Menü Kapat

Land Rover Discovery 4 Yedek Anahtar

Land Rover Discovery 4 smart anahtar

Land Rover Discovery, 1989 yılından bu yana yollarda… İkinci nesli 1999 yılında üretildi. 2004 yılında ise Land Rover Discovery 3 piyasaya sürüldü. Land Rover Discovery 4 ise 2010 yılında yollara çıktı. İngiliz arazi aracı üreticisi Land Rover’in gözde modellerinden olan Discovery, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin de kullandığı bir araçtır. Arazide sürüş deneyimini konforlu hale getiren bu heybetli “mide-size SUV”, araziye uygun tasarımıyla yıllardır tercih edilmektedir. Elektronik ve mekanik sistemleri Range Rover Sport modeliyle hemen hemen aynıdır.

Acil iletişim / Murat Çelik 0532 637 79 15

Discovery hakkında bu kısa bilgilerin ardından hemen konumuza gelelim! Bu makalemizde Land Rover Discovery 4 yedek anahtar konusunu işliyoruz. “Yedek anahtar kopyalama nasıl yapılır?”, “Discovery yedek anahtar kabı nasıl değiştirilir?” gibi soruların cevaplarını vereceğimiz makalemiz, bu araçların anahtar sistemleri ile ilgili farklı bilgiler de verecektir.

land rover discovery 4 orjinal yedek anahtar
Land Rover Discovery 4 modelinin orjinal yedek anahtar görseli

Land Rover Discovery 4 Yedek Anahtar Kopyalama

Land Rover Discovery 4 yedek anahtar kopyalama hizmetleri veriyoruz. Peki, bu araçlarda yedek anahtar nasıl yapıyoruz? Bir müşterimiz aradı. Land Rover Discovery 4 yedek anahtar evinde kaybolmuş. Aracı ailece kullandıkları için yedek anahtara çok ihtiyaçları varmış. Bu sebeple internetten bize ulaştılar. Ankara’daki müşterimizle randevulaştık, yol masraflarımızı karşıladı ve ertesi gün Esenboğa Havalimanı’nda buluştuk. Bu araçlarda yedek anahtar kopyalama işlemlerini aracın içinde yapabiliyoruz. Aracın hafızasından eski yedek anahtarın kodunu sildikten sonra yeni yedek anahtar kopyalama yapıyoruz. Bu işlemleri bilgisayar destekli kodlama cihazımızla yapıyoruz.

Müşterimiz daha önce yetkili servise müracaat etmiş. Yedek anahtarın kaybolduğuna dair tutanak istemişler. Kaskodan hasar kaydı açılması gerektiğini söylemişler. Dahası yedek anahtarın pandemiden dolayı en az 1 ay sonra geleceğini söylemişler. Müşterimiz ile buluştuktan sonra Land Rover Discovery 4 yedek anahtar kopyalama işlemi toplam yarım saat sürdü. Tüm işlemleri hallettikten sonra tekrar İstanbul’a döndük. Böylece müşterimiz aylarca beklemeden, saatler için orijinal yedek anahtar almış oldu.

Land Rover Discovery 4 Anahtar Kopyalama Nasıl Yapılır?

Land Rover Discovery 4 anahtar programlama aracın üzerinde yapılır. Yetkili servislerde kullanılan arıza tespit cihazlarına benzer bir sistem kullanıyoruz. Kodlama cihazı ile araca bağlanıp, işlemi yazılım üzerinden yapıyoruz. İşlemler sırasında immobilizer anahtar bilgileri araçtan alınıyor ve yeni veriler kaydediliyor. Talebe göre anahtar programlama sırasında aracın başında olmayan uzaktan kumandalı anahtar aracın hafızasından siliniyor ve “disable ” moduna alınıyor. Land Rover Discovery 4 anahtar kopyalama aracın üzerindeki yedek anahtar alanı kadar yapılabilir.

Land Rover Discovery Smart Anahtar

Land Rover Discovery 4 araçlarda Keyless Go sistemli Oto Anahtar vardır. Keyless go sistemi akıllı anahtar sistemidir. Araca yaklaştığınızda kapılar otomatik olarak açılır. Araçtan belli bir mesafede uzaklaşınca kapılar kilitlenir. Anahtar cebinizde ya da çantanızda ilen araca binerseniz anahtarı kullanmadan sadece frene ve start/stop düşmesine basarak aracı çalıştırabilirsiniz. Uzaktan kumandanın pili bittiğinde araç sizi uyaracaktır.

Land Rover Discovery 4 Anahtar Arızası

Land Rover Discovery 4 anahtar arızası nadir görülen bir durumdur. Discovery 4 uzaktan kumandalı anahtar durup dururken bozulmaz. Anahtarın su teması olmuşsa, yüksekten düşmüşse ve ezilmişse arızalanabilir. Kullanıma bağlı olarak anahtar butonları deforme olabilir. Oto anahtar çipi ezilirse veya su temas ederse anahtar devre dışı kalabilir. Keyless Go akıllı anahtar sistemi oldukça hassastır. Dikkatli kullanmak gerekir. Anahtar anteni zarar görürse uzaktan kumandayı tanımaz ve Keyless Go devre dışı kalabilir. Ama hiçbir arıza çaresiz değildir. Land Rover Discovery 4 anahtar arızası durumunda bize başvurun. Anahtarın durumuna göre tamirini yaparız ya da yeni orijinal Land Rover Discovery 4 anahtar ile yenileriz.

Land Rover Discovery 4 Anahtar Kabı

Land Rover Discovery 4 anahtar kabı büyük ve küçük boy olmak üzere iki çeşittir. Bu üründe alt ve üst kapakların plastik kısımları yerinden kalkabilir. Bu deformasyon araç sahiplerini rahatsız edebilir. Bu durumda anahtar kasası değişikliği gerekebilir. Böylece anahtar sıfırlanmış olur. Stoklarımızda orijinal Land Rover Discovery 4 anahtar kabı mevcuttur. Her türlü anahtar kabı değişim ve yenileme işlemi yapıyoruz. Anahtar kasası değişimi sonrası yeni anahtar tüm fonksiyonları ile doğrudan kullanılabilir.

Land rover discovery 4 yedek anahtar fiyatı
Land Rover Discovery 4 yedek anahtar fiyatını öğrenebilirsiniz.

Land Rover Discovery 4 Anahtar Pili

Land Rover Discovery 4 anahtar pili biterse endişelenmeyin! Anahtarı manuel olarak kullanabilirsiniz. Sol kapı kolunun yanında bir kapak vardır. Bu kapak kastırılarak açılır. Kapağı dışarı doğru açtıktan sonra Discovery 4 uzaktan kumandalı akıllı anahtar içindeki mekanik metal uç ile kapıyı açabilirsiniz. Araca girdikten sonra da direksiyonun yanındaki yuvaya Land Rover Discovery 4 uzaktan kumandalı anahtar tutulduğunda start düğmesine basarsanız pil olmasa da araç çalışır. Land Rover Discovery 4 anahtar pili değişim işlemleri için bize başvurabilirsiniz. Bu araçlarda CR2032 tip standart Oto Anahtar pili kullanılır.

Land Rover Discovery 4 Anahtar Hizmetleri

Land Rover Discovery 4 anahtar hizmetlerimiz, diğer araçlarda olduğu gibi çok yönlüdür. Anahtar kopyalamada anahtar kabı değişimine oto anahtar tamirinden anahtar pili değişimine kadar her türlü desteği veriyoruz. Yaptığımız anahtarlar kaskoda, sigortada ve alırken, satarken sorun olmaz. Yaptığımız işlemler garantiyi bozmaz. İsterseniz garantiden kasko aracılığı ile de anahtar işlemleri yapabiliriz. Yetkili serviste 1 ay beklemeden yarım saat içinde yedek anahtar yapıyoruz. Bütün anahtarlar kaybolduysa hiçbir yeri sökmeden sıfırdan anahtar üretiyoruz. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Adana’ya, Gaziantep’ten Kayseri’ye kadar her ilde ve bölgede anahtar hizmetleri verebiliriz. İster Güneydoğu’da ister Karadeniz’de ister Ege’de olun! Bir aradığınız yerde olacağız. Hemen bizi arayın, Land Rover Discovery 4 anahtar sorunlarınızı çözelim!

Land Rover Discovery Anahtar Fiyatı

Land Rover Discovery 3 ve Land Rover Discovery 4 arasında donanım ve yazılım farkı olduğunu üst kısımda aktardık. Buna göre Land Rover Discovery 3 anahtar fiyatı 400.00 TL olarak satışa sunulmuştur. Fakat Land Rover Discovery 4 anahtar fiyatı ise bir tık daha yüksek olup onunda liste fiyatı 550.00 TL belirlenmiştir. Uygulama sırasında işçilik ve kodlama ücreti alarak fiyatları kesinlikle şişirmiyoruz.

UYARI!!!

Güncel fiyatları lütfen bizlerden isteyin. 1 sene sonra sitenizdeki fiyat farklı diyerek bizlere kızmayın..! 🙂 Ürünlerimizi, işçiliğimizi ve hizmetlerimizi sizlere daha iyi iş çıkartabilmek adına devamlı güncellediğimizi dile getirmek isterim.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir