Menü Kapat

Bmw F650 Gs Anahtar Sorunu

bmw f650 gs yedek anahtar

Türkiye Cumhuriyeti Polis Teşkilatına bağlı Yunus polislerin kullandığı Bmw marka motosikletlerin anahtar yapısından bahsedeceğim her ne kadar araba kadar uzmanı olmasam dahi yine faydalı olacağımı düşündüğüm için güzel bir makale kaleme almak istedim. Bugün daha önce Honda Anahtar hizmeti verdiğim Yunus polis Atilla bey Bmw F1200 Gs marka motorla mesai saati içinde dükkanımıza geldi. ” Murat kardeşim devletin işi bmw F650 Gs marka motorun anahtarı gördüğün gibi dipten kırıldı zaten plastik bir yapıya sahip arkadaşlar devriye atamıyor görevler aksadı bunu çözeriz değil mi ? ” diye sorması üzerine hemen elime aldığım gibi çözeriz ne kelime daha güzelini yaparız bir daha kesinlikle kırılmaz diyerek hemen orjinal Bmw F 650 yedek anahtar kopyalama işlemini gerçekleştirdim ve immobilizer çipi içine koyup kendisine teslim ettim.

Bmw F650 GS Marka Motora Yedek Anahtar Kopyalama Yapılır mı ?

Elektronik motor kilit sistemine sahip bu araçların kodlama ve programlama işlemleri bildiğiniz arabalarla aynıdır. Bulunduğu yerde çalınmaya karşı alınan bu önlemin adı hepimizin bildiği ( immobilizer anahtar ) sitemdir. Motosiklet konusunda arabalardan çok daha hassasız çünkü motorun araba hırsızlarından çok daha fazla meraklısı var o nedenle motor çalınmaları arabalara oranla çok daha yüksektir. Biz orjinal Bmw Motor anahtar kopyalama işlemi yapmadan önce hemen ruhsat sahibini, kimlik bilgilerini ve gerekli evrakları istiyoruz. Bmw`nin yazılımı zaten motor olmadan kopyalamaya izin vermediği için hem motoruyla gelip hemde ruhsat sahibi olduğunu belgeleyen kişilere hizmet veriyoruz.

Bmw F650 Gs Anahtar Kırıldı Nasıl Çözebilirim ?

Aslında kaleme almama vesile olan Bmw F650 marka motor bu sebeple bana geldi. Plastik bir yapıya sahip olan bu ürün polislerin elinde ne kadar dayanabilir ki diye düşündüm ancak böyle üretmişler büyük ihtimalle acil durumda kullanılsın diye düşünüldü ancak bizimkiler hepsini kaybettikleri için buna kaldılar başka bir mantığı yok diye düşünüyorum. Dibinden kırılan plastik içine gizlenen immobilizer anahtar kömürünü yerinden çıkartıp yeni kestiğim metal orjinal bmw motor yedek anahtar içeresine yerleştirdim zaten yukarıda göreceksiniz bakın eski halinin yerinde yeller esiyor. Metal kısmı o kadar kalın tasarlanmış ki kırılmasının imkan ve ihtimali yok hatta düzgün muhafaza edilirse havuza veya denize girerken şortun gizli cebine koyup suya dalabilirsiniz korkmayın bir zarar gelmeyecektir.

Bmw Motor Anahtar Yaptırma Yedek Veya Kayıp Olarak Fiyat

Devletimizin hizmet aracı olduğu için biz bundan ücret almadık ancak eğer kendi çipi kullanılırsa 75.00 lira ama ben bir tane daha istiyorum benim ürünüm sağlam sadece eve koyup başıma bir iş geldiğinde bulunduğu yerden alıp kullanacağım diyorsanız 120.00 liradır. Tamamen kayıp olduğu zamanlarda bizimle iletişime geçiniz motoru kapalı kasa küçük Fiat Doblo tarzında bir arabayla dükkanımızın önüne alıp gerekli müdahaleyi yapıp çalıştırarak sizlere teslim edebiliriz.

Bmw Motor Anahtarı Üzerindeki Malzeme Eriyor

Halk otobüslerinin tutamaklarında bulunan yumuşak bir malzemeyi düşünün bu Bmw motor anahtarı öyle bir elastik kaplamayla üretilmiş. İnsanın elindeki ter ve kire dayanamayan ürün beden asidine dayanıyor zamanla erime yapıyor. Aynı malzemeyi orjinal kayıplarda sert plastikten ürettirdik bırakın erimeyi köpek ısırsa dişi kırılır bu kadar sağlam ve mukavemetli oldu sizlere motorun iki farklı yerinden net görseller yayınladım isterseniz bir kontrol edin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  • Bmw F650 Gs Yedek Anahtar
  • Bmw F650 GS Anahtar Kırıldı
  • Bmw F650 Gs Anahtar Başlığı Eridi
  • Bmw F650 Gs Motorumun Anahtarı Kayboldu

Bu dört ana madde ve onun dışındaki ihtiyaçlarınız için mutlaka bizimle iletişime geçiniz belki sizlere yardımımız dokunur veya en azından doğru bir yönlendirme yapabiliriz.

Bmw F650 Gs Motor Nasıl Çalınabilir ?

bmw f650 gs anahtar
bmw f650 gs motor anahtarı

Çalıştırılarak götürülmesi inanın bana arabadan zordur hiç bir kuvvet bu motoru anahtarsız çalıştırıp götüremez lakin bağladığınız veya muhafaza ettiğin yerde güvensiz ise arabayı koyup götürebilirler diğer bir çalınma şekli 2. el aldığınız motorunuzun yedek anahtar sorunu varsa yani eski sahibinde kaldıysa o zaman balık baştan kokmuş demektir. Umuyorum motorunuz çalınmadan bu haberim sizlere ulaşır yapmanız gerekenler şunlardır;

  1. Yedek anahtarsız motosiklet satın almamalısınız.
  2. Eğer yedeksiz motor aldıysanız mutlaka yetkili servisinde eskisini sildirmelisiniz.
  3. Sildirdikten sonra fiyatı yüksek olabilir silme işlemini orada yaptırın yedek kopyalamasını dışarıda oto anahtarı işi yapan güvenilir bir işletmeden alın.
  4. Disk kilidi takın ve kesilmeye karşı koruyuculu kilit ile jant ile sağlam bir direk veya duvar arasında motoru bağlayın.

immobilizer olan motor düz kontak yapılır mı ?

Ne araba nede motor fark etmez immobilizer anahtar sistemine sahip bu araçlar kesinlike düz kontak ile çalışmaz boşuna marş motorundan kısa devre verip zorlamayın kontak üzerinde bulunan anten okuyucu bilgileri okuyamadan motorun kilidini açmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir