Menü Kapat

Land rover freelander 1 anahtar

land rover freelander 1 anahtar

Bir önceki yazımızda makyajlı kasası olan Land rover freelander 2 anahtar modelinden bahstetmiştim şimdi ise ilk üretilen modeli olan Land Rover freelander 1 kasasının gerek uzaktan kumandasını gerekse immobilizer yapısını anlatıp bilgilenmenizi sağlayacağım.

2000 yılında üretilen Land rover freelander 1 modelinin anahtar ile uzaktan kumandası ayrı ayrı olsa da iyi malzeme yapısına sahiptir. Freelander 1 serisinin uzaktan kumandasındaki basma yerlerinin erimesiyle iç askamındaki butonların bozulması dışında çok fazla şikayete rastlamadım diyebilirim. land rover freelander 1 uzaktan kumanda üzerinde basit yapı gözler önüne serilmiş uzaktan kumanda ile aç uzaktan kumanda ile kilitle eğer pil biter veya arıza yaparsa kapıdan manuel olarak arabanı aç çalıştır ve yoluna devam mantığı yürütülmüş.

Land rover freelander 1 sustalı anahtar

En fazla sorulan soraların başında geldiği için hemen cevaplıyım sonuçlarayım istedim. Land rover freelander 1 sustalı anahtar diye tabir ettiğimiz bir ürün var evet zamanında bende uyguladım lakin çok kötü, şık ve kaliteli değil kesinlikle tavsiye etmiyor kullanmanızı uygun görmüyorum. Anahtar sopa gibi ayrıca uzaktan kumandadan ayrı şekilde sallanıyor, pek hoş bir görüntü değil, taşımaktan utanıyorum veya arabama yakışmıyor diyebilirsiniz sizleri çok iyi anlıyorum fakat ürünün kalitesi tabir-i caizse beş para etmez sert malzemeden üretilmiş yere düştüğü gibi paramparça olduğu için kullanmayın diyorum yinede tektir sizindir.

land rover freelander 1 sustalı anahtar uygulaması

Eğer olsun ustacım ben dikkatli kullanıcıyım böyle taşımaktansa kötüde olsa tercih ederim diyorsanız sizlere yardımcı olmak adına sırasıyla neler yapmanız gerektiğini maddeler halinde bildireceğim.

  1. Satın aldığınız land rover freelander 1 sustalı anahtar kabı üzerindeki metal ucu orjinale göre kestirin.
  2. Land rover freelander 1 uzaktan kumanda kabını ortadan ikiye ayırın ( vidalı olmadığından rahatlıkla açılacaktır ) ve ardından sustalı kabının ön yüzeyi yani basma yerlerine denk gelecek şekilde oturdun.
  3. Freelander 1 sustalı anahtar dönüşüm kabının arka tarafını yay mekanizmasına düzgünce oturttuksan sonra sola doğru 2 tur fazla gelirse 1 tur olmak şartıyla döndürüp kapatın.
  4. Malzeme üzerinde vida olmadığından dolayı yapıştırmak zorundasınız yapıştırmayı yapmadan önce uzaktan kumanda pilini değiştirin ki en azından 5 – 6 ay kafanız rahat şekilde kullanabilesiniz.
  5. En son kapatmayı malzemenin görüntü kirliliğini bozmayacak şekilde japon yapıştırıcısı ile yapıp en az 2 veya 3 saat kurumasını bekleyin.

Land rover freelander 1 yedek anahtar

Uzaktan kumandasını yaptırmadan land rover freelander 1 yedek anahtar kopyalama imkanınız var. 2000 – 2001 – 2002 ve 2003 modellerinde immobilizer yazılımı cripto 33 Rolling olduğundan arabanın beyni sökülerek kopyalama yapılabildiğinden komple kayıp etmeden önlem almanız önerilir. Arabanızdaki Ews 3 kutusu söküleceğinden işlemin ortalama süresi 2 saat olup komple kayıp durumlarında bu süre 4 saate kadar çıkabilmektedir ki yetkili servisin hizmet süresi 40 gün olacağından mağdur olacağınız gibi birde arabanın model yılının üzerinden 10 yıl geçtiğinden hizmet veremiyoruz diyebilirler dikkatli olmanız tavsiye edilir.

Land Rover freelander 1 anahtar fiyatı

Orjinal olarak stoklarda bulunan ve yan sanayisi üretilmemiş olan Land rover freelander 1 uzaktan kumanda fiyatı kodlama ve arabaya programlama dahil 250.00 liradır. Eğer hem uzaktan kumanda hemde immobilizer anahtar kopyalama yaptıracaksanız o zaman fiyat 250.00 lira + 100.00 yani toplamda 350.00 lira olacak lakin orjinal ürünleri baz alıyor yan sanayi kullanmadığımızın tekrar altını çiziyorum.

Land rover freelander 1 uzaktan kumanda pili ve değişimi

Freelander 1 uzaktan kumandasının içerisindeki pil yine gönül rahatığıyla 10.00 lira karşılığında her yerde bulabileceğiniz standart Cr 2032 olup elinizin altındaki herhangi metal parça ile uzaktan kumanda kastırıldığında pili değiştirebileceksiniz.

2 Comments

  1. Osman Öztürk

    Benim kumandada bozuldu ustam.ben konya ereğlideyim.kotlamadan gönderseniz ben burda koklasam mümkünmü.napmam lazım bilgi VERİRSENİZ SEVİNİRİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir