Menü Kapat

Volvo S40 uzaktan kumanda kabı

Volvo S40 otomobiller, sınıfının en güvenli araçları olarak bilinir. Markanın verdiği prestijin yanında konfor ve lüksün temsilcisi otomobillerden biridir. Ancak her otomobilde olduğu gibi Volvo S40’ta da anahtar arızaları yaşanabiliyor. Volvo S40 uzaktan kumanda kabı ile ilgili sorunlar nelerdir? Volvo S40 uzaktan kumandalı anahtar tamiri nasıl yapılır? Volvo S40 anahtar kopyalama yapılabiliyor mu? Bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını sizin için derledik!

Volvo S40 Anahtar Arızaları Nelerdir?

Volvo S40 otomobillerin anahtar arızaları, aynı segmentteki araçların anahtar arızaları ile benzerlik taşır. Anahtardan farklı bir yapısı olan Volvo S40 uzaktan kumanda kabı üretiminde sert plastik kullanılmıştır. Bu plastik, düşürülme ve ezilme gibi sebeplerle kırılabilir. Bu gibi durumlarda uzaktan kumanda çalışmayabilir. Uzaktan kumanda kırılması plastiğinin zarar görmesi sebebiyle elektronik devrelerin işlevini yitirmesiyle doğru orantılıdır. Uzaktan kumanda kabı bantla veya herhangi bir cisimle yapıştırılıp geçici çözüm eldi edilebilir lakin kabın içindeki elektronik devreler zarar gördüyse sağlıklı çalışmasına engel olabilir.

Anahtar ile kumandanın ayrı olmasından rahatsızlık duyan kullanıcılar isterse anahtar ile uzaktan kumandayı birleştirebilir. Hemen hemen bütün sürücülerin tercih ettiği yeni nesil sustalı anahtar, uzaktan kumanda ile metal anahtarı bir araya toplayabilir. Bu şekilde hem kolay kullanım sağlanabilir ve hem de şık bir görüntü elde edilebilir.

Volvo S40 Anahtar Tamiri

volvo s40 uzaktan kumanda kabı ve kasası
Volvo s40 uzaktan kumanda kabı orjinal görselidir.

Volvo S40 Anahtar & Kumanda arızaları durumunda başvurabileceğiniz bir güvenilir bir adres var! Volvo S40 uzaktan kumanda kabı arızası veya değişimi ihtiyaçlarında bize ulaştığınızda temin edebiliriz. Volvo S40 anahtar veya uzaktan kumanda ile ilgili farklı ihtiyaçlar da ortaya çıkabilir. Volvo S40 uzaktan kumanda tamiri ihtiyacınızda onarım yapıldıktan sonra dış kasası değiştirilerek ürünü sıfırlayabiliriz. Ayrıca, bazı elektronik devre arızaları da giderilebilir.

Volvo S40 uzaktan kumanda pili, “2016” tip pildir. Uzaktan kumandanın arka taraftaki kapak kastırılarak kolaylıkla açılarak, pil değiştirilebilir.

Volvo S40 Anahtar Kopyalama

Eğer Volvo S40 anahtar kopyalama yapılabilir ancak eski modellerin uzaktan kumanda yedeklemesi yapılamaz. Bunun sebebi, anahtarın program ve kodlarının bulunmamasıdır. Bu sebeple Volvo araçların uzaktan kumanda yedek kopyalama imkanı bulunmuyor. Ancak 2010 model ve üzeri yeni nesil modellerin tamamına destek almanız kaçınılmazdır.

Volvo S40 anahtar için desteklerimiz devam ediyor. Volvo’nun yeni modelleri için de destek verebiliyoruz. Uzaktan kumanda kabı değişiminin immobilizer anahtar yapısı ile bir bağlantısı yoktur yani kılıf keyfe göre hareket edebileceğiniz göz kirliliğini giden bir parçadır. Bugün hangi marka olursa olsun Oto Anahtarı makyajlama işlemi yapıyoruz eski kasa arabası bulunan insanlar makyajlanan modele geçip daha göz alıcı bir kaliteye kavuşabilir.

3 Comments

  1. Hamza YAĞMUR

    Selamun aleyküm. Murat bey öncelikle iyi çalışmalar diliyorum,yaptığınız açıklamalar gerçekten çok faydalı olmuş çok teşekkür ederim. Bende 2012 model S40 1.6 dizel araç var,aracı eşimle birlikte müşterek kullandığımız İçin yedek anahtara ihtiyaç duyduk ve tanıdık bir arkadaş vasıtasıyla hurda araç satanlardan bir adet aynı model anahtar temin ettim,bu anahtarı araçıma göre kodlama yapabilirmisiniz.? Şayet yaparız dediğinizi varsayalım,sizin bu eylemi gerçekleştirmeniz için aracı sizin bulunduğunuz yere getirme zorunluluğu varmı.? Yani aracın gelmesi gerekiyormu.?

    • oto anahtar

      Hamza bey araba ile birlikte uğrayabilirseniz büyük ihtimalle yapabiliriz. Olmaz ise stoklarımızda 2012 model Volvo S40 Anahtar bulunmakta onu araca tanıştırırız. Aleykümselam görüşmek üzere diyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir