Menü Kapat

Yamaha xmax 250 Anahtar

yamaha xmax kırmızı anahtar

Ülkemizde ve dünyada pek çok kullanıcısı olan Yamaha Xmax 250 motosikletlerde bir tanesi kırmızı renkli ve 2 tanesi de siyah renkli olmak üzere 3 adet anahtar mevcuttur. Bu anahtarlar fabrikasyon olup sıfır tüm Xmax 250 motosikletlerin donanımında standart olarak bulunmaktadır.

Siyah renkli anahtarlar günlük rutin kullanım için uygun olmalarının yanı sıra iki adet olmaları dolayısyla da bir tanesi yedek olarak kullanılabilmektedir. Yamaha Xmax kırmızı anahtar ise her araca özel olarak üretilmiş olan bir anahtar çeşididir. Yamaha Xmax kırmızı anahtar kullanıldığında, motorun kaza yapması durumunda devreye girerek kontağı elektronik olarak kapatır ve kendini korumaya alır. Çalışmayan Xmax 250 motosikletler servise götürüldüğünde kırmızı anahtar mevcut değilse araç çalışmaz ve komple beyin ve kontak setinin değiştirilmesini gerektirir.

YAMAHA XMAX 250 KIRMIZI ANAHTAR YAPTIRMA

Kırmızı renkli Yamaha Xmax 250 anahtarları bir defaya mahsus olmak üzere her motosiklet için özel olarak üretilir. Yetkili servis dahi her araca özel olduğundan yedek olarak kırmızı anahtarı yapamaz. Bunun için komple beyin ve kontak setinin değiştirilerek buna uygun anahtar verilmesi gerekir. Ancak Yamaha yetkili servisine gitmenize gerek kalmadan geliştirdiğimiz yazılım ve donanım sayesinde motor beyni üzerinden fabrikasyon kırmızı anahtar yaptırabilmeniz mümkün.

yamaha xmax 250 anahtar
yamaha xmax 250 orjinal anahtar kopyalama

YAMAHA XMAX 250 YEDEK ANAHTAR

Yamaha Xmax 250 motosikletlere anahtar kopyalama yapılabilmektedir. Siyah renkli olan yani standart anahtarları çoğaltmak nispeten kolaydır. Ancak kırmızı anahtar kayıp ise ve motosiklet yürür durumda ise kırmızı anahtar yaptırılabilmesi mümkün değildir. Xmax motorsikletler satılırken alıcı ile herhangi bir sorun yaşamamak adına yaptırılan kırmızı anahtarlar servis anahtarı veya orjinal kırmızı anahtar değil; sadece kırmızı renkli standart anahtarlardır.

YAMAHA XMAX KIRMIZI ANAHTAR FİYATI

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kırmızı renkli orjinal Yamaha Xmax 250 anahtarların çoğaltılabilmesi mümkün değildir. Ancak renk olarak kırmızı anahtar tercih ettiğiniz takdirde fiyatı 90.00TL’dir. Eğer kırmızı renkli değil, siyah renkli standart Xmax 250 anahtarı tercih ederseniz bu anahtarların adet fiyatı da renkten bağımsız olarak 90.00 Liradır. İkisi arasındaki temel fark renk değişikliğidir.

YAMAHA XMAX ANAHTARLARIM KAYIP

Yamaha Xmax 250 model motosikletinizin tüm anahtarları kayıp ise endişe etmenize ve yetkili servise yüklü miktarda ödeme yapmanıza gerek yoktur. 4.000 Lira ve üzeri fiyatlarla hizmet veren Yamaha yetkili servisleri aracın anahtarları ile birlikte beyin ve tüm kontak setini değiştirerek ek maliyete sebep oluyor. Ancak, tüm bunlara rağmen biz, firmamızda kontak ve beyin setinin komple değişimine gerek kalmadan kontağa özel Yamaha Xmax 250 anahtarları yapıyoruz.  Beyin üzerinden aracın devresini elektriksel olarak tamamlayan araç tanıma sistemini kopyalayarak oluşturduğumuz yeni anahtarınız sayesinde aracınızın herhangi bir parçasının veya yazılımının değiştirilmesine gerek kalmamaktadır. Bu sayede hem mekanik olarak bir değişim olmayacağından aracınızın temiz ve orjinal kalmasını sağlarken, hem işlemin çok daha kısa sürede tamamlanması sebebiyle zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca yetkili serviste talep edilecek yüksek meblağlardan kaçınarak çok daha ucuza Yamaha Xmax 250 motosikletinizin anahtarlarını yaptırabilmeniz mümkün hale gelecektir.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir