Menü Kapat

Fiat Linea Anahtar Kopyalama

fiat linea anahtar

Fiat Egea üretilmeden Fiat Linea vardı halen daha var hiç şüphe yok senelerce karşımıza çıkacak. Hale hazırda dükkanımızın önünden geçen insanlar dahi Linea kullanıcısı olup bazı sorun ve sıkıntılarını dile getiriyor kimisi direk ” gerçekten yetkili servis haricinde yapılmayacağını söylediler bilmiyorum hemen halledelim “ diyor kimisi teşekkür ederim daha sonra uğrayacağını belirtip gidiyor ama önemli olan burada insanlara olan hizmettir. Biraz önce bir forum sitesinde ” Çin`den ürün getirmek sanırım hayal oldu ” diye bir paylaşım yapmış birisi bende altına ” vergi ürettiğimiz kadar ürün üretseydik Çin ülkesine ihityacımız olmayacaktı.” yazdım onlarca beğeni geldi. Demek istediğim artık kimse uygun ve kaliteli bir hizmet almak varken pahalıya kaçıp gereksiz ücretler vermek istemiyor. Dükkanımıza gelen Fiat Linea Anahtar kopyalama ihtiyacı olduğunu beyan eden müşterimize yetkili servis 950,00 lira fiyat vermiş doğal olarak müşterimiz araba ne kadar ki diye söylenmiş tesadüfen geldiğinde aklında olan fiyat ile uzaktan yakından alakası olmadığını görünce ” YAP USTACIM ” deyip arabayı teslim ediyor.

Fiat Linea Yedek Anahtar Fiyatları

Yedek konusu bazı arabalarda biraz farklılık gösteriyor bazı arabalar kimisi uzaktan kumandasız ekonomik olsun diye sadece çalıştıran Oto Anahtarı yaptırıyor zaman arabanın beyni şaşırıyor uzaktan kumanda yazılımını görmediği zaman ancak Fiat Linea bu söylediğimden muaf çünkü sahibi uzaktan kumandalı isterse kumandalı normal isterse sadece marş basan bir kontak anahtar kopyalama yaptırtabilir bu tamamen kişisel tercihidir. Uzaktan kumandalı anahtarı 200.00 lira normal çalıştıran anahtar ücreti ise 90.00 liradır ancak sizlerden özellikle istirham ediyorum güncel bilgileri bizlerden isteyin çünkü bir yazdıklarıma 2 sene sonrada ulaşabilirsiniz zaman kavramından dolayı ikilem yaşamayalım.

Fiat Linea Anahtar Kopyalama Fiyatı

Eğer başka bir Fiat Linea`dan kalma bir uzaktan kumandanız varsa elinizde bizden işçilik talebinde bulunabilirsiniz kimi ustalar buna kullanılmaz diyor ancak bizdeki Fiat lisanslı yazılımlar tekrar kullanılmaya izin verebiliyor bununda işçilik ücreti 90.00 ila 120.00 lira arasında olup zaman olarak ortalama söylüyorum 18 dakikadır. Ucundaki metal değiştirilip 48 Cripto megamos cam çip içindeki eski bilgiler silinip yeni arabanın kodlamaları yazıldıktan sonra arabada kopyalama işlemi başlıyor.

Linea Yedek Anahtar Yaptırma

Eğer arabanız bizim dükkanımıza yani İstanbul ve çevresine yakın değilse Fiat Linea Yedek Anahtar yaptırma hizmetinden yararlanamazsınız çünkü bu işlem için cihaz arabayı görmek istiyor. Ben yakınım arabamla gelebilirim derseniz size orjinal 2 sene garantili Fiat Linea Anahtar teslimatı yapabiliriz. Deniz mevsimindeyiz malum aracımızın içerisine kilitlediğimiz özel eşyalarımız var kimi insan uzaktan kumandalı fiat linea kontak anahtarını poşete koyup şortunun cebine koyup denize giriyor SAKIN BÖYLE YAPMAYIN!!! kumanda bulunmayan sadece arabayı çalıştıran düz olanla denize girin o sudan etkilenmez mağdur olmanızı istemiyoruz.

Fiat Linea Anahtar Özellikleri

Aslında öyle çok fazla bir özelliği bulunmuyor ama yine de açıklık getireyim çünkü bu soruda da güzel bir cevabım var size üzücü ama kaliteli bir bilgidir. Sebebini inanın çözemedim bazı Fiat Linea`larda bagaj açma özelliği var bazılarında yok fakat ben içini açtım elektronik devre üzerine buton lehimleyip denedim kumanda tepki veriyor lakin arabadan yine bagaj açmadı bunun için çok arıyorlar ancak denemeyin biz bir kaç defa uğraştık olmuyor. Kumanda üzerindeki kilitleme butonuna basılı tuttuğunuz zaman camların kalkıyor bu özelliği kullanın aynı zamanda açma butonuna basılı tuttuğunuz zaman camlar açılıyor bir çok insan bilmiyor umarım hoşunuza gitmiştir.

Fiat Linea Anahtar Pili

Fiat linea`nın uzaktan kumanda pili cr 2032 iç tarafta bulunan (+) yönündeki vidayı (-) yönüne çevirin pil yatağı geriye doğru itildiğinde çıkacaktır oradan eski pili alın ve yerine yenisini takın. Değişiklik gerçekleştiğinde uzaktan kumanda çalışacak ve extra bir işleme gerek kalmayacaktır. Uzaktan kumandanın pili bitmesi arabanın marş basmasına engel değil bilginiz olsun yanılmayın eğer araba çalışmaz ise pil üzerinde yoğunlaşıp kendinizi çıkmaza sokmayın.

Fiat Linea Orjinal kontak anahtarı kayıp oldu ve kapıları kilitli halde kaldı

fiat linea yedek anahtar görseli
Fiat Linea Orjinal yedek anahtar

Fiat arabaların hepsinde mavi bir CODE KARTI ( kod kartı kredi kartı şeklinde ) bulunmakta üzerinde arabaya ait elektronik ve mekanik kodlar var o kodlar sayesinde yetkili servis ve bizlerde bulunan cihazlarla arabanızın uç metal kısmını yani kapılarını elinizle çevirebileceğiniz Fiat Anahtar çıkartılıp arabanın başına o şekilde geliniyor olmasa da bir şey değişmez arabanın belli başlı gizli yerlerinde bulunuyor ancak gelmeden hazırlık yapmak çok daha mantıklı, arabayı ikinci el aldınız kitapçık ve bu bahsettiğim kod kartı yok ihtiyaç duydunuz o zaman bizden kodları alabilirsiniz ancak arabayla gelmelisiniz gelemeden çıkartamıyoruz servis Bursa`dan getirtiyor onunda ücreti yanılmıyorsam 150.00 lira biz size hizmet verirken bu kartı sorgulamıyoruz çünkü arabanın başındaysak zaten beyinden ulaşırız kayıpsa o zaman lazım yoksa yine zararda değilsiniz geldiğimizde yine okuruz. Yedeksiz kullanılan ve çaresiz başına usta bekleyen araçlar için yapılacak işlemler aşağıda sıralanmıştır.

  • Evvela kapısı açılacak ( Zarar verilmeden )
  • Kapı veya kontağı sökülecek ( kod kartı olmadığı için bu parçalarda yazıyor bilgiler )
  • Kapı veya kontak üzerinde bulunan bilgiler bilgisayardaki programa girilip mekanik uç çıkartılacak.
  • Daha sonra immobilizer kontak anahtarı arabanın beyin ve hafızasına cihaz yardımıyla eklenip yeni uzaktan kumanda aktif edilecek.

NOT: Fiat arabalarda kodlama ve kopyalama yapılırken arabanın başında olmayan bütün anahtarlar silinir araba onları bir daha tanımaz.

Fiat Linea Anahtar Üzerindeki Tuşlar Delindi

Eğer teknik servis aracı olarak kullanıyor ve ustaysanız uzaktan kumanda tuşları delinir. Benim gibi elleriniz kir pas içinde kullandığınız süre içerisinde özellikle yağlı eller ve uzun tırnak darbeleri bir kaç ay sonra içeri doğru göçmelere sebebiyet veriyor, delik bir şekilde kullanmaya devam edenlerin ise elektronik devreleri zarar görecek daha da ileri giderlerse arabaları çalışmayacaktır.

Peki Ne Yapmalı; bunların sadece tuş takımları satılıyor biz yeri geliyor para bile istemez diyerek müşterilerimizin gönlünü yapmak atına takıyoruz güzel oluyor mu olmuyor bir orjinal kasanın yerini tutmuyor lakin arabamı satacağım, zaten baş edemiyorum devamlı böyle oluyor diyenler için nimet diyebilirim. Eğer ihtiyacınız olursa alt taraftan bana ulaşın gönderelim.

Şimdilik Linea için söyleyeceklerim bu kadar hiç bir yerden destek veya yardım almadan kendi bilgim ve yaşadığım tecrübelerimden yola çıkarak kaleme aldığım bu makalelerin, Google`da araştırma yapanlara büyük fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir