Menü Kapat

Skoda Kamiq Anahtar

Skoda Kamiq

Skoda Kamiq Anahtar

Skoda Kamiq, Skoda’danın başarılı SUV modellerinin son örneklerinden biridir. Popüler kentsel SUV segmentine uygun olarak tasarlanan bu model, SUV’un klasik avantajlarını kompakt bir otomobilin çevikliği ile birleştiriyor. Kendine özgü bir tasarımı bulunan Kamiq, son teknoloji ürünü sürücü destek sistemleri, anahtarsız (Keyless) kullanma ve geniş ve ferah içi yapı ve Simply Clever özelliği ile yaşam tarzı odaklı müşteriler ve aileler için tüm gereksinimleri karşılıyor. Skoda Kamiq Keyless Go yani anahtarsız giriş sistemi oldukça gelişmiş özellikler içeriyor. Bu sistem için orijinal yedek anahtar yaptırmak için her türlü hizmeti uygun fiyatlı olarak verebiliyoruz. Neler yaptığımızı biraz detaylı anlatalım!

Skoda Kamiq Anahtarsız Giriş Sistemi: KESSY

Seat Kamiq model araçlarda “KESSY” adı verilen anahtarsız giriş sistemi bulunuyor. Kamiq’de, Volkswagen Passat B8 ile aynı sistem kullanılıyor. Aracın kapıları, anahtar kullanmadan yanına yaklaşıp kapıya elinizi koyduğunuzda açılıyor. Araç çalıştırmak için de sadece start/stop düğmesini kullanmak yeterli oluyor. Yani Kamiq’de anahtar üzerinizdeyse ve anahtar pili bitmemişse anahtarsız sürüş konforunu yaşayabilirsiniz. Bu aracın bagaj kapağı anahtarsız açılabiliyor. Peki, Skoda Kamiq anahtar kaybolursa ya da yedek anahtar ihtiyacınız olursa neler yapmak gerekiyor?

Anahtarsız Giriş (Keyless Go) Sistemi Nedir?

Yeni nesil araçlar, çok sayıda özellik ile kullanıcıların konforuna odaklanıyor. Anahtarsız giriş yani Keyless Go sistemi de bunlardan biridir. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi; araca yaklaşık 1,5 metre yaklaşıldığında anahtarı cepten ya da çantadan çıkarmadan, kapı kollarındaki sensörler aracılığı ile kapının açılmasını sağlayan bir sistemdir. Kapı kolları veya bagaj kapağı, yaklaşıldığında otomatik olarak açılır. Aynı şekilde anahtar sürücünün üzerindeyken start/stop düğmesine basarak çalıştırılabilir. Aracın yanından uzaklaşınca da kapılar otomatik olarak kilitlenir. Bunun yanında anahtar, standart bir anahtar gibi de kullanılabilir. Anahtarın manuel kısmı ile merkezi kilitleme sistemi kumanda edilebilir.

Keyless Go sistemi bileşenleri şunlardır;

 • ID vericisi
 • Elektronik kontak kilidi
 • Konsoldaki start/stop düğmesi
 • Kontrol ünitesi
 • Direksiyon kolonundaki elektrikli kilitleme sistemi
 • Kapı kollarındaki yaklaşma sensörleri
 • Bagaj kapağındaki temassız açılma sistemi

Skoda Kamiq Orijinal Anahtar

Skoda Kamiq orijinal anahtar hizmetleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yeni nesil Kamiq gibi araçların üstüm özellikli anahtar sistemleri KESSY (Anahtarsız Giriş, Çalıştırma ve Çıkış Sistemi) ile donatılmıştır. Skoda Kamiq’de direksiyon kolonunda motorun anahtarsız çalıştırılıp durdurulmasını sağlayan bir start/stop düğmesi vardır. Anahtar cepteyken kapılar açılıyor, motor çalıştırılabiliyor; ama araçtan inip koluna dokunduğunuzda tekrar kilitlenmiyorsa sistemde bir sorun var demektir. Bunun gibi sorunlar için immobilizer anahtar uzmanlarından destek almalısınız. Skoda Kamiq anahtar sorunlarınızda hemen bizi arayın! Sanayideki ustalara rastgele anahtar sistemini kurcalatmayın; aksi durumda büyük masraflar çıkabilir.

Skoda Kamiq Yedek Anahtar

Skoda Kamiq yedek anahtar ihtiyaçlarınıza da çözüm buluyoruz. Bir müşterimiz için Kamiq yedek anahtar kopyalama yaptık. İnternetten yaptığımız işleri inceleyen bir müşterimiz bizi aradı. Kamiq aracını yeni almış; ancak yedek anahtarı düşürmüş üstelik araçla üzerinden geçmiş. Yedek anahtar kırılınca tek anahtar ile araç kullanmanın riski sebebiyle bize ulaştı. Orijinal anahtar ile aynı özelliklerde yeni bir anahtar teslim ettik. Skoda logosundan çipine kadar anahtarın her özelliği ve fonksiyonu ile eski anahtar gibi teslim ettik. Müşterimiz çok memnun kaldı.

Peki, yaptığımız yedek anahtar işlemi ne anlama geliyor?

 • Yaptığımız yedek anahtarlar ile aracın garantisini bozmuyor.
 • Kaskoda ve sigortada herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.
 • Poliste tutanak tutmanız gerekmiyor.
 • Araca hasar kaydı açılmıyor.
 • Yetkili servise fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalmıyorsunuz.
 • Yedek anahtar almak için günlerce beklemiyorsunuz; dakikalar içinde aracın sistemine tanımlıyoruz.
 • Bulunduğunuz konuma herhangi bir saatte, 7/24 gelen gelerek aracın başında, sizin gözünüzün önünde anahtar kopyalama yapıyoruz.
 • Yaptığımız işlemlere 2 yıl garanti veriyoruz.
 • Yetkili servisin istediği ücretin yaklaşık üçte biri kadar bir ücret talep ediyoruz.
 • Yaptığımız anahtarda herhangi bir sorun yaşarsanız ücretsiz teknik destek sağlıyoruz.

Bununla birlikte hoş sohbetimizi de promosyon olarak düşünebilirsiniz!

Skoda Kamiq Uzaktan Kumandalı Anahtar

Skoda Kamiq uzaktan kumandalı anahtar sorunları için de bize başvurabilirsiniz. Anahtar kabı değişimi, anahtar kabı tamiri, anahtar pili değişimi, çip değişimi ve Oto Anahtar yenileme gibi talepleriniz için 7/24 hizmet veriyoruz. Aracın markası ya da modeli ne olursa olsun sizin için mutlaka bir çözümümüz var!

Skoda Kamiq Anahtar Fiyatı

Skoda Kamiq araçlara uzaktan kumandalı anahtar yapılmasında yarar görüyoruz. Aracın donanımı bunu gerektiriyor. MQB sistemli Skoda Kamiq anahtar fiyatı 500.00 liradır. Eğer arabanın keyless go özelliği yani Start/Stop botunu bulunuyor ise onun da yedek anahtar ücreti 650.00 liradır. İhtiyaç halinde lütfen güncel fiyatlarımızdan haberdar olun. Telefon açarak veya konumuzun altına yazarak yeni fiyatlarımızı isteyin. Ülkemizdeki döviz kuru ve stok durumundan mütevellit fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Ama şuan için zikredilen rakamlar genceldir.

Skoda Kamiq Anahtar pili ve fiyatı

Skoda Kamiq araçlaran uzaktan kumanda pili 2025 olup ücreti şuan 20.00 liradır. Değişim ücreti vermemek için aşağıdaki videoyu izleyip evinizde kendiniz değişim yapabilirsiniz. Benim önerim sizlere Panasonic pil takmanız olacaktır.

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir