Menü Kapat

Ford Fiesta Anahtar Kaybolursa

Ford fiesta yedek anahtar

14.07.2019 Pazar günü İstanbul Sarıyer ilçesine bağlı Kısırkaya köyüne talil yapmak amacıyla denize gelen Mehmet beyin üzülerek söylüyorum tam bir rezil oldu. Arabalarını kilitleyip birlikte geldikleri akrabaları ile birlikte denize girip eğlenmişler öğle saatlerinde yemek hazırlamak için arabaya döndüklerinde Ford Fiesta Anahtar bildiğiniz yok olmuş tüm araştırmalara rağmen bulunamamış ve sonuç olarak kayıp olduğunu anlamışlar. Şortun cebine koyup fermuarı kapatmadıkları için denizin serin sularında adete oda yüzerek kaybolup gitmiş. Arabanın başına gidip kapılarını açıp ancak immobilizer kopyalama işleminde başarılı olamayan bir meslektaşım tarafından yönlendirilen bu iş için Kısırkaya Plajına gidip 15 dakika gibi bir sürede önce kapı kilidi söktüm onun içinde şifrelerden yola çıkarak kontak anahtar ürettim ve Ford Anahtar programı sayesinde hem uzaktan kumandasını uyarladık hemde arabayı çalıştırdık.

Ford Fiesta Anahtar Çoğaltma

Eğer sadece bir tane uzaktan kumandası bulunmayıp arabayı çalıştıran bir tane Oto Anahtarı olsaydı Mehmet bey böyle bir sorun sıkıntı ile karşılaşmayacaktı. Şortun cebine koyup denize girip çıktığında kayıp olsa dahi torpido gözüne koyduğu orjinal Ford Fiesta uzaktan kumandalı anahtar ile arabasını çalıştırıp yoluna devam edebilecekti evet yine bir ustaya ihtiyacı olacaktı belki ancak yine işini çok daha uygun fiyata ve kısa sürede çözecekti bir artısı daha yağmurun altında ıslanmadan sağlık olsun deyip evinin yolunu tutacaktı. Özellikle yaz aylarında artan sosyal faaliyetler neticesinde bu tür olaylar ile çok sık karşılaşmaktayız aracınızı yedeksiz kullanmayın çoğaltma işlemi için arabaya dahi ihtiyaç yok ruhsat sahibi olduğunuzu belgeleyin ülkemizin her yerinden Erzincan, Kars, Ardahan, Bitlis, Diyarbakır, Van, Muş, Bingöl ve Hakkari bölgelerinden bile hizmet alıyorlar. Kopyalama özelliği 4D-63 olan Ford`lar arabaya bilgisayar bağlanmadan hallediliyor ayrıca zaten uzaktan kumandası komutlarla araç üzerinden kodlanıyor.

Ford Fiesta Anahtar Kodlama

Eğer Ford Fiesta marka aracınız var ve uzaktan kumandası çalışmıyorsa yeniden aktif edebilirsiniz. Komutlarını sizlere sırasıyla aşağıda madde madde sıralayacağım bu işlemi dikkatli bir şekilde takip ederseniz kumandanız aktif olacaktır ancak ilk önce uzaktan kumandanızın sağlam olduğuna emin olup gerekli testleri gerçekleştirin.

  1. Kontak hızlı bir şekilde kapatılıp açılır.
  2. Hızlı bir şekilde açılıp kontak hareketinden sonra genelde 4. turda veya 8. turda araba ( BİP ) şeklinde bir sesli uyarı verir, bu uyarıyı duyduğunuz anda kumandanın bir tane butonuna basın.
  3. Araba kullanıma hazır olan uzaktan kumandayı tanıdıysa ( algıladıysa ) aynı sesi tekrar verecektir.
  4. Eğer arabadan sesi aldıktan hemen sonra uzaktan kumanda üzerindeki herhangi bir tuşa bastığınızda tekrar aynı sesi almadıysanız kontak çevirme işlemini bir tur fazla yaptınız araba sesi verdiği anda bırakmamışsınızdır.
  5. Tanıştırılacak kumanda 2 adet ise araba sesli uyarıyı verdikten hemen sonra sırasıyla önce 1. uzaktan kumandanın kilitleme butonuna sonra hiç bir işlem yapmadan diğer uzaktan kumandanın açma butonuna basılır. Sırasıyla sesli uyarıları duyacak kumandalarınız aktif olacaktır.

Yukarıda açık bir şekilde belirttiğim Ford Fiesta anahtar kodlama komutu aslında uzaktan kumandanın tanıştırılması siz yanlış tabir kullanıyorsunuz. Anahtar kodlama çok ayrı bir dal onun kodlaması çeşitli cihazlarla yapılıyor yani kendi başınıza aktif edebileceğiniz bir özellik değil zaten olamaz o zaman güvenlik açığı belirir. Eğer Ford Fiesta Anahtar kodlama ve kopyalama ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçiniz.

Ford Fiesta Yedek Anahtar Fiyatları

ford fiesta orjinal anahtar
Ford Fiesta`nın orjinal anhatar görselidir.

Rahat kullanım için bir tane uzaktan kumandalı bir vale anahtarı diye tabir ettiğimiz kapıyı açıp arabayı çalıştıran düz anahtar teslim ediliyor Ford bu konuda oldukça cimri kendi arabalarında bile ikinci sınıf muamele yapıyor bazılarında iki tane kumandalı veriyor neden Fiesta`larda vermiyor anlamış değilim. Şimdi gelelim fiyat konusuna kasko yaptırmak için, çocuklarınıza teslim etmek için veya evinizde saklamak için sebebi ne olursa olsun ucuz ve uygun yollu sadece arabamın marşına bassın yeter diyorsanız 100.00 Lira eğer uzaktan kumandalı orjinal şekilde kapıları düğme ile açmak istiyorsanız 230.00 liradır.

Ford Fiesta Orjinal Yedek Anahtar Fiyat

Yetkili servisten alırsanız orjinal piyasadan alırsanız yan sanayi düşüncenizden artık kurtulun. Günümüzde artık her parçaya ulaşılabiliyor tekel mantığı bitti bitiyor teknoloji sayesinde isteyen istediği ürüne anında ulaşabiliyor ben yinede tekrarlıyayım size yukarıda söyledim. Aracını satarken veya başına bir şey geldiğinde sorun yaşamak istemeyenler özellikle orjinal olsun yetkili serviste yaptırayım başım ağrımasın diyebilir lakin aynı hizmetleri uygun fiyatla pasadan alabilirsiniz. Ford Fiestanın orjinal yedek anahtar fiyatı ( logolu ) en çok 100.00 lira diğeri ise uzaktan kumandalı olanı yine logolu orjinal 2 sene garantili en çok 250.00 lira bu fiyatların üzerinde teklif alırsanız değerlendirin çünkü yüksektir.

Ford Fiesta Uzaktan Kumanda Pilini Nereden Bulurum Nasıl Değiştiririm ?

Ford fiesta aracınızın uzaktan kumanda pilini nasıl değiştirebilirsiniz hemen kısaca basit bir şekilde üstünden geçeyim. Yarısını sol elinize yarısını sağ elinize alın marketten aldığınız taze ekmeği nasıl ortadan ikiye bölersiniz aynı o şekilde uzaktan kumandayı ortadan ikiye korkmadan bölün sonra sol elinizde veya sağ elinizde tuşlu tarafı kalacak baş tarafıyla bir işiniz zaten yok, uzaktan kumandanın barındığı kasayı ortadan ikiye bölün içinde Panasonic 2032 pil mevcut kendi imkanlarınızla ev aletlerine ihtiyaç duymadan elektronik marketlerden alıp eskiyi söküp yerine yenisini takın. ( uzaktan kumanda pilinin bitmesinin arabanın çalışmasıyla bir alakası yoktur )

Ford Fiesta Anahtar Kabı

Astsubay olan kuzenime 2009 yılında Ford Fiesta Anahtar kabı değişikliği yaptım herhangi bir arızadan veya bozulmadan dolayı değil sadece açma ve kapatma lastiklerinin kötü görünmesinden yaklaşık 10 yıldır kullanıyor geçen gün gördüm değiştirdiğimiz zamanı hatırlıyor musun şimdiki gibi bu kadar kötü görünüyordu gel yine değiştirelim dedim lakin arabayı satacağını gerek olmadığını söyledi. Demek istediğim şu çok eminim eğer size Fiesta Anahtar kabı lazım olduysa bu sizin titiz bir insan olduğunuzdan kaynaklanır bozulacak bir mekanik yapıya sahip değil çok nadir zorlamadan dolayı uç tarafı bozuluyor o zaman tamam değiştiriyor lakin temiz kullanıldığı sürece ihtiyaç olacağını düşünmüyorum. Aksi durumlarda lazım olursa iletişim formunu doldurup bizlere dönüş sağlarsanız rahatlıkla halledilebilir problemli bir iş değildir.

Ford Fiesta Aracımın Anahtarını Kasko Karşılar mı ?

Gayet tabi diyerek cevaplıyayım bütün kaskolar karşılar sadece sizin arabanız için geçerli değil bu durum fakat hizmet alacağınız yerlere dikkat edin faturayı sigorta şirketlerine keseceklerinden dolayı 5.000 lira hasar kaydı yansıtıyorlar arabaya bu konuda açık gözlü olun durumu takip edin arabayı teslim edip dönüp arkanızı giderseniz arabayı satarken aracınız hasar kayıtlı damgası yemesin. Bu 5.000 liralık astronomik rakam dışarıda 750.00 gibi bir fiyatla çözülebiliyor hemde fiyatın içinde kapı kilidi, kontak ve ford fiesta yedek anahtar var yine kaskodan yararlanın ama komik paralara yararlanın hem hasarsızlık indirimin elinizden gitmesin hemde arabanızın sicili temiz kalsın.

Ford Fiesta Anahtarım Kayboldu Aracımın Çalınmasından Korkuyorum Ne yapmalıyım ?

Ford aracımın anahtarı kayboldu nerede kaybettim bilmiyorum çalınmış olabilir kafam rahat değil diyen insanların zarar görmemesi için nelere dikkat etmesi gerektiğini söyleyeyim. Öncelikle arabanın yazılımları cihazlardaki fonksiyonlar sayesinde değiştirilebiliyor örneğin cep telefonuna indirilen programlarla nasıl aracın arıza kayıtları kontrol edilip gerektiğinde siliniyor ise aynı şekilde henüz nerede olduğu bilinmeyen aracın anahtarını bilgisayar üzerinden (X) koyarak iptal edebilir bulunduğu zaman yeniden kullanıma açabilirsiniz.

1 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir