Menü Kapat

clio 4 kart tanınmadı hatası

renault clio 4 kart tanınmadı

Biliyorsunuz Fransız`lar Renault Megane 2, Renault Scenic 2 ve son olarak Renault Laguna 2 modellerinde dünyada ilk defa kartlı anahtar üreten firmaların başında gelmektedir. Görüntü bakımından incelersek evet kaliteli duruş ve gösteriş mümkün fakat binlerce Renault kullanıcıları kart anahtar sebebiyle yollarda mahsur oldu hatta olmaya devam etmektedir. Yazımızın başlığı Renault clio 4 olduğundan olayı çok fazla uzatmadan Clio4 kart tanınmadı hatası üzerinde durup bilgilerimi aktarıp yazımızı bitireceğim. Renault Clio 4 icon ve Renault Clio 4 touch modellerinde iki farklı özellik bulunmaktadır.

  1. Renault clio 4 icon modelleri keyless go özelliğine sahiptir
  2. Renault clio 4 touch modelleri ise keyless go anahtarsız çılıştırma özelliğine sahip değildir.

Kartın arka yüzüyendeki Renault amblemi nikelajlı ( metal ) görünümlü ise keyless go özellikli eğer düz mat siyah renkli ise keyless go özelliği bulunmayan touch modelidir. Keyless go özellikle renalut clio 4 modellerinde ” kart tanınmadı ” arızası yaşansa dahi pil değiştiğinde araba kart yuvasına takılma ihtiyacı olmayacağı için çalışır ancak diğerinde o özellik olmadığından dolayı araba yolda kalır. ( ASLINDA DİĞERİDE ARIZALIDIR ÇALIŞIP YÜREMESİ YOLDA KALMAYACAĞI ANLAMINA GELMEZ YETKİLİ SERVİSTE VEYA HERHANGİ BİR YERDE ARABAYA BİLGİSAYAR BAĞLANDIĞINDA KART YUVAYA TAKILDIĞINDA OKUMAYACAĞI İÇİN PAT DİYE KALACAKTIR)

Renault Clio 4 kart tanınmadı hatası neden meydana gelir ?

İçerisindeki manyetik alanın yaydığı frekans sayesinde kart yuvasına takıldığında bilgilerin eşleşmesiyle arabanın çalışması meydana gelir arabayı çalıştırmak için kart yuvasına Renault clio 4 anahtar takıldıktan sonra araç çalışmaz ekranda ” kart tanınmadı ” uyarısı çıkar. Renault araçlarının hangisi olursa olsun en fazla erkeklerin kullandığı araçlarda ” kart tanınmadı “ problemi meydana gelir çünkü cebimize koyup üzerine oturduğumuz için esnemeye mukavemeti bulunmayan Renault clio 4 kart anahtar anında bozulur lakin garantili tamiri mümkündür. Değir bir arıza nedeni ise ön yüzünün köşesi üzerinde düştüğünde yine sargı bobinin yerinden kopmasından dolayı araba kapıları açar kapatır ancak göstergede ” Kart tanınmadı ” yazısı ( hatası veya uyarısı artık nasıl derseniz) çıkar aynı şekilde tamir edilebileceğini unutmayın diğer bir husus ” Renault araçlarda kart tanınmadı ” uyarısının pil ile herhangi bir uzaktan yakından bağlantısı bulunmamakta boşuna pili arayışına girip bulunduğunuz yerde zaman kaybetmeyin.

Renault Clio 4 aracım kart tanınmadı hatası verdi ne yapmalıyım ?

Elektronik veya elektronik mezunuyum bende meraklıyım kartın içini açayım derseniz el becerinize saygı duyuyorum beceremeyeceğinizden değil ama daha önce açıp içerisini kontrol etmediğinizden dolayı Renault clio 4 kart anahtar açılırken daha çok zarar görebilen bir yapıya sahiptir o sebeple en azından çok dikkatli şekilde içerisindeki elektronik devreye dokunmadan kenarlarından maket bıçağının ucuyla açmayı deneyin hoş açma işlemini yapsanız dahi makineniz olmadığından kontrol sağlamanız mümkün olmayacak o yüzden eğer imkanınız varsa ürünü kargo yoluyla gönderin veya bizlerden destek alın.

Renault clio 4 kart tanınmadı arızası araç olmadan tamir edilebilir mi ?

Aracınızda herhangi bir sorun söz konusu değil öncelikle onu söylemek isterim Renault clio 4 kart arızası ve tamiri araba olmadan hallediliyor çünkü üst tarafta söyledim sinyal algılayıcı cihazlarımızla ölçülerek müdahale edildiğinden mağduriyetiniz İstanbul içerisinde ikamet ediyorsanız 30 dakika İstanbul dışında ikamet ediyorsanız 2 gün ( kargo gidiş ve geliş süresidir ) içerisinde onarılır. Bize ulaşmadan önce uzman olmayan kişiler tarafından açılıp daha beter hale getirilen onlarca Renault anahtar atölyemizde hayata döndürülerek müşterilerimizin yüzünü güldürdü.

Renault Clio 4 anahtar dış kabı ( kart kasası )

Kesilerek açılmaktan başka bir çaresi bulunmayan Renault clio 4 kart tamiri edildikten sonra ” ustam bu araç kiralık açıldığı belli olmasın ” isteğinde bulunmanız gayet doğal olup onunda çözümü bizlerde bulunmaktadır. Renault üreticilerinin enjeksiyon baskı ile ürettikleri kartın kasası bizde geçme olduğundan dolayı tertemiz görüntüyle sizlere verdiğimizde satmayacaksanız keyifle kullanacak, satacaksanız rahatlıkla satacak veya kiralık aracınızı teslim edecekseniz hiç pürüz yaşamadan teslim edeceksiniz.

Renault clio 4 aracım kart pili zayıf ( kart pilini değiştirin ) uyarısı veriyor korkuyorum ?

Tedirgin olmanıza gerek yok kartın içerisinden pili tamamen söküp kaldırıp atsanız dahi arabanız kartı yuvaya taktığınızda çalışacaktır. Kartların ortalama pil ömrü 2 -3 sene arasındadır fakat bir çok insan kartın pilden beslendiğini düşünüyor halbuki kartın arkasındaki mekanik uç pil bittiğinde kapının açılmasına kart yuvası ise arabanın çalışması görevini üstlenmiştir pil sadece uzaktan açıp kapatma özelliğini destekler başka vazifesi yoktur.

  • clio anahtar okumuyor
  • clio 4 kart anahtar fiyatı
  • clio 4 kart tamiri
  • clio 4 anahtar kaybettim
  • clio 4 anahtar pili

Madde madde sıraladığım tüm ana başlıklarının tüm açıklamalarını sitemizin Renault kategorisinde cevapları bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde Renault Megane 3 ve Renault Laguna 2 modellerinin de kart sorunlarını ele alıp dünyadaki bütün kart mağduru insanların yaralarına merhem olacağımızı düşünüyorum.

Renault clio 4 kart tanınmadı uyarısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir