Menü Kapat

Ford Focus Sustalı Anahtar

fonr focus sustalı anahtar yapımı

Ford Focus Sustalı Anahtar Yapımı

Ford Focus sustalı anahtar yapımı için profesyonel ekipman ve personel ile sizlere destek vermekteyiz. Bu modellerde kullanılan uzaktan kumandalı anahtar çok şık ama kalite konusunda bizden maalesef geçer not alamadı. Taşıma yanında görünümü sebebiyle de eleştirilen fabrikasyon anahtarı sustalı anahtara dönüştürmek mümkün. Lakin 2010 yılından sonra üretilenler müstesna onlar zaten patlanabilir. Onlarında kaplarında problem ama hiç yoktan iyidir. Neyse konumuza dönelim. Konumuzun ana başlıkları ve başlıca merak edilen hususları ele alacak olursak, Ford Focus sustalı anahtar yapımı nasıldır? Focus uzaktan kumandalı anahtar nasıl kodlanır? İşte cevapları…

Ford Focus’un bazı modellerinde sustalı anahtar bulunmuyor. Bu sebeple hassas ve konforuna düşkün bazı Focus sahipleri sustalı anahtar yapımı için çare aramaya başlıyor. Oto Anahtar sektörünün yenilikler katan firmamız internetten bize ulaşan birçok Focus sahibine kısa sürede sustalı anahtar yaparak teslim eder. Bu konuda şu ana kadar hiçbir şikayet ve geri dönüş almadık! Orijinal anahtardan farksız bir Focus sustalı anahtar teslim ediyoruz.

Ford Focus Sustalı Anahtar Çeşit ve Modelleri ?

Ford Focus için toplamda tercih edebileceğiniz 7 veya 8 farklı model katlanabilir uzaktan kumandamız bulunmaktadır. Dilediğinizi seçip dilediğiniz modelin içerisine Ford uzaktan kumandanın yazılımını aktarıp kullanmanız mümkündür. Uzaktan kumandanın tanıştırılması zaten araç üzerinden olacağından problem yaşamayacağınız bir üründür.

ford focus sustalı anahtar dönüşümü
ford focus için sustalı anahtar dönüşüm

Ford Focus Aracım Var Sustalı Anahtar Sahibi Olabilir Miyim?

Focus araç sahipleri de sustalı anahtar yani katlanır anahtar sahibi olabilir. Ford Focus, Ford Connect, Ford Fiesta, Ford Mondeo ve Ford Fusion model araçlar için yedekleme ve kopyalama hizmetini araba olmadan da verebiliyoruz. Herhangi bir cihaza ya da bilgisayara gerek olmadan sustalı anahtara uzaktan kumanda entegre edebiliyoruz. Sadece İstanbul değil Türkiye’nin her bölgesine aynı kalitede hizmet veriyoruz.

Ford Focus araçlarda bir orijinal bir de yedek anahtar veriliyor. Focus orijinal uzaktan kumandalı anahtar değişimini araç olmadan yapabiliyoruz. Türkiye’nin herhangi bir yerine kargo ile sustalı anahtar ulaştırabilirsiz. Focus araçlarda bazı sürücüler uzaktan kumandası olmayan yedek anahtar için sustalı anahtara çevirmek istiyor. Bu hem teknik hem de pratik olarak daha mantıklı görünüyor. Ancak yedek anahtar da orijinal olarak kalsın diyorsanız orijinal modeli ile de yedek anahtar yapabiliriz. Peki, uzaktan kumandalı anahtar sustalı anahtar dönüşümü nasıl yapılıyor?

Diyelim ki yedek anahtarı kargo ile gönderdiniz. Kargo bize ulaşınca yedek anahtarı 15 dakika içinde sustalı anahtar olarak hazırlayıp kargoya veriyoruz. Yaptığımız işlem şu; gönderdiğiniz Ford Focus anahtar içinde bulunan elektronik kartı veya çipi alarak yeni sustalı uzaktan kumandalı anahtara takıyoruz ve metal kısmı kesiyoruz. Bu işlemle anahtar sorunsuz olarak çalışır. Ancak yeni Ford Focus kumandalı yedek anahtar aracın üzerine aktif edilmesi gerekiyor. Bu işlemin nasıl yapıldığını da aşağıda anlatacağım!

Ford Focus Uzaktan Kumanda Nasıl Kodlanır?

Ford Focus sustalı anahtar yapımı sonrası küçük bir kodlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu işlemin, yukarıda saydığım bütün Ford modellerinde yapılması gerekiyor. Kodlama standarttır ve kesinlikle değişmez. Focus aracınıza yeni yapılan uzaktan kumandalı anahtar entegre edilebilir ya da gerek duyarsanız anahtarın kodunu aracın hafızasından silebilirsiniz. Bu işlem manuel olarak yapılabiliyor. Bu işlemin kritik noktası; kontak açma ve kapatma işleminde aracın verdiği sesten sonra kesinlikle ileri ya da geri yapmamanızdır!

Ford Focus uzaktan kumanda kodlama işlem şöyle yapılır;

 • Aracın içindeyken kapıların tamamını kapatın.
 • Kodlanacak anahtarı kontağa takın.
 • Araçtan “bip” sesi duyuncaya kadar seri bir şekilde kontağı açıp kapatın. (Yaklaşık olarak 5 ila 6 kez kontağı açıp kapattıktan sonra “bip” sesi duyulacaktır. Kontağı açıp kapatma sayısı marka ve modele göre değişebilmektedir.)
 • “Bip” sesinin ardından araç kodlama moduna girer ve artık anahtar hafızaya eklenebilir.
 • Ford Focus sustalı anahtar üzerindeki açma butonuna basın! Bu işlemler araçtan tekrar “bip” sesi gelecektir. Bu son “bip” sesi uzaktan kumandanın hafızaya aldığını belirtir.
 • Son olarak Ford Focus anahtarı üzerindeki (varsa) butonların herhangi birine basın.

Ford Focus Sustalı Anahtar Dönüşümü

Ford araçlarda immobilizer anahtar yazılımları “4D-60” ve “4D-63 Cripto” sistemleri ile güvence altına alınmıştır. Bu kodlar aracın güvenlik duvarıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Araç olmadan anahtar kopyalama yaptıracaksanız tanımadığınız ya da güvenmediğiniz kişilere orijinal anahtar ya da yedek anahtar teslim etmeyin!

Ford Focus sustalı anahtar dönüşümü için aracın bulunmasına gerek yok ama güvenilmeyen kişilere bu işlemi yaptırırsanız aracın güvenliğini riske atarsınız. Bu sebeple uzaktan kumandalı anahtar sustalı anahtar dönüşümünü ruhsat sahibi olmayan kişilere yapmıyoruz ve aracın resmi belgelerini istiyoruz. Bu sebeple Ford Focus sustalı anahtarlık olarak tabir edilen işlem güvenli oluyor!

Ford Focus Sustalı Anahtar Fiyatı

Ford Focus araçlar için tarzınıza göre çok farklı modeller var. Bu anahtarların fiyatı modellerine göre değişmektedir. Ford Focus orijinal yazılımlı anahtar; kapıları açma, kilitleme ve bagaj açma özellikleri ile aktif şekilde gönderiliyor. Her fonksiyonu çalışır şekilde 200.00 TL’ye dönüşüm işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu fiyat, yetkili servisin yapacağı anahtar fiyatına göre çok daha uygundur, her özelliği ile orijinaldir, sigortada sorun olmaz. Ayrıca, 2 yıl da garantili olduğunu belirtelim! Darbe veya suya düşme gibi anormal bir durum olmadığı sürece uzun yıllar kullanabilirsiniz.

İş yerimize aracınızla gelirseniz 15 dakika içinde Ford Focus sustalı anahtar teslim ediyoruz. Zamanınız yoksa kargo ile Ford Focus yedek anahtar gönderin, o gün içinde hazırlayıp sustalı anahtarı kargoya verelim. İş yerimize gelirseniz siz çay içerken, çayınız bitmeden anahtarınızı teslim ederiz ve yaptığımız bütün işlemleri ayrıntılı olarak anlatırız. Şimdiden hayırlı olsun!

Ford Focus Sustalı Anahtar Pili Ve değişimi ?

Ford Focus modellerinin uzaktan kumanda pil modelleri ” CR 2032 ” olup fiyatları oldukça uygundur. 10.00 Lira gibi bir bedel ile Ford Focus uzaktan kumanda pili değiştirmeniz mümkündür. Aracınızın hangi marka ve modele sahip olduğunu iletirseniz pilinin nasıl değiştirildiği konusunda uygulama videosu gönderebiliriz. Ford Focus sustalı anahtar pili elektronik malzeme satışı veya teknik desteği veren hemen her dükkanda bulunabilir. Ortalama kullanım süresi 5 yıldır.

Alternatif bilgiler için…

Ford Focus modelinin keyless anahtar özelliklerini öğrenebilirsiniz.

3 Comments

 1. Oğuz atlı

  Merhaba 2006 Ford focus 2
  3 düğmeli kumanda için 4D60 mı?
  4D63 mu? Ve kaç bit 60 mı 80 mı ?
  Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla efendim

 2. Oğuz atlı

  Merhaba 2006 Ford focus 2
  3 düğmeli kumanda için 4D60 mı?
  4D63 mü? Ve kaç bit 60 mı 80 bit mi ?
  Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla efendim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir