Menü Kapat

Seat ibiza yedek anahtar

seat ibiza yedek anahtar yaptırma görseli

Seat İbiza yedek anahtar yapımı için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var. Seat İbiza anahtar yedekleme için yetkili serviste vakit harcamanıza gerek yok. . Bu makalemizde 10 dakikada halledilebilen Seat İbiza yedek anahtar kopyalama işlemlerini anlatacağız. Seat ibiza anahtar çözümleri için bize ulaşabilirsiniz. Seat İbiza yedek anahtar yaptırma işlemleri nasıl yapılır? Seat İbiza kumanda yedekleme nedir? Bu soruların ve daha fazlasının cevapları makalemizde…

Seat İbiza Yedek Anahtar Kopyalama Nasıl Yapılır?

Seat İbiza yedek anahtar kopyalama işlemlerini lisanslı cihazlarımızla dükkanımıza geldiğinizde veya aracın başına servis istediğinizde gelip hallediyoruz. Geçtiğimiz günlerde ikinci el Seat İbiza satın alan bir kişiye yedek anahtar yaptım. Aracı satın aldığı kişi yedek anahtarı kaybetmiş. Anahtarla ilgili yanlış bilgi vermişler. Daha sonra bize ulaştı ve sorunu kısa süre içinde hallettik. O kişinin anahtar kopyalama sorununu nasıl çözdüğümüzü ayrıntılı olarak anlatacağım. Seat İbiza yedek anahtar kopyalama nasıl yapılır?

Seat İbiza anahtarların kopyalama işlemleri şöyle yapılıyor;

Aracın orijinal anahtarını kontağa takarak, açıyoruz. Bilgisayar destekli sertifikalı anahtar yedekleme cihazı üzerinden verilmeyen yedek anahtarın kimliğini veya ID’sini buluyoruz. Bu kimlik veya kod, olmayan yedek anahtarı tanımlayan koddur. Seat İbiza anahtar yedekleme işlemini bu kod üzerine yapacağız. Yani bu kod silinecek ve yerine yeni yedek anahtarın kodu gelecek.

Bilgisayar üzerinde çıkan “anahtar bilgilerini göster” butonuna basıyoruz. Daha sonra kayıtlı anahtar bilgileri görülür. İlk sırada orijinal anahtar ID’si, ikinci sırada ise yedek anahtar ID’si görülür. Yani hafızada iki tane anahtar kayıtlıdır. Verilmeyen yedek anahtar yerine uzaktan kumandalı anahtar yedeklemesi yapacağız.

Yeni yedek anahtar, kopyalama cihazına takılıyor. Burada yedeklenecek anahtarın ID’si farklı bir kod olarak görülecektir. Bu aşamada aracın hafızasında yedek anahtar yerine yeni yedek anahtarın ID’si gelecek. Yedek anahtara aracın şase ve kilometre bilgileri tanımlandıktan sonra ikinci anahtar kontağa takılıyor. Bilgisayar ekranda sistem kaç anahtarın tanımlı olacağı soracak; iki anahtar olacak. İşlemler sırasında kopyalama cihazındaki yedek anahtarın ID’si, aracın hafızasında görünür. Yedek anahtarla kontak açıldığında sistemde yeni yedek anahtarın ID’si görünecektir. Orijinal anahtar ile yedek anahtar arasında görsel olarak hiçbir fark bulunmaz.

Öte yandan, 2016 model Seat, Seat İbiza, Skoda, Audi ve Volkswagen model araçların tamamında bu işlemler uygulanabilmektedir.

Seat İbiza Yedek Anahtar ve Kasko

Seat İbiza yedek yedek anahtarı yok ise yoksa yapan sigorta şirketi ile sorun yaşayabilirsiniz. Şöyle ki; yedek anahtarınız kayboldu ise veya çalındı ise aracınız da çalınabilir. Aracınızın çalındığını düşünelim, bu durumda ilk olarak kasko şirketinin kapısını çalmanız gerekir. Ama sigorta şirketine yedek anahtar gösteremezseniz sigorta kaskodan para ödemezi yapmaz.

Yedek anahtar işlemlerini uzman kişilere yaptırmak da çok önemli. Çünkü aracınız çalındığında sigorta şirketine vereceğiniz anahtar araçtaki normal işlevlerini yerine getirmezse sahteci durumuna düşebilirsiniz. Yani yedek anahtar olmaması durumunda büyük maliyetler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bizim yedeklediğimiz Seat anahtar ile kasko ve sigortada sorun yaşamanız söz konusu değildir. Çünkü olmayan yedek anahtar yerine yeni bir Seat ibiza uzaktan kumanda kopyalanmıştır. Yani aracın hafızasına artık yeni bir yedek anahtar kaydedilmiştir.

Seat İbiza Anahtar Kabı

Seat İbiza anahtar kabı, zamanla deforme olabilir. Bu gibi durumlarda anahtar kabı değişimi veya tamiri yapılabilir. Anahtar kabında sustalı metal anahtar bölümü de arızalanabilmektedir. Sustalı anahtarın özellikle yay mekanizmasında sorun çıkabiliyor. Anahtar kabı üzerindeki butonlar şişme ve kabarma yapabilir. Firmamızda Seat İbiza orijinal anahtar kabı değişimi yapıyoruz. Orijinal anahtar kabında ortaya çıkan her türlü arıza için yetkili servise başvurmadan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Seat İbiza Anahtar Pili ve Fiyatı

Orjinalinin içerisinden arka kapağı açtınızda göreceksiniz Panasonic Cr 2025 pil çıkıyor. Aynı markadan bulmak zorunda değilsiniz Duracell Cr 2025 veya Varta Cr 2025 pil bulabilirsiniz ücretleri 10.00 lira ile 20.00 lira arasında olacak daha fazlasını ödemeyin ortalama ömrü 3 yıldır.

Seat İbiza Yedek Anahtar Fiyatı

Seat İbiza aracınız var ve yedek anahtar yaptırmak istiyorsunuz hemen doğru bilgiyi sizlere verelim. Kopyalama ve işçilik dahil fiyatı 90.00 lira olup kumandasız fiyatıdır. Eğer kumandalı yapalım uzaktan açıp kapatma özelliği olsun diyorsanız 230.00 liradır. Konumuzun senelerce yayında kalacağını düşünerek ileri tarihlerde son fiyat teklifini lütfen bizlerden isteyin.

5 Comments

  1. Saadettin

    2015 model seat Toledo yedek anahtar araba olmadan kopualanır mı ? İlginiz ve alakaniz cok iyi saglikli bilgiler tesekkur ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir