Menü Kapat

2012 model Toyota Auris Anahtar

toyota auris orjinal anahtar

2012 model Toyota Auris anahtar kaybedildiğinde ne yapmalısınız? Hemen bir örnekle anlatalım!

Toyota Auris araç sahibi, anahtarı kaybetmiş. Devamlı bakım yaptırdığı ustayı arayarak, ”Toyota Auris aracımın anahtarını kaybettim. Kapıları kilitli. Şu anda misafirlikteyim. Komşu beni evime bırakacak. Kararsız kaldım. Yetkili servisi aradığımda kurtarıcı ile gelmesi gerektiğini ve Japonya’dan beyin, anahtar, kontak ve kilit sisteminin komple değişeceğini söylediler. Fiyat oldukça yüksek. Ne önerirsin?” diye durumu anlatmış.

Daha sonra Toyota Auris sanayiye çekişmiş. Auris’in kapıları zorlanarak açılmış. Gece telefonum çaldı ve sanayideki ustanın yüksek fiyat istemesi üzerine araç sahibi benden yardım istedi. Ustanın kendini ağırdan satmasına sinirlenen araç sahibi, motor beyni, immobilizer beyni, kapı kilidi ve kontak antenini bizlere getirerek bu parçalara göre Toyota Auris orijinal anahtar yaptırmak istediğini belirtti.

2012 Model Toyota Auris Yedek Anahtar Yapıldı

Araba olmadan immobilizer beyninin içerisindeki 8 bacaklı “M93C66” entegre sistemi okutarak programlama cihazımıza aktardım. Dosya sayesinde “4D70 G” çip hazırladım ve arabanın parçalarını, ruhsat bilgilerini ibraz eden kişiye teslim ettim.

Resimlerde de göreceksiniz; Toyota Auris sustalı anahtar 1 adet… Sadece içerisine çipi programlanmış düz anahtar olarak tasarladığım uygulama için “arabanın marşına bastığınızda lütfen bana bilgi verin” diyerek, müşterimizi uğurladım.

Burada anlatmak istediğim şu; yedek anahtarsız kullandığınız aracınız kapının önünden çalınıp götürülürse tarihi bir çöküntü yaşamaz mısınız? Bence yaşarsınız! O nedenle arabaları koruma altına alın! Yapmanız gereken çok basit; mesela ikinci el Toyota Auris aldınız. Adam size bunun yediği yok mu, diye sordu. Alışverişiniz bittiğinde hemen sistem değişikliğine giderek en azından yazılım olarak kayıtlı olan kumandaları kullanım dışı bırakın!

Toyota Auris 2012 Anahtar Fiyatı

2012 model toyota auris anahtar
2012 model toyota auris orjinal yedek anahtar

Ekte gördüğünüz kumandalı katlanabilir yeni nesil Toyota Auris anahtar, 240 lira. Kumanda özelliği bulunmayan, sadece arabayı çalıştırma yetkisine sahip çipli olanı ise 90 liradır. Fiyatlar yetkili servislerin sizlere çıkaracağı faturanın oldukça aşağısında olup, süre bakımından düşünüldüğünde yine arada uçurumlar bulunmaktadır. Yetkili serviste ortalama 3 bin 250 lira gibi fiyatlar zikrediliyor. Şahsi fikrim; eğer beyin ve komple kontak setleri de devreye girerse fiyatlar 6 bin 500 liradan başlayacaktır.

İmmobilizer Kutusu Üzerinden Toyota Auris anahtar kopyalama

Sanayi ortamındaki gereksiz muhabbetlerden olsa gerek, boşuna sökülen motor beyni ve kontak anteni üzerinde işlem yapmadık. Resimlerin içerisinde kibrit kutusundan biraz daha büyük olan immobilizer beyni içerisindeki işlemcideki bilgilerle Toyota Auris anahtar kopyalama yapabildik; çünkü arabayı çalıştıracak parçalar olmadığından dolayı verilere bu gibi durumlarda arabanın üzerinden ulaşım sağlıyoruz.

Not: Aslında parçaların hiçbirinin sökülmesine gerek yoktu. Bizlere telefon açarak durumu izah etselerdi parçaları söktürmeden biz arabanın bulunduğu yere giderek Diagnostic cihazla hiçbir yerine dokunmadan programlama yapabilirdik. Siz bence benim söylediğimi dikkate alın!

Valeo marka Toyota Auris Orjinal Anahtar

Orijinal uzaktan kumandası üzerinde açma ve kapama butonları bulunan Toyota Auris için bagaj açma özelliğini çok defa aktif etmek istedik; fakat başaramadık. Bagaj kilit sisteminde kablolama teçhizatı bulunmadığından dolayı açmıyor. Toyota Corolla ve Toyota Avensis modellerinin uzaktan kumandalarını dahi denedik. Devamlı sorduğunuz için detaylı anlatıyorum, bagaj kumandadan yetkilenmiyor.

Şimdi asıl konumuza dönelim; Toyota Auris, Toyota Avensis ve Toyota Yaris modellerinin anahtarları Valeo olduğundan birbirlerine programlanır; fakat dışarıdan ayna görünse bile Toyota Corolla anahtar Delphi marka olduğundan araçlara programlanamaz. Valeo markalı Auris, Yaris ve Avensis uzaktan kumandalarına ihtiyacınız var ise, bizimle iletişime geçmenizi öneririm! Araba üzerinden kodlanıp tanıtılması imkanlar dahilinde olan ürünü telefon desteğiyle kullanılır hale getirebilirsiniz.

Toyota Auris Anahtar Kaybettim

Umuyorum hepsini kaybetmeden konumuz sizlere kadar ulaşmıştır aksi halde bizim arabanın başına gelmemiz gerekecek, geliriz önemli değil fakat sırasıyla yapılacak işlemleri sizlere anlatayım.

  1. Kilitla halde kaldığını düşündüğümüz Toyota Auris`in kapıları açılacak.
  2. Çok zor değil sadece 1 tane vida tutuyor, kapı kolunun yanıda bulunan kilit sökülerek oradan toyota auris kontak anahtar oluşturulacak.
  3. Oluşturduğumuz ürün kontağı çevirecek ve doğal olarak araba çalışmayacaktır. Zaman kaybetmeden bilgisayarı bağlayıp 4D67 veay 4D70 çip vasıtasıyla eşleştirme ( kodlama ) işlemi başlatılarak arabanın çalışması sağlanacaktır.
  4. Stoklarımızda bulunan Valeo marka uzaktan kumanda arabaya adaptasyon yapılın uzaktan kilitlenip açaldığı tarafımızca kontrol edilerek araba sahibine tesilm edilecektir.

“Toyota Auris araç anahtarı kaybettim ne yapmalıyım?” diyerek dizlerini döven vatandaşlarımıza güzel bilgiler verdiysek ne mutlu bize diyerek huzurlarınızdan ayrılıyorum. İletişim formunu kullanarak bizim yetersiz kaldığımız yerleri veya cevapsız bıraktığımız soruları bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir