Menü Kapat

Mercedes W204 C180 kontak arızası

Kronik Mercedes C 180 kontak arızasından bahsedip yaşayacağınız sorunlardan bahsedip yine sağlıklı bilgilerle nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatatacağım. Farkındaysanız Mercedes C180 anahtar kontağa takıldığında direksiyon bölümünden bir ses gelir bunun anlamı evet anahtarı okudum direksiyon kilidini serbest bırakıyorum marşa basabilirsin demektir. Aslında Mercedes w 204 anahtar arazası değilde siz kolon kilidi arızası yaşıyorsunuz. Gerçek isimlerini sıralayacak olursak Mercedes W204 kolon kilidi arızası yerinde müdahale ile sıralayabiliriz .

Mercedes W204 C 180 kontağının adı ( EZS ) Mercedes W204 kolon kilidi direksiyon kilidine ( ELV ) denir. Kronik arıza dediğimiz olay tamamen kolon kilidi yani ELV üzerinden geçmekte olup arabanın kesinlikle çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Eğer kapılarınızı uzaktan kumanda ile kilitleyip açabiliyorsanız kesinlikle Mercedes c 180 anahtar sorunu yaşamıyorsunuz hatta yedeği varsa deneyin oda aynısını yapacaktır.

Mercedes w204 c180 anahtar pil değişikliği yapacaksanız “2025 uzaktan kumanda pili edinmeniz gerekiyor sadece bir arka kapağı açıp takarsanız sorun çözülecektir”.

Mercedes W204 direksiyon kilidi

Mercedes C180 anahtar kontağa takıldığında direksiyon kilidi eğer ses vermiyor ise arızalanmış demektir. Sözünü ettiğim bu arıza arabayı adeta uyutuyor kontak açtırmadığı gibi göstergeye ışıkları dahi getirmiyor. Biz Mercedes w204 direksiyon kilidi arızasını arabanın başında onarıyoruz.

Mercedes C180 anahtar çalışmıyor

Aslında çalışıyor siz çalışmıyor zannediyorsunuz bir üst paragrafta anlattığım gibi araba uyuduğu için siz anahtar çalışmıyor diye düşünüyorsunuz lakin böyle bir durum söz konusu değil tamamen araçla alakalıdır boşu boşuna içini açıp müdahale ettirmeyin çünkü çalışan arıza yapmayan mercedes c 180 anahtar bu sefer gerçekten bozuluyor iş tamamen çıkmaza giriyor.

Mercedes anahtar kodlama

Aşağıdaki videomuzda mercedes anahtar kodlama videosu yayınladık bu videoda nasıl yedek kopyalama ve çoğaltma yapılıyor izleyip fikir sahibi olabilirsiniz ayrıca aracın başında olmayan mercedes anahtar etkisiz hale getirip yabancılaştırıldı. Aracın üzerinden hiç bir parça sökmüyor veya takmıyoruz gördüğünüz gibi iş bilgisayar ile başlayıp bilgisayar ile sonlandırılıyor o yüzdün içiniz gönlünüz rahat olsun.

6 Comments

  • admin

   Murat bey Mercedes W204 C180 – W204 C200 ve w204 C220 modellerinde özelikle direksiyon kilidi arızası kronik olup insanlar bunu kontak arızası olarak tanımlıyorlar ancak doğru deyimi kolon kilidi demektir. Birazdan bu konuyu çok detaylı bir şekilde anlatacağım. Sizin arabanızın başına gelip Mercedes C180 anahtar ve kontak arızası garantili şekilde tamir edilebilir.

 1. Furkan

  Öncelikle selamın aleyküm aracım 2010 model Mercedes c180 Kolon kilidi arızası bende yaşadım abim götürdü özel servise orda yan sanayi iş yaparsak 1200₺ orjinal yaparsak 1500₺ fiyat çekmişler abimde kolon kilidini iptal ettirmiş fakat araç bu kezde emniyet kemeri arızası ışığı yakıyo kemerler takılı olduğu halde bizim ne yapmamız lazım teşekkürler

 2. Erkan

  Selamlar ben avrupa yasiyorum benim mercedes x204 glk var ayni problemi yasiyorum ne yapmam kazim acaba benim arabada hepsi calisiyor tacko isiklar göstergeler acip kapatiyor sadece anahtari takainca ses gelmiyor birde direkdiyonu kitlemiyor neden olabilir acaba bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevimirim simdiden tesekkürler

 3. Mehmet YAMAN

  Merhaba Ustam,
  Benimde sorunum yukarıda bahsettiğiniz durum.Aracım mercedes c 180 20212 model dediğiniz gibi kontağım araçı çalıştırmıyor.Bunun çözümü nasıl olacak ve maliyeti nedir.?Bilgi verirseniz çok sevineceğim.Bugün bir yere kımıldayamadım…Ben Zonguldak – Alaplı ilçesinde yaşıyorum…Cevabınızı bekler saygılar sunarım…
  cep tel : 0532 507 9595

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir