Menü Kapat

Skoda Rapid Anahtar

skoda rapid yedek anahtar

Nasıl anlatayım, nereden başlıyayım derken yeni yılın ilk konusuna Skoda`nın Rapid modeli ile girmeye karar verdim. Takip ediyorum ortalama her sene arabaların immobilizer anahtar sistemleri ile kapı ve kontak şifreleri değiştirilmektedir. Japonya, Almanya, İlgiltere, Fransa ve Amerika dahil bütün üreticeler aynı ürünleri tercih ediyorlar. Yani Valeo, Continantel veya Delphi gibi firmalardan destek aldıkları aşikar. Bunun en önemli nedenlerinin başında güvenlik olsa da ihtiyaçların yetkili servislerden karşılanması gelmektedir. Ortada büyük bir pazar ve pasta payı var. Hemen her hafta teknoloji devleri Oto Anahtar kopyalama cihazlarının lisansını satan dünya devi firmalarla yazışıyoruz. Örneğin Bmw F30 M sport Anahtar, yetkili servis haricinde bizim firmamızda yapılıyor. Keza yine Volkswagen Golf 7 anahtar ile örneğimizi sonlandıralım. Şimdi gelelim asıl konumuzu yazmamıza vesile olan Skoda Rapid anahtar, nasıl kopyalanır ? Ne gibi kronik rahatsızlıkları vardar ? Hatta hangi durumlarda hizmet verebiliyoruz onu izah edelim.

Skoda Rapid Anahtar Nasıl Kopyalanır?

Hangi sebeple olursa olsun Skoda Rapid kontak anahtar ihtiyacı ile karşı karşıya kaldığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mesela bir araç beğendiniz ve satın almak için karar verip bulunduğu lokasyona doğru yola çıktınız, gittiğinizde baktınız ki aracın yedek anahtarı yok! eğer araba temiz ve içinize siniyor ise vazgeçmeyip aracı alın. Çünkü sözünü ettiğim Skoda Rapid marka araca Oto Anahtar kopyalama cihazıs bağlanarak tüm bilgileri değiştirilebiliyor. Bilgi değişikliğinden kasıt, eskiyi sil yerine yenisini ekle mantığıdır. Arabanın kimliğine, servis verilerine veya beyin yazılımlarına değişiklik kesinlikle yapılmamaktadır ki zaten cihazlarımız bu işlemlere yetkili değildir. Lisansımız sadece Skoda Rapid yedek anahtar kopyalama bölümüyle sınırlıdır. Skoda Rapid kontak anahtar kopyalama işleminin başlama ve bitiş aşamaları şu şekildedir;

  1. Lisanslı cihazlar internet üzerinden çalıştığından dolayı bulunduğunuz yerde veya konumda 4,5G olmak zorundadır.
  2. Skoda Rapid anahtar yaptırmak istiyorum diyen kişinin ruhsat sahibi olması son derece önemlidir ki zaten aksi halde kopyalamaya başlanmaz.
  3. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra aracın kapısını ve kontağını açan demir uç kısmı pantoğraf makine yardımıyla açılarak hazırlanır.
  4. Zorunlu hallerde kapıdan giriş yapılacağından dolayı önce kapı kilidi, ardından kontak ve var ise depo kapağı kilitleri kontrol edilir.
  5. Tüm aşamalar tamamlanıp mekanik kısım geçildikten sonra ham yani üzerinde hiç bir veri bulunmayan Oto Anahtar üzerine aracın km, şasi ( şase ) ve bakım bilgileri araçtan çekilerek yazılır. ( buna önkod denir yazılmaz ise kodlama yapılamaz )
  6. Araca kaç adet anahtar yapılacaksa cihaza girilir. Örnek vereyim Skoda Rapid yedek anahtar yapacaksanız makineye 2 adet yapacağım diyerek veri girilir. Ardından araç 2/1 olur önkodu oluşturulan Skoda Rapid kontak anahtar ile kontak açıldıktan sonra araç 2/2 olur. Artık yeni aldığınız veya satacağınız Skoda Rapid marka aracın kontak anahtar bilgileri değişti. Hem alıcının hemde satıcının kafasının rahat ettiğini düşünüyorum.
skoda rapid kontak anahtar
skoda rapid kontak anahtar kopyalama

Skoda Rapid anahtar fiyatı ?

Araçlarda iki farklı yazılım mevcuttur. Daha önce sanırım bir yazımda bundan bahsetmiştim. UDS sistemli volkswagen araçlar ve MQB sistemli volkswagen araçlar ikiye ayrılır. UDS sistemli Skoda rapid anahtar fiyatı 240 TL gibi ücretle kopyalanıyor. Eğer aracınız MQB sistemli ise o zaman Skoda Rapid anahtar fiyatı size 350.00 ila 400.00 liraya gelecektir. Fiyatlarımız çoğu zaman düşüyor o yüzden sitemizdeki yazıların yazıldığı zamanı ve ülkemizdeki enflasyon oranını düşenerek yeni fiyat listesini görmek istediğinizi bizlere belirtin.

NOT: UDS sistemli Skoda rapid anahtar örnek verecek olursak Volkswagen Golf 6 şeklinde, MQB dediğimiz Skoda Rapid orjinal anahtar ise Volkswagen Golf 7 ile aynıdır.

Skoda Rapid anahtar kopyalama yaptırırsam serviste sorun çıkar mı ?

Skoda Rapid arabanızla firmamıza uğradığınız zaman sözünü ettiğim kopyalama hizmeti sizlere 15 dakikada verilecektir. Orjinal skoda Rapid Anahtar pilinin ücreti 10.00 lira olup piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz ” CR 2025 ” kodlu bir üründür. Ekrandaki pil veya diğer arızaları araba yetkili servise girmiş gibi siliyor bunun için sizlerden ücret istemiyoruz. Skoda Rapid yedek anahtar çoğaltma hizmetini bizden aldıktan sonra kimseden destek ve yardım istemenize gerek kalmayacaktır. Ürünümüz logosu, kalitesi, camları kumanda üzerinden açıp kapatması ve arabayı çalıştırmasında zerre kadar hata yoktur. Yetkili servislerin dışında tarcih edilmememisin en önemli nedenlerini aşağıda sıralıyorum.

  • Yetkili servis 1 ay termin veriyor biz ise 15 dakikada çoğaltma yapıyoruz.
  • Aracı farklı bir odaya götürüp sizleri bekleme salonlarına almıyoruz. Yani arabanın sağ koltuğunda oturup tüm işlemi kendiniz izliyorsunuz.
  • Servis fiyatının %50 daha ucuzuna ve orjinal ürünlerle çalıştığımızı beyan ediyoruz.
  • Aracın gizli özellikleri açık değilse onları da ücretsiz şekilde aktif ettikten sonra vrasa arıza kayıtlarını da silerek arabayı tertemiz veriyoruz.
skoda rapid orjinal anahtar
skoda rapid orjinal anahtar görseli

Skoda Rapid araçların yedek anahtarı araba üzerinden kopyalandığından dolayı şehir dışından veya arabayı göndermeden hizmet almanız imkansızdır. Uzaktan araba olmadan Skoda Rapid anahtar kabı ve kumanda tamiri hizmeti verebiliriz.

Skoda Rapid Araç Anahtarı Çalınırsa Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

Elektronik ortamda çalınan veya kayıp olan Skoda Rapid kontak anahtar iptal edilebilmektedir. Evet arabanın içerisine manuel olarak kapıyı açar ise girebilir lakin girmesin istiyorsanız o zaman şoför kapısında üzerine kapak takılarak gizlenmiş olan kilit sistemini ve kontak tüpünün değiştirilmesi sorunludur. Söz konusu işleme yetkili servis personelleri ” KAPI & KONTAK KİLİT SETİ ” adını verir. Kapı ve kontak kilit setinin değiştirilmesi zaman zaman gerekli görülmese de çoğu zaman ” aman ustam değiştirelim art niyet var ise arabanın içine de binemesinler ” diyerek bizlerden değiştirmemiz isteniyor. Skoda Rapid kapı ve kontak kilit sisteminin fiyatı 550.00 lira olup tamamen orjinaldir.

UYARI: Kapı ve kontak kilit seti değiştirildiği zaman sizin elinizdeki anahtarın kendisi değişmeyecektir. Diğer bir değimle, sadece uç kısmı yani mekanik kapı ve kontak kilitlerini döndürmeye yarayan demir kısım değişecek bilginiz olsun.

Skoda Rapid Aracımın Anahtarı Bulundu Tekrar Arabamda Kullanabilir miyim ?

Tabii ki kullanabilirsiniz. Galeri veya size göndereceğim dedi fakat göndermedi. Siz durumdan rahatsız olup yetkili servisten veya bizden Skoda Rapid anahtar iptali işlemi yaptırdınız. Aradan ortalama 3 hafta geçti ve anahtar bir şekilde size gönderildi. ( hatta bulundu ) O zaman araba ile uğradığınızda beyin üzerinden blokesi açılarak kullanım izni verilebilir.

Ben böyle söyledikten sonra çıkma alsam kullanabilir miyim ? Diyerek bizleri arıyorsunuz, HAYIR!!! sadece aracın kendi anahtarı silinip tekrar cihazla kullanıma açılabilir MQB sistemli Skoda Rapid orjinal anahtar kesinlikle çıkma olarak satın alınıp arabalar üzerinde kullanılamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir