Menü Kapat

Mercedes a180 anahtarı

Dükkanımızda gün içerisinde yaşadığımız anormal olaylardan yola çıkarak sizleri bilgilendirdiğimi daha önce söylemiştim. İstanbul`un Sarıyer ilçesine bağlı Ferahevler mahallesinde cep telefonu işe yapan bir müşterimiz Mercedes anahtar için aradı ve arabasının Mercedes yetkili servisi olan Nefesoğulları şirketine çektirmiş, tahmin edeceğiniz gibi kapıları kilitli ve anahtarları tamamen kayıp servisin 25 gün süre vermesini bekleyemediğinden dolayı detaylı araştırma sonucunda videoda ismini zikrettiğim arkadaşım Burak ile birlikte Maslak bölgesine yola çıkıp aracın başına vardık. 2013 model Mercedes C180 anahtar kayıp olduğundan önce kapılarını açıp ardından bilgisayarımı bağlayarak internet üzerinden arabanın dosyalarını okuduk, okunan dosyaların ardından toplamda 2 adet Mercedes a180 orijinal olarak oluşturulduktan sonra aracın marşına basıldı. Videoyu dikkatlice izlediğinizde göreceksiniz Mercedes A serilerinin uzaktan kumandalarında açma ve kapama olmak üzere 2 adet buton bulunur bizim araca kodladığımız orijinal Mercedes a180 anahtar üzerinde ise açma, kapama ve bagajla beraber 3 buton bulunuyor yani ekstradan özellik eklediğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Kayıp olan Mercedes a180 anahtarların iptal edilmesi

Müşterimiz evet zamanı ve miktarı fazla buldu Mercedes a180 marka aracını bizlere teslim etti etmesine fakat nasıl güvendi diye soracak olursanız öncelikle evet geçmişte yaptığımız işlerin referansı ve sosyal medyada bulunan yüzlerce memnun müşteriler bize inanmasını sağladı. Arabayı açıp içine oturduktan yaklaşık 20 dakika sonra aracın motor sesini duyduğunda hemen ustacım Mercedes a180 yedek anahtar yap nerede kalacağımız belli olmuyor diye istekte bulununca kendisine yedekte hazırladık. Şimdi iş yapılıp makineler toplandığında herkesin merak ettiği ve benim beklediğim soruya geldi sıra ” kayıp ettiğim Mercedes anahtar ile arabam çalışacak mı ” sorusuna geldi. Mercedes ve Bmw modellerinin tamamında söz konusu özellik var yeter ki çalıştıran uzaktan kumanda olsun istediğiniz gibi gerek ekleme gerekse kapatma yapmanız mümkündür.

mercedes a180 anahtar fiyatı

mercedes a180 anahtarı
orjinal mercedes a180 anahtar görseli

Bugün öğrendiğim net bilgiyi sizlerle paylaşıyorum evet yetkili servisin güncel fiyatı 1 anahtar için 3,500 lira eğer yukarıdaki müşterimiz gibi komple kayıp ettiyseniz 7.000 lira ücreti oluyor. Bizim hizmetimizin tercih edilmesinin en büyük sebebi verdiğim cevapta gizli 2 tane Mercedes a180 anahtar kopyalama hizmeti verdik kapının açılması ve programlamalar dahil 1.250 lira ücret aldık eğer 1 tane bana yeter kayıp etmem diyen insanların fiyatları daha uyguna gelecektir.

Mercedes a180 anahtar pili değişimi

Mercedes a180 modelinin uzaktan kumandasının pili bittiğinde standart 2025 pil ile değiştirmeniz gerekmektedir. Mercedes a180 uzaktan kumanda pil fiyatı 10.00 lira kaliteli ve uzun ömürlü olanlarının fiyatı ise 20.00 liradır. Arkasındaki kapağın kenarına ince tornavida kastırıp kaldırınca pili orada göreceksiniz. Değiştimi yaptığınızda arabanın ekranındaki pil zayıf uyarısı otomatik kaybolacaktır.

mercedes a180 anahtarsız çalıştırma

2015 – 2016 – 2017 – 2018 ve 2019 Mercedes Cla ve Mercedes A180 modellerinde bulunur ancak şuan için yetkili servis haricinde mercedes a180 anahtarsız çalıştırma özelliğine sahip hiç bir uzaktan kumanda yaptırılamaz. Yetek parçasının üretilememesi ve yurt dışından getirtilememesi bizlerin ürün için hizmet verememize sebep oluyor lakin önümüzdeki günlerde çıkar mı veya getirtilir mi bilmiyorum şuan için beklemedeyiz. Kodlama ve programlama yaptığımız anahtarsız çalıştırma özelilğine sahip mercedes araçların yerindeki buton çıkartılarak kullanılabilir.

5 Comments

  1. Ozan

    Merhabalar… 2015 model w 205 kasa kodlu c 200 dizel aracım var aracıma start stop butonu ekletmek istiyorum bu mümkünmüdür ?

  2. burak

    Merhabalar aracim 2014 model A180 urban. Yedek anahtar yaptirmak istiyorum ama Ankaradaki anahtarcılar bu fb4 sistemi sadece serviste yapılır diyorlar. Siz yapabiliyormusunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir