Menü Kapat

Skoda Kodiaq Anahtar

Skoda Kodiaq Anahtar

Türkiye`de 17 günlük Koronavirüs önlemleri çerçevesinde sizleri ihmal etmek istemedim. Baktım eksik kaldığımız bir konu var. Derhal kaleme alarak detaylı bilgileri sizler ile paylaşmanın doğru olabileceğini düşündüm. Adeta mantar gibi çoğalıp tutalan Skoda Kodiaq modelinin bizi ilgilendiren tarafı olan Oto Anahtar detaylarını ele alacağız. İşte sıkça sorulan sorular… Skoda Kodiaq Anahtar yaptırdığım zaman aracım garanti kapsamı dışında kalır mı ? Hayır… Araç garanti kapsamı dışında bırakılamaz. Çünkü donanımı, yazılımı ve parçaları değişmiyor. Sadece size verilmeyen veya kayıp ettiğiniz uzaktan kumanda hafızadan silinerek yerine yenisi ekleniyor. Süreç yaklaşık 30 dakika sürer ve yetkili servisler dahil kimse işlem yaptığını anlamaz, anlayamaz.

Skoda Kodiaq Anahtar Fiyatı Ne kadar

Uzun zamandır birçok Vag Grubu araç kullananlar tarafından ilgi gören Orjinal Oto Anahtar, bugün hem orjinal olarak hem de yan sanayi olarak oldukça tercih ediliyor. Bugün firmamızda yan sanayi ürün kullanılmamaktadır. Tararım amaçlı değiştirdiğimiz Skoda Kodiaq Yedek Anahtar, insanların tercihlerine göre seçilebilir. Şuan Skoda Kodiaq Anahtar fiyatı 450 liradır. Araçta keyless go yani anahtarsız giriş ve çıkış var ise fiyat bir tık daha yükselir. Keyless go Anahtarsız çalıştırma nedir ? Kısaca hemen bahsedeyim. Manuel kontağı bulunmayıp, aracı Start/ Stop düğmesi üzerinden çalıştırdığınız sistemdir. Keyless go anahtarsız giriş ve çıkış sistemli araçların bazılarının kapı kollarına dokunduğunuz zaman araç kilitlenir ve yeni dokunduğunuz zaman kapılar açılır.

Skoda Kodiaq Keyles anahtar
Skoda Kodiaq Keyless anahtar görseli

Skoda Kodiaq Yedek Anahtar Nasıl Yapılır ?

Araca bilgisayar bağlanır. İmmobilizer bilgileri okunduktan sonra yeni anahtar üzerine yazılır. Yeni yapılacak olan Skoda Kodiaq Anahtar üzerine mevcut aracın Şasi ( Şase ) numarası yazılmalıdır. Biz buna kendi ön kod diyoruz. Yetkili servisin sipariş ettiği Skoda Kodiaq Orjinal Anahtar yurt dışından işte bu şekilde ön kodlu geliyor. Lisanslı cihazla ile yapılan hizmet, sadece ruhsat sahibi olan gerçek veya tüzel kişilere verilmektedir. Araç olmadan Skoda Kodiaq yedek anahtar kopyalama işlemi teknolojik olarak mümkün değildir. O nedenle verilerim kopyalanır mı ? Sonradan aracıma Oto Anahtar kopyalama yapılarak tarafıma bir zarar verilir mi ? Diye düşünmenize gerek yok. Çünkü araç olmadan kopyalama, programlama ve oto yedek anahtar çoğaltma mümkün değildir. Sanırım artık beni çok iyi anladınız bundan böyle kafanıza takılan tüm detayları şahsıma sorabilirsiniz.

Skoda Kodiaq Anahtar Dış Kabı ( Kasası )

Yakın arkadaşım aldıktan sonra konunun bizim sitemizde eksik olduğunu gördüm. Arkadaşım Ozan D. satın aldığı Skoda Kodiaq aracın uzaktan kumandasının adeta perişan olduğunu söyledi. Kontrol ettiğimde deforme olduğuna bende şahitlik ettim. Skoda Kodiaq Orjinal anahtar alt ve üst parçalarını değiştirerek ürünü makyajlayıp yeniledim. Nasıl mı ? Bakın Volkswagen Passat B8 Krom Anahtar adlı yazımda dile getirdim. Aynı şekilde Skoda Kodiaq Anahtar kabı krom olarak değiştirilip yenilenebilir.

Kendim değiştirebilir miyim ?

Kozmik olarak canınızı sıkan Skoda Kodiaq anahtar değişimini kendiniz yapabilirsiniz. Sadece tarafınıza gerekli olan el aletine örnek ” Tornavida ” diyebiliriz. Zaten tarafımızdan temin edilmiş Skoda Kodiaq Krom Anahtar kabı değişikliğinde görüntülü montaj desteği veriyoruz. Elektronik devresinin rahatlıkla sökülerek diğerine aktarılma işlemi sonrasında kodlama ve programlama gerekmez! Direk kullanabilirsiniz. Hepiniz aktardığım bilgiler ile benim söylediklerimi takip ederek hatta görüntülü destek alarak değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Skoda Kodiaq Anahtar Pili ve Değişimi

Öncelikle hemen merak ettiğin sorunun cevabını vereyim. Şuan Skoda Kodiaq Anahtar Pili fiyatı Nedir ? Skoda Kodiaq uzaktan kumanda pil fiyatı ne kadar ? Diye düşündüğünüzü hissediyorum. Skoda Kodiaq Anahtar Pili fiyatı 10.00 TL olarak satılmaktadır. Panasonic ve Varta kullanacak olursanız 20.00 Lira verebilirsiniz. Skoda Kodiaq anahtar pili yine standart CR 2032 olup bulamadığınız taktirde ” CR 2025 ” takabilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz. Şimdi aşağıda paylaştığım videoyu izleyerek Skoda Kodiaq Anahtar pili nasıl değiştirilir ? O sorunun da cevabını bulabilirsiniz.

Tüm bildiklerimi aktardım üstelik hepsini en ince ayrıntısına kadar sizlere ulaştırdım. Bir sonraki .yazımda tekrar görüşmek üzere diyor ve şimdilik ayrılıyorum.

Saygılarımla Murat ÇELİK ( 0532 637 79 15 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir