Menü Kapat

Subaru Xv Smart Anahtar

Subaru Xv keyless anahtar

Japon harikası Subaru XV, yeni nesil bir SUV’dur. Bilgi ve eğlence sistemi ile donatılan bu estetik aracın son derece kolay kullanımı vardır. Keyifli tasarımı sürüş keyfini artırırken, güvenli sistemleri de kullanıcıya konfor sunar. “Subaru”, Ülker yıldız kümesinin Japonca adıdır. Japon mühendisliğinin özgün bir parçası olan Subaru, anahtar sistemi bakımından da özgündür.

Subaru XV Smart Anahtar

Subaru XV keyless go ( yaklaşınca açma uzaklaşınca kapatma ) anahtar sistemi ile donatılmıştır. Araçta Keyless Go yani anahtarsız girişi sistemi vardır. Özel bir yazılım ile ve üstün güvenlik sistemi ile tasarlanan Subaru XV keyless anahtar sistemi, kolay kolay sorun çıkarmaz. Ancak yedek anahtar kaybolduğunda yeni bir anahtar yapmak gerekebilir. Bu durumda Keyless Go anahtar uzmanlarından destek almak gerekir.

Bu makalemizde, Subaru XV araç sahibi bir müşterimize yaptığımız yedek anahtar işlemini anlatacağız. Bu işlem Türkiye’de ilktir. Yeni nesil bir SUV olan Subaru XV için 10 dakika içinde yeni bir anahtar yaptık. Yaptığımız yeni anahtar, orijinal Subaru XV smart anahtar ile aynı özelliklerde ve aynı fonksiyonlardadır. Peki, Subaru XV anahtar nasıl yapılır? Keyless Go anahtar için nelere dikkat edilmelidir? İşte cevapları…

Subaru XV Keyless Go Anahtar Özellikleri

Japonların en iyi markalarından biri olan XV her anlamda konfor sunan bir araçtır. Uzaktan kumandalı smart anahtar sistemi ile donatılan anahtarı, eller serbest yani Keyless Go olarak kullanabilirsiniz. Anahtar üzerinizdeyken araca yaklaşınca kapılar otomatik açılır. Araca binice anahtarı cebinizden ya da çantanızdan çıkarmadan Start / Stop düşmesine basarak aracı çalıştırabilirsiniz. Aracın aküsü ya da uzaktan kumanda pili bittiğine uzaktan kumandanın arkasındaki tuşa basında çıkan manuel anahtarı kullanabilirsiniz. Manuel anahtar, aracı açmayı ve kumandayı Start / Stop düşmesine tutarak motoru çalıştırmayı sağlar. Keyless Go sistemi anahtarı; elektronik sistem, transponder çip, pil ve manuel anahtar içerir. Smart anahtar kombinasyonu, tamamen kullanıcı ve konfor odaklıdır.

Subaru Xv Smart Anahtar
Subaru Xv smart anahtar görselini inceleyebilirsiniz.

Subaru XV Smart Anahtar Nasıl Kopyalanır ?

Söz konusu aracın sahibi bir müşterimiz, yeni aldığı aracın yedek anahtarını kaybetmiş. Bu durumun ortaya çıkardığı risklerin farkında olan müşterimiz uzun süre internette araştırma yapmış. Yeni aracını her “anahtar ustasıyım” diyen kişilere emanet etmek istemeyen müşterimiz, önce yetkili servis ile görüşmüş. Yedek anahtar için istedikleri prosedürler karşısında şaşkına dönmüş.

Yetkili serviste bir yedek anahtar yaptırmak için anahtarın kaybolduğuna dair tutanak tutturmak gerekiyor, sonra kaskoda hasar kaydı açılıyor ve doğal olarak araç hasarlı hale geliyor. Ayrıca, yetkili servis çok fahiş bir fiyat istiyor. Bununla birlikte en az 1 ay süre veriyorlar. Anahtar sipariş edilecek, gelince aracı yetkili servise bırakacaksınız, artık ne zaman teslim ederlerse yedek anahtar ile birlikte aracı da alıyorsunuz.

Çok pahalı ve karmaşık olan bu sürece girmek istemeyen müşterimiz, kısa bir araştırma ile bize ulaştı. Youtube kanalımız, internet sitemiz ve Instagram hesabımızı inceleyen müşterimiz, geç saatlerde bizi aradı ve Subaru XV yedek anahtar yaptırmak istediğini söyledi. Hemen randevulaştık ve akşam saatlerinde müşterimizin adresine gittik. 10 dakika içinde yedek anahtar teslim ettik. Peki, nasıl?

Subaru XV Yedek Anahtar Kopyalama

Bizim işimiz her türlü araca anahtar yapmak! Özellikle yeni nesil anahtar sistemleri olan araçlardaki anahtar sorunlarını çözmek bizim işimiz! Bunu özellikle belirtiyorum; çünkü kendisiniz “ Oto Anahtarcı ” diye tanıtarak müşterileri sömüren, aracın kontağını, kapısındaki kilit sistemini hatta beynini söken ustalar var! Hem araca hem de araç sahibinin cebine zarar veriyorlar! Bu sebeple bu işten anlayan, Oto Anahtar profesyonellerine başvurmanızı tavsiye ediyorum.

Yukarıda bahsettiğimiz Subaru XV yedek smart anahtar işlemine dönelim. Müşterimizin verdiği konuma 1 saat sonra ulaştım. Akşam saatlerinde, aracın içinde, araç için ışık ile çalıştık. Müşterimiz, kontaksız yani Keyless Go özellikli araçta nasıl yedek anahtar yaptığımızı tüm aşamaları ile izledi. Araçtan hiçbir parça sökülmeden, tornavida dahi kullanmadan, direkt online olarak kodlama işlemi yaptık. Subaru XV yedek anahtar kopyalama işlemi 10 dakika sürdü. Araca lisanslı anahtar kodlama cihazı ve bilgisayarı bağladım.

Daha sonra aracın anahtar sistemine ulaştık. Bu aşamada hangi anahtarın orijinal anahtar hangi anahtarın yedek anahtar olduğunu tespit etmek önemli. Aksi halde yedek anahtar diye orijinal anahtarı işlevsiz hale getirme riski var! Anahtar sisteminde eski yedek anahtarın kodunu silerek, yanımda getirdiğim yeni anahtarın kodunu sisteme tanımladım. Ardından birkaç teknik işlemden sonra anahtar tüm işlevleri ile kullanıma açıldı. Yani eski yedek anahtarı iptal ederek, yeni yedek anahtarı sisteme yanılmamış olduk.

Tüm bu işlem 10 dakika sürdü. Akşam vakti müşterimizin konumuna giderek, aracın içinde, araç sahibinin gözü önünde yeni bir anahtar yaptık. Böylece müşterimiz de aklında soru işareti kalmadan bize güvendi ve bizi aradıktan sonra 1 ila 1,5 saat içinde tüm işlem tamamlanmış oldu. Böyle bir hizmeti yetkili serviste alamazsınız! Üstelik yetkili servisi istediği ücretten çok daha uygun bir fiyata orijinal anahtar teslim ediyoruz!

Subaru XV Anahtar Hizmetleri

https://www.immobilizeranahtar.com olarak yeni nesil Subaru XV araçlar gibi her marka ve her model için hizmet veriyoruz. Yaptığımız anahtarlarda kaskoda, sigortada, alırken, satarken ya da kullanırken herhangi bir problem yaşamazsınız. Günün herhangi bir saatinde bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Acil durumlarda bulunduğunuz konuma gelerek yeni anahtar yapımı konusunda destek verebiliriz. Ayrıca, immobilizer anahtar sistemleri ile bağlantılı herhangi bir konuda destek arıyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Uzaktan kumandalı anahtar kabı değişiminden smart anahtar kopyalama hizmetlerine, Keyless Go anahtar pili değişiminden sıfırdan immobilizer anahtar yapımına kadar her konuda destek ve hizmet sağlıyoruz.

Aracınız, Oto Anahtar anahtar profesyoneli Murat ÇELİK ve https://www.immobilizeranahtar.com ile güvende!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir