Menü Kapat

Land Rover Discovery 3 Anahtar

land rover discovery 3 yedek anahtar görseli

2007 yılında üretilen 2009 ve 2010 yıllarında kasa değiştiren Land Rover, ülkemizde bir hayli tercih edilen otomobillerin başında gelmektedir. Dün bakımlarını yaptırdıktan sonra Land Rover Discovery 3 yedek anahtar ihtiyacını karşılama maksadı ile dükkanımıza gelen müşterimizin aracına programlama yaptık. Konumuza genel anlamda sizlerin merak ettiği konuları ele alarak, soru cevap şeklinde devam edeceğim. Land Rover Discovery 3 anahtar dış kabı, çoğaltma veya araçtan kayıp olan kontak anahtarının silinme işlemlerini hangi aşamalarla çözümlediğimizi ve gidiş yollarını belirterek bilgi sahibi olmanızı sağlayacağım.

Land Rover Discovery 3 Anahtar Nasıl Kopyalanır ?

Land Rover Discovery 3 yedek anahtar kopyalama işlemi için arabanın çalışır ve yürür halde olması gerekiyor. Yani ne demek çalışır ve yürür ? Anlayacağınız şekilde izah etmek gerekirse, cihaz kodlama ve programlama esnasında arabının orjinal kontak anahtarını görmek ister. Yedek yok ise kontağı açamadığınız için araba, yenisinin yapılmasına izin vermeyecek ve kendisini korumaya alacaktır. Korumaya alır ise beyin takımlarının sökülmesi gerekecek ve sürenin uzaması sizi biraz maddi biraz da manevi olarak yoracaktır. Mesela dün Land Rover Discovery 3 2008 model anahtar kopyalama için hangi aşamalardan geçtik maddeler halinde sıralayalım…

  1. Müşterimizin orjnal Land Rover Discovery 3 anahtar üzerindeki metal ( mekanik kapı ve kilit sistemini harekete geçiren uç kısım ) kopyalandı.
  2. Obd cihazını arabanın soketinden bağlayarak program ile ham yani daha önce içinde yazılım bulunmayan ( kodlanmamış ) 2008 model Land Rover Discovery 3 anahtar ile kontağı açtık.
  3. İmmobilizer işıklarından arabaya uyum sağladığını gördükten hemen sonra uzaktan kumandalarını kontrol ederek aracı müşterimize teslim ettik.
land rover discovery 3 oto anahtar
land rover discovery 3 oto anahtar resmi

Land Rover Discovery 3 Anahtar Özellikleri

Land Rover Discovery 3 aracın kontak üzerinde bulunan manyetik anten sayesinde uzaktan kumandası, araba çalıştığı andan itibaren otomatik olarak şarj olur. Yani pil değişikliği yapmanıza gerek yoktur. Ancak şu anda 2008 yılını konuşuyoruz. O zamandan beri müdahale edilmeyen mesela 2008 land rover discovery 3 orjinal anahtar çalışmayabilir. Söylediklerim meydana gelir ise kumanda içi açılarak şarjlı pil değiştirilir. Ortalama 8 yıl daha kullanım sağlanır. Üzerindeki kilit logosu bulunan tuşa basılı tutulduğunda camlar açık ise yukarı doğru hareket eder ve kapınır. Keza yine kilit açık simgeli butona basılı tutulduğunda camlar açılacaktır. Land Rover logosunun altına gizlenen buton sayesinde bagaj açılacaktır.

Land Rover Discovery 3 Anahtar Kopyalama

Soru: Land Rover Discovery 3 anahtar araç olmadan kopyalanır mı ?

Cevap: Aracın güvenlik yazılımı buna izin vermiyor. Bu soruya ” HAYIR ” olarak cevaplayabilirim. Ruhsat sahibinin izni olmadan ve aracınızı elinizle teslim etmediğiniz sürece Land Rover Discovery 3 yedek anahtar çoğaltılamaz.

Soru: Land Rover Discovery 3 anahtarım aracı açıp kapatmıyor tamir olur mu ?

Cevap ; Elektronik devre üzerinde yapılacak olan müdahaleler için arabaya ihtiyaç duymuyoruz. Frekans ölçer cihazımız ile birlikte gerek pil değişimi gerekse tamir konularında başarılı olduğumuz söyleniyor. Cihazlar üzerinde okuyabildiğimiz bilgiler neticesinde arabadaki tepkisini sağlıklı şekilde görüyoruz. Yani ” EVET TAMİR OLUR ”

Soru: Land Rover Disçovery 3 anahtar üzerindeki basma yerleri delindi değişir mi ?

Cevap: Land Rover Discovery 3 ve Range Rover Sport modellerinin ortak kusurlarından biridir. İçindeki butonlar bozulsa dahi yeni butonlar lehimlenerek ürünün basma işlevi tekrar aktif hale getirilir. En son dokunuş ise Land Rover Discovery 3 anahtar kabı değişikliğidir. Başarılı şekilde değişim olunca yetkili servisten 350 Euro karşılığında aldığınız uzaktan kumandadan farkının olmadığını anlayacaksınız.

Land Rover Discovery 3 Anahtar Fiyatı

Fiyatlarımız stok durumuna ve ülkemizin döviz kuruna göre bazen değişiklik gösterebiliyor. Ancak sizin bütçesinizi sarsacak tarzda anormal yükseliş söz konusu değildir. Bizim bütün işçilik, kodlama ve arac üzerinden etkin hale getirme işlemi dahil olmak üzere verdiğimiz fiyat 350.00 Lira`dır. Yani Land Rover Discovery 3 anahtar ücreti 350.00 Lira ama yetkili servis fiyatı 300 Euro veya 350 Euro civarındadır. Vakit ve mesafe hakkında tegirgin olan Discovery 3 araç sahipleri lokasyon veya konum paylaştıkları taktirde bulunduğu yerlere servis hizmetimiz olduğunu yinelemek isterim.

Kaskodan Faydalanarak Land Rover Discovery 3 Yedek Anahtar

Uygun fiyatlı olsun, problemimi kısa süre içinde çözülsün ve kırtasiye işlemleri ile uğraşmadan hizmet istiyor musunuz ? Cevabınız evet iste yapmanız gereken hemen hemen hiç bir yok diyebilirim. Sadece hangi sigorta şirketi ile poliçe ( anlaşma ) sağladıysanız oranın yetkilisini bilgilendirerek bizden aldığınız ticari ünvanımızı itelip dosya açtırmanız kafi olacaktır. Faturasını keserek işlem aşamalarını resimlerle beraber dosya halinde şirkete teslim ettiğiniz taktirde bedeli banka yolu ile tarafınıza havale veya eft seçeneği tercih edilerek ödenecektir.

Faydalı olacağını düşündüğümüz diğer konumuz…

2 Comments

    • oto anahtar

      Mustafa bey Land Rover Discovery 3 anahtar yaptırmak için araba ile birlikte firmamıza gelmeniz gerekiyor. Ortalama süremiz 15 dakikadır. Ruhsat sahibi olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir