Menü Kapat

Renault Talisman Kart Anahtar

renault talisman kart anahtar

Renault Talisman model otomobiller, Renault Kadjar ve Renault Megane 4 model otomobillerle aynı kartlı anahtar kullanıyor. Sadece dış kasalarında bazı farklılıklar var. Elektronik devreleri ve plastikleri aynıdır. Renault Talisman kartlı anahtar veya keycard anahtar, bazı durumlarda bozulabilir veya kaybolabilir. Bu durumda yetkili servise çok para vermenize gerek yok. Hemen bizimle irtibata geçin, Renault Talisman otomobiliniz için her türlü kartlı anahtar işlemini kısa sürede yapalım. Peki, Renault Talisman kart anahtar özellikleri nelerdir? Renault Talisman kart anahtar yapımı nasıldır? Her şeyi ile orijinal kartlı anahtar işlemlerimizi ayrıntılı olarak anlatalım!

Renault Talisman Keycard Özellikleri

Renault Talisman keycard, üstün özelliklerle donatılmıştır. Talisman keycard, hem eller serbest hem de manuel modlarda aracı kilitlemenizi ve çalıştırmanızı sağlar. Kart üzerinde kapıları açıp kapatmaya yarayan butonlar bulunur. Bagajı açmak ve araç içi aydınlatma ışıklarını uzaktan açmak için de butonlar yer alır. Aracın motorunu da bu kart çalıştırır. Dokunmadan aracı kontrol etmeye yarayan kart anahtarı aracın çevresinde bulunan sensörler algılar. Keyless sistemi sayesinde kart üzerinizdeyken kapıları otomatik olarak açabilirsiniz. Keyless, araca yaklaşınca kartı algılar ve anahtarsız çalıştırma özelliği aktifleşir. Kart anahtar ile araca geldiğinizde kapı kolları üzerindeki butona basarak kapıyı açabilirsiniz. Uzaktan iç aydınlatma fonksiyonu da, ışık simgesi bulunan buton ile aktif olur. Uzaktan bu butona basarsanız aracın iç aydınlatma ışıkları yanacaktır. Bu özellik, park halindeki araçların arasında aracı kolaylıkla bulmaya yarar.

Renault Talisman Kartlı Anahtar Yapımı

Renault Talisman sahibi bir arkadaşımıza yeni bir kartlı anahtar yaptık. Müşterimiz, aracının yeden anahtarı olmadığı için gerektiğinde kasko ve sigorta şirketine beyan etmek üzere yedek anahtar istedi. İçinde kapıyı açmaya yarayan metal anahtarı da bulunan yedek kartlı anahtar işleminde kaybolan veya verilmeyen anahtarı aracın hafızasından sildik. Orijinal anahtarı 15 dakika içinde yaparak, arkadaşımıza teslim ettik. Talisman araçlar için yedek anahtar yaptırmak istiyorsanız orijinal kart anahtar tercih etmelisiniz. Biz bu arabalarda tamamen orijinal malzemeler kullanıyoruz. Zaten yan sanayi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çünkü yan sanayi yedek anahtarlarda bir süre sonra sorun yaşayabilirsiniz.Yetkili servisle uğraşmak ve çok para vermek istemiyorsanız ve vaktiniz kısıtlıysa aracınızın yanına gelerek Renault Talisman keycard anahtar yapıyoruz. Bu hizmetimiz ile yetkili servisi 1 ay beklemek zorunda kalmazsınız.

Renault Talisman Kart Anahtar Tamiri

Renault Talisman kart anahtar kullanırken dikkatli olmalısınız. Bazı durumlarda aracınız kilitli kalabilir veya kar anahtar arızalanabilir. Bu durumlarda tamir işlemleri yapıyoruz. Aracın konumuna gelerek, zarar vermeden kapıyı açabiliriz. Konumuzda kart anahtar kopyalama veya sustalı anahtar kopyalama yapabiliriz. Tüm bu tamir ve kopyalama işlemlerini yarım saat içinde yapabiliriz. Ancak bu gibi durumlarda ruhsat yanınızda olmalı ve araç sahibi siz olmalısınız. Aracı kiraladıysanız veya şirket aracı kullanıyorsanız izin yazısı almamız gerekir. Renault Talisman kart anahtar kabı stoklarımızda bulunmaktadır. Her yere kargo ile gönderim yapabiliriz. Renault Talisman otomobillerde haksız yere zimmete geçirilen ve satışı yapıldığı halde eski sahibi tarafından bir şekilde teslim edilmeyen anahtarlar olabilir. Ayrıca, aile fertleri tarafından kaybedilen kart anahtarın yetkisi aracın üzerinden silinmelidir. Aracın üzerindeki eski anahtarın yetkisini kaldırarak yerini ekliyoruz. Bazı durumlarda da Talisman kartlı anahtar içindeki metal anahtarı, kapı kilidini sökerek yapabiliriz. Ayrıca, diğer kartın içerisindeki bilgileri kopyalayabiliriz. Renault Talisman yeni bir model; ancak kartlı anahtar diğer araçlar gibi rahatlıkla tamir edilebilir.

Renault Talisman Yedek Kart Yapımı Garantiyi Bozar mı?

Bu araçlar yeni bir model olduğu için şimdilik ağırlıklı olarak kart yedek kopyalama talepleri geliyor. Önümüzdeki aylarda ihaleden alındığı için, çalındığı için veya eşi tarafından kaybedildiği için Renault Talisman yedek kart anahtar talepleri gelecektir. Bu gibi durumlarda araç sahibi aracın yanına gelerek çalıştırmamızı ve yedek kart yapmamızı isteyecektir. Bu işlemleri garantisi bozulmasın yetkili serviste yaptırırsanız çok fazla para vermek zorunda kalırsınız ve en az 1 ay beklemeniz gerekir. Bizim yaptığımız işlemlerde de garanti bozulmuyor. Çünkü yedek kart yaparken yazılım bilgilerini değiştirmiyoruz ve aracın hafızasındaki yedek kart programına zarar vermiyoruz. Bu sebeple Talisman yedek keycard işlemlerimiz garantiyi bozmaz. Bu konuda kafanıza soru işaretleri takılmasın. Talisman kart görselimizden de göreceğiniz gibi her şey orijinal ve garanti kapsamında… Firmamız tarafından yapılan kartlı anahtarlar orijinaldir ve 2 yıl garantilidir.

Renault Talisman Kart Anahtar İçin Kaskodan Nasıl Hizmet Alabilirsiniz?

Ailenizde araç kullanan birkaç kişi varsa, Renault Talisman yedek kart anahtar yaptırmanız gerekebilir. Herhangi bir para ödemeden yedek anahtar yaptırabilirsiniz.

Yapmanız gereken işlemleri şöyle sıralayalım;

Öncelikle bizi arayın! Anahtar yedekleme için fiyat ve zaman bilgisi verelim. Daha sonra kasko acentenizi arayarak kayıp anahtar ihbarı verin ve dosya açtırın. Acente size yedek anahtarı anlaşmalı yetkili serviste yaptırmanızı söyleyecektir. Anlaşmalı olmayan servislerde veya yerlerde yapılan Talisman yedek kartlı anahtar için ödeme yapmayacaklarını söyleyebilirler. Bunu kesinlikle kabul etmeyin!

Yedek kartlı anahtarı yetkili serviste yaptırırsanız aracınızın hasar kaydı açılır. Hasarsızlık indirimini kaybedersiniz. Bunu acenteye belirtin. Ayrıca, diğer servislerde veya oto anahtar uzmanı ile yaptırılan kartlı yedek anahtarın çok daha ucuz olduğunu; fatura kesildiği için ödemek zorunda olduklarını mutlaka dile getirin! Bizim yaptığımız işlemlerde hasar kaydı açılmaz ve her şey poliçeye uygundur.

Renault Talisman Kartlı Anahtar Fiyatı

Renalut Talisman kartlı anahtar işlemleri için yetkili servis anormal paralar istiyor. Yakın zamandaki fiyatlara göre Talisman yedek anahtar fiyatı 1.450,00 TL. Sigorta poliçesi, bu ücretin bir kısmını karşılıyor. Karşılanan tutar büyük ihtimalle 1.000 TL. Bu sebeple sigortanın ödemediği kısmı kendiniz ödemeniz gerekir. Ayrıca, yedek anahtarın 1 ay içinde Fransa’dan gelmesini de bekleyeceksiniz.

Talisman kartlı anahtar fiyatları bizde 400 ila 450 lira arasında değişiyor. Orijinal kartlı anahtarı 25 dakika içinde teslim ediyoruz. Hem daha az ödüyorsunuz hem de dakikalar için dakikalar içinde anahtarı cebinize koyuyorsunuz. Sigorta devreye girmiyor, garanti bozulmuyor, kart anahtar orijinal ve her işlem yasal.

Renault Talisman Kartlı Anahtar Pili

Renault Talisman kart anahtar pili “CR 2032” tip pildir. Kartın pili azalırsa aracın gösterge panelinde “anahtar pili azaldı” uyarısı alırsınız. Bu uyarı mutlaka dikkate almalısınız. Kart anahtar pili biterse yolda kalabilirsiniz. Keycard anahtar pilini bir an önce değiştirmelisiniz. Renault Talisman kartın pilini herhangi bir elektronik mağazasından temin edebilirsiniz. Bil bittiğinde mağdur olmamak için manuel çalıştırma metodunu uygulayınız!

Kart anahtar pili değişimi şöyle yapılır; Renault logosu bulunan yere bastırıp ileri doğru itin. Kart kasası açılacaktır. Burada pili yuvasını göreceksiniz. Pili yuvasında çıkararak değiştirebilirsiniz. Kartın içinde şoför kapısını açmaya yarayan mekanik anahtar bulunur. Akü biterse veya kart pili biterse arabayı bu mekanik anahtar ile açabilirsiniz. Kart pili bittiyse start/stop düğmesine kart ile basarsanız araba çalışır.

Renault Talisman Kart Anahtar Devre Dışı Kalırsa Ne Olur?

Renault Talisman kart anahtar pili biterse veya suya düşerse devre dışı kalabilir. Ayrıca, aracın çevresinde aynı frekansa sahip farklı bir cihaz varsa sinyalle algılanmayabilir. Bir başka durum da aracın aküsü birmiş olabilir. Elektromanyetik radyasyon bulunan bölgelerde de kart anahtar işlevsizleşebilir. Peki, bu gibi durumlarda ne yapmalısınız? Kart anahtarda metal anahtar da vardır. Bu mekanik anahtar, manuel olarak aracı açmaya yarar. Renault logosu bulunan arkaKart anahtarda metal anahtar da vardır. Bu mekanik anahtar, manuel olarak aracı açmaya yarar. Renault logosu bulunan arka kapağı ileri iterek açtığınızda metal anahtarı görebilirsiniz. Aracın kapı kolundaki anahtarı deliğine metal anahtarı soktuğunuzda kapıları açabilirsiniz. Ayrıca, kartın arka tarafındaki Renault logosu ile start/stop düğmesine basarak aracı çalıştırabilirsiniz.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir