde zaman, masraf ve stres oldukça fazla umuyorum haberim başınıza derde sokmadan ulaşır.

Toyota Avensis Anahtarı Kaybettim

Hangi yılda üretilmiş veya satılmış olursa olsun kayıp ettiğiniz Toyota Avensis bizim tarafımızdan çalıştırılabilir. Toyota anahtar kopyalama cihazlarımız 2023 yılına kadar lisanslı olup yetkili servis standartlarında çalışıyoruz. Japonya`dan sipariş edilip getirtilen özem kodlu parçalar zaman zaman dışarıdan temin edilebilir yeter ki araştırma düzgün yapılsın. Toyota avensis anahtarımı kaybettim diyen bir insanın karşılaşacağı haller nelerdir diye soracak olursanız;

 1. Dört kapısından herhangi bir tanesi açılıp arabanın içeresine müdahale edilir hale getirilmesi için immobilizer anahtar kopyalama yapabilen ustanın yarım saat mesai harcaması gerekiyor ustayı bulun.
 2. Bazen sadece kapıyı açıp giden ustalar var baştan sorun açtıktan sonra arabayı çalışacak mı diye çünkü iki defa ücret ödemek zorunda kalırsınız.
 3. Araba start butonlu yani ( smart anahtar, keyless go anahtar, akıllı anahtar ) diye tabir edilen modelse hem bizim işimiz hem sizin işiniz biraz daha kolay lakin kontaklı modelse ortalama 3 saat gibi emek söz konusudur. 3. maddede söylediklerimden ne anlıyoruz yani kontaklı arabalar her zaman iki kademe daha güvenlidir.
 4. Kayıp olan toyota avensis kontak anahtar arabayı bir daha çalıştırmasın diye gerekli kodlama araba üzerinden yapılmalı ki güvenlik açığı doğmasın
Toyota Avensis keyless Go Akıllı Anahtar kopyalama

Toyota Keyless go anahtar fiyatı

Keyless go anahtar fiyatı modele göre değişiklik gösteriyor ama Toyota en pahalı ve parçası en zor bulunan otomobiller arasındadır. Toyota avensis keyless go smart anahtar fiyatı 1.250 lira ancak kimi zaman toptan fiyatlarda indirim gerçekleşiyor o yüzden aramanızda veya mesaj atmanızda fayda var piyasanın altını üstüne getirip en uygun oto anahtarı neredeyse bulup buluşturup sizlere sunmaya çalışıyoruz.

Toyota Keyless yedek anahtar kopyalama

Toyota keyless go yedek anahtar kopyalaması lisanslı bilgisayar ve iyi bir usta işçiliğiyle gerçekleşir ortalama programlama süresi 9 dakika olup yan sanayisi bulunmamaktadır. Bizden aldığınız hiç bir ürün kafanızı ağrıtmaz okumak istediğiniz cevap satarken servis veya galeri uzaktan kumanda orjinal değil aracı alamayız diyemez. İçerisindeki minik şoför kapısını açmaya yarayan mekanik parçayı kesip içerisine takıyoruz yetkili servisten gelmediğini biz dahil kimse bilemez çünkü farkı yok.

toyota avensis keyless anahtar
orjinal toyota avensis keyless anahtar

Toyota keyless go özelliği


bir adet elektronik anahtarı cebinize, cüzdanınıza, anahtarlığınıza bi yere koyarsınız. araca yaklaşırsınız, elinizi kapı koluna koyarsınız, açılır. sürücü koltuğuna oturursunuz. ayağınızla frene, elinizle start butonuna basarsınız, motor çalışır. gideceğiniz yere varınca tekrar start butonuna basarsınız, motor durur. inip, kapıyı kapatıp, araçtan uzaklaşırsınız, kapılar kilitlenir.

şimdi hocam bu şey gerçek hayatta ne işimize yarayacak diyenlere cevabım şöyle. hayal edin, alışverişe gittiniz, araçtan poşetleri çantaları aldınız, eliniz kolunuz dolu. dirseğinizle kapıyı kapattınız, yürüyüp gittiniz, kilitlendi.

araçta bundan olmayınca cebe uzan, anahtarı bul, eller doluyken üstündeki tuşa basmaya çalış, tatsız bir deneyim.

https://eksisozluk.com/keyless-go–905130

Toyota Avensis Keyless go akıllı anahtar pili ve değişimi

Toyota avensis keyless go akıllı smart anahtar pili hiç bir arabada bulanmayan modeldir. Marketlerde bulmanız çok güç lakin detaylı elektronik parça malzemesi satan işletmelere sorun lakin olumlu dönüş olmaz ise bizimle iletişime geçin ürünü kargo yoluyla ulaştırabiliriz. Toyota avensis anahtar pili eski modellerde Cr 2016 yeni model keyless go akıllı anahtar ( smart uzaktan kumanda ) modellerinde ise Cr 1632 olup küçük ve kalın bir yapıya sahiptir.

28 Comments

  • oto anahtar

   Toyota Avensis Anahtar fiyat bilgisini mail adresinize yolladım. Lakin araba kumandalı anahtar mı yoksa smart keyless go özelikli mi bilgi verirseniz daha net bilgi veririz.

 1. Alperen ERGELEN

  Ustam fiyat bilgisi alabilir miyim ben de 2011 avensis elegant extra modeli için.. Uygunsa gelip almayı düşünüyoruz…

 2. Hamza Adıgüzel

  Yedek anahtar yapımi için aracın orada olmasi şart mı İstanbul dışından sizi takip edenler için orjinali gönderilse yedeğini yapıp gönderme durumunuz var mı Avensis 2013 keyless go için soruyorum

 3. Hamza

  Ustam iyi günler 2013 Avensis keyless yedek anahtar yaptırmak istiyorum bu noktada birincisi fiyat bilgisi ikicisi de bu yedek anahtar için illa aracın gelmesine gerek var mı ben başka bir şehirdeyim anahtarı göndersek kopyalanıp geri gönderilebilir mi?

  • oto anahtar

   Hamza bey sizinle telefonda görüştük. 2013 model Toyota Avensis keyless yedek anahtar fiyat bilgisini mail adresinize yolladık. Ürünü Kargo ile gönderip orada kodlatabilirseniz işiniz çözülür. Aksi halde sadece Toyota Avensis anahtar üzerinden keyless go özellikli kumanda üretemiyoruz.

   • Hamza

    Karışmış olabilir sizi daha önce aramadım ben YouTube üzerinden keşfettim sizi bana mail gelmedi acaba mail adresinde bir problem mi oldu acaba. Birde Avensis keyless anahtarı kargo gönderince yedeği yapılabiliyor mu bu kısmı tam anlayamadim

  • oto anahtar

   Murat bey 2011 model Toyota Avensis Smart Anahtar fiyat bilgisini mail adresinize yolladık lütfen kontrol ediniz. Eğer araba gelir ise Toyota Avensis yedek Anahtar 15 dakika gibi bir süre içinde sizlere teslim edilebilir.

 4. Hamza

  Merhaba 2015 model avensis premium aracım kumandası uzaklaştığım zaman kapısı kapanmıyor nedeni nedir bir de yedek anahtarın maliyeti nedir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir