Menü Kapat

Toyota Yaris anahtar kopyalama

toyota yaris anahtar yaptırma görseli

Yakın zamanda keyless go ( anahtarsız çalıştırma ) smart anahtar modeline geçeceğini düşündüğüm Toyota Yaris modelinin kopyalama hakkında son konumu açmış bulunmaktayım. Bugün 28.11.2019 Perşembe dükkanımıza gelen Toyota Yaris kullanıcısının uzaktan kumandasının tuşlarının kopması ve kumandanın ceplerini parçalamasından şikayet ederek dükkanımıza uğrayan Metin beyin aracına Toyota Yaris Sustalı Anahtar dönüşümü yaptım. Söz konusu kopyalamanın nasıl gerçekleştiğini, programını ve arabanın nasıl güvenli şekilde korunacağını sizlere aktarmaya çalışacağım.

Toyota Yaris Araçlara İmmobilizer Cihazı Bağlamadan Anahtar Kopyalanıyor!

Toyota Yaris, Toyota Auris, Toyota Avensis ve Toyota Corolla araçlarına arabaya ihtiyaç duyulmadan anahtar kopyalama yapılabilmektedir. Söz konusu kopyalama için her ne kadar ruhsat sahibi olmadan işlem yapılması doğru olmasa da Türkiye`de bazı noktalarda yapıldığını duydum. Araçlarınızı güvenli şekilde kullanıyor ve gözünüz gibi koruyorsunuz peki ya anahtarını saklıyor musunuz ? Kesinlikle dikkat etmeniz gerekiyor. Masanızın üzerinden veya çekmecenizden alınan Toyota Yaris Anahtar kopyalama yapılarak tekrar yerine konabilir! Bazı arabaların işlemleri maalesef bu şekilde gerçekleşiyor. Toyota, 4D-60 Cripto Megamos özellikli çip kullanıyor ısrarla söylediğim bu çipler arabaya bilgisayar bağlamadan kopyalandığından dolayı çok dikkatli olmalısınız.

Toyota Yaris Orjinal Anahtar Fiyatı

Toyata Yaris anahtar yaptırmak ne kadar ? Japonlar, yedek parçası en pahalı araçların başında geliyor o nedenle araştırma yapmanız gayet doğal. Toyota yaris orjinal anahtar fiyatı 230.00 Türk lirasıdır. Söylediğimiz fiyat uzaktan kumanda özelliği bulunan ürünler için geçerlidir. Kumandası üzerinde olmasın benim arabam çalışsın yeter tarzında bir düşünceniz var ise o zaman 90.00 lira ödemeniz yeterli olacaktır.

orjinal toyota yaris anahtar yaptırma resmi
orjinal toyota yaris anahtar yaptırma resmi ve görseli

Toyota Yaris Anahtar Pili ve Fiyatı

Toyata yaris anahtar pili nasıl değişir, fiyatı nedir, nereden temin edebilirim veya kendim değiştirebilir miyim ? Tüm bu soruların cevabı işte tam da burada bulunmaktadır. Toyota Yaris Yedek Anahtar sağlıklı çalışmıyor ise pilinin değişmesi gerekmektedir. BURADA pilin nasıl değiştireleceği yazıyor izleyebilirsiniz. Ayrıca Toyota Yaris Anahtar pili Cr 2016 olup yapısını ŞURADAN inceleyebilirsiniz. Fiyatına gelince zaten 10.00 Türk lirasının üzerinde pil bulunmamaktadır. Sadece Duracell veya Varta piller 20.00 liradır ki üstü fiyatlar uçuktur.

Toyota Yaris Sustalı Anahtar Yapımı ( Dönüştürme )

Arabanın mevcut sisteminde değişliğe gitmeden veya harici parça montajlamadan Toyota Yaris sustalı anahtar yaptırmanız gayet mümkündür. Nasıl mı ? Çubuk şeklinde taşınması oldukça güç olan Toyota Yaris kumandasının içerisindeki orjinal yazılım yeni nesil sustalı diye tabir edilen Toyota Anahtar içerisine yazılıyor. Evet şaşırmadınız işlem sadece bununla sınırlıdır. Çoğu zaman şehir dışından arayıp şikayet eden insanlara ürünü gönderip arabanın üzerinden kendim bizzat tanıştırma yaptırtarak yardımcı oluyorum. Toyota, uzaktan kumandası arabanın üzerinden aktif edilebilen araçlardan biridir. İmmobilizer anahtar kopyalama işlemine gerek kalmayacağından dolayı kumanda araba üzerinden aktif edildiğinde direk Toyota Yaris Sustalı Anahtar hemen kullanılabilmektedir.

Toyota Yaris Anahtar Kabı

Son olarak kısa ve önemli olduğunu düşündüğüm kısa bir bilgi daha paylaşarak konumuzu sonlandıracağım. Toyota Yarıs anahtar kabı, gün gelir ön tarafından kırılabilir veya basma yerleri yerinde çıkıp düşebilir. Olası durumlarda uzaktan kumanda aktif olarak çalıştığından dolayı sakın ürünleri çöpe atmayın! sadece dış kabı değiştirildiğinde ürün sıfırlanacak ve yeniden kullanılmaya başlayacaktır. Yetkili servislerin kesinlikle ağzına dahi almadıkları Toyota Yaris Anahtar dış kabı, 50.00 lira komik rakamlara değiştirildiğinden hiç sözünü dahi etmezler. Araştırdığınızda kazanan her daim siz olacaksınız.

Toyota Yaris Anahtar Yaptırma

Eğer kullandığınız araç sizin adınıza kayıtlı ise Toyota yaris anahtar yaptırma hizmetinden faydalanabilirsiniz. Kumandalı, kumandasız ve sustalı olarak toplamda 3 farklı şekilde anahtar yaptırabilirsiniz. Üstelik şehir dışında olmanız bile fark etmez, yapmanız gereken sadece aracın sahibi olduğunuzu belgelemek olacaktır. Toyota Yaris anahtar çoğaltma işleminde arabaya bilgisayar bağlamadığımızdan mütevellit kopyalamayı masa üstü cihazlarla bitiriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir