Menü Kapat

fiat linea yedek anahtar

fiat linea yedek anahtar

Yaşlarının ilerlemesine rağmen ülkemizin 81 ilinde görevini başarı ile yerine getiren fiat linea araçları bir çok insanın eli ayağı. Yedek parçası olabildiğince uygun, yakıt tüketimi zaten başlı başına bir tercih sebebi diyebilirim. Geçenlerde fiat linea anahtar kopyalama adı altında yaptığımız bilgilendirmeyi bir çok insan okudu ve bize ulaştı, elimizden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalıştık, bilhassa anadolunun kırsal kesimlerinde derdine derman arayan otomobil kullanıcı için daha kapsamlı bilgiler içeren konu yazma gereği duydum. Fiat linea kullanıyorsanız eğer immobilizer anahtar kontak arızası, yedek kopyalamaya gibi yaşayabileceğiniz bütün sorunların çözümlerini en kısa yoldan sizlere aktaracağım.

 • Fiat linea anahtar fiyatı
 • Fiat linea anahtar çoğaltma
 • Fiat linea anahtar özelliği
 • Fiat linea kumanda Pili
 • Fiat linea anahtar kılıfı
 • Fiat linea kumanda kasası
 • Fiat linea kumanta tamiri
 • Fiat linea kayıp anahtar

Yukarıda sıraladığım başlıklar fiat linea kullanıcılarının en çok ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetlerdir. Hepsini tek tek açıklayacağım, lakin yinede yeterli olmayabilir bizimle iletişime geçip kafanızdaki soruları giderebilirsiniz.

Fiat linea anahtar fiyatı

Telefonu elinize alıp bilgisayar başına oturduğunuzda on farklı yerden on fiyat alabilirsiniz. Lakin şunu unutmayın herşeyin bir ederi var, ucuza kaçıp yarım yamalak iş yaptırmayın, pahalı diye kaliteli olur sanmayın. İyice bir araştırın bu işin hakkını veren usta kim ! Fiat linea kumandalı anahtar fiyatı Fiat yetkilileri linea araçlarını iki anahtar ile piyasaya sürdü birisi uzaktan kumandalı diğeri kumandasız sadece çipli. Eğer kumanda kayıp ise yedeği ile gelmeniz durumunda 230 TL karşılığında yenisini programlayabiliriz.

Fiat linea yedek anahtar fiyatı

Ruhsat sahibi olmanız halinde 15 dakika içerisinde yaptırabileceğiniz bir işlem ve fiyatı sadece 90.00 TL burda biraz düşünmenizi istiyorum, elinizde sadece bir anahtarınız var kaybetmem deyip yola devam ettiğinizde, koybolur yada kırılırsa ne olacak ? Bu sorununda cevabını yazının devamında bulmanız mümkün olacak, lakin az çok tahmin ediyorsunuzdur. Kontak anahtarının işlenmesi ve immobilizer çipin arabaya programlanması işlemleriyle 90.00 lira inanın çok düşük maliyettir.

Fiat linea anahtar çoğaltma

Kiralık yada emanet alınan araçlara kesinlikle yedek anahtar kopyalama hizmetimiz yoktur. Elinizde aracınızı yüretebildiğiniz anahtar mevcut ise korkacak birşey yok yukarada da söylediğim gibi 15-20 dakika yedek anahtar kopyalama şansınız vardır. İhmal etmemenizi tavsiye ederiz mutlaka aracınızın bir yedek anahtarı olmalı aksi halde günün birinde büyük bir sıkıntı ile karşılaşmanız kaçınılmazdır. Yürür halde olduğundan başına usta çağırmayacak, oto kurtarıcı aramayacak hem zaman kazanacak hemde fazla bedel ödemeyeceksiniz.

Fiat linea anahtar özellikleri

Çok teferruatlı bir immobilizer anahtar yapısına sahip olmasa da hızsızlar için son derece zor bir araçtır, yani kötü niyetli insanlar anahtarı olmadan aracınızı çalıp götüremez. Anahtarın içerisinde ID 48 cam çip bulunur kopyaması hiçte kolay değildir, kumandasız çipli anahtar suya veya denize de girse sorunsuz çalışır lakin yere düştüğünde çam çip kırılıp aracın çalışmasını zora sokabilir, marka ve model ne olursa olsun otomobil anahtarı yüksekten düştüğünde sıkıntı çıkarabilir bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var.

Fiat linea kumanda pili & değişimi

Son derece basit olmasına rağmen bu konu ile alakalı da birçok telefon aldık, dolasıyla yine bir üzerinden geçmek istedim. Fiat linea anahtar pili CR 2032 dir, her yerde bulma imkanınız vardır. Değişmine gelince oda çok basit, anahtarın sustasını kapattığınızda pil yatağı anahtar ucunun altında kalıyor zaten ince düz vida bâriz görünüyor vidayı sola doğru cevirin pil yatağı çıkacaktır, yeni pil takıp aynı şekilde monte edin. Orj. Varta pil 20 TL standar GP pil 10 TL dir.

Fiat linea anahtar kılıfı silikon

Silikon kılıf, kullanıcı olarak baktığınızda hoş bir görüntü verir evet, hatta yere düştüğünden kırılmaz çizilmez diye düşünmenizde normal, lakin ilerleyen zamanlarda anahtar silikonun içinde havasız kaldığından nemlenir, içerisindeki devre oksit yapar buda aracın uzaktan kumandasını bozabilir İstinye oto anahtar olarak silikon kılıf tavsiye etmiyoruz.

Fiat linea kumanda kasası

Aslında bu başlığı fiat linea kumanda buton lastiği olarak açabilirdim, çünkü fiat linea kumanda kabı kaya gibi sağlamdır kolay kolay kırılmaz susta yay mekanizmasıda bir o kadar kaliteli. Tek sıkıntı botunların elastik kısmı belirli bir süre kullanıldığında delinir gider bunun için komple kasa değişmesine gerek yok elimizde her daim fiat linea anahtar tuş takımı vardır, bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Fiat linea kumanda tamiri

Hor kullanılmamış bir linea uzaktan kumandası senelerce sorunsuz çalışır bozulmasının başlıca sebebi rutubetli ortamlarda beklemesinden kaynaklanır, her elektronik ürün gibi linea kumandasıda suyu hiç sevmez, olası bir su temasında hemen pilini çıkarıp akımı durdurun. Elinize lehim makinası alıp kendiniz tamir etmeye çalışmayın, mutlaka oto anahtar işiyle uğraşan kalifiye bir ustadan destek alın.

Fiat linea kayıp anahtar

İlerleyen zamanda bu konuyu başlı başlına ince ayrıntısına kadar bir bilgilendirme yazıp sizlerle paylaşacağım, şimdilik kısaca üstünden geçelim. İki anahtarında kaybolması halinde fiat linea kayıp anahtar kopyalama işi iyice zora girecek, mekanik anahtar ucu bile elde etmek hayli zaman alabilir en önemlisi bu işin yapan kişi kesinlikle çekirdekten yetişmiş araba anahtarı konusunda uzaman olması gerekir.

• Öncelikle aracın kapısı dikkatlice zarar verilmeden açılacak.

• Kapı kilidinde 8 şifre kontakta 10 şifte olduğu için mecbur aracın kontağı sökülecek.

• Sökülen kontağın şifreleri tek tek okunup lazer kesim makina ile orijinal olarak kesilecek.

• Obd (bilgisayar girişi) üzerinden aracın immobilizer çipi kopyalanacak.

Linea araç kullananlara son bir haber verip konumu sonlandıracağım. Araba fabrika çıkışı 1 adet uzaktan kumanadalı ve 1 aret uzaktan kumandalı olarak üretilmiş olsa dahi istenildiği taktirde fazladan uzaktan kumanda programlanabilir veya kumandalı kaybedildiğinde kumandasız arabaya entegre edilebilir burada tercih tamamen sizlere bırakılmıştır.

Not : Bazı durumlarda Obd bağlantısı yeterli olmadığından aracın immobilizer beyni sökülmesi gerekebilir.
Tek anahtar büyük rist taşır !

24 Comments

 1. Mehmet ali

  Konya dayim yeni kasa lineama yedek kumandali anahtar yaptirmak istiyorum, bunun bir yolu var mı? Anahtar kartim yok, ruhsat benim adıma, suanda bir kumandali bir kumandasiz var…

 2. Mehmet ali

  Anladım teşekkür ederim, ben de hem kumandali hem kumandasız var halihazırda, 1 tane daha kumandalı lazim di, İstanbul’a yolum düşerse sizi bulurum…

 3. Cihan Tiryaki

  Merhaba Çankırı da yaşıyorum 2013 fiat linea immobilizer kumandalı yedek anahtar yaptırmak istiyorum yedek anahtarım yok mevcut kullandığım kumandalı anahtar bazen immobilizer arızası veriyor 4-5 kere denemeden sonra immobilizer ışığı sönüyor ve aracı çalıştırıyorum fiyat paylaşırmısın son olarak kumandayı size göndersem ne kadar zamanda gelir yedek anahtarım olmadığı için arabayı bu süre zarfında kullanmayacağım teşekkürler kolay gelsin

  • oto anahtar

   Cihan bey Çankırı`ya selam ediyorum. 2013 model Fiat linea anahtar için sizlere yardımcı olabilirim fakat bu işlem için araba gerekiyor. Bilgisayar bağlamadan Fiat linea uzaktan kumandalı anahtar veya Fiat linea sustalı anahtar çoğaltımı imkansızdır.

 4. Egemen

  Merhaba 2013 model lineam var ruhsat sahibi benim anahtarım kayboldu arabayı calistiramiyorum kontak olmadığı için.Maliyeti ne olur

  • oto anahtar

   Egemen bey 2013 Model Fiat Linea Anahtar fiyat bilgisini mail adresinize yolladık lütfen kontrol ediniz. Tamamen kayıp olduğundan dolayı Oto Anahtar aracın başında bizim tarafımızdan programlanacak.

 5. İSMAİL yeşilyurt

  Merhaba 2017 lınea pop bir.kaçgündür kumanda çalışmıyor arada böyle yapıyorkapıyı manuel açıyor araba böyle çalışıyor pil dedik yesi ile değıştik durum bu

 6. İbrahim

  2011 1.3 linea dynamic, anahtarım kayboldu ve yedek anahtar da yok. Böyle bir durumda yeni bir anahtar çıkarttırmanın maliyeti ve alacağı zaman ne olur aşağı yukarı, bilgilendiririseniz sevinirim.

 7. Niyazi konuk

  Linea aracımın çip arızası varmış anahtarımda bunun sadece çip degisırmi yoksa komple yenisini yapılması gerekir Id 48 çip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir