Menü Kapat

Ford Fiesta Sustalı Anahtar

ford fiesta sustalı anahtar

Ford’un Fiesta modellerinde kullanılan uzaktan kumandalı anahtar cep gelmesi, kötü görünüm ve taşıma zorluğu ile maalesef sınıfı geçemedi. Yanılmıyorsam 2011 yılında Ford Fiesta sustalı anahtar kullanılarak araçlar üzerinde sergilendi. Peki ya 2011 ve 2012 öncesi Ford Fiesta modellerine sustalı anahtar yapılamayacak mı ? Tabii ki yapılır. Şimdi size Ford Fiesta araç sahiplerinin nasıl sustalı anahtar sahibi olabileceğini anlatacağım. Araba gelmeden hizmet verebildiğimiz araçlarında başında Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Connect, Ford Fusion ve Ford Mondeo gelmektedir. Araçların immobilizer çiplerini araba gelmeden uyarlayabildiğimizden dolayı cihaz bağlamamıza gerek duyulmadan uzaktan kumandasını aktif edebiliyoruz. O Nedenle ülkemizin her yerine desteğimiz eksiksiz ve tamdır.

Ford Fiesta Araç Sahibiyim Nasıl Sustalı Anahtar Sahibi Olabilirim ?

Mevcutta aracın yedekle birlikte 2 adet Ford Fiesta anahtar var ve sadece modifiye amaçlı değişim yaptırmak istiyorsanız araba ile uğramanıza gerek. Hatta zaman problemi yaşıyorsanız kargo ile dahi gönderebilirsiniz. Aracın yedeğinin uzaktan kumandası yok ise onu sustalı ( katlanabilir ) modele çevirmek daha mantıklıdır. Fakat orjinalliği bozulmasın düşüncesindeyseniz onunda mümkün olduğunu bilmenizde yarar var. Şimdi gelelim ürüne sahip olma aşamalarına…

 • Araç ile uğrayabilirseniz dükkanımıza geldiğiniz zaman Ford Fiesta sustalı anahtar sie 15 dakika içinde teslim edilebilir.
 • Zamanınız kısıtlı ve ayıracak vaktiniz yok ise aracı çalıştıran ( marşa basan ) Ford Fiesta yedek anahtar bize gönderilir veya getirilir ise yine ürünü hazırlayabiliriz.
ford fiesta sustalı anahtar modelleri
ford fiesta için sustalı anahtar model görselleri

Arabanın gelmediğini ve kargo aracılığıyla ürünü gönderdiğinizi düşünelim. 15 dakikalık işçilik sonrasında ürün arabayı çalıştıracak hale gelecek neden mi ? Çünkü yolladığınız Ford Anahtar üzerindeki çip alınıp yeni sustalı uzaktan kumandanın içine konacak ve metal kısmı kesilecek. Haliyle geldiğinde tertemiz çalışmış olacak. Fakat uzaktan kumandayı araba üzerine aktif etmek gerekiyor onunde işlemi şu şekildedir.

Ford Fiesta Uzaktan Kumanda Nasıl Kodlanır ?

Söz konusu komutlar bütün Ford araçlar için geçerlidir. Bu işlem sayesinde araca yeni uzaktan kumanda ekleyebilir veya gerektiğinde kumandaları hafızadan silebilirsiniz. Manuel dediğimiz prosedürde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur kontak açma ve kapama işlemlerinde aracın verdiği sesten sonra hiç bir şekilde ileri veya geri yapmamanızdır.

 1. Bütün kapılar kapalı olacak ve bir tane anahtar kontağa takılacak.
 2. Araba üzerinden ” BİP ” sesi duyulana kadar biraz seri şekilde kontak açılıp kapatılacak.
 3. Arabaların marka ve modellerine göre değişiklik gösterse dahi hatırladığım kadarıyla 5 veya 6 defa kontağı çevirip açtıktan sonra araba tepkiyi verecek ve ” BİP ” sesi duyulacaktır.
 4. Kodlama moduna giren araç artık kumandaları hafızaya hazır hale geldiğinden elinizdeki örneğin Ford Fiesta sustalı anahtar üzerindeki açma butonuna basın ve araba tekrar size ” BİP ” şeklinde tekpi verecek. Kumandayı hafızaya aldığını belirten tepkinin ardından diğer Ford Fiesta uzaktan kumanda üzerindeki butonların herhangi birine basınız. ( Var ise )

Şimdi sanıyorum anlaşılır şekilde sizlere aktarım yaptım. Artık şehir içi veya şehir dışından Ford araç sahibiyseniz nasıl sustalı anahtar yaptıracağınızı biliyorsunuz. İşlemi sizlere fayda sağlasın diyerek paylaştım. Eğer İstanbul içerisinde hikamet ediyorsanız arabanızla geldiğinizde biz bütün aşamaları tek tek sizlere anlatıyor ve uygulamaya başlıyoruz.

Ford Fiesta Sustalı Anahtar Dönüşümü

Ford araçların immobilizer yazılımları 4D-60 ve 4D-63 Cripto ile güvence altına alınmıştır. Peki ne demek bu 4D-60 ve 4D-63 ? Bunlar aracın güvenlik duvarıdır. Araba olmadan kopyalama özelliğine de sahip olan Ford araçlarda dikkat etmeniz hususlar vardır. Otomobili güvence altına alın ve bilmediğiniz kişilere hiç bir şekilde Oto Anahtar tesilm etmeyin. Söz konusu dönüşüm için neden arabaya ihtiyaç olmadığnı söylüyoruz işte sebebi budur. Ford Fiesta sustalı anahtarlık diye tabir ettiğimiz uygulamayı ( dönüşümü ) ruhsat sahibi olmayan kişilere kesinlikle yapmıyor, aracın belgelerini soruyoruz.

Ford Fiesta Sustalı Anahtar Fiyatı

Ford Fiesta araçlara o kadar çok model var ki zevkinize göre içlerinden birini seçebileceksiniz. Fiyatları seçeceğiniz modele göre değişiklik gösterse dahi hemen fiyatını söyleyeyim. Orjinal yazılımlı açma, kapama ve bagaj özelliklerini aktif şekilde çalıştıracak haliyle 200.00 Lira`dır. Fiyatın uygun olduğunu dile getirerek 2 sene garantili olduğunun altını çizmek istiyorum.

3 Comments

  • oto anahtar

   Ford fiesta sustalı anahtar dönüşüm konusu içerisine özellikle kumanda kodlama programını koydum. Faydalı oldu ise ne mutlu bana çok teşekkür ederim Bariş bey sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir