Menü Kapat

Renault Fluence Kart Tanınmadı Hatası

Dün akşam 30.05.2019 Perşembe akşamı İstanbul Kağıthane bölgesinden genç bir kardeşimiz aradı arabasıyla yolda kaldığını ve çalıştıramadığını söyledi. Uzaktan kumandası arabayı açıp kapatıyor hiç cebimden çıkartmadan start düğmesine basıp yürüyordum fakat akşam misafirliğe geldim arabamı kilitledim geldim açamıyorum artın arkasındaki mekanik anahtar ile şoför kapısında bulunan kilit sayesinde arabayı açtım yuvasına soktum bu seferde ekranda ” KART TANINMADI ” uyarısı çıktı çaresiz kaldım demesi üzerine dükkanımıza gece vakti davet ettim.

renault Fluence kart tanınmadı hatası
renault fluence kart tanınmadı uyarısı ve hatası hakkında

Kendisine açık bir dille söyledim aslında renault Fluence Kartlı Anahtar daha önce zaten bozulmuş fakat yuvaya takıp çalıştırmadığı için kendisi farkında değil ne zaman kartın içerisindeki elektronik devredeki elemanlar gün gün işlevini yitirdi araba uzaktan kumanda ile açılamaz hale geldi o zaman ” KART YUVASI ” aklına geldi ancak iş işten geçmiş olsun eğer ara ara kartı yuvaya taksaydı zaten ” KART TANINMADI “ uyarısı alacak ve arızalı olduğunu anlayacaktı.

Söylediğim gibi gece kalktım indim dükkana hemen cihazları kurdum ve sonrasında gerekli kontrolleri yaptım önce müşterimiz arabada sorun olduğunu söylemiş etrafında her zaman fikri çok olan insanlar ve forum sitelerindeki araştırmalar neticesinde sabah arabayı yetkili servise çekme kararı almışlar derken bana alışıp durumu anlatınca sorunu çözüldü çünkü tüm kontroller Renault Fluence Kartlı Anahtar Tamiri yapılması gerektiği kararı doğmuştur. Hemen onarımına başladım. Daha önce yine bir sıkıdan geçmiş kartı perişan etmişler lakin o kadar fazla yedek parçamız var ki sırayla tek tek hepsini kontrol ederek değiştirdim tamir bitti ve kendisine eğer arabanda bir sorun yoksa ki olduğuna inanmıyorum tek marş çalıştıracaksın ben uyuyorum teşekkürü whatsapp üzerinden yollarsın diyerek tokalaşıp ayrıldık söylediğim gibi de oldu.

Renault Fluence Kart Anahtar Kabı & Kasası

Elimizden geldiği kadar titiz ve düzgün açmaya çalışıyoruz ancak tamir olmasın diye ellerinden geleni yapmışlar yani at çöpe al yenisini mantığı işlemiş siz kendi kafanıza göre orasını burasını kesmek için çaba göstermeyin onlarca kart elimizin altından tamir edilip kurtarıldı biz nokta atışı yaparak müdahale ediyor aynı yeri tekrar kapatıp yapıştırıyoruz genelde müşterilerimiz ürün çalıştıktan sonra ustacım ” Kart Kasası veya Kabı ” yok mu tertemiz olsun diyor bizde onay aldıktan sonra hemen değiştirip yeni halde elinize uzatıyoruz.

Renault Fluence Kart Tanınmadı Uyarısı ve Pil İlişkisi

Çoğu insan arabayı çalıştıramadığı zaman pile saldırıyor evet kontaksız araçlar pilsiz çalışmaz ancak Renault`un hiç bir arabası böyle değil ki pil bittiğinde yuvaya takınca direk aracın göstergesine ışıklar gelir ve araba çalışıp yürür yukarıda konusu geçen kardeşimizin durumuna düşmemek için arada bir mutlaka yuvaya takarak çalıştırın senkronize olsun böylesi inanın daha sağlıklı olacaktır.

Renault Fluence Kart Tanınmadı Hatası İle Kart Yuvası Bağlantısı

Renault Fluence Anahtar kart yuvasına takıldığında kart tanınmadı diyorsa büyük ihtimalle kart bozuk ancak zaman zaman ” KART YUVASI ” içindeki butonun hassasiyetini kaybetmesinden dolayı kartı okumadığı görülmektedir. Eğer cihazla kontrol edildiğinde kart sağlamsa başka bir Fluence`den kart yuvasını sökün sizin arabanıza takın aynı modelde bir araç var ise herhangi bir kod veya programlama istemez çıkmada alsanız olur. Arabanız çalışması motor beyni, Bcm ( sigorta kutusu ), Kart Okuyucusu ve Renault Anahtarı arasında gerçekleşiyor parçaların birinde problem çıktığında araba kesinlikle çalışmaz. Genel olarak kronik bir arıza olan Kart Tanınmadı Uyarısı için söyleyeceklerim bu kadar fakat immobilizer Oto Anahtarı ile ile ilgili bilgilendirmelerimiz gün gün devam edecek yaşadığımız ve edindiğimiz tecrübeleri canlı canlı aktarıyor yaşacağınız can sıkıcı müsibetleri kısa yoldan bertaraf etmenizi istiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir