Menü Kapat

Kia Rio Yedek Anahtar

kia rio yedek anahtar fiyatı

Kia Rio, Güney Koreli mühendislerin özgün bir tasarımıdır. “Subcompact” sınıfında yer alan bu küçük otomobil, Türkiye’de de oldukça rağbet görüyor. Özellikle yeni modellerin tasarımları göz dolduruyor. 2000 Ağustos tarihinde üretilmeye başlanan Kia Rio anahtar sistemi oldukça güvenli ve gelişmiştir. Kolay kolay sorun çıkarmaz. Bununla birlikte Kia Rio yedek anahtar kaybetme, ek yedek anahtar ihtiyacı, anahtar kabı sorunları gibi sebeplerle Oto Anahtar uzmanlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu durumda bizimle irtibata geçerseniz en kısa sürede oto anahtarı sorularınıza çözüm bulabiliriz. Bu makalemizde Kia Rio yedek anahtar çoğaltma, Kia Rio yedek anahtar fiyatları ve Kia Rio yedek anahtar kabı gibi konularda bilgiler vereceğiz. Hadi başlayalım!

Kia Rio Yedek Anahtar Kopyalama

Kia Rio yedek anahtar talebi ile bize başvuran müşterilerimizden ilk olarak araç ruhsatı istiyoruz. Güvenlik riski sebebiyle sadece araç sahiplerine veya araş sahibinin vekalet verdiği kişiye yedek anahtar yapıyoruz. Kia Rio yedek anahtar kopyalama, yaklaşık 20 dakika süren bir işlemdir. Müşterilerimizin verdiği konuma giderek ya da iş yerimizde kısa süre içinde yedek anahtarı çoğalarak teslim ediyoruz.

Kia Rio yedek anahtar yaptırmak isteyenler için bazı bilgiler paylaşalım. Kia Rio’nun bazı modellerinde anahtar sisteminde “ID-D70 Cripto Megamos” çip bulunmaktadır. Bu çip modeli, araç olmadan kopyalanabilir. Bu çip, kömür çiptir. Yani kumandasız yedek anahtar ile de araç kullanılabilir. Bazı müşterilerimiz kumandalı anahtar yerine fiyatı daha ucuz kumandasız yedek anahtar yaptırabiliyor.

Kia Rio’nun diğer bazı modellerinde de “46 Cripto Megamos” çip yer alır. Bu çip ise araç olmadan kopyalanamaz. Bu sebeple Kia Rio yedek anahtar taleplerinde öncelikle çip sistemini kontrol ediyoruz. Buna göre yedek anahtar çoğaltma yapıyoruz.

kia rio kontak anahtar
Kia Rio Kontak Anahtar görseli

Kia Rio Yedek Anahtar Çoğaltma

Kia Rio yedek anahtar çoğaltma işlemi oto anahtar uzmanı için kolaydır. İkinci bir Kia Rio araç aldıysanız ve yedek anahtarı yoksa riskli bir durum söz konusudur. Bu sebeple bize başvurarak kısa süre içinde yedek anahtar çoğaltma talep edebilirsiniz. Yedek anahtar kopyalama işlemlerinde öncelikle aracın hafızasından eski anahtarın kodunu siliyoruz. Bunun yerine yeni yedek anahtar kodunu kodluyoruz. Böylece eski yedek anahtar işlevsiz hale geliyor. Yeni yedek anahtar da güvenle kullanılabilir. Kia Rio yedek anahtar çıkartma talepleriniz için hemen bizi arayın. Telefonda size yapacağımız işlemler hakkında bilgi verelim. Daha sonra sizin için uygun bir saate Kia Rio yedek anahtar çoğaltma işlemini yapalım.

Kia Rio Yedek Anahtar Kaskoda Sorun Olur Mu?

Kia Rio yedek anahtar kodlama işlemi 20 dakikalık bir işlemdir; ancak bu işlemin kasko ya da sigorta şirketi nezdinde durumu nedir? Öncelikle şunu belirtelim; bir aracın yedek anahtarı yoksa ve araç çalındıysa kasko size hiçbir ücret ödemez. Bununla birlikte bazı müşterilerimiz yedek anahtar çoğaltma işlemlerinin kaskoda sorun olacağına dair kulaktan dolam bilgilerle yanıltılabiliyor.

Yedek anahtar kopyalama ve kasko ile ilgili çok net olarak şunları söyleyebiliriz; yedek anahtar işlemleri kaskoda veya sigortada sorun olmaz; ama yedek anahtar yoksa sorun olur. Kasko aracılığı ile yedek anahtar yaptırabilirsiniz; ancak bu durumda günlerce yetkili servisi beklerisiniz. Kaskoda hasar kaydı açtırmanız gerekir. Ayrıca, yetkili servise yüklü miktarda para ödeme durumu var.

Güvenlik Vazgeçilmez İlkemizdir…!

Tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız yetkili servisin talep ettiği ücretin üçte biri fiyatına dakikalar içinde yeni yedek anahtar teslim ediyoruz. Yaptığımız yedek anahtar işlemleri yasaldır, 2 yıl garantilidir. Oto anahtarı uzmanına yedek uzaktan kopyala yaptırmakla sigorta ya da kasko bozulmaz. Ancak kaskodan yedek anahtar yaptırmak istiyorsanız bu konuda da destek sağlayabiliriz!

Kia Rio Yedek Anahtar Kabı

Kia Rio yedek anahtar kabı ya da sustalı anahtar dış kabı sorunları ortaya çıkabilir. Anahtar kabı darbe alırsa, suya düşerse veya kullanıma bağlı olarak değişmesi gerekebilir. Stoklarımızda Kia Rio model araçların anahtar kabı mevcuttur. Çip zarar görmediyse hemen anahtar kasası değişimi yapabiliriz. Çip de arızalandıysa çipli Kia Rio yedek anahtar kabı yapabiliriz. Ayrıca, anahtar kabı tamiri mümkünse tamir de yapabiliriz. Kia Rio yedek anahtar dış kabı fiyatı 100 TL’dir.

Kia Rio Yedek Anahtar Pili

Kia Rio yedek anahtar pili CR 2032 tip standart pildir. Uzaktan kumandalı anahtarların birçoğunda bu pil kullanılır. Kaliteli anahtar pili 20 TL, standart kalitede anahtar pili 10 TL’dir.

Kia Rio Yedek Anahtar Fiyatı

Kia Rio yedek anahtar fiyatı, müşterilerimizin en çok sorduğu sorulardan biridir. Çünkü müşterilerimiz yedek anahtar yaptırmadan önce piyasada araştırma yapıyor. Öncelikle yetkili servisten fiyat alıyorlar. Yetkili servisler küçük bir anahtar için bin liraya kadar ücretler talep edebiliyor. Ayrıca, 1 ay sonraya gün veriyorlar. Bu durumda Kia Rio gibi birçok aracın sahibi bize ulaşıyor. Yaptığımız işlemleri ve aldığımız fiyatı duyduklarında çok şaşırıyorlar.

Kia Rio yedek anahtar fiyatı anahtar tipine göre değişir Kumandasız yedek anahtar fiyatı 100 liradır. Anahtara diş açılması, anahtarın araca tanımlanması da dahil olmak üzere bu fiyat ile yedek anahtar yapabiliriz. Daha konforlu bir kullanım için uzaktan kumandalı Kia Rio yedek anahtar fiyatı ise 250 TL’dir. Yine bu ücrete anahtar çoğaltma işlemi de dahildir.

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir