Menü Kapat

Bmw E60 Anahtar Tamiri

bmw 5 kasa e60 anahtar tamir resmi

Bugün tamir ile alakalı bir makaleyi kaleme alacağım. Eski kasa BMW e60 serisi anahtarının nasıl arıza yaptığını ve tamir edildiğini sizlere aktaracağım. Müşterimiz Hasan bey dükkanımıza uğradı. Patronuna ait araçlardan biri olan BMW 5 kasa E60 anahtarının arızalı olduğunu söylemesi üzerine, uzaktan kumandayı kontrol ettim. Genellikle şarjlı pil olduğundan dolayı açma ve kapatma işlevlerini yerine getirmemesinden dolayı kullanıcısına sorun yaşanan BMW E60 anahtar, çeşitli aşamalar sonucunda frekans verdiğini gördüğüm için ürünün sağlam olduğunu kendisine ilettim. O da patronunu arayarak Uzaktan kumandanın sağlam olduğunu arabada bir problem olup olmadığını dile getirdi. Bunun üzerine Hasan beyin patronu aracı uzaktan açıp kapatabiliyorum ancak arabayı çalıştırmıyor kontağı taktığım zaman gösterge ışıkları yanmıyor şeklinde bir açıklama yaptı. Bu zamana kadar çalışmasında hiçbir arıza yapmayan BMW E60 uzaktan kumandasının bir de immobilizer çipini kontrol edeyim dedim. Baktım ki gerçekten 46 Kripto megamos olması gereken yazılım doğru bilgileri cihazın ekranına yansıtmıyor. Cihazda bilgiyi göremediğim için zaten aracın neden çalışmadığını anladım. Hemen sonra pres baskı olan kumandayı katılarak açtım. Açtıktan sonra anladım ki uzaktan kumanda devresinin üzerine sıvı temas etmiş. Sadece küçücük bir alanı çürüten söz konusu sıvı temasından araba kotak açmıyor. Kahve veya meşrubat gibi ürünlerin bir anlık üzerine dökülmesi sonucu oluştuğunu düşündüm ve tamir için kolları sıvadım.

bmw e60 anahtar tamir görseli
bmw e60 anahtar tamir görseli

Bmw E60 Anahtar neden çalışmaz ? Nasıl tamir edilir ?

BMW e65 serisi anahtar neden çalıştırmaz ve neden kontak açmaz işte cevapları… Şu an avuçlarımın içerisinde bulunan elektronik devreyı kontrol ettiğimde board üzerinde bazı hatların çürüdüğünü görmek deyim. Elektronik devrede ki söz konusu çürüme maalesef kumandanın arabayı açıp kapatacağım bölüme değil arabayı çalıştıran bölüme etki etmiş. O nedenle araba kontak açmıyor ve çalışmıyor. Eğer söz konusu çürüme, arabanın kapılarına hükmeden bölüme uzanıyor olsa idi bu sefer araba çalışacak ancak kapılar kumanda üzerinden açılıp kapanmayacaktı. O zaman elektronik devrenin iki farklı yapıya sahip olduğnuu artık söylememe gerekyok. Devre ikiye bölümden oluştuğundan iki farklı görevi bulunmaktadır.

  1. Devrenin yarısı arabayı çalıştıacak yazılımı barındırır.
  2. Diğer yarısı ise uzaktan kumanda ile kapıların açılıp kapanmasına yarar.

Sıvı teması hangi bölüme zarar verdi ise o bölüm etkisiz hale gelir. Hasan Bey’in BMW e60 kasa anahtarı öyle bir zarar görmüş ki inanın tamir edemedim. Kumandayı kurtardım çalışır hale getirdim ama maalesef uzaktan kumanda devresini aktif hale getiremedim. Içindeki işlemcinin bilgilerini alarak stoklarımızda bulunan orijinal BMW E60 uzaktan kumandasına aktardım. Bu sayede Bodrum’da olan araca ait olan Bmw Anahtar İstanbul`da yenilenerek Hasan Bey’e teslim edildi.

Bmw E60 Anahtar Pilinden Kaynaklanan Arızalar

BMW E60 araçların uzaktan kumandasının kontak üzerinden şarj ettiğini artık bilmeyen kalmadı. Fakat yıllarca kontak üzerinden şarj olan bu ürünün ömrünün tükendiğini söyleyebilirim. Peki ne yapmalı ?

  • BMW E60 anahtar kabı parçalanarak içi açılacak.
  • Daha sonra elektronik devre üzerine lehimlenmiş şarjlı pilin eksi ve artı ayakları lehim makinesi yardımıyla sökülecek.
  • Kahverengi koruyuculu orjinal BMW E60 şarjlı pil yerine takılarak monte edilecek.

Parçalanarak açılan BMW E60 anahtar dış kabı tekrar yapıştırılabilir. Fakat Tertemiz olsun istiyorsanız dış kasasının da değiştirilmesi gerekir. neden mi ? Çünkü yapıştırma çok sağlıklı olmuyor. Kontağa taktığınız zaman düzgünce yuvuya oturmadığı gibi dügün geri gelme işlemini yerine getirmez.

Bmw Anahtar Şarjlı Pil Nerede Satılır ? Fiyatı Nedir ?

Bmw Şarjlı pil Oto Anahtar yapan işletmeler tarafından satılır. Sarı renkli olan yan sanayi Kahverengi olan ise orjinaldir. Yan sanayisinin fiyatı 50.00 Lira olup orjinal yani Kahverengi olanının fiyatı ise 90.00 Lira`dır. Bulunduğunuz il veya ilçelerde Bmw Anahtar Şarjlı pil bulumıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. Ürünü sizlere hemen kargo edelip ve montajı konusunda yardımcı olalım.

Araç Üzerinde Bulunun Antenlerin Arıza Yapması Ve Uzaktan Kumanda Sorunu

BMW E60 veya BMW E90 araç sahibisiniz ve aracınızı uzaktan kumanda ile açıp kapatamıyor sunuz. Çeşitli araştırmalar sonucu bir çözüme ulaşamamış olabilirsiniz. Şimdi söyleyeceklerimi dikkatlice okuyun ve o şekilde çözüm bulmaya çalışın. Arabanın uzaktan kumandası çalışmıyorsa öncelikle mutlaka yedeği ile kontrol etmelisiniz. Yedek yok ise evvela ilk iş arızanın anahtardan kaynaklandığını düşünmeli ve yedek çıkartmalısınız. Yedek yaptırdıktan sonra araba halen daha kumanda üzerinden açılıp kapanmıyor ise arka tarafta bulunan antenlerinin tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekmektedir. Arka antenler ( cam tarafında bulunur ) değiştiği zaman arabanız, yaklaşık olarak 5 metre gibi bir mesafeden kapılarını açacak ve kapatacaktır. Çeşitli ustalara çeşitli dükkanlara vavsiye üzerine bir yerlere gitmiş olabilirsiniz, fakat size nokta atışı söylediğim bu iki madde üzerinden yürürseniz soruna ulaşacaksınız.

Bmw E60 Yedek Anahtar Kopyalama?

BMW E60 kasa yedek anahtar nerede kopyalanır ? Nerede çoğaltılır ? Nereye güvenebilirim ? işte sorularınızın cevapları… Öncelikle BMW E60 Smart anahtar kopyalama işlemini lisanslı cihazları olan bir işletmeden yaptırmalısınız. Araçtan parça sökülmesine kesinlikle izin vermeyin! Ortalama 15 dakika içerisinde BMW E60 yedek anahtar kopyalama bitmiş ve oradan ayrılmış olmanız gerekmektedir. Araba olmadan kopyalama ve çoğaltma yapılamaz. Mutlak suretle arabaya bilgisayar bağlanmalı yeni yapılacak olan uzaktan kumanda üzerine arabanın şase ve kilometre bilgileri yazılmalıdır. BMW e60 5 serisi anahtar fiyatı ise 300 Lira`dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir