Menü Kapat

Kia sportage 2008 anahtar

2008 model Kia Sportage için sustalı anahtar

2007 – 2008 – 2009 ve 2010 yılında üretilen Kia Sportage modellerinde anahtar ve uzaktan kumanda ayrıdır. Durumdan sıkılan insanların bir çoğuna bu zamana kadar Kia Sportage sustalı anahtar hizmeti verdik. Anahtar ile ayrı şekilde üretilen uzaktan kumandanın yerine, 3 butonlu uzaktan kumandalı anahtar kopyalanır ise araba üzerinde açma ve kapama özelliği haricinde panik ( korna ) çaldırma özelliği açılmaktadır.

2008 Model Kia Soprtage Anahtar kopyalama

Arabanın kendi özelilğinde bulunan uzaktan kumanda sistemi arıza tespit cihazı ile programlanmaktadır. Arıza tespit cihazı haricinde Kia Sportage anahtar kopyalama makinesiyle de adaptasyon yapılabilmektedir. 2 farklı basma butonları bulunan Kia Sportage uzaktan kumandalı anahtar için yeni nesil katlanabilir çakı tip cercih edilirse kumanda üzerinden alarm özelliği aktif hale gelir. 46 Cripto megamos çip olduğundan araba olmadan gerek uzaktan kumanda gerekse Kia anahtar koplanamaz.

2008 Kia sportage anahtar
2008 model kia sportage anahtar kopyalama görseli

2008 Model Kia Sportage Anahtar Kaybolursa

2007 – 2008 ve 2009 yılları arasında üretilen Kia Sportage araçların anahtarı ruhsat bilgilerinden ulaşılan kodlarla hazırlanabilir. Hazırlanan Kia Sportage Orjinal anahtar, kapıları ve kontağı çevirir lakin aracı çalıştırmaz. Aracı çalıştırması için cihaz kullanılmalı ve otomobilin güvenlik koduna sahip olunmalıdır. Söz konusu işlem ve hizmet alımı için arabanın başına servis çağırlamalısınız. Yetkili servisten hizmet almanız hem zaman kaybetmenize hem de fazla bedel ödemesine vesile olacaktır.

Kia Sportage 2008 anahtar fiyatı

2008 model Kia Sportage anahtar fiyatı 200.00 lira bu fiyata uzaktan kumanda, 46 cripto çip ve Oto Anahtar kopyalama fiyata dahildir. Sadece sallama diye tabir edilen Kia Sportage uzaktan kumanda fiyatı 150.00 liradır. Tarafınıza gönderilecek olan uzaktan kumanda yine söylediğim gibi 3 butonlu olacak ve alarm sistemini otomatik olarak devreye sokacaktır. Türkiye geneli gönderim olacağı için bulunduğunuz il veya ilçeke programlama yaptıracaksınız. İstanbul içinden misafirimiz Kia Sportage sahiplerine ekstra ücret alınmaz. Kia Sportage uzaktan kumanda, CR 2032 pil ile çalışmaktadır.

kia sportage sustalı anahtar modeli
Kia Sportage modeline uyumlu sustalı anahtar

Kia Sportage kumanda çalışmıyor

Bu problemi ne kadar anlatabilirim bilmiyorum lakin kısa ve öz olarak anlatmaya çalışayım. Eğer Kia Sportage aracınızın uzaktan kumandası çalışmıyor ise büyük ihtimal pili bitmiştir. Murat usta pilini değiştirdim hala çalışmıyor ne yapayım ? O zaman basma butonlarının kontrol edilecek. Senelerdir binlerce darbeye maruz kalan butonlar değiştirildiği andan itibaren ürün kullanıma açılır. Elektronik devre üzerinde oluşan hasarlardan kaynaklı yenisinin yapılması gerekiyor ise o zaman kodlama ve programlama şarttır.

NOT: Kia Sportage keyless anahtar sistemine sahip olan araç sahipleri için aşağıda paylaşacağım bağlantının faydalı olacağını düşünüyorum.

Kia Sportage Keyless go anahtarsız giriş ve çıkış özellikli araç anahtar bilgileri

3 Comments

  1. Selahattin

    Merhaba Kia Sportage 2008 dsl aracımın uzun zamandır uzaktan kumanda kurulum sesi bık bık çıkmıyor dokunma vurma silkeleme gibi temaslarda da bu uyarı sesini vermiyor 4 lü flaşör yapıyor ama ses yok .Çözümü nedir acaba

  2. Ercan

    Aracımın kumandası yanımdayken kapıları acamıyorum. Kumanda dan da açılmıyor ve çalışmıyor. Kol dayamadaki yuvasına takınca çalışıyor.pili değiştirdim ama yine olmadı yedek anahtarla aynı şekilde olmuyor. Acaba aractaki algılayıcı da mı problem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir