Menü Kapat

Dacia Sandero Stepway Kontak Arızası

dacia sandero stepway kontak tamiri

Müşterimizin mağduruyeti ve başına gelen bir olaydan esinlenerek aktarmak istediğim bu konunun faydalı olacağını düşünüyorum. Dacia Sandero Stepway Anahtar kontak yuvasına bir türlü girmiyor araba çalışmıyordu. Yaptığım araştırmalar neticesinde 2013 – 2014 – 2015 – 2016 model Dacia Sandero Stepway araçlarda kronik bir arızaymış. Arabam daha çok yeni orjnal ve yetkili servis bakımlıdır. Hiç bir şikayetlik arıza çıkarmamıştı. Yakıt almak üzere enzin istasyonuna gittim. Markette alış verip yapıp ücreti ödedikten sonra döndüğümde Dacia Sandero Stepway Anahtar kontağa girmiyor arabayı bir türlü çalıştıramıyordum. Ne kadar uğraştıysam başarılı olamadım bir türlü araba çalışmadı ve yolda kalmıştım. Kesinlikle yanlış bir hareket yaparak arabanın kontağını zorlayarak bozmadım.Yetkili servisi aradım aracın servise çekici ile gelmesi gerektiğini ve Fransa`dan kontak sipariş edileceğini söyleyerek telefondan maalesef yardımcı olamaycağını söyleyerek beni geçiştirdi. Ortalama 30 gün gibi süre olduğundan kesinlikle sıcak bakmadım ve oto anahtar işi ile uğraşan İstanbul İstinye bölgesinden oto anahtar işinde uzman olduğunu düşündüğüm Murat ustaya ulaştım ve aracın kontağını gelip değiştirdi ve yoluma devam ettim. Bana sağladı fayalara gelince;

 1. Aracımı kurtarıcı ile yetkili servise götürmedim.
 2. Fransa`dan 1 ay boyunca Dacia Sandero Stepway aracıma kontak beklemedim.
 3. Zamanımı kaybetmedim.
 4. Araç kiralamak zorunda kalmadım ve işlerim aksamadı.
 5. Bu gibi durumlarda insan parayı düşünmüyor lakin cebimden fazla para çıkmamış oldu.
dacia sandero stepway kontak arızası
dacia sandero stepway kontak arızası görseli

Kısaca sorundan bahsedeyim ” oto anahtarcısı Murat usta İstinye`den geldi ve kontağı kontrol ettikten hemen sonra teşhisi koydum diyerek anahtarın girdiği yuvanın önünü kapatan metal parçayı sivri uçlu tornavida ile geri yerine oturttu ve gerek elimdeki orjinal kontak anahtarı gerekse Dacia Sandero Stepway yedek anahtar kontağı rahatlıkla çevirdi ve aracam terk maşrta sorunsuz şekilde çalıştı. Ardıntan çıkartıp yeniden denediğimizde parçanın yerinde durmadığını ve yalama olduğunu zaten gördük. Murat usta ” biz bunu tamir edersek yarın öbür gün yine saçma sapan bir yerde kalıp mağdur olma imkanınız var o nedenle Dacia Sandero Kontak Arızası Tamiri sağlıklı olmadığından içimize sinmiyor bence değiştirelim en azında 2 – 3 sene kafanız rahat olsun dedikten sonra hemen kabul ettim ve ” ne gerekiyorsa yap ustam ” dedim.

Dacia ve Renault araçlardaki kronik kontak ve bagaj kilidi arızalarından dolayı yetkili servise gitmenizin gereksiz olduğunu bu makalemizde sizlere belirtmek istedim. Keza yine aynı şekilde örnek veriyorum Dacia Anahtar için 1 ay onların keyfini beklemek ne kadar doğru buna sizlerin karar vermesi gerekiyor.

Soru: Dacia Sandero Stepway kontak arızası yaşadım sizlerden hizmet alsam araç garanti dışında kalır mı ?

Cevap: Arabanız garanti dışında kalmaz çünkü şuanda stoklarımızda Dacia Sandero Stepway orjinal kontak bulunuyor ki zaten yan sanaye malzeme kullanmıyoruz o nedenle garanti dışında kalmaz.

Soru: Dacia Sandero Stepway aracımın kontağı dönmüyor bulunduğu yere gelip tamir edebilir misiniz ?

Cevap: Tamirin sağlıklı olmayacağını söylemiştim fakat evet gelip yenisini bulunduğu yerde takabiliriz. Arabanın bulunduğu konuma göre değişiklik gösterir ama ortalama süresi fazla fazla söylüyorum 1 saattir.

Soru: Dacia, kontaklarında sorun veya sıkıntı olduğunu kabul etmediğinden dolayı masrafı kendi cebimizden karşılayacağız acaba tutarı kaskodan alabilir miyim ?

Cevap: Kaskonuz var ise yetkili servis sizlere hizmet verir ama dediğim gibi 1 ay bekletir ve aracınızda hasar kaydı olur. O nedenle tercih sebebiyiz çok daha uygun fiyatlara çalıştığımızdan dolayı örnek veriyorum 400.00 lira hasar kaydı bulunsa ne olur bulunmasa ne olur mantığıyla düşünersek burada karlı olan sizlersiniz.

Orjinal Dacia Sandero Stepway kontak fiyatı ne kadar ?

Ne zaman yan sanayisi üretilir bilmiyorum lakin şuanda bizim stoklarımızda orjinal olarak bulunmaktadır ücreti stok durumuna göre 250.00 lira ila 300.00 lira arasındadır. Eğer İstanbul dışından arayıp ürüne sahip olmak istiyorsanız lütfen iletişim formunu doldurak bizlere sıkıntılarınızı detaylı şekilde anlatınız.

Konumuzun başlığı Dacia Sandero Stepway olarak açılsa da bilgilerimiz, tüm yeni Renalut Symbol, Dacia Dokker ve Dacia Dokker Stepway modelleri için geçerlidir.

3 Comments

 1. Yilmaz

  Merhaba, sandero steapway 2016 model aracım var. Anahtar deliğe girmiyor. İnce bir demirle düzelterek anahtarı sokabiliyorum. Kontak değişim ücreti ne kadar, kontak değişince anahtarlarda değişiyor mu

 2. hayrettin özbey

  Merhaba araç Dacia Sandero Stepway 2013 benzin 09 motor . aracım kontak arızası veriyor kontak girmiyor çentik sürekli içine düşüyor ben kaldırıyorum bidaha stop Edip bindiğinde gene anahtar girmiyor Muş merkez deyim nasıl yapımcı olursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir