Menü Kapat

Fiat Bravo Anahtar

Fiaft Bravo yedek anahtar kopyalama

Fiat Grande Punto ve Fiat Punto Evo modelerini donanım olarak doldurup kasasına makyaj verip satışa sürülen Fiat Bravo`nun diğer arabalardan benim gözümde yazılımsal hiç bir farkı yok o dolayısıyla konuşmamız gereken bazı hatalar mevcut onları ele almak zorunda olduğum için yine bilgisiyarımın başına geçtim.

Fiat Bravo Sustalı Anahtar Kabı

Dacia, Renault, Citroen ve Peugeot modellerinden sonra en çok değişimini yaptığım ürünlerin başında geliyor. Dışardan bakıldığında gayet şık, kibar ve gösterişli görüntesede yaklaşık olarak 14 ay sonra açma, kapama ve bagaj tuşları eriyip halk arasında susta deniliyor o kapatılan mekanizma bozulup kapattığnız gibi gerisin geriye açılma yapıyor. Böyle küçük ama can sıkıcı durumlarda ürünün değişimi hasıl oluyor.

Fiat Bravo anahtar kabı fiyatı ve kendim değşitirebilirmiyim ?

Fiat Bravo`nun anahtar dış kabı oldukça rahat montaj yapılabilmektedir. Bunun için saatçi tornavida dediğimiz 1 adet küçük yıldız tornavida gerekiyor vidasını söktüğünüzde kutunun içerisine uzaktan kumandalı fiat bravo anahtar devresi oturtulduğunda ve vida sıkıldığında ürün hemen çalışacaktır. Yani Orjinal fiat bravo anahtar dış kabı temin edebilirseniz değişiminde sorun yaşamazsınız örneğin bizlerden destek alan insanlara görüntülü destek veriyor malzemeyi test edene kadar peşini bırakmıyoruz. Fiat bravo sustalı anahtar dış kabı 75 t.l lira olup 1 sene garantilidir.

Fiat Bravo anahtar kopyalama

Fiat bravo immobilizer anahtar özeliliği 46 Cripto megamos çip yapısına sahip olduğundan dolayı araba üzerinden başarılı bir şekilde kopyalama alınıyor. Araç başka yerde iken böyle bir çoğaltma veya kopyalama söz konusu değildir öncelikle bunu bilip mutabık kalalım, yine arabanın beyin yazılımlarındaki özelliklerden dolayı son kullanıcı ( sahibi ) isterse uzaktan kumandalı isterse uzaktan kumandasız sadece çipli Fiat Bravo anahtar isteyebilir. İçerisinde uzaktan kumanda devresi yani elektronik yapı olmadığından dolayı mukavemet olarak oldukça kuvvetlidir. Diagnostik ( kopyalama cihazı) lisanslıysa kopyalama esnasında arabanın başında olmayıp beyinde kayıtlı bulunan bütün uzaktan kumanda ve sadece arabayı çalıştırma yetkisine sahip Fiat Anahtar karantinaya alınır. ( etkisiz hale gelir )

Fiat Bravo Orjinal Anahtar

Detayını vererek söyleyeyim bazılarımızın orjinal deyince aklına hep uzaktan kumandalı katlanabilir sustalı anahtar geliyor doğrusu bu değil sıfır alınan arabanın yanında yedek olarak genellikle sadece kontak anahtar veriliyor özellikle fiat grubu yeni çıkan Fiat Egea anahtar bile böyle taksiye biniyorum dikkat ediyorum şoföre vermişler adeta al bunu idare et gibi olmuş. Yinelemek doğru ise ihtiyacınıza göre karar verebilir dilerseniz kumandalı dilerseniz motoru çalıştıran kumandasız kullanabilirsiniz sormadan söyleyeyim arabaya herhangi bir zararı yoktur.

Fiat Bravo Aracımın Anahtarı Kayboldu

Fiat yetkilileri harika diye tabir etitğim bir özelilkle satıyor arabalarını bunu Opel`de yapıyor. Arabayı bayiden satışını yaptığı ilk sahibine arabanın güvenlik kodlarını kitapçıklarıyla birlikte teslim ediyor ürünün adı ” KEY CODE – SECURİTY CARD ” diye geçiyor üzerinde arabanın hem elektronik hemde mekanik kodları mevcut gerektiğinde bilgisayara girip üretim Fiat Bravo Yedek anahtar kopyalama yapabiliyorsunuz ancak yok ise gerek kapı gerekse kontak sökülüyor. Eğer il dışındaysanız size yardımcı olmamız mümkün değil ancak elinizde hiç kimsenin tamir dahi edemediği bir devre varsa şanslısınız ondan veri alarak size yardım edebiliriz.

Fiat Bravo Anahtar Yaptırma

Kumandalı ve kumandasız olarak bilgilendirme yapmak doğru olur diye düşünüyorum, her iki ürününde işçiliği aynıdır hangisini tercih ederseniz edin araba dükkanımızın önüne gelecek veya bizden servis isteyip konum atacaksınız biz geleceğiz aksini söyleyen aracın yazılımını bilmiyor demektir. Fiat Bravo anahtar yaptırma işlemi bittikten sonra eğer kumandalı tercih ettiyseniz kilitleme butonuna basılı tutulduğunda camların 2 saniye sonra sonuna kapat kapandığını göreceksiniz.

Fiat bravo anahtar
Orjinal fiat bravo anahtar görseli

Fiat Bravo Anahtar pili ve değişimi

İç tarafında bulunan gümüş renkli vidanın sağa döndürülmesiyla açılıp sola döndürülmesiyle kilitlenen pil yuvası kilit açık pozisyonuna alınıp geri doğru çekildiğinde yerinden çıkacaktır. Fiat bravo anahtar pil fiyatı 10.00 lira olup Cr 2032 standart yapıya sahiptir, ortalama süresi 4 ila 5 yıldır kolay kolay bitmiyor ancak bitse dahi araba çalışır yolda bırakmaz bilginize sunarım.

9 Comments

 1. Ali Çakmak

  Fiat Bravo anahtar fiyatı nedir ayrıca fiat bravo aracımın sustalı anahtar dış kabı çok gevşedi değişip yenilenebilir mi bilgi verirmisiniz ?

  • oto anahtar

   Ali bey orjinal fiat bravo anahtar ortalama 20 dakika gibi bir sürede kopyalanıp sizlere teslim ediliyor. Araba ile uğramak zorundasınız çünkü bilgisayar bağlantısı gerçekleştirmeden kopyalama yapılabilir bilen bir yazılıma sahip değil aracınız ayrıca yazımızda belirttiğim gibi Fiat bravo sustalı anahtar dış kabı değişikliğiyle ürünü sıfırlayayıp temizleyebiliriz. Uzaktan kumanda pilini keyfe keder zayıfsa değiştirir yaklaşık 3 sene problem yaşamamanızı sağlayabiliriz.

 2. Yasin Türk

  Merhabalar.

  Fiat Bravo aracımın kumandalı anahtar kabı çok kötü olmuş. Onu değiştirmek istiyorum. Ve yedek anahtarı da kumandalı yaptırmak istiyorum. Mümkün müdür? Ve maliyeti nedir? Bilgi verir misiniz?

  • oto anahtar

   Yasin bey evet gayet mümkündür. Fiat Bravo kumandalı anahtar yapımı için arabaya ihtiyacımı var immobilizer sistemini kopyalayıp teslim edeceğiz. Fiat Bravo anahtar kabı değişikliğine gelince stoklarımızda orjinal olarak bulunmaktadır.

   • İbrahim

    Merhaba 97 bravo aracımın imbolayzir anahtarı orjinal yok …düz kontak yapılmış ve elektironik sorun yaşıyorum sebebi bu olabilir mi …orjinal anhtar yaptırmak istiyiyorum fiyat ne olur tesekkurler

 3. İbrahim

  Selam ..benim 97 bravo var orijinal anahtar kayıp düz kontak yapılmış orijinal anahtar yaptırmak istiyorum ..fiyat ne olur 505 743 7890 msj atabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir