Menü Kapat

Renault Laguna 2 Kart Anahtar

Renault laguna 2 kart anahtar kopyalama

Eski kasa bir araç olmasına rağmen aktif şekilde kullanılan Renault Laguna 2 kart anahtar hakkında aradığınız tüm bilgileri bulacağınız bir makale olacak. Ayrıca Renalut Laguna 2 kart anahtar kopyalaması, Renault Laguna 2 kartlı anahtar tamiri ve en çok problem çıkaran parçalarından biri olan Renault Laguna 2 kart yuvası arızası hakkında bilgiler sunacağım. Konumuzu baştan sonu bıkmadan sonuna kadar okuyun tepeden tırnağa bütün sorularınıza cevap bulacağınızdan eminim.

Renault Laguna 2 Kart Anahtar Kopyalama

Renault Laguna 2 araçların vitesin önündeki kül tablosunun altında bulunan bilgisayar girişinden araca bilgisayar bağlanır. Oto anahtar kopyalama cihazı ile arabaya giriş yapıldıktan sonra yeni Renault Laguna 2 kartlı anahtar arabaya uyulumlu hale getirilir. İşlemin süresi maksimum 10 dakikadır. Renault Laguna 2 anahtar kodlama moduna sokuldugu andan itibaren, kart yuvasına sokulmayan bütün kartlar iptal olur ve arabayı çalıştırmaz. Toplamda 2 farklı kart seçeneği bulunan Renault Laguna 2 modelinin, 2 butonlu ve 3 butonlu kart anahtar üretilerek satışa sunulmuştur. Aktif olarak hizmetini verdiğimiz 2 butonlu Renault Laguna 2 kartlı anahtar, araba olmadan kopyalanamadığı için dükkanımıza uğramak sorundasınız. 46 Cripto megamos çip bulunan kart içindeki yazılım dükkanda cihaz ile çoğaltılamaz, yani arabanın arıza kayıtlarının silinerek kart yüklemesi yapılması şarttır.

Renault Laguna 2 kartlı anahtar
Renault Laguna 2 kartlı anahtar resmi

3 Butonle Renault Laguna 2 Keyless Go Özellikli Kart Problemi

2003 yılında üretimina başlanan Renault Laguna 2 modellerin bazılarında 3 btonlu keyless özellikli kart anahtar bulunmaktadır. Bulması sorun, tamiri dert ve yenisini çıkartmak adeta ölüm niteliği taşıyan bu ürünlerin hizmeti oldukça pahalıdır. 3 butonlu Renault Laguna 2 kart anahtar fiyatı 1.000 lira olup kodlama ve işçilik fiyata dahildir. Bununla birlikte 2 butonlu Renault Laguna 2 kartlı anahtar fiyatı ise 200.00 lira gibi makul fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Ürünlerin arasında aslında çok büyük bir fark yok aslında ama 3 butonlu Renault Laguna 2 kart anahtar, piyasada bulunmadığından dolayı fiyatı abartılıyor.

Renault Laguna 2 Kart Anahtar Dış Kabı Değşimi

Aracınız Renault Laguna 2 ise zaten ya 2 butonlu kart anahtarınız var ya da 3 butonlu çünkü söz konusu araçlarda manuel k ontak hiç üretilmedi. Yaklaşık olarak 15 yılda tanınmaz hale gelen Renault laguna 2 kart anahtar dış kabı kabul olarak bulunmaktadır. Dikkatli bir şekilde maket bıçağının ucu ile etrafından kesilerek açıldıktan sonra yeni kart kabına aktarılan devre, yeniden temiz şekilde kullanılabilir. Aktarmayı siz kendi imkanlarınız ile yapabilirsiniz lakin biraz el beceriniz olmalı aksi halde kartı tamamen boabilirsiniz. Renault Laguna 2 kart anahtar kabı fiyatı 50.00 liradır.

Renault laguna 2 Kartlı Anahtar Pili

Renault Laguna 2 araçların kartlı anahtarının arkasında manuel kapı açma aparatı bulunmaktadır. Kartın pili bitse dahi kapıya sokup sağa veya sola çevirdiğinizde kapılar açılarak ve kart yuvasına taktığınız Renault Anahtar arabayı çalıştıracaktır. Hiç bir Renault uzaktan kumandasının pili bittiğinde kullanıcısını yarı yolda bırakmaz. Elektronik sistemin her zaman mekanik çıkış kapısı vardır. Renault Laguna 2 kart pili ” CR 1620 ” ince ve küçük bir yapıya sahiptir. Fiyatı ise yine 15.00 liradan satılmaktadır.

Renault Laguna 2 Kart Tamiri

Renault Laguna 2 araçların kartlı anahtarları garantili şekilde tamir edilebilmektedir. Genelde açma ve kapama butonlarındaki sorunla karşımıza çıkıyor lakin düşmelerede pek mukavemetli sayılmaz. Renault Laguna 2 için gerek dış kabı değişikliği gerekse iç elektronik devrenin tamir takımları sayesinde ülkemiin neresinde olursanız olun arabaya ihtiyaç duymadan garantili onarım yapabilmekteyiz. İstediğiniz taktirde tamir için gerekli elektronik kurtarıcı devreyi ve dış kabını tarafınıza yollayabiliriz.

Renault Laguna 2 Kart Yuvası Arızası

Renault Laguna 2 araçların bazın kart yuvası arızası verdiğini biliyoruz. Peki bunu nasıl anlarız ? Renault Laguna 2 kartlı anahtar yuvaya takıldığında araç tepki vermiyor ise yuvanın arızalı olduğu düşünülebilir. Yapmanız gereken öncelikle kartın sağlam olup olmadığını ölçmek olmalıdır. Varsa yedekle deneyip yok ise mutlaka önce yedek yaptırılmalıdır. Daha sonra kart yuvası yerinden sökülerek içinde kart takıldığı zaman devreyi harekete geçiren buton mevcut, onun kontrol edilmesi gerekmektedir. Oldukça kötü durumda veya tamir edilmeye çalışılan Renault Laguna 2 kart yuvasından ümidinizi kestiyseniz çıkmasını alıp direk arabaya takabilirsiniz. Kodlama ve programlama gerektirmeyen parçanın Ankara`da çıkmaları satılmaktadır.

Renault Laguna 2 kart yuvası tamir videosu

Renault Laguna 2 Orjinal Anahtar

Aracın modeline bakıldığı zaman orjinal parçasının zor bulunduğunu sizlerde anlayabilirsiniz. Side Renault laguna 2 orjinal kart anahtar vereceğini söyleyen insanların doğru konuştuğu konusunda kararsızım. Ancak 3 butonlu Renault Laguna 2 kart anahtar orjinal olarak Fransa`da var bazen getiriliyor. Fakat 2 butonlu Renault laguna 2 orjinal anahtar ( Kart ) bulunması oldukça güçtür. Piyasada farklı firmalar tarafından üretilen Renault Laguna 2 kart anahtarlar bulunmakta en kalitesini alıp gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Renault Laguna 2 Anahtar Fiyatları

  • Renault Laguna 2 Kart Anahtar Fiyatı 200. 00 TL
  • 2 butonlu Renault Lagugna 2 Anahtar Fiyatı 200.00 TL
  • 3 Butonlu Renault Laguna 2 Kartlı Anahtar Fiyatı 900.00 ila 1.000.00 TL
  • Renault Laguna 2 Anahtar Kabı Fiyatı 50.00 TL

Renault laguna 3 kullanıcıları için faydalı bilgiler..

Renault Laguna 3 modelinin kart anahtar yapısı

5 Comments

  1. Veysel

    Selamın aleyküm ustam benim hem immobilizer sorunum var hemde 2 adet kart anahtar kabını yenilemek istiyorum manuel anahtarda yaptırmak istiyorum nasıl yardımcı olursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir