Menü Kapat

Audi Q7 Yedek Anahtar

2009 model audi q7 orjinal anahtar

Audi Q7 yedek anahtar olmadan yola çıkmayın! Audi Q7 aracınızın anahtar yedeği yoksa bir an önce yaptırmanızda büyük fayda var. Çünkü orijinal anahtar kaybolursa yenisi çok güçlükle yapılabiliyor. Bu sebeple orijinal anahtar varken Q7 yedek anahtar yaptırmanız büyük önem arz ediyor. Aşağıda açıkça bahsettiğimiz Audi Q7 modellerinin uzaktan kumandası oldukça zor programlanan ve zor bulunan parça yapısına sahiptir.

Auid Q7 Anahtar Özellikleri Nelerdir?

Audi Q7 anahtarı ile Audi A6 anahtarı aynı immobilizer yazılıma sahip aynı kumandalı anahtar kullanır. Audi Q7 uzaktan kumandalı anahtar fonksiyonel özelliklerle donatılmıştır. Anahtar üzerindeki kilitleme butonuna basılı tutulduğunda camlar aktif olur. Açma butonuna basılı tutulduğunda ise camlar açılır. Yine aynı şekilde olta butonundaki bagaj logosuna basıldığında herkesin bildiği gibi bagaj açılır. Firmamızda programladığımız Audi Q7 yedek anahtar anahtarın bunun gibi tüm donanımsal özellikleri eksiksiz ve tam olarak çalışacaktır. Ürünün görüntü, kalite ve işlevinde kusur bulunmamaktadır. Zaten yazımızın içerisine eklediğimiz görsellerden bunu anlayabileceksiniz.

Auid Q7 Anahtar Kopyalama Nasıl Yapılır?

Audi Q7 orijinal anahtar kopyalama işlemlerini 15 dakika içinde yapıyoruz. Lisanslı cihazlarla kodlama yoluyla yedek anahtarı teslim ediyoruz. Bu işlem için yetkili serviste uzun süre beklemeniz gerekebilir. Ayrıca, büyük miktarlarda para ödemek zorunda kalırsınız.

Audi araçlarda 434 Mhz ve 868 Mhz olmak üzere iki farklı uzaktan kumanda yazılımı kullanılmaktadır. 434 Mhz olan uzaktan kumanda, 868 Mhz kumandaya kodlanamaz. Yani mecburen orijinal anahtar olmak zorundadır. Araçta 8E özel yüksek güvenlikli immobilizer sistemi (elektronik motor kilit sistemi) bulunur. Bu sebeple araç olmadan uzaktan kumanda ve arabayı çalıştıracak çip kesinlikle kopyalanamaz! Ayrıca aracın anahtar sistemi ile ilgili işlemler için kasko ve sigortadan faydalanabilirsiniz. Faturasını keserek işlemleri resimlediğimizde ruhsat sahibine 15 gün içerisinde sigorta tarafından ödenek havale yolu ile gönderilmektedir.

audi q7 yedek anahtar yaptırma
audi q7 yedek anahtar yaptırma görseli

Audi Q7 Anahtar Kaybolursa Ne Olur?

Audi Q7 anahtar kayboldu ise, araba kilitli vaziyette kalırsa biraz karışık bir durum söz konusu oluyor. Audi Q7 anahtar yapısal olarak Audi A6 ile birebir aynı olduğundan söylediklerimiz Audi A6 içinde geçerlidir. Bu sebeple Audi Q7 kontak anahtar hiç yoksa yapılacak işlem, başında maymuncuk ile kapının açılmasıdır. Kontağa aracın kendi uzaktan kumandasını takarsanız elektronik direksiyon kilidi açılır. Ardından bir parça “şak” diye bir ses verir. Bu parçayı sökerek, immobilizer anahtar dosyasını bilgisayar ortamında okutarak, sıfırdan Audi Q7 uzaktan kumandalı sustalı anahtar yapıyoruz. İşlem sırasında arabada bulunmayan anahtarların tamamı yetkili yitirecektir. Yani bulan arabayı çalıştıramaz. Peki arabanın içerine girebilir mi ? Evet girebilir, ancak kapının üzerindeki kilit sistemininde mekanik şifreleri değişirse giremez.

Audi Q7 Anahtar Kabı Değişimi Yapılır mı?

Audi Q7 modelinin uzaktan kumandası kolay kolay bozulmaz. Dış kabı deformasyonları ortaya çıkabilir. Özellikle de kapı kilidi açma, kilitleme ve bagaj butonu üzerindeki simgeler kaybolabiliyor. Bu kumandaların arızasına pek rastlamadım. Suya veya ateşe düşen anahtarlar olursa tabii ki kullanılamayabilir. Ama bunun dışında Audi Q7 sustalı anahtar kabı kolay kolay bozulmaz. Fakat stoklarımızda bulunur ihtiyacınız olursa lütfen iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bazı hassas sürücüler Audi Q7 sustalı anahtar dış kabı veya kasasını beğenmiyor. Orijinal görünümüm kaybeden anahtarları yeni kasa ile değiştirebiliriz. Bu işlem için anahtarın içindeki elektronik devreyi veya çipi yeni anahtar kasası içine takıyoruz. Tamamen orijinal bir görünüm ile yepyeni bir anahtar teslim ediyoruz. Yeni anahtar kasasının mükemmel plastik kalitesi var. Yani beğenmeme ihtimali yok!

Audi Q7 anahtar kasası fiyatı, bizde yetkili servise göre çok uygun. Kabın içinde fabrikasyon yazı ve kodlar var. Q7 anahtar dış kabı fiyatı 125 TL. Ama yazısız, yan sanayi ürünü anahtar kabı 75 ila 85 TL’den veriyoruz. ( yan sanayi şuan stoklarda bulunmuyor ancak yine de sorunuz. ) Bazı müşterilerimiz sadece anahtar üzerindeki logoyu istiyor. Onlara da yardımcı olmak için ücretsiz gönderim yapıyoruz.

Audi’nin üniversal sustalı anahtar yapısına sahip olan Q7 orijinal anahtar kabı, stoklarımızda bulunmaktadır. Audi Q7 anahtar kabı ihtiyacını olursa yeni bir ürün ile değiştirebiliriz.

audi q7 yedek anahtar kopyalama

Audi Q7 Anahtar Pili Biterse Ne Olur?

Audi Q7 anahtar pili, “CR 2032” tip standart pildir. Q7 anahtar pili biterse kapı kilidinden kapıyı manuel açarak, arabaya binip çalıştırabilirsiniz. Pil fiyatı 10 TL ila 20 TL arasında değişiyor. Q7 uzaktan kumandalı anahtar pili şarjlı pil değildir. Bu sebeple özellikle Keyless Go sistemi bulunan Q7’lerin pilleri kısa sürede bitebiliyor. 7 gün 24 saat aktif yayın yapma özelliğine sahip olan bu anahtarın pil ömrü de doğal olarak az oluyor. 1 ila 2 yıl içinde pil değiştirmeniz gerekebilir. Göstergede anahtar pili uyarısı alırsanız endişe etmenize gerek yok. Araca manuel olarak binebilir ve çalıştırarak kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir