Menü Kapat

Seat Arona Anahtar

Seat`ın Arona modelinin yedek anahtar görseli

Seat Arona, aileler için çok ideal bir araç. Seat’ın crossover SUV modeli olan Arona, en ince detaylara kadar kalite algısını en üst seviyede yaşatıyor. Elektronik donanımından yol tutuşuna, estetik tasarımından jantlarına kadar her ayrıntısında Seat’ın üstün teknolojisinden izler barındıran Seat Arona anahtar sistemi ile de üstün özellikler içeriyor. Seat Arona orijinal anahtar sorunlarına ilişkin bazı bilgiler paylaşacağım. Yeni bir Arona alan müşterimize yaptığımız anahtar ile ilgili bilgi vereceğim Hadi başlayalım!

Seat Arona Orijinal Anahtar Sistemi: KESSY

Seat Arona, “KESSY” adı verilen anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi ile donatılmış. Volkswagen Passat B8 ile aynı sistemi kullanan aracın kapı kolları Keyless Go özellikli yani kontaksız olarak sunuluyor. Orijinal anahtar cebinizdeyken ya da çantanızdayken kapı kolları boşluğuna tuttuğunuzda kapılar açılıyor. Anahtar üzerinizdeyken, anahtarı hiç çıkarmadan ya da kapı kilidine dokundurmana kapı kollarının dış kısmına dokunduğunuzda ise tüm kapılar ve bagaj kilitleniyor.

Keyless Go KESSY sistemi sayesinde aracın bagaj kapağı da anahtarsız açılabiliyor. Ayrıca, aracın anahtarsız çalıştırma yani Start/Stop özelliği de bulunuyor. Anahtarı cebinizden ya da çantanızdan çıkarmadan Start/Stop düğmesine bastığınızda araç çalışıyor. Aynı şekilde motor çalışırken tekrar düğmeye bastığınızda araç stop ediyor.

Seat`ın Arona anahtar modeli
Orjinal Arona Anahtar görselidir.

Seat Arona Yedek Anahtar Kopyalama

Seat Arona sahibi bir müşterimiz bize telefonla ulaştı. Sıfıra yakın kilometrede Arona’yı ikinci el olarak yeni almış; ancak bir süre sonra araçta yedek anahtar olmadığını fark etmiş. Aracın eski sahibini aramış ve şahıs yedek anahtarın kaybolduğunu söylemiş. Durumdan şüphelenen müşterimiz, önce yetkili servisi arayarak yedek anahtar fiyatlarını sormuş.

Yetkili servis, çok fahiş bir fiyat vermiş ve en az 1 ay sonra yedek anahtar temin edebileceklerini söylemişler. Ayrıca, yetkili servisteki yetkili, aracın kaskosuna hasar kaydı açılması gerektiğini; bu konudaki prosedürlerin yerine getirilmesi gerektiğini anlatmış. Bunun üzerine internetten kısa bir araştırma yapan müşterimiz, internet sitemize ve Youtube kanalımıza ulaşmış. Youtube kanalımızdaki videolarımızı izleyince Seat Arona yedek anahtar kopyalama işlemini bizim yapabileceğimize karar vermiş.

Seat Arona Anahtar Kopyalama Nasıl Yapılır?

Başlıktaki soru çok teknik bir konu ve sadece immobilizer anahtar uzmanları yapabilir. Bu sebeple aracınızı rastgele ustalara götürerek anahtar yaptırmaya kalkmayın; mevcut anahtarınız da devre dışı kalabilir! Biz hemen konuya dönelim!

Müşterimiz aradı, sorunu anlattı. Aracın yedek anahtarının kaybolmasını şüpheli bulduğunu ve aracın güvenliği için bir an önce yedek anahtar yaptırmak istediğini söyledi. Yeni bir araç olduğu için yapıp yapamayacağımızı sordu. Biz de yaptığımız işlemi telefonda kısa anlattık ve hemen ertesi gün için randevulaştık. Müşterimiz verdiği konuma gittik. Aracın başında yaptığımız işlemi bizzat izledi. Yaklaşık yarım saat içinde yedek anahtarı sisteme kodladık.

Seat Arona Yedek Anahtar Kopyalama Detayları;

Lisanslı anahtar kopyalama cihazımızı bilgisayar ile araca bağladık. Aracın Keyless Go anahtar sistemine ulaştık. Daha sonra eski yedek anahtarın kodunu bulduk. Bu kodu silerek, yanımızda getirdiğimiz orijinal yedek anahtarın kodunu sisteme kaydettik. Böylece eski anahtar bulunsa bile artık devre dışı kaldığı için hiçbir şekilde araç kapıları eski anahtarla açılamaz ve motor çalıştırılamaz. Tüm işlem sonrası yeni yedek anahtarı denedik ve tüm fonksiyonları ile çalışır bir vaziyette müşterimize teslim ettik.

Seat Arona Uzaktan Kumandalı Anahtar Fiyatı

Seat Arona aracınız varsa ve aracınızın KESSY akıllı anahtar sisteminde bir sorun yaşıyorsanız hemen yetkili servise gitmeyin! Garanti kapsamında ücretsiz yaptırabilecekseniz yetkili servisi düşünebilirsiniz; ancak diğer türlü hem çok büyük paralar ödemek hem de günlerce beklemek zorunda kalırsınız. Bizim yaptığımız yedek anahtar ya da anahtar kopyalama sistemleri, yetkili servislerin üçte biri fiyatı kadar oluyor. Ayrıca, bulunduğunuz konuma gelerek destek sağlıyoruz. Bunun yanında yaptığımız işlem ile ilgili tekrar bir sorun yaşarsanız ücretsiz teknik destek sağlıyoruz. Şehir dışındaysanız yol maliyetlerini karşılığı bulunduğunuz kente gelebiliriz.

Seat Arona Anahtar Kabı ve Tamiri

Seat Arona, yeni nesil bir araçtır. Dolayısıyla anahtar kabı veya anahtar kasası kolay kolay sorun çıkarmaz. Ancak bir şekilde düşerse, kırılırsa, suya temas ederse ve kullanılamaz duruma gelirse anahtar kabı değişimi ya da tamiri için destek sağlıyoruz. Bize getirdiğinizde anahtarı kontrol ediyoruz, içindeki çipte sorun yoksa orijinal anahtar kabı ya da orijinale yakın yan sanayi anahtar kabı değişimi sağlıyoruz. Ayrıca, Seat Arona anahtar pili biterse pil değişimi de yapıyoruz.

Seat Arona Anahtar Fiyatı

Şuan için kodlama ve programlama dahil olmak üzere Seat Arona Anahtar Fiyatı 450.00 liradır. Ancak zaman zaman fiyatlar değişiklik gösteriyor. O nedenle güncel fiyat listemiz için iletişime geçmenizi rica ediyorum. Müşterilerimize 7/24 oto anahtar hizmetleri sağlıyoruz. Garantili, kaskoda sorun olmadan anahtar kopyalama ya da yeni anahtar tedariki hizmetlerimiz için bizi arayın, konumuza gelelim, anahtar sorunlarınızı çözelim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir