Menü Kapat

Renault Clio 3 Anahtar

Her an önümüzden anlık olarak geçip giden araçlardan biri olan Renault Clio modellerinin anahtar sorunlarını, uzaktan kumanda arızalarını ve dış kabı problemlerini aktarıp yine tepeden tırnağa tüm özellikleriyle ele alıp bu konuda bilgilenmenizi sağlayacağız. Bir Renault Clio sahibi bu makalemizi okuduğunda neler yapması gerektiğini, arızasının ne olduğunu ve nasıl çözeceğini fiyatlarına kadar anlayacak ona göre kararlarını verecektir.

Renault Clio 3 Uzaktan Kumandalı Anahtar

Uzaktan kumanda bir kullanım kolaylığıdır sustalı diye tabir ettiğimiz katlanabilir modelde uzaktan kumandalı diye geçer normal üzeri butonlu kalem gibi düz olan anahtarlarda uzaktan kumandalı diye geçer öncelikle bunu bilelim, Renault Clio 3 modelleri 2006 yılında üretildi o zaman Renault aracı satarken iki tane orjinal uzaktan kumandalı anahtarla beraber teslim etti, gel zaman git zaman alım satın yapanlar ve uzun süreli kullananlar bilir kronik rahatsızlık olan bu ürünün önce kilitleme butonu ardından açma butonu delinir Renault Clio 3 Anahtar bizim tabirimizle delik teşik kullanılırdı, yaklaşık olarak söylüyorum 4 senedir bunların dış kumanda kasası satışı var değiştirerek yenileniyor ancak kumanda kabı temininin nerede yapıldığını bilmeyen hatta üretildiğinden bile haberi olmayan vatandaşlarımız var onlar başlarına geldiğinde açılan yerleri bazen bantlayarak, kapatıyor bazende üzerine herhangi cisimleri koyarak basmaya devam ediyor bu şekilde devam edenlerin uzaktan kumandalarının elektronik devresi hasar görüyordu. Yeni teknolojiler sayesinde butonları değişip tamir edilip ve uzaktan kumanda dış kasası değiştirildiğinde yine sağlıklı çalışıyor sorunsuz kullanıma merhaba diyorsunuz.

Renault Clio 3 Orjinal Sustalı Anahtar

Yanılmıyorsam 2008 yılında başladılar yukarıda söyledim düz bıçak gibi diyerek tabir ettim ancak 2009 senesine bu ürünle merhaba diyen Renault o zaman büyük bir beğeni toplamıştı ama lütfen bana felaket tellalı demeyin ben size en doğru ve en güncel bilgileri yazıyorum. Şahsım olarak açık yüreklilikle söyleyeyim Renault Clio 3 Sustalı Anahtar kullanım süresini 2 sene olarak belirledim üzerine çıkıldığında kumanda butonlarının üzerindeki hassasiyet gidiyor aksini kimse söyleyemez eğer konumuzu okuyup başına gelen varsa lütfen iletsin onuda paylaşalım. 2006 model bir Renault Clio 3 modeline 2010 model Renault Clio 3 sustalı uzaktan kumanda kodlanıp kopyalama yapılabilir heves edip düşünenlere duyuruyorum. Yine gelelim problemlerin bir kısmına az önce zikrettim tuşların hissiyatı kayboluyor diye peki ne yapmalı, İçerisinde 4 bacaklı kücük butonlar var değiştirilip üzerine koyulan lastiği sert cisimlerle ( film ) desteklenmelidir.

Renault Clio 3 Sustalı Anahtar Tamiri

Üst satırlardaki hatalarda uzaktan kumandanın kapatıp açmamasına yönelik bilgileri açıkladım şimdi ise arabayı çalıştırmama sorununun hangi parçadan kaynaklandığını ve tamirinin nasıl yapılacağını anlatacağım. İç tarafındaki elektronik devreyi elinize alın uç tarafında küçük bakır sargılı bir anten bulunuyor arabayı çalıştırıp yürüten parça o burnunun üzerine düşün Renault Clio 3 orjinal anahtar zaman zaman arabayı çalıştırmaz kırmızı renkli immobilizer ışığına dikkat edin yanıp yanıp sönüyor ise arabada arızayı aramayıp yedeğiyle marş yapmayı deneyin. Araba çalıştıktan sonra diğerini immobilizer anahtar kopyalama cihazı ile test etmeli gerekli yerlerine müdahalede bulunmalısınız ancak devrenin bir orasına bir burasına parça takıp sökmeyin kontrol ederek sakin sakin ilerlemenizi öneriyorum.

Renault Clio 3 Sustalı Anahtar Pili ve Değişimi

Köşe tarafında halka takılacak yer mevcut orayı inceleyip arasına ince tornavida sokup uzaktan kumandayı ikiye ayırın ardından Cr 2032 standart pili değiştirin söktüğünüz gibi takmaya özen gösterin yönünü karıştırdıysanız ben size doğru şeklini söyleyeyim pili taktığınız zaman (+) kısmındaki yazıları okuyamamanız gerekiyor. Ortalama süresi 4 yıldır kaliteli pil taktığınızda uzun yıllarca kullanmanız gerekiyor. Renault Clio 3 Sustalı Anahtar pil fiyatı ise yine 10.00 lira yerine göre 15.00 lira biraz daha kirası yüksek olan dükkanlarda 20.00 liradır.

Renault Clio 3 Orjinal Yedek Anahtar

Renault clio 3 anahtar
renault clio 3 anahtar görselidir.

Arabayı eğer yedeksiz kullanıyorsanız başınıza gelebileceğim musibetlere hazırlıklı olmalısınız. Park ettiğiniz her hangi bir yerden yürüyüp gitmesi, düğün veya özel günlerinizde otopark görevlilerin kayıp etmesiyle birlikte canınızı sıkacak hallerle karşılaşmanız olasıdır. Musibetlerin dışında kalan hususlarda mevcut örneğin siz işteyken çocuklarınızı okula götüren eşiniz var ise mutlaka ikinci bir oto anahtarı ihtiyacınız var demektir. Hepimizin bütçesi kısıtlı artık arabalarımızın bakımlarını bile en uygun neresi yapıyor diye araştırma yapıyor kim uygun fiyat verirse o firmaya götürüyoruz sizlerinde yapması gereken aracınızın üzerine kayıtlı olan uzaktan kumandayı sildirip yerine yenisini kopyalama yaptırmanızdır. Renault Clio 3 Yedek Anahtar Fiyatı kumandasız sadece çalıştıran 90.00 lira kesinizin durumuna göre uzaktan kumandalı olsun derseniz ücreti 175.00 lira diğer bir seçenek ise sustalı olsun taşıması kolay ve rahat olsun derseniz 200.00 liradır.

Renault Clio 3 aracımın anahtarı kayıp kapıları kilitli kaskom yok ne önerirsiniz ?

 • Kapıları kilitli ise öncelikle yapıları açıp içini güzelce bir tarayın belki kendini kilitlemiş olabilir.
 • Kapılar açık ise içini aradığınız halde bulamadıysanız kapı kolunun kenarındaki mekanik kilit sisteminin sökülmesi gerekiyor.
 • Sökülen kilit fişeklerinin ( şifrelerinin ) üzerindeki numaralardan yola çıkılarak demir mekanik uç kesildikten sonra arabaya kodlama yapılmalıdır.

İşini iyi yapan bir usta hakkı olmayan hiç bir ücreti sizden talep etmeyecektir lakin bu işin bedeli 300.00 lira ile 350.00 lira arasındadır. Sıkılmayın arabanın garantisine, beyinlerine veya yazılımlarına bir zarar gelmez endişe etmeyin siz probleminizi çözebileceğiniz birini bulduğunuzda anlaşıp yardım isteyin ancak kişiyi konuşmasından ve dükkanından enine boyuna tartıp öyle arabanızı teslim edin, denize düşüp yılına sarılmayın.

UYARI ÖNEMLİ BİLGİ!!!!

Arabaya bilgisayar bağlantısı kurulduğunda çalışıp gaz verdiğinizde olay bitmiştir artık kayıp olan arabaya yabancılaşmıştır güvenlik açığı doğmuyor merakta kalmayın.

3 Comments

 1. Hasankul

  Ben kırsalda yaşıyorum aracım 2005
  1.5 dizel sedan cılio immobilezer anahtarı okumuyor enyakın anahtarcı 100 km ya çekiciyle götüreceğim yada anahtarcı 1300 lira istiyor. Bunu kendim çalıştırabilirmiyim

  • oto anahtar

   İstenilen fiyat oldukça yüksek biz milyonluk araçlar yapıyoruz o paraları kazanamıyoruz. Kendiniz çalıştıramazsınız lakin farklı ustalar ile sorunu çözebilirsiniz. beni arayın Renault Clio anahtar için size yardımcı olabilirsem çok memnun olurum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir