Menü Kapat

Land rover freelander 2 anahtar

land rover freelander 2 anahtar - land rover freelander 2 yedek anahtar

İstanbul`un gözde semtlerinden biri olan Yeniköy sahil kesiminden tarafıma telefon açılarak Land Rover Freelander 2 yedek anahtar kopyalama hizmeti verip vermediğim soruldu, itina ile cevaplayarak kendilerine ne demek yapabiliriz arabayı getirirseniz ortalama 20 dakika süreceğini ilettikten sonra şuanda aktif kullandıkları Land Rover Freelander aracın anahtar dış kabı üzerindeki şişkinliği ele alarak onunda değişimini yapmamız gerektiğini ve orjinal parça ile değiştirerek sıfırlayacağımızı söylerek müşterimizden dükkanımıza gelmesi ricasında bulunduk.

Land Rover freelander 2 yedek anahtar kopyalama

Müşterimiz çok kısa bir süre içerisinde dükkanımıza geldi ” Murat usta aman kurban olayım bütün birikimim bu araba aldığım kişi bana yedek anahtar yok bulursam gönderirim diyerek beni geçiştirdi gece inan kalkıp arabaya bakmaktan uyuyamadım lütfen bana yardımcı ol nasıl yaparız ? arabayı aldığıma resmen pişman oldum. ” diyerek üzülmesi benim için durumun ciddiyetini ortaya koyduğunun açık göstergesiydi.

Müşterimi rahatlatan cevabım…

Lütfen üzülmeyin Landrover freelender 2 aracın bizde lisanslı programları var şimdi birlikte arabaya geçecek oradan bütün işlemleri sırasıyla size göstereceğim bana güvenin içiniz ferahlayacak dedikten sonra kendisi biraz rahatladı. Arabaya bindik Land Rover freelander anahtar kopyalama programım Türkçe olduğundan süreci hatta makinenin verdiği uyarıları dahi kendisine okuttum. immobilizer anahtar kopyalama cihazı üzerindeki yönlendirmeleri müşterimizle birlikte yaparak aracı programladık.

İşlem nasıl oldu ?

Bilgisayar programı menüsünden Land Rover seçeneğini seçtik menü içerisinden Land Rover Freelander 2 smart key programmer sekmesini tıkladıktan sonra cihaz biraz seçenekler sundu;

 1. LAND ROVER FREELANDER 2 ADD KEY ( sadece anahtar ekle ve çık )
 2. LAND ROVER FREELANDER 2 ERASE SMART KEY (anahtarları sil yeniden programla )
 3. ALL KEY LOST ( bütün anahtarlar kayıp ise bu seçeneği kullanarak 1 tane anahtar programla )

Yukarıdaki 3 seçeneğin içerisinden tahmin edeceğiniz gibi 2. sekmenin içerisine girerek 30 saniye sonra arabanın hafızasındaki ( beynindeki ) bütün uzaktan kumanda ve oto anahtarı bilgilerini sildik hiç zaman kaybetmeden devam ettikten sonra cihazın ekranında kocaman ( PROGRAMLANMIŞ ANAHTAR SAYISI 0 ) ibaresi çıktı benimle birlikte müşterimizde görsün diye cihazı kendisine döndürerek okuyun ekranı dedim dikkatlice baktı ibareyi gördükten sonra bana gülümsedi, artık dükkanımıza geldiği ( kendisine ait olan ) arabanın orjinal anahtarları dahi iptal olmuş arabayı çalıştıramaz hale gelmişti böylece güven sorunu ortadan kalktı kendisine verilmeyen uzaktan kumanda ile araba kilitlenip açılmayacıaktı. Zaman kaybetmeden stoklarımızdaki işlenmemiş Landrover freelander 2 anahtar müşterimizin arabasına uyarlanarak yeniyi programlama yaptık ekranda ( PROGRAMLANMIŞ ANAHTAR SAYISI 1 ) olduktan sonra işleme devam ettik ve fabrikasyon ayarlarına geldikten sonra ekranda yine ekranda ( PROGRAMLANMIŞ ANAHTAR SAYISI 2 ) ibaresi belirdikten kısa bir süre sonra aracı tertemiz şekilde teslim ettik.

Land Rover Freelander 2 Yedek Anahtar

Böylelikle Land Rover Freelander 2 yedek anahtar kopyalama işleminin nasıl gerçekleştiğini anladınız. Şimdi işlemin araba üzerinde veya kasko şirketleri nezninde bir kusuru varmı veya ilerde sorun teşkil edecekmi onu anlatıp konumuzu sonlandıralım. Toplamda 5 tane butonu bulunan Freelander 2 uzaktan kumanda üst tarafındaki butonların şişmesinden dolayı elektronik direksiyon kilidini o şekilde kullanılırsa bozabilir mutlak suretle değiştirilmeli düşük maaliyetle sorun çözülmelidir. Satarken sorun yaşarmıyım sorularını bıkmadan usanmadan cevaplıyor sizlerin içini rahatlatıyoruz ancak lütfen biraz mantıklı düşünelim, birebir aynı üzün aracın tüm özellikleri aktif hale gelmiş içerisinde km ve şase bilgileri bulunan ürünü kim hangi hakla kabul etmeyip sizleri mağdur edebilir kesinlikle mümkün değil evet fark var ama fiyat farkı var 350 Euro vermiyorda 450 lira veriyorsunuz 1 ay beklemiyor 1 saatte hizmet alıyorsunuz tek fark budur.

Land Rover Freelander 2 anahtar kasası

Uzaktan kumanda devresinde şarjlı pil bulunan Land Rover Freelander 2 Anahtar pil veya uzaktan kumanda kasası değiştirilirken parçalanıyor dolayısıyla kasa değişimi gerekmekte o zaman bizdeki ürünlerden faydalanmak zorundasınız çünkü bizdekiler geçmedir yani kapatıldığında açıldığı kesinlikle belli olmayacaktır. Yan taraflarında Land Rover yazısı orjinal şekilde bulunmakta olup değiştirildiğinde tuşların boyalar sayesinde ürün daha gösterişli bir yapıya bürünmektedir.

Range Rover Freelander 2 Uzaktan Kumanda tamiri

En önemli rahatsızlığı uzaktan kumandanın çalışmaması olan ürünün garantili tamiri yapılabilmektedir ancak bir üst prağrafta söylediğim gibi bazen açıldığında dış kasasının değişmesi gereksede bazende değiştirmeden kurtarabiliyoruz. Kontak üzerindeki manyetik anten üzerinden beslenerek sarj olan uzaktan kumanda arıza yaptığında şarjı keser ve araba üzerindeki etsini yitirir. Ülkemizin her yerine kargo ile hizmetimiz var fakat yedek kopyalama değil onarım var lütfen burayı karıştırmayalım. Diğer bir husus araç üzerinde uyguladığımız işlemleri detaylıca aşağıda sıraladım.

 • Land Rover Freelander 2 anahtar kopyalama
 • Land Rover Freelander 2 uzaktan kumanda tamiri
 • Land Rover freelander 2 anahtar tamiri ve kumanda pil değiştirme
 • Land Rover Freelander 2 anahtar kumanda kasası yenileme
 • Land rover freelander 2 anahtar çoğaltma ve immobilizer bilgilerinin tekrar düzenlenip yenisinin uyarlanması
 • Hiç bir şekilde anahtarı olmayıpta içerisine binilemeyen kapıları kilitlenmiş veya başkası tarafından açılaman araçların başına gelip çalıştırma hizmeti verilmektedir.
land rover freelander 2 yedek anahtar - land rover freelander 2 anahtar kopyalama
Orjinal land rover freelander 2 yedek anahtar

Range Rover Freelander 2 Anahtar Kayboldu

Freelander 2 aracın anahtarı kayıp oldu veya çalındı diyorsanız giriş kısmındaki yazımızda nasıl bir yol izleyeceğinizi anlattık. Bazı müşterilerimiz belki yazlıktadır, belki şirkettedir hatta evin içerisinde ama bulamıyorum diyep sadece sildirme işlemi yaptırtıyor. Sadece sildirme işlemini yaptığım müşterilerimin bazıları gerçekten Range Rover Freelander 2 araçlarının yedek anahtarını bulup getirdiler bizde tekrar aktif ettik ancak bulamayanlara ortalama 2 hafta sonra yenisini verdik. Böyle durumlarda belki bulurum boşuna ücret ödemeyeyim düşüncesindeyseniz aracınızla birlikte uğrayıp sadece kayıp olanı arabadan sildirip hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz.

Land Rover Freelander 2 şarjlı pil değişimi

Land Rover Freelander 2 modellerindeki uzaktan kumandanın içerisinde pilin şarjlı olduğunu yukarıda öyledim ancak ömrü tükendiğinde değişim gerekebilir işte o zaman ürün bulmakta güçlük geçebilirsiniz. Elektronikçim var veya benim için basit bir işlem siz bana orjinal freelander 2 uzaktan kumanda şarjlı pili gönderin rahatlıkla elektronik boarda zarar vermeden takarım diyorsanız iletişim bilgilerinizi ulaştırdığınızda ürün 1 günde elinizde olacaktır. Tahmini ömrü 5 sene olup daha kısa süre içerisinde arıza vermesi muhtemeldir.

3 Comments

 1. Gizem

  Merhaba 2001 model freelander aracımın anahtarını yeni nesil olanla değiştirmek istiyorum. Fiyat ne kadar olur ayrıca yedek anahtarı da yok yedek de istiyorum. Teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir